Reklama

Reklama

Comeback

(seriál)
 • Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Hrají:

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(51)

Obsahy(1)

Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Původní český sitcom. (oficiální text distributora)

Zajímavosti (177)

 • V epizodě Narozzeniny (2009) je řečeno, že Tomášův (Tomáš Matonoha) věk je čtyřicet pět let a v epizodě Pomáhat a chránit (2008) se dozvíme, že Ozzák (Martin Dejdar) je o 5 let starší než Tomáš. Pokud se děj seriálu odehrává v roce 2008, mohli bychom spočítat, že se postava Tomáše narodila v roce 1963 a postava Ozzáka v roce 1958. (Meev)
 • Xindl X v pořadu Všechnopárty (od r. 2005) uvedl, že Ozzák vychází ze skutečné postavy, která se jmenovala Kissák a měla stejné oblečení jako Ozzák (Martin Dejdar) včetně trenek s motivem hudební skupiny Kiss, které se v seriálu také objevují když se je Lexa (Matouš Ruml) snaží ukrást že sušáku v domnění, že jsou to Ivuščiny kalhotky (Teimei)
 • Epizoda Křeslo (2008) je jediná epizoda, kde je zmíněna Ivina máma. (DomiAll)
 • Někteří sousedé rodiny Pacovských dostali jména podle vrahů, kteří jsou odsouzeni na doživotí. Jedná se o sousedy Roubala, Stodolu a Bayera a dokonce i Pacovští (otec a syn) byli odsouzeni za vraždu. Ladislav Pacovský (otec) dostal trest 25 let a John Pacovský (syn) dostal trest 13 let. (Fantomas182)
 • Obrázek, který Saša (Marie Doležalová) nakreslí na stěnu v restauraci U Jezevce v epizodě Berňák (2009), můžeme vidět i v epizodě Změna je pivo (2010). Obrázek je jenom rozmazaný, aby nebylo poznat, co znázorňuje. (ELBobes)
 • Ozzákovo křeslo vyrábí Nábytek Pospíchal pod názvem Dorina. (ČSFD)
 • V 16. díle 2. série s názvem "Holter" si Tomáš (Tomáš Matonoha) na papírek svých denních aktivit zapíše: "Cesta do práce tramvají - mírný stres". V mnoha minulých dílech je však jasně řečeno, že obchod U Dvou Akordů se nachází ve stejné ulici jako byt Pacovských. (NiWi)
 • Ve 22. díle 1. série s názvem "Koprovka" se porotce v soutěži Když hvězdy vaří Hubert Esl ptá Tomáše (Tomáš Matonoha), zda se neučil u Escoffiera. Uznávaný odborník na gastronomii Auguste Escoffier zemřel už v roce 1935. (NiWi)
 • V 16. epizodě 1. série "Heavy Christmas" je zmínka o hurikánu Dalibor, který zasáhl účastníky soutěže Miss Mokré tričko. Jedná se o narážku na zpěváka Dalibora Jandu, jehož jedna píseň má název "Hurikán". (ELBobes)
 • Řada vtípků na adresu Bruntálu, jež se objevila 34. dílu "Zlatá ledvina", se některých místních obyvatel dotkla. Tehdejší místostarosta Petr Rys vyzval herce Tomáše Matonohu (Tomáš), Martina Dejdara (Ozzák) a scénáristu Tomáše Baldýnského, aby se přijeli do Bruntálu podívat a zúčastnili se místního běžeckého závodu Silážní střela. (Šéfik)
 • Klára Melíšková, jež v 47. díle "Strakonický bubák" ztvárnila redaktorku Mirku Vostrou, není uvedena v titulkách. (Šéfik)
 • Kniha, kterou si Saša (Marie Doležalová) čte ve 4. epizodě 2. série "Zlatá ledvina", se jmenuje "Síla vůle" a je od spisovatelky Barbary Taylorové. (ELBobes)
 • V první sérii se všechny hlavní postavy objevily ve všech epizodách kromě Simony (Simona Babčáková). Ta se neobjevila v dílech: 3, 7, 11 a 21. V druhé sérii chybí jen Marcelka (Dana Batulková) a to v epizodě 8. (ELBobes)
 • Když ve 3. díle 1. série "Souboj titánů" zákazník shání nové CD Chinaski, Marcelka (Dana Batulková) vezme z přihrádky album "1. Signální", které je z roku 1999, což je 9 let před natáčením seriálu. (ELBobes)
 • Když se v 18. díle 1. série "CzechSteh" ptá Tomáš (Tomáš Matonoha), jestli Hip Hop Kemp je televizní pořad, jak se v něm hraje košanda. Myslí tím dětský zábavný pořad Hip Hap Hop (od r. 1992), vysílaný v 90. letech, kde jedna z disciplín byla právě košanda. (ELBobes)
 • V 18. díle 1. série "CzechSteh" zmíněný CzechTek byl největším festivalem freetekno scény v České republice i ve střední Evropě. Konal se většinou nelegálně, jednou ročně, mezi léty 1994 - 2006. (ELBobes)
 • V obchodě u Dvou Akordů je pořád vidět u dveří propagační plakát The Best Damn Tour od Avril Lavigne. (GreatestFan)
 • Prostřednictvím internetu spolupracovali na přípravě sitcomu i diváci – do akce "Lexa hledá holku" se například přihlásilo 1 700 dívek ochotných se s tímto podivným hochem blíže seznámit. (mikinhoo)

Související novinky

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Ve věku pouhých 59 let dnes zemřel velký sympaťák, rodák z Ostravy, filmový a divadelní herec Norbert Lichý. Zprávu potvrdila jeho rodina i Divadlo Petra Bezruče, s nímž je herec celý život úzce… (více)

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (více)

Reklama

Reklama