Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová, Klára Melíšková
  • nash.

Pokud to mělo být vtipné, nebylo a Dejdar jako metalista to nezachrání... Poté co Spáčilová napsala glosu nazvanou "A pak že Češi neumí napsat sitkom"... musím s povzdechem konstatovat, že neumí, a že její hodnocení 80%, pokud nebylo královsky zaplaceno, značí, že se už zřejmě ocitla mimo hranice zdravého rozumu.. A tak zatím nejlepším tuzemským sitcomem zůstává Hospoda, zejména díky elitní herecké sestavě..(6.9.2008)

Rockové muzice nerozumím tolik, jak bych asi v sociálním měřítku měl, a obecně ji nevyhledávám, nicméně jakoukoli uznávanou klasiku si vždy rád poslechnu (jen punková je mi asi 5 let proti srsti). O československé hudbě z dob socialismu celkově, na kterou se tu naráží mnohem více, taky toho moc nevím, ale obecně mi nevadí. Ovšem na to, jaká subjektivní muka pro mě byl první díl (chápu však, že bez něj by to nešlo), se to hodně rychle vybarvilo a zrodil se velmi dobrý sitcom nejen (!) na české poměry. A není to štěstím, že by se typické novácké křepčení chytilo správných kulis. Naopak, všechny kulisy, mezi něž patří domov Pacovských, obchod s cédéčky U Dvou akordů i hospoda U Jezevce jsou plně využity, postavy taky (kromě Saši/Doležalové) a to víc, než jsem čekal. Dejdar jako Ozzák se staral o nejvíce zábavy, Matonoha jako vyhaslá hvězda Tomi Paci skoro taktéž, totéž bych vlastně řekl i o Batulkové jako Marcele a dětech - Leichtová jako Iva, Ruml jako Lexa; ta Doležalová jako Saša tam zas tak moc nebyla. Babčáková jako její jmenovkyně Simona jako klidná chudá zrazená matka dvojčat (Lexa, Saša) padla do kůže hospodské perfektně a její sarkasmy mě bavily taky hodně (jen nevím, proč nebyla v první sérii zmíněna v úvodních titulcích). Jakub Žáček ve svých cameích byl taky výborný (díky dílu o studiu Božích mlýnů to však ve skutečnosti byla jedna a tatáž role). A ty zápletky? To opravdu psal a produkoval někdo z Novy? Vždyť byly v rámci žánru kreativní (originální náměty sitcomů v celku se snad tolik nevyžadují). Tedy jen do nějaké doby, u amerických sitcomů jsem se taky ze začátku hodně bavil a potom to postupně opadalo, vydrželo to snad jen u Přátel. Chtěl bych dodat, že ty americké mají rozhodně lepší kulisy i větší množství, lepší herce (ty konkurzy jsou holt složitější) i vlastně vývoj postav, ale situační komika je většinou ve srovnání s Comebackem na podobné úrovni (britské jsou mnohdy úplně jiné, ty sem netahám). A ta tu byla sakra dobrá. Ovšem jen do té doby, než zbourali hospodu U Jezevce, potom tam ta 'nováckost' začala čím dál více prosakovat, úroveň humoru klesala a postavy svůj šarm (pokud to tak můžu říct) postupně ztrácely. Nejvíc to schytala postava Lexi, která měla jako naivní duchem nepřítomné pako svůj smysl i potenciál vedle Ozzáka, který se úplně naplnil jen jednou za čas. Stal se z toho kluka totální impulzivní idiot a začal mě skutečně štvát. Saši/Marie Doležalové jsme se dočkali více, ale nijak ji nerozvinuli a spíš rušila. A bylo mi jasný, že Jakub Žáček taky potřebuje peníze, ale po odhalení identity jeho role to naprosto ztratilo smysl. Nebýt Ozzáka, nechtěl bych si představit, jak by to vypadalo. Asi bych to už uzavřel, nevím, co bych víc na Comeback řekl.(29.11.2016)

1. Dejdar je dobrej, ale ostatní? To je bída. Uvidím jak se to vyvine dál...ale zatím za 2 hvězdičky. Nejtrapnější postava? Lexa. 2.díl: Helemese, tak oni umí být vtipní, když chtějí. Druhý díl je minimálně na tři hvězdy. Zvonek Karla Gotta 10/10. 3.díl: Zvyšuji hodnocení. Zatím vratké tři hvězdy. Taková bída jako první díl to není, nicméně nedosahuje to kvality dílu druhého. Nevím, kolik to má mít celkem částí, ale jsem zvědav jak se to vyvrbí. Dejdar je opravdu parádní a jako jediný nekýčovitý.(6.9.2008)

• Darth Sidious

Sitcomy nenavidím. Hrozné trapárny. Tohle je chabý pokus napodobovat trapárny. Takže je to dvojnásobně trapné a ještě k tomu ubohé. Toto snížilo hladinu zábavy na katastrofální úroveň. Hraní debilů není zas tak težké. Česká herecká scéna v tom vyniká. A ani to nemusí hrát. Toto je jasný důkaz. Ani špetka vtipu. Hlavně že je to dohnané debilním smíchem z cédéčka.(21.8.2013)

• Pluhy

Překvapení, které jsem od novy vůbec nečekal. Pokus o sitcom se v našich luzích a hájích tak často nevidí a i přes spornou kvalitu Comebacku pro mě bylo jeho sledování příjemnou relaxací. Postavy jsou sice ploché a nevýrazné, prostředí k uzoufání a humor okopírován z těch nejlepších sitcomových fláků ale přese všechno jsem byl za tento seriál neskutečně vděčný, když jsem se vrátil unaven domů a mohl si pustit něco, co se směje za mě a dobře se u toho usíná :-)(21.10.2008)

• - V 11. epizodě 1. série, hned po návratu do krámu, kdy Iva (Kristýna Leichtová) utěšuje Ozzáka (Martin Dejdar), se jí snaží vetřít do přízně i Lexa (Matouš Ruml), který se postaví nalevo od ní, ale když odchází ven, je napravo od Ivy. (Jirka_Globus)

• - Řada vtípků na adresu Bruntálu, jež se objevila 34. dílu "Zlatá ledvina", se některých místních obyvatel dotkla. Tehdejší místostarosta Petr Rys vyzval herce Tomáše Matonohu (Tomáš), Martina Dejdara (Ozzák) a scénáristu Tomáše Baldýnského, aby se přijeli do Bruntálu podívat a zúčastnili se místního běžeckého závodu Silážní střela. (Šéfik)

• - V epizodě "Zdravý a nemocný" se v čase 00:21:03, kdy Marcela (Dana Batulková) pokládá telefon a z ucha jí jde kouř, mihne u jejího levého boku část hlavy osoby, která se skrývá za ní. (Karlas)