Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová, Klára Melíšková
  • CANNIBAL

Tak tohle je opravdu vrchol trapnosti. Pošahanej vůl Dejdar, hrajícího si na špekatýho metalistu a zpívajícího na konzertě Visacího zámku - (což jsou ale pankáči!). To je u mě totální vrchol idiotismu. I moje levá nosní dirka ví o metalu víc, než-li on. Dejdar sám je poslední dobou nejhorší český herec vůbec a hraje v čím dál horších (a to hodně slušně řečeno) kravinách. Měl by zůstat tak maximálně u dabování Barta Simpsona a nehrát v tak příšerných filmech, natož pak trapných komediích.(26.9.2011)

A po pár měsících zvedám na fajf, protože mám nutkavou potřebu diferencovat od hlenů, jimiž nás zásobí ostatní tvůrčí kolektivy z českého lidu pošlé. Krisťulka je k pomuchlání, Give/gift se rolí Ozziáše vyškrábal ze sklepních prostor mých sympatií ku střešnímu vikýři, kdybych Matonohovi nezáviděl Benešku, snad bych ho i po obou lících poceloval. I ostatní figurky náležitě plní plán. Po pravdě - některý díl vyčnívá, jiný se noří do septiku, ale vše je stokrát lepší, než Obchoďák s vestavěnou Základkou i Letištěm, situovaný na Náměstíčku - Návsi, či na Ulici s Ordinací, Pojišťovnou a do budoucna patrně i Gymplem. Cysty domů ani Křehké stahy do toho komponovat nehodlám, na fekálie se prý nesahá.(1.9.2012)

• duklak2

Nova se rozhodla přesvědčit diváky o tom, že v ČR jde natočit sitcom, který bude alespoň trochu na úrovni. Jenže, překvapení se nekoná a podle mě Comeback nedosahuje ani na úroveň seriálu z 90. let, který se jmenoval Nováci. Je to trochu překvapivé, protože Nováci zde na CSFD skončili v propadlišti. I když jsem viděl z Comebacku jenom 1 a půl dílu, myslím si, že se úroveň nikterak nezvedne. Když bych měl hodnotit obsazení herců, tak to není špatné. Dejdar v roli Ozzáka je dokonalý a velmi vtipný. Dokonce jsem tohoto herce poznal až asi po 10 min. a to jen díky jeho „bartovskému“ hlasu. Matonoha taky nezklamal. Jen ty vtípky v seriálu nejsou moc k zasmání. Podle mě hodně záleží na tom, jaké má divák vzdělání a díky tomu může tento seriál hodnotit. Myslím si, že vyučení lidé se budou smát více, než lidé, kteří jsou vzdělaní více. I když, ne vždycky to může být pravda. Já mám IQ 70 a jsem pouze vyučen. Vtipy na mě působí trapně a když se trochu zasměji, tak to jen díky Dejdarovi, který tento sitcom táhne. Nedávno jsem na jednom webu narazil na článek, který Comeback hodnotil. A jaké to bylo pro mě překvapení, že recenzent tento seriál ohodnotil 80%! A dokonce si ho dovolil přirovnat k takovému skvostu, jakým byl Krok za krokem. Co se týká tohoto USA seriálu, tak k němu nemám vůbec žádné výhrady. Ač jsem jednotlivé díly viděl několikrát, byla to pořád neskutečná zábava. Jediný sitcom, který se u nás povedl, byl seriál Hospoda. Na ten vzpomínám dodnes. No nic přátelé, Comebacku dám ještě šanci a v budoucnu jsem napíši možná trochu více chvály.(12.9.2008)

• Thomick

Bojím se to nazvat sitcomem a zároveň se obávám toho, že se o jeho vytvoření Dušek s Fuitem opravdu pokoušeli. Pokud tomu tak skutečně je, vezměte do ruky mixér, smíchejte dohromady všechny existující i neexistující posměšky, úšklebky či nadávky a vzejde vám můj stručný názor na toto "dílo". Větší poctu si britské komediální skvosty přát opravdu nemohly.(11.3.2009)

• nash.

Pokud to mělo být vtipné, nebylo a Dejdar jako metalista to nezachrání... Poté co Spáčilová napsala glosu nazvanou "A pak že Češi neumí napsat sitkom"... musím s povzdechem konstatovat, že neumí, a že její hodnocení 80%, pokud nebylo královsky zaplaceno, značí, že se už zřejmě ocitla mimo hranice zdravého rozumu.. A tak zatím nejlepším tuzemským sitcomem zůstává Hospoda, zejména díky elitní herecké sestavě..(6.9.2008)

• - V 16. epizodě je možné si v jedné ze scén všimnout, že před vchodem do obchodu sněží, avšak jakmile Tomáš (Tomáš Matonoha) vejde dovnitř, už nesněží. (AnnaZakova)

• - Když se v 18. díle 1. série "CzechSteh" ptá Tomáš (Tomáš Matonoha), jestli Hip Hop Kemp je televizní pořad, jak se v něm hraje košanda. Myslí tím dětský zábavný pořad Hip Hap Hop (od r. 1992), vysílaný v 90. letech, kde jedna z disciplín byla právě košanda. (ELBobes)

• - V 8. díle 1. série "Zdravý a nemocný" se Tomáš (Tomáš Matonoha) pozastavuje nad tím, že si Iva (Kristýna Leichtová) bere na výlet dvojdílné plavky, a ptá se, proč si raději nevezme jednodílné. V 37. díle "Sbohem, Káhiro!" se Tomáš naštve na Ivu, že má dvojdílné plavky, přičemž už by o nich měl vědět. (johnnymay)