Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová

Vizuálně je to na úrovni jiných nováckých humusů ála Ordinace, ale přesto si mě Comeback získává s každým dalším dílem víc a víc, za což ale seriál vděčí více méně jen a jen hercům, kterým samozřejmě jednoznačně vévodí (a to je možná ještě slabé slovo) Martin Dejdar, jehož věčně pohodářský, nic neřešící a svérázný metalista mi přirostl k srdci již po pár minutách. Vlastně by se dalo říct, že nebýt jeho (maximálně sympatické a opravdu vtipné) postavy, asi bych jinak s tímhle nováckým pokusem o tradičně pojatý sitcom moc času neztrácel... Ozzák je ale zkrátka s největší pravděpodobností Dejdarovou nejzábavnější rolí za hóóódně dlouhou dobu (tedy pokud nepočítám dabování Barta Simpsona). ;-) ___ Po více jak čtyřiceti epizodách jdu na 4*. Díl od dílu se kvalita ustálila na solidním nadprůměru (minimálně čtvrtina seriálu je komediálním masakrem s mnoha sofistikovanými a skvěle vypointovanými vtipy), ze stálých herců mi už nevadí naprosto nikdo (naopak, na všechny jsem si po čase zvykl) a navíc je to snad jediný (!) sitcom, v němž má totálně afektované přehrávání smysl, protože skoro všechny postavy jsou v podstatě groteskní karikatury a tudíž jsou i tak hrány (patrně jedinou hypotetickou výjimkou je role Ivy v podání přitažlivé Kristýny Leichtové), a neirituje. Stručně a jasně: možná to nejlepší a nejzábavnější, co Nova vyprodukovala za poslední desetiletí... 70 %(13.9.2008)

• duklak2

Nova se rozhodla přesvědčit diváky o tom, že v ČR jde natočit sitcom, který bude alespoň trochu na úrovni. Jenže, překvapení se nekoná a podle mě Comeback nedosahuje ani na úroveň seriálu z 90. let, který se jmenoval Nováci. Je to trochu překvapivé, protože Nováci zde na CSFD skončili v propadlišti. I když jsem viděl z Comebacku jenom 1 a půl dílu, myslím si, že se úroveň nikterak nezvedne. Když bych měl hodnotit obsazení herců, tak to není špatné. Dejdar v roli Ozzáka je dokonalý a velmi vtipný. Dokonce jsem tohoto herce poznal až asi po 10 min. a to jen díky jeho „bartovskému“ hlasu. Matonoha taky nezklamal. Jen ty vtípky v seriálu nejsou moc k zasmání. Podle mě hodně záleží na tom, jaké má divák vzdělání a díky tomu může tento seriál hodnotit. Myslím si, že vyučení lidé se budou smát více, než lidé, kteří jsou vzdělaní více. I když, ne vždycky to může být pravda. Já mám IQ 70 a jsem pouze vyučen. Vtipy na mě působí trapně a když se trochu zasměji, tak to jen díky Dejdarovi, který tento sitcom táhne. Nedávno jsem na jednom webu narazil na článek, který Comeback hodnotil. A jaké to bylo pro mě překvapení, že recenzent tento seriál ohodnotil 80%! A dokonce si ho dovolil přirovnat k takovému skvostu, jakým byl Krok za krokem. Co se týká tohoto USA seriálu, tak k němu nemám vůbec žádné výhrady. Ač jsem jednotlivé díly viděl několikrát, byla to pořád neskutečná zábava. Jediný sitcom, který se u nás povedl, byl seriál Hospoda. Na ten vzpomínám dodnes. No nic přátelé, Comebacku dám ještě šanci a v budoucnu jsem napíši možná trochu více chvály.(12.9.2008)

• Darth Sidious

Sitcomy nenavidím. Hrozné trapárny. Tohle je chabý pokus napodobovat trapárny. Takže je to dvojnásobně trapné a ještě k tomu ubohé. Toto snížilo hladinu zábavy na katastrofální úroveň. Hraní debilů není zas tak težké. Česká herecká scéna v tom vyniká. A ani to nemusí hrát. Toto je jasný důkaz. Ani špetka vtipu. Hlavně že je to dohnané debilním smíchem z cédéčka.(21.8.2013)

Nejlepší český sitcom, který jsem kdy viděl, tolik vtipných situací... no je to prostě bezvadný seriál. Jsem rád, že i češi dokážou udělat něco opravdu dobrého a vtipného, na co se dá dívat pořád. Hlášky vynikajicí, stejně tak jako hlavní postavy a jejich charaktery. Škoda, že podobných českých seriálů (sitcomů) není víc, nic lepšího se už bohužel určitě nevymyslí tady u nás...(22.12.2008)

• Radek99

Postavit do centra zájmu sitcomu postavu nějakého samo o sobě směšného představitele okrajové subkultury (v českých podmínkách navíc postava metalového pohrobka 80. let nabývá tragikomických rozměrů, neboť je jich, především na vesnicích, stále dost) je v podstatě sázkou na jistotu, o tom se lze přesvědčit v sitcomech jako IT Crowd či Big Bang Theory (kde jsou na paškálu geekové), co s danou více než slibnou látkou ovšem udělali na TV Nova, to je až neuvěřitelné. Stejně jako fakt, že na scénáři se podílel i známý filmový kritik Tomás Baldýnský, který bohužel smutně ilustruje svou ,,tvůrčí" činností otřepanou frázi, že filmovým kritikem se stává zpravidla člověk, jehož filmové pokusy jsou uměleckým propadákem... Jen houšť, pane Baldýnský, Comeback, Ulice, co přijde dál?(7.2.2009)

• - V první sérii se všechny hlavní postavy objevily ve všech epizodách kromě Simony (Simona Babčáková). Ta se neobjevila v dílech: 3, 7, 11 a 21. V druhé sérii chybí jen Marcelka (Dana Batulková) a to v epizodě 8. (ELBobes)

• - V 9. díle 1. série "Modelka", když Tomáš (Tomáš Matonoha) zakazuje své dceři Ivě (Kristýna Leichtová) modeling, se spustí alarm. Marcelka (Dana Batulková) ho vypne šestičíselnou kombinací. O pár minut dříve však odblokovala tentýž alarm kombinací o větším rozsahu. (Norfice)

• - V 11. epizodě 1. série je v čase 11:05 možné zahlédnout do záběru zasahující mikrofon. (predator918)