Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová

S každým dalším dílem doufám, že už budu mít jasno, zda svoje hodnocení překlopit "do červeného" nebo Comeback nadále vést v evidenci jako seriálový průměr. Bohužel, stále se nedaří dospět k jednoznačnému verdiktu. Hudební fórky a některé náročnější, dobře a v průběhu více scén budované gagy, a hlavně zesměšňování osmdesátých let (tedy reprodukování jejich reálného obrazu) se střídají obzvláště s Lexovými tupárnami, které překonávají směrem dolů i nízko nastavenou laťku jménem Marcel Kopeček. Vyškrtnout tohohle hňupa a bude nám všem daleko lépe, a to nejen proto, že Kristýna Leichtová je v Comebacku daleko větší mazlík než ve Světlech Pasáže. Uvidíme, třeba se seriál ještě někam posune, zatím ale zůstávám na šedesáti procentech, ovšem pozor - NE V RÁMCI ČESKÉ SERIÁLOVÉ TVORBY, ale seriálů obecně. Jistě, je v tom trocha patriotismu, ale sakra práce, konečně se zdá, že čeští tvůrci konečně dostihli až doposud jim unikající fenomén jménem sitcom. Sice ho ještě neskolili, ale posun je značný. Stále je co zlepšovat, ale uznejte, že oproti třeba Duchu Českému je to obrovský skok pro lidstvo, i když se celá věc odehrává ve třech chudičkých interiérech. Snad se to nezk...azí, ale naopak vylepší. Dodatek: A ono se to s druhou sérií opravdu vylepšilo - Lexova demence nějakým zázrakem už není jen dementní, ale i vtipná - Czech Steh je naprostá klasa:))) A hyena Iva, to se ani nedá komentovat:) Marie Doležalová luxusní zejména v díle, kde se snaží být zlá;) A sem tam nahoďte nějakou vedlejší roli jako byl Buddha Norberta Lichého a nebudu mít důvod si stěžovat:) U mě teď už jasná sedmdesátka pro seriál jako celek. A kdo principielně nesnáší českou seriálovou tvorbu, ten se zná s vepřem. Mimochodem, tohle je opravdu PŮVODNÍ ČESKÝ seriál, narozdíl třeba od Přešlapů nebo dřívějších a jinam zaměřených Horákových.(19.10.2008)

Na české poměry zatím nadstandard. Uvidíme ještě časem. Ale Dejdar je tady bůh! Ozzy forever.(9.10.2008)

• obitus

Kdyby hlavní roli hrál Roman Skamene, jeho syna Jiří Krytinář a opileho metalistu Jaroslava Kretschmerová, byl by to asi stejně kvalitní zážitek. Jen by to byla alespoň trochu sranda.(6.9.2008)

Konečně pořádný seriál na TV Nova s herci, které můžu sledovat pořád. Originální hlavní hrdina Ozzák v roli vypitého metalisty se povedl, stejně jako cholerický Tomi Paci a jeho pěkná dceruška. Navíc je tu i podivná rodinka v čele s blbem Lexou. Trhlé příhody této skupinky mě opravdu baví.(27.8.2009)

Někdo byl proti svojí vůli vzdělán, já byla proti svojí vůli donucena oblíbit si tento seriál. A vzhledem k tomu, že to není desátý přepis sedmého přepisu původního úlanbátarského muzikálu, který pro výpravný historický epos přepracovala islandská národní opera a nakonec do padesáti amerických jazyků přeložila OSN, přidávám hvězdu navíc.(4.3.2010)

• - V epizodě "Pan Prase odchází" se v záběrech v čase mezi 10:40 a 12:00 mění počet a poloha tyčinek v pulitru. (Jirka_Globus)

• - Prostřednictvím internetu spolupracovali na přípravě sitcomu i diváci – do akce "Lexa hledá holku" se například přihlásilo 1 700 dívek ochotných se s tímto podivným hochem blíže seznámit. (mikinhoo)

• - V 18. díle 1. série "CzechSteh" zmíněný CzechTek byl největším festivalem freetekno scény v České republice i ve střední Evropě. Konal se většinou nelegálně, jednou ročně, mezi léty 1994 - 2006. (ELBobes)