Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová, Klára Melíšková

Velice dobře pochopené základy sitcomového žánru, každý díl má vybroušenou strukturu a několik running jokes. Dobré skloubení amerických a českých prvků. Herci - kus od kusu. (Mám - nejen diváckou slabost - pro Kristýnu Leichtovou, která tady hraje takovou Danu z Kroku za krokem; Ozzák je námět na sociologický rozbor; Matonoha má velké výkyvy.) Lámu si hlavu nad výpravností produkce - nakolik má celý seriál působit lacině. Rozhodně to má celé stoupající úroveň a hodnocení většiny lidí, co nedali více než tři díly, je dost zavádějící. Comeback je první český sitcom, který má kultovní potenciál.(18.3.2009)

• Pluhy

Překvapení, které jsem od novy vůbec nečekal. Pokus o sitcom se v našich luzích a hájích tak často nevidí a i přes spornou kvalitu Comebacku pro mě bylo jeho sledování příjemnou relaxací. Postavy jsou sice ploché a nevýrazné, prostředí k uzoufání a humor okopírován z těch nejlepších sitcomových fláků ale přese všechno jsem byl za tento seriál neskutečně vděčný, když jsem se vrátil unaven domů a mohl si pustit něco, co se směje za mě a dobře se u toho usíná :-)(21.10.2008)

• duklak2

Nova se rozhodla přesvědčit diváky o tom, že v ČR jde natočit sitcom, který bude alespoň trochu na úrovni. Jenže, překvapení se nekoná a podle mě Comeback nedosahuje ani na úroveň seriálu z 90. let, který se jmenoval Nováci. Je to trochu překvapivé, protože Nováci zde na CSFD skončili v propadlišti. I když jsem viděl z Comebacku jenom 1 a půl dílu, myslím si, že se úroveň nikterak nezvedne. Když bych měl hodnotit obsazení herců, tak to není špatné. Dejdar v roli Ozzáka je dokonalý a velmi vtipný. Dokonce jsem tohoto herce poznal až asi po 10 min. a to jen díky jeho „bartovskému“ hlasu. Matonoha taky nezklamal. Jen ty vtípky v seriálu nejsou moc k zasmání. Podle mě hodně záleží na tom, jaké má divák vzdělání a díky tomu může tento seriál hodnotit. Myslím si, že vyučení lidé se budou smát více, než lidé, kteří jsou vzdělaní více. I když, ne vždycky to může být pravda. Já mám IQ 70 a jsem pouze vyučen. Vtipy na mě působí trapně a když se trochu zasměji, tak to jen díky Dejdarovi, který tento sitcom táhne. Nedávno jsem na jednom webu narazil na článek, který Comeback hodnotil. A jaké to bylo pro mě překvapení, že recenzent tento seriál ohodnotil 80%! A dokonce si ho dovolil přirovnat k takovému skvostu, jakým byl Krok za krokem. Co se týká tohoto USA seriálu, tak k němu nemám vůbec žádné výhrady. Ač jsem jednotlivé díly viděl několikrát, byla to pořád neskutečná zábava. Jediný sitcom, který se u nás povedl, byl seriál Hospoda. Na ten vzpomínám dodnes. No nic přátelé, Comebacku dám ještě šanci a v budoucnu jsem napíši možná trochu více chvály.(12.9.2008)

• Djkoma

Svým způsobem dobrý pokus o klasický americký sitcom v českém prostředí. Scénáristé vědí, jaký humor chtějí svému publiku prezentovat a skrze postavy se jim to daří. Bohužel často naráží na "obyčejnost" vtipů, které tu už často "byly" a tak mě osobně příliš nebaví. Samotný Ozák mi přijde nevtipný, ale občas zaperlí. Celkově to stojí za shlédnutí a pokud se autoři trefí do vašeho vkusu bude to spokojenost. U mě se to dostatečně nepovedlo a tak se ke Comebacku nemám vůbec chuť vracet. (Viděno: cca 5-6 dílů, úplnou náhodou nesystematicky:))(7.11.2009)

Zatím hodně příjemné překvapení, uvidíme dál... ----- Po mnoha a mnoha zhlédnutých dílech Comebacku, mohu říct jen to, že něco tak dobrého v české televizi už hodně dlouhou dobu nevzniklo. Sitcom téměř "západního" ražení nezačal nudit a pro mě je ideálním dílem pro odpočinek a zábavu, kterou poskytuje i při o pakovaném zhlédnutí...(5.9.2008)

• - V 11. epizodě 1. série, hned po návratu do krámu, kdy Iva (Kristýna Leichtová) utěšuje Ozzáka (Martin Dejdar), se jí snaží vetřít do přízně i Lexa (Matouš Ruml), který se postaví nalevo od ní, ale když odchází ven, je napravo od Ivy. (Jirka_Globus)

• - V 17. epizodě 2. série s názvem "Strakonický bubák" se ve scéně, kdy snídá Iva (Kristýna Leichtová) okurku hadovku s paštikou, mění délka okurky. (Gazna)

• - V 18. díle 1. série "CzechSteh" zmíněný CzechTek byl největším festivalem freetekno scény v České republice i ve střední Evropě. Konal se většinou nelegálně, jednou ročně, mezi léty 1994 - 2006. (ELBobes)