Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová, Klára Melíšková

Místy dost křečovité, má to celé nepříjemný telenovelovitý "look" (tedy divnou kameru, sterilní kulisy a blbou hudbu), ale na současné poměry v českých seriálech jde o záležitost snesitelnou, tedy chvályhodnou. Když už o tenhle sitcom občas zakopnu, nemám nutkavou potřebu okamžitě přepnout... ta se dostaví až za několik minut usilovného vtipkování a přehrávání celého hereckého osazenstva. Pokud bych měla vybrat jednu postavu, co by se měla vykašlat na hereckou karéru, byl by to Matonoha - na absurdní divadlo jeho výkony třeba stačí, do sitcomu se nicméně hodí jak bůček na veganskou párty. 48% EDIT 2012: po několika zhlédnutých dílech přece jen zvedám hodnocení - humor je to sice laciný a předvídatelný, ale funkční. 59%(24.6.2010)

Hodnotím lépe než seriál Přátelé (*). Tady je narozdíl od Přítel pár vtipných a sympatických postav (vlastně všechny, ale občas mají své slabší chvilky). Místy jsem se i u prvních dílů i smál, což se o Přátelích říct nedá. Na druhou stranu jsou první díly Comebacku dost trapným plagiátem úspěšných zahraničních sitcomů. Bohužel si nemyslím, že se kvalita časem nějak drasticky zlepší. //edit: No tak jsem viděl druhou polovinu třetího dílu a těším se na další. Už mi to ani nepřišlo trapný. Že bych tentokrát Novu podcenil? Nejspíš půjdu s hodnocením nahoru. Druhý díl s božským Kájou jsem bohužel (bohudík?) zmeškal. //edit2: No tak jsem viděl 4. díl. Naprostý propadák. Nezachránil to ani Dejdar, který prostě neměl co hrát. Tragédie. Pár dalších dílů to samé v bledě modrém. ** jsou naprosto zasloužené. Možná se ke Comebacku za pár měsíců vrátím, ale tohle je na mě fakt moc. //edit3: První řadu jsem ještě nedokoukal, ale už to není tak trapný a první díl druhé série se docela povedl a dokonce se zabýval závažným tématem adopce na dálku, za což autory chválím.(8.9.2008)

slušnú prácu odviedli tvorcovia tohto seriálu, je to zábavné, má to ako taký dej v tom rámci kam sa to uberá, dokonca má to aj nevtieravé postavy, ktoré v iných dnešných seriáloch bývajú už na prvý pohľad svojím výzorom otravné, tobôž ešte keď vypustia niečo z úst tak to potom fakt robí svoju stupídnu úroveň u našej novodobej seriálovej produkcii svoje meno... takže spokojnosť, ak si to udrží svoju úroveň možno pôjdem v hodnotení vyššie /60%/(7.6.2009)

70% - Na český sitcom překvapivě dobré. Trapným scénám a postavám se sice Comeback neubránil, ale naštěstí nejsou tak časté (nebo často na scéně:). A je jedna velmi důležitá věc, která dělá dobrý sitcom dobrým sitcomem - tahoun, největší komik, hlavní hláškař, nebo si to nazvěte jak chcete. Zde je tato role splněna na jedničku s hvězdičkou (bravo Dejdare)...(23.12.2008)

• duklak2

Nova se rozhodla přesvědčit diváky o tom, že v ČR jde natočit sitcom, který bude alespoň trochu na úrovni. Jenže, překvapení se nekoná a podle mě Comeback nedosahuje ani na úroveň seriálu z 90. let, který se jmenoval Nováci. Je to trochu překvapivé, protože Nováci zde na CSFD skončili v propadlišti. I když jsem viděl z Comebacku jenom 1 a půl dílu, myslím si, že se úroveň nikterak nezvedne. Když bych měl hodnotit obsazení herců, tak to není špatné. Dejdar v roli Ozzáka je dokonalý a velmi vtipný. Dokonce jsem tohoto herce poznal až asi po 10 min. a to jen díky jeho „bartovskému“ hlasu. Matonoha taky nezklamal. Jen ty vtípky v seriálu nejsou moc k zasmání. Podle mě hodně záleží na tom, jaké má divák vzdělání a díky tomu může tento seriál hodnotit. Myslím si, že vyučení lidé se budou smát více, než lidé, kteří jsou vzdělaní více. I když, ne vždycky to může být pravda. Já mám IQ 70 a jsem pouze vyučen. Vtipy na mě působí trapně a když se trochu zasměji, tak to jen díky Dejdarovi, který tento sitcom táhne. Nedávno jsem na jednom webu narazil na článek, který Comeback hodnotil. A jaké to bylo pro mě překvapení, že recenzent tento seriál ohodnotil 80%! A dokonce si ho dovolil přirovnat k takovému skvostu, jakým byl Krok za krokem. Co se týká tohoto USA seriálu, tak k němu nemám vůbec žádné výhrady. Ač jsem jednotlivé díly viděl několikrát, byla to pořád neskutečná zábava. Jediný sitcom, který se u nás povedl, byl seriál Hospoda. Na ten vzpomínám dodnes. No nic přátelé, Comebacku dám ještě šanci a v budoucnu jsem napíši možná trochu více chvály.(12.9.2008)

• - Ve 42. díle s názvem "Let mouchy" v čase 11:13 Ozzák (Martin Dejdar) pokládá plácačku na mouchy na stůl, avšak poté při příchodu ke dveřím opět plácačku má. (AnnaZakova)

• - Ve 25. díle 1. série  "Prohozz" dává Ozzák (Martin Dejdar) v neděli ke snídaní na stůl čaj. Tomašovi (Tomáš Matonoha) dá šiřoký hrnek a Ivě (Kristýna Leichtová) úzký vysoký. V dalším záběru lze vidět spící Ivu, ale vedle ní záhadně leží Tomášův hrnek. (Norfice)

• - Ve 24. epizodě s názvem "Rozvod" má Marcelka (Dana Batulková) při telefonátu na záchranku na mobilu hlavní menu. (AnnaZakova)