Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová, Klára Melíšková

Nemůžu se zbavit dojmu, že Comeback je vcelku povedená úchylárna, která mě jednou za týden dokáže zabavit. Na to, že to je české, že to produkuje Nova, tak to už je co říct. Stalo se mi totiž jednou jedinkrát, že by mě seriál od nich dokázal zaujmout, a to byla Hospoda, přičemž, Comeback s ní má leccos společného. Hlavně se jedná o jakýsi sitcom, a tou bezesporu Hospoda byla také. Další věc na tom je, že ty postavy jsem si vcelku rychle oblíbil a z Ozzáka se docela rychle stal slušnej kulťák. Škoda jen, že se tenhle seriál dalšími sériemi dost zprasil.(13.11.2008)

Zatím příjemné překvapení. Dejdar coby Ozzák je fakt cool, Matonoha hraje dost dobře. Pokud to srovnáte s nynější tvorbou TV NOVA, tak je jasné, že tohle bude určitě její nejlepší výtvor za posledních několik let. A překvapilo mě, s jakou chutí si zparodovali sami sebe Gott a Hložek. Fakt dobrý. Snad to tak vydrží. Ozzák: "Koupím si křeslo." Lexa: "A jaký bude?" Ozzák: "Černý a nebezpečný!" :)(11.9.2008)

Ještě že ty marodky máme. V průběhu deseti dní zhlédnuto skoro všechno, co banda kolem Baldýnského vyprodukovala (což mluví samo za sebe). Ad absurdum vyhnaný sitcom potěší občasným scenáristickým nápadem, dobře předvedeným vtipem a hlavně šťastným castingem, protože většina postav má jednoduše dost dobrou komediální dikci. Jen toho Lexu by jeden nejradši trefil lopatou a Matonoha je v ústřední roli občas na pomezí křeči. Mimochodem, hodnotit na základě jednoho dílu je tu prakticky nemožné - kvalita nápadů i hereckých výkonů docela kolísá. Výsledné dojmy ovšem zůstávají pozitivní.(4.11.2008)

• salahadin

Dejdar byl kdysi dávno, ještě než se rozdělila Pangea, můj oblíbený herec...ale pak jsem občas na Nově zahlídnul jeho ciférník s nablblým výrazem a dlouhými pačesy a bylo zle...musel jsem se podívat na x dílů Comebacku a já přes Dejdarovo jméno udělal tlustou černou čáru. Podobně ostatní herci jsou prachmizerní, bývalá satanistka Leichtová a další. Jen Matonoha mě překvapil. Z naší seriálové tvorby se stala zdivočelá země a nekonečné seriály se znovu a znovu vrací...prostě comebackují....(8.1.2010)

• duklak2

Nova se rozhodla přesvědčit diváky o tom, že v ČR jde natočit sitcom, který bude alespoň trochu na úrovni. Jenže, překvapení se nekoná a podle mě Comeback nedosahuje ani na úroveň seriálu z 90. let, který se jmenoval Nováci. Je to trochu překvapivé, protože Nováci zde na CSFD skončili v propadlišti. I když jsem viděl z Comebacku jenom 1 a půl dílu, myslím si, že se úroveň nikterak nezvedne. Když bych měl hodnotit obsazení herců, tak to není špatné. Dejdar v roli Ozzáka je dokonalý a velmi vtipný. Dokonce jsem tohoto herce poznal až asi po 10 min. a to jen díky jeho „bartovskému“ hlasu. Matonoha taky nezklamal. Jen ty vtípky v seriálu nejsou moc k zasmání. Podle mě hodně záleží na tom, jaké má divák vzdělání a díky tomu může tento seriál hodnotit. Myslím si, že vyučení lidé se budou smát více, než lidé, kteří jsou vzdělaní více. I když, ne vždycky to může být pravda. Já mám IQ 70 a jsem pouze vyučen. Vtipy na mě působí trapně a když se trochu zasměji, tak to jen díky Dejdarovi, který tento sitcom táhne. Nedávno jsem na jednom webu narazil na článek, který Comeback hodnotil. A jaké to bylo pro mě překvapení, že recenzent tento seriál ohodnotil 80%! A dokonce si ho dovolil přirovnat k takovému skvostu, jakým byl Krok za krokem. Co se týká tohoto USA seriálu, tak k němu nemám vůbec žádné výhrady. Ač jsem jednotlivé díly viděl několikrát, byla to pořád neskutečná zábava. Jediný sitcom, který se u nás povedl, byl seriál Hospoda. Na ten vzpomínám dodnes. No nic přátelé, Comebacku dám ještě šanci a v budoucnu jsem napíši možná trochu více chvály.(12.9.2008)

• - Když se v 18. díle 1. série "CzechSteh" ptá Tomáš (Tomáš Matonoha), jestli Hip Hop Kemp je televizní pořad, jak se v něm hraje košanda. Myslí tím dětský zábavný pořad Hip Hap Hop (od r. 1992), vysílaný v 90. letech, kde jedna z disciplín byla právě košanda. (ELBobes)

• - V plánu bylo natočit epizodu, ve které Tomáš (Tomáš Matonoha) koupí zchátralé letadlo a všichni ztroskotají na ostrově. Když si ale producenti sestavili rozpočet, nápad okamžitě zamítli. (TuristikaJi)

• - V epizodě "Cesta do Vtelna" řídila Iva (Kristýna Leichtová) auto, přestože bylo v několika jiných dílech řečeno, že je jí pouze 16 let. (Ivousx.y)