Comeback

(seriál)
  • Slovensko Comeback
Komedie
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, (více)

Série(2) / Epizody(51)

Tomáš musí vyřešit velké dilema: stěhoval Karla Gotta na Karlštejn a dostal od něj poukaz do francouzské restaurace! Večeře zadarmo se neodmítá, ale koho vzít s sebou? Populární český sitcom. (oficiální text distributora)

Recenze (1 211)

T2

slušnú prácu odviedli tvorcovia tohto seriálu, je to zábavné, má to ako taký dej v tom rámci kam sa to uberá, dokonca má to aj nevtieravé postavy, ktoré v iných dnešných seriáloch bývajú už na prvý pohľad svojím výzorom otravné, tobôž ešte keď vypustia niečo z úst tak to potom fakt robí svoju stupídnu úroveň u našej novodobej seriálovej produkcii svoje meno... takže spokojnosť, ak si to udrží svoju úroveň možno pôjdem v hodnotení vyššie /60%/ ()

Djkoma

Svým způsobem dobrý pokus o klasický americký sitcom v českém prostředí. Scénáristé vědí, jaký humor chtějí svému publiku prezentovat a skrze postavy se jim to daří. Bohužel často naráží na "obyčejnost" vtipů, které tu už často "byly" a tak mě osobně příliš nebaví. Samotný Ozák mi přijde nevtipný, ale občas zaperlí. Celkově to stojí za shlédnutí a pokud se autoři trefí do vašeho vkusu bude to spokojenost. U mě se to dostatečně nepovedlo a tak se ke Comebacku nemám vůbec chuť vracet. (Viděno: cca 5-6 dílů, úplnou náhodou nesystematicky:)) ()

Gemini

S každým dalším dílem doufám, že už budu mít jasno, zda svoje hodnocení překlopit "do červeného" nebo Comeback nadále vést v evidenci jako seriálový průměr. Bohužel, stále se nedaří dospět k jednoznačnému verdiktu. Hudební fórky a některé náročnější, dobře a v průběhu více scén budované gagy, a hlavně zesměšňování osmdesátých let (tedy reprodukování jejich reálného obrazu) se střídají obzvláště s Lexovými tupárnami, které překonávají směrem dolů i nízko nastavenou laťku jménem Marcel Kopeček. Vyškrtnout tohohle hňupa a bude nám všem daleko lépe, a to nejen proto, že Kristýna Leichtová je v Comebacku daleko větší mazlík než ve Světlech Pasáže. Uvidíme, třeba se seriál ještě někam posune, zatím ale zůstávám na šedesáti procentech, ovšem pozor - NE V RÁMCI ČESKÉ SERIÁLOVÉ TVORBY, ale seriálů obecně. Jistě, je v tom trocha patriotismu, ale sakra práce, konečně se zdá, že čeští tvůrci konečně dostihli až doposud jim unikající fenomén jménem sitcom. Sice ho ještě neskolili, ale posun je značný. Stále je co zlepšovat, ale uznejte, že oproti třeba Duchu Českému je to obrovský skok pro lidstvo, i když se celá věc odehrává ve třech chudičkých interiérech. Snad se to nezk...azí, ale naopak vylepší. Dodatek: A ono se to s druhou sérií opravdu vylepšilo - Lexova demence nějakým zázrakem už není jen dementní, ale i vtipná - Czech Steh je naprostá klasa:))) A hyena Iva, to se ani nedá komentovat:) Marie Doležalová luxusní zejména v díle, kde se snaží být zlá;) A sem tam nahoďte nějakou vedlejší roli jako byl Buddha Norberta Lichého a nebudu mít důvod si stěžovat:) U mě teď už jasná sedmdesátka pro seriál jako celek. A kdo principielně nesnáší českou seriálovou tvorbu, ten se zná s vepřem. Mimochodem, tohle je opravdu PŮVODNÍ ČESKÝ seriál, narozdíl třeba od Přešlapů nebo dřívějších a jinam zaměřených Horákových. ()

Malarkey

Nemůžu se zbavit dojmu, že Comeback je vcelku povedená úchylárna, která mě jednou za týden dokáže zabavit. Na to, že to je české, že to produkuje Nova, tak to už je co říct. Stalo se mi totiž jednou jedinkrát, že by mě seriál od nich dokázal zaujmout, a to byla Hospoda, přičemž, Comeback s ní má leccos společného. Hlavně se jedná o jakýsi sitcom, a tou bezesporu Hospoda byla také. Další věc na tom je, že ty postavy jsem si vcelku rychle oblíbil a z Ozzáka se docela rychle stal slušnej kulťák. Škoda jen, že se tenhle seriál dalšími sériemi dost zprasil. ()

Tetsuo

Velice dobře pochopené základy sitcomového žánru, každý díl má vybroušenou strukturu a několik running jokes. Dobré skloubení amerických a českých prvků. Herci - kus od kusu. (Mám - nejen diváckou slabost - pro Kristýnu Leichtovou, která tady hraje takovou Danu z Kroku za krokem; Ozzák je námět na sociologický rozbor; Matonoha má velké výkyvy.) Lámu si hlavu nad výpravností produkce - nakolik má celý seriál působit lacině. Rozhodně to má celé stoupající úroveň a hodnocení většiny lidí, co nedali více než tři díly, je dost zavádějící. Comeback je první český sitcom, který má kultovní potenciál. ()

• V 11. díle 1. série "Giganti" sní Ozzák (Martin Dejdar) trochu müsli z misky. Poté, co Marcelka (Dana Batulková) vtrhne do krámu a řekne, že to je myšovrah, vysype strachem Ozzák misku před sebe a na knírku má drobky. V další scéně již žádné nemá, ale v následujícím střihu už opět ano. (Norfice)
  • V epizodě "Jmenuje se Dagmar!" si Tomáš Pacovský (Tomáš Matonoha) založil internetové bankovnictví na stránkách www.nasebanka.cz. Tato URL adresa vás přesměruje na web comeback.nova.cz. Pokud zadáte jen nasebanka.cz, budete přesměrováni na web tv.nova.cz (Cheeker)

Související novinky

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock…