Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová, Klára Melíšková

Nemůžu se zbavit dojmu, že Comeback je vcelku povedená úchylárna, která mě jednou za týden dokáže zabavit. Na to, že to je české, že to produkuje Nova, tak to už je co říct. Stalo se mi totiž jednou jedinkrát, že by mě seriál od nich dokázal zaujmout, a to byla Hospoda, přičemž, Comeback s ní má leccos společného. Hlavně se jedná o jakýsi sitcom, a tou bezesporu Hospoda byla také. Další věc na tom je, že ty postavy jsem si vcelku rychle oblíbil a z Ozzáka se docela rychle stal slušnej kulťák. Škoda jen, že se tenhle seriál dalšími sériemi dost zprasil.(13.11.2008)

Scénář: Tomáš Baldýnský, Vladimír Fanta, Helena Fišerová, Ladislav Konečný, Jakub König, Richard Malatinský, Jiří Vaněk .. Dobrý sitcom (na n@vu rozhodně), občas zatraceně vtipný, ale časem i sem tam průhledný, co se timingu a point vtipů týče. 70%.(15.11.2008)

A po pár měsících zvedám na fajf, protože mám nutkavou potřebu diferencovat od hlenů, jimiž nás zásobí ostatní tvůrčí kolektivy z českého lidu pošlé. Krisťulka je k pomuchlání, Give/gift se rolí Ozziáše vyškrábal ze sklepních prostor mých sympatií ku střešnímu vikýři, kdybych Matonohovi nezáviděl Benešku, snad bych ho i po obou lících poceloval. I ostatní figurky náležitě plní plán. Po pravdě - některý díl vyčnívá, jiný se noří do septiku, ale vše je stokrát lepší, než Obchoďák s vestavěnou Základkou i Letištěm, situovaný na Náměstíčku - Návsi, či na Ulici s Ordinací, Pojišťovnou a do budoucna patrně i Gymplem. Cysty domů ani Křehké stahy do toho komponovat nehodlám, na fekálie se prý nesahá.(1.9.2012)

Nedotažené, místy vtipné, sympatické občasnou nekonformitou (Ewa Farná vs. Black Sabbath), nicméně za tu agonii, kdy v Odvážných palcích musím půl roku poslouchat pouze Fuku, to skutečně nestálo. Aktualizace k 26.4.2010: po rozkoukávacích úvodních dílech nacházejí tvůrci jistotu v kramflecích a rozpoutávají vtipnou popkulturní smršť, která vrcholí sitcomovou perlou jménem CzechSteh, vcelku důstojně dojíždí až do 29. dílu a doslova škemrá o tu čtvrtou hvězdičku. Od těchto čtyř hvězd je ovšem nutné odečíst naprostou scénáristickou nevtipnou křeč druhé řady, v níž postavy ustupují vykonstruovaným bombastickým zápletkám a jež si naopak koleduje o sebrání minimálně jedné hvězdy. Původní hodnocení tedy zůstává s tím, že ta nevyrovnanost je u Comebacku fakt nepřehlédnutelná.(29.10.2008)

• Zeck

Retard Ozzák, jako představitel demence v praxi není vtipný ani první minutu, natož pak celou sérii. Ostatní jsou jen ochotníci, kteří se pohybují na place. I Gott, který je od přírody "skvělý herec", je všechny strčil do kapsy jen tím, že otevřel dveře. Ten monotóní smích, který se pouští po každé "děsně cool, vtipné hlášce", aby upozornil klasické diváky Novy, že tento joke se jim povedl a oni se musí smát, domrdá poslední kladné žážitky, ze sledování této žumpy. 0%(11.9.2008)

• - Klára Melíšková, jež v 47. díle "Strakonický bubák" ztvárnila redaktorku Mirku Vostrou, není uvedena v titulkách. (Šéfik)

• - Znělka k filmu byla vytvořena na základě písně od skupiny Brutus. Deska této kapely je také stále vystavena v regále seriálového obchodu. (rakovnik)

• - Když ve 3. díle 1. série "Souboj titánů" zákazník shání nové CD Chinaski, Marcelka (Dana Batulková) vezme z přihrádky album "1. Signální", které je z roku 1999, což je 9 let před natáčením seriálu. (ELBobes)