Comeback

(seriál)
  • Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott (více)

Série(2) / Epizody(51)

Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Původní český sitcom. (oficiální text distributora)

Recenze (1 215)

Dragoni

Po dlouhé době výtečný sitcom z České produkce na který se dá koukat a ještě ke všemu na TV Nova " Jejich tempo je rozumné. Jejich revírem je přechod pro chodce. Jejich zbraní je pokutový blok. Jsou tady. Zebra 11. ". Martin Dejdar hraje Ozzáka výborně, až tak že jsem ho poznal, až u pátého dílu. První sezóna za 4 * druhá za 3 *. Povedené vtipy, které občas odzbrojují " Vynikající, Marcelko! Vynikající! Jako od Bohdalky . . " , dobrá hudba, scény i dialogy "Dobrý blizny . . " , každý díl má něco do sebe, bohužel zjevného kolísání kvality, kdy jeden díl je naprosto zdrcující a další slabší průměr je více než patrné, ale jako seriálové obrození za 4*. " Bráchovice, 100% pití pro chlapy . ." 75 % ()

HAL

Základ kvalitního sitcomu jsou dobré a sympatické postavy. V Comebacku je afektovaná hlava rodiny - na facku; jeho "jakožerozumná" dcera/slepice - taktéž na facku; retardovaný a permanentně nadržený soused - ... no dejme tomu; a konečně nezdárný strýc Ozzák - zabít, zakopat a zalít betonem. Ozzák se snaží být svou nekonformitou a stylizací hlavním hybatelem děje, ale je tak odpudivý, hulvátský a hloupě nevtipný, že i přes jeho zdravému vztahu k hudbě a relativně pohodovému náhledu na svět, je nejhorší z celé té sebranky. Druhou věcí která by měla táhnout sitcom je humor - ten se tu prakticky nevyskytuje. A pak už není nic. Jen nezajímavý seriál který je mezi dalšími českýmy seriálovými blitkami vlastně skoro nadprůměrný, ale cíleně by ho dlouhodobě sledoval jen blázen. ()

Thomick odpad!

Bojím se to nazvat sitcomem a zároveň se obávám toho, že se o jeho vytvoření Dušek s Fuitem opravdu pokoušeli. Pokud tomu tak skutečně je, vezměte do ruky mixér, smíchejte dohromady všechny existující i neexistující posměšky, úšklebky či nadávky a vzejde vám můj stručný názor na toto "dílo". Větší poctu si britské komediální skvosty přát opravdu nemohly. ()

gudaulin

Sitcom je specifický žánr, který vyžaduje obvykle početný a kreativní tvůrčí tým, jinak to dopadá prachbídně. Asi není náhodou, že se mu daří ponejvíce v Británii a Americe, v jiných zemích je výsledek poloviční. U nás nemáme tradici a navíc tvůrčí prostředí televize Nova není nejspíš nejlepším odrazovým můstkem pro kvalitní sitcomovou produkci. Není to na odpad, tu a tam padne slušný fór, ale co naplat, té hlušiny je přebytek. Celkový dojem: 45 %. ()

T2

slušnú prácu odviedli tvorcovia tohto seriálu, je to zábavné, má to ako taký dej v tom rámci kam sa to uberá, dokonca má to aj nevtieravé postavy, ktoré v iných dnešných seriáloch bývajú už na prvý pohľad svojím výzorom otravné, tobôž ešte keď vypustia niečo z úst tak to potom fakt robí svoju stupídnu úroveň u našej novodobej seriálovej produkcii svoje meno... takže spokojnosť, ak si to udrží svoju úroveň možno pôjdem v hodnotení vyššie /60%/ ()

• Ve 25. díle 1. série  "Prohozz" dává Ozzák (Martin Dejdar) v neděli ke snídaní na stůl čaj. Tomašovi (Tomáš Matonoha) dá šiřoký hrnek a Ivě (Kristýna Leichtová) úzký vysoký. V dalším záběru lze vidět spící Ivu, ale vedle ní záhadně leží Tomášův hrnek. (Norfice)
  • Herec, který představuje dalajlámu ve 20 dílu 1. série "Berňák", nemluví tibetsky, ale mongolsky. (Ezis)
  • Když ve 3. díle 1. série "Souboj titánů" zákazník shání nové CD Chinaski, Marcelka (Dana Batulková) vezme z přihrádky album "1. Signální", které je z roku 1999, což je 9 let před natáčením seriálu. (ELBobes)

Související novinky

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Ve věku pouhých 59 let dnes zemřel velký sympaťák, rodák z Ostravy, filmový a divadelní herec Norbert Lichý. Zprávu potvrdila jeho rodina i Divadlo Petra Bezruče, s nímž je herec celý život úzce… (více)

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (více)