poster

Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008 - 2011, 22 h 38 min (Minutáž: 51x25 min)

Hrají:

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Maria Sieber, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta, Aleš Putík, Karol Nerpas, Eva Slovíková, Jakub Košťál, Tereza Málková, Sára Fridlaenderová, Pavel Bartoň, Pavel Svatoň, Gambold Dalajn, Ladislav Smetana, Julie Válková, Klára Vajshajplová, Monika Kobrová, Milan Kolek, Václav Kunc, Marek Vojtěch, Martin Drizi, Michal Otčenáš, Pavol Smolárik, Andrey Chornyy, Ali Morovin, Zdeněk Knedla, Vladimír Hrbek, Ludmila Mecerodová, Jindřich Bonaventura, Jan Dvořák, Adam Halaš, Tomáš Tomsa Legierski, Zdeněk Charvát, Jan Mareš, Petr Smeták, Miroslav Svoboda, Pavel Tesař, Fabrice Biundo, Helena Kateřina Fialová, Irena Mertová, Klára Melíšková
(další profese)
 • Morien
  ****

  Někdo byl proti svojí vůli vzdělán, já byla proti svojí vůli donucena oblíbit si tento seriál. A vzhledem k tomu, že to není desátý přepis sedmého přepisu původního úlanbátarského muzikálu, který pro výpravný historický epos přepracovala islandská národní opera a nakonec do padesáti amerických jazyků přeložila OSN, přidávám hvězdu navíc.(4.3.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Ještě že ty marodky máme. V průběhu deseti dní zhlédnuto skoro všechno, co banda kolem Baldýnského vyprodukovala (což mluví samo za sebe). Ad absurdum vyhnaný sitcom potěší občasným scenáristickým nápadem, dobře předvedeným vtipem a hlavně šťastným castingem, protože většina postav má jednoduše dost dobrou komediální dikci. Jen toho Lexu by jeden nejradši trefil lopatou a Matonoha je v ústřední roli občas na pomezí křeči. Mimochodem, hodnotit na základě jednoho dílu je tu prakticky nemožné - kvalita nápadů i hereckých výkonů docela kolísá. Výsledné dojmy ovšem zůstávají pozitivní.(4.11.2008)

 • kiddo
  ***

  Nedotažené, místy vtipné, sympatické občasnou nekonformitou (Ewa Farná vs. Black Sabbath), nicméně za tu agonii, kdy v Odvážných palcích musím půl roku poslouchat pouze Fuku, to skutečně nestálo. Aktualizace k 26.4.2010: po rozkoukávacích úvodních dílech nacházejí tvůrci jistotu v kramflecích a rozpoutávají vtipnou popkulturní smršť, která vrcholí sitcomovou perlou jménem CzechSteh, vcelku důstojně dojíždí až do 29. dílu a doslova škemrá o tu čtvrtou hvězdičku. Od těchto čtyř hvězd je ovšem nutné odečíst naprostou scénáristickou nevtipnou křeč druhé řady, v níž postavy ustupují vykonstruovaným bombastickým zápletkám a jež si naopak koleduje o sebrání minimálně jedné hvězdy. Původní hodnocení tedy zůstává s tím, že ta nevyrovnanost je u Comebacku fakt nepřehlédnutelná.(29.10.2008)

 • Gemini
  ****

  S každým dalším dílem doufám, že už budu mít jasno, zda svoje hodnocení překlopit "do červeného" nebo Comeback nadále vést v evidenci jako seriálový průměr. Bohužel, stále se nedaří dospět k jednoznačnému verdiktu. Hudební fórky a některé náročnější, dobře a v průběhu více scén budované gagy, a hlavně zesměšňování osmdesátých let (tedy reprodukování jejich reálného obrazu) se střídají obzvláště s Lexovými tupárnami, které překonávají směrem dolů i nízko nastavenou laťku jménem Marcel Kopeček. Vyškrtnout tohohle hňupa a bude nám všem daleko lépe, a to nejen proto, že Kristýna Leichtová je v Comebacku daleko větší mazlík než ve Světlech Pasáže. Uvidíme, třeba se seriál ještě někam posune, zatím ale zůstávám na šedesáti procentech, ovšem pozor - NE V RÁMCI ČESKÉ SERIÁLOVÉ TVORBY, ale seriálů obecně. Jistě, je v tom trocha patriotismu, ale sakra práce, konečně se zdá, že čeští tvůrci konečně dostihli až doposud jim unikající fenomén jménem sitcom. Sice ho ještě neskolili, ale posun je značný. Stále je co zlepšovat, ale uznejte, že oproti třeba Duchu Českému je to obrovský skok pro lidstvo, i když se celá věc odehrává ve třech chudičkých interiérech. Snad se to nezk...azí, ale naopak vylepší. Dodatek: A ono se to s druhou sérií opravdu vylepšilo - Lexova demence nějakým zázrakem už není jen dementní, ale i vtipná - Czech Steh je naprostá klasa:))) A hyena Iva, to se ani nedá komentovat:) Marie Doležalová luxusní zejména v díle, kde se snaží být zlá;) A sem tam nahoďte nějakou vedlejší roli jako byl Buddha Norberta Lichého a nebudu mít důvod si stěžovat:) U mě teď už jasná sedmdesátka pro seriál jako celek. A kdo principielně nesnáší českou seriálovou tvorbu, ten se zná s vepřem. Mimochodem, tohle je opravdu PŮVODNÍ ČESKÝ seriál, narozdíl třeba od Přešlapů nebo dřívějších a jinam zaměřených Horákových.(19.10.2008)

 • Phobia
  ***

  Místy dost křečovité, má to celé nepříjemný telenovelovitý "look" (tedy divnou kameru, sterilní kulisy a blbou hudbu), ale na současné poměry v českých seriálech jde o záležitost snesitelnou, tedy chvályhodnou. Když už o tenhle sitcom občas zakopnu, nemám nutkavou potřebu okamžitě přepnout... ta se dostaví až za několik minut usilovného vtipkování a přehrávání celého hereckého osazenstva. Pokud bych měla vybrat jednu postavu, co by se měla vykašlat na hereckou karéru, byl by to Matonoha - na absurdní divadlo jeho výkony třeba stačí, do sitcomu se nicméně hodí jak bůček na veganskou párty. 48% EDIT 2012: po několika zhlédnutých dílech přece jen zvedám hodnocení - humor je to sice laciný a předvídatelný, ale funkční. 59%(24.6.2010)

 • - Znělka k filmu byla vytvořena na základě písně od skupiny Brutus. Deska této kapely je také stále vystavena v regále seriálového obchodu. (rakovnik)

 • - Klára Melíšková, jež v 47. díle "Strakonický bubák" ztvárnila redaktorku Mirku Vostrou, není uvedena v titulkách. (Šéfik)

 • - Ve 22. díle 1. série s názvem "Koprovka" se porotce v soutěži Když hvězdy vaří Hubert Esl ptá Tomáše (Tomáš Matonoha), zda se neučil u Escoffiera. Uznávaný odborník na gastronomii Auguste Escoffier zemřel už v roce 1935. (NiWi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace