Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

mzss1

Perfektní drama s Nicolasem Cagem. Tohle by jen tak nesvedl někdo, zahrát tak skvěle mazaného feťáckého detektiva jako Cage. Film nemá téměř žádnou akci, ale o to tu sotva jde. Jde o pochopení hlavního herce, o reálný svět plných drog, zkorumpované poldy a tak dále. Eva Mendes také odvádí svůj herecký výkon dobře. Ve filmu se mi také líbila hudba. Zápory ve filmu snad ani nejsou, možná se mohlo víc střílet, ale to nevadí. Hodnotím 95% = ***** ()

kingik

Mohl to být klidně oslnivý návrat Nicolase Cage ve vynikajícím temném thrilleru, ale s tímto resumé budu opatrnější, protože střihačovy nůžky zahálely a nechaly ve filmu menší guláš, který scénář a režisér Herzog s tendencí k televiznímu zpracování nedokázali stmelit v kompaktní celek. Cage hraje poručíka Neworleanské policie, který zrovna nepatří k příkladným policistům. Fetuje, má svérázné vyšetřovací metody, rád sází, je skrz naskrz prohnilý korupcí, a když dostane na starost vyšetřit případ pětinásobné vraždy, je mu docela jedno, jak to dopadne a jestli vraha dopadne, hlavně, že se sjede se všemi podezřelými individui, která se v případu nachomítnou. Tak nějak jedno to bylo docela i mně, jak se příběh bude vyvíjet, ale pokud film jako celek nejvíce selhává vlivem nehodícího se pozitivního závěrečného vyznění, je nutno ocenit jednotlivé scény, které jsou sice většinou dobré, ale o žádných se nedá prohlásit, že by byly vyloženě strhující nebo nějak extra natočené. Jednou z těch, které snesou přísnější metr, je například scéna, ve které Cage zneužije své pravomoci a před klubem náhodně odchytne dvojici mladých lidí s fetem, kterým dá pocítit, kdo má tady jasně navrch. Jenže takových scén je ve filmu méně, a když už se schyluje na lepší časy, tak jsou stejně roztříštěny do epizodního provedení, kterému ovšem chybí pořádný příběhový tmel nebo si režisér neodpustí do děje napasovat pár scén, ve kterých má Cage halucinace po požití drog, ale tyhle scény ani trochu nefungovaly.Tyto nemalé výhrady kompenzuje nahrblý poručík z oddělení vražd Nicolas Cage, jehož herecká kreace je po delší době obdivuhodná. Sice nešlo s jeho věčně sjetou postavou jakkoliv sympatizovat a ani není jasné, jak se přes svůj laxní přístup k práci vypracoval až na takovou policejní hodnost a je s podivem, že si jeho nadřízení ani kolegové nikdy nevšimli, jak je zfetovaný, ale on svého zkaženého poručíka zahrál bravurně. Ve vedlejších rolích jsou k vidění známí herci, ale větší prostor dostala jen na fetu závislá prostitutka Eva Mendes. Film samotný mě příliš nestrhl, chtělo ho více prostříhat, aby dostal dynamický náboj, anebo ho celkově zkrátit, anebo vyměnit režiséra. ()

sochoking

Ktorýsi z užívateľov napísal, že Nicolas Cage v Knowing bol " opäť s utrápeným ksichtom, opäť chlastajúci " a mal pravdu! Pretože to, čo ponúka v tomto snímku je jedno veľké chodiace a strápené monštrum, navyše fetujúce! Na ten jeho chsicht sa už nedá ani podívať! Ako protipol mi našťastie poslúžila stále atraktívna a sexy Eva Mendes. Našťastie! A ešte i to, že ten vyžratý Val Kilmer sa tam iba mihol a moc nezdržiaval, bo to už by bola fakt nepozerateľná sračka! Tá druhá hviezdička patrí scénke s tými jaštermi. Buhaháááá.....!!!! No a záverečný happyend potvrdil, že nálepka " Sračka " právom prináleží väčšine amerických filmov a ani tento nie je výnimkou! ()

Sobis87

Do Hollywoodu musel napochodovat Evropan, aby všem ukázal, jak a proč by měly vznikat remaky. Herzogův The Bad Lieutenant se od originálu hodně liší, prakticky přejímá pouze základní premisu a dále si to tento legendární německý režisér razí už podle svého. Ačkoliv příběh není vůbec špatný (byť ne moc originální), prim zde hrají samotné postavy a kořeny jejich zkaženosti. Nicolas Cage si po dlouhé době mohl zase zahrát postavu, u které mohl naplno zužitkovat své teatrální přehrávání, které k postavě psychopatického policisty v drogovém opojení dokonale sedí. Poprvé od Obchodníka se smrtí Cage opět exceluje a je směšný pouze tehdy, kdy to zamýšlel sám tvůrce. Herzog je prostě mistr svého obrou, který tímto filmem opět prověřil svou mnohostrannost a nadělil nám poctivou old-school kriminálku s noirovými prvky obohacenou o několik halucinogenních scén s úchvatnou kamerou. Konečně pořádný remake, který dokázal obhájit svou existenci85% ()

Jordan

"Message? There´s no message. If I wanted to say some message, I would send SMS or e-mail." Niečo také vraj odpovedal Herzog nejakému novinárovi, ktorý s ním robil rozhovor a opýtal sa ho na margo filmu Bad Lieutenant "Whats the message of this film!" V poslednej dobe som zaregistroval niekoľko vetiev vo filmovej guilty pleasuer. Buď je to akčný smer (Taken, CRANK), comixová štylizácia (Kick-Ass), alebo - nazvime to pre výstižnosť - "tarantinovka" (Basterdi, Death Proof). A zrazu prišiel pán Herzog a vytrel Američanom na ich vlastnom dvorčeku kocúra. Neskutočne dobrý film! Cage po dlhej dobe v hereckej forme hraje ako kráľ, Mendes vo svojej "forme" predvádza sexepíl a tento drzý Nemec sa s divákom hrá ako mačka s myšou. Po Angel Hearte ďalší vynikajúci americký neonoir z prostredia južanského New Orleansu (aj keď oba filmy sú každý výrazne niekde inde). Popri tom bonusíky ako Fairuza so sexy telíčkom, rôzne plazy, výborná hudba a naozaj skvostné scény a dialógy. "I'll kill all of you. To the break of dawn. To the break of dawn, baby." ()

Anderton

Vôbec nie špatnej film, ale rovnako, ako policajt v názve, ktorý nie je je až tak špatnej ako divnej, je tento Herzogov americký remake amerického originálu, ktorý skoro nikto nepoznáme, poriadne šľahnutý. Herzog chcel asi do kín dostať niečo, na čo nie je bežný divák zvyknutý a urobiť tým poriadny vietor. Bohužiaľ mu na to neskočili príliš ani diváci, ani kritici a nie je sa čo čudovať. Detektívna zápletka je v pohode, ale to ostatné je skôr pre undegroundových podivínov. ()

AppleCore

Co to sakra mělo bejt?! Nejenom že byl na drogách Nick Cage, tady byl na drogách celej filmovej štáb (asi hlavně scénárista + režisér). U Nicka je mi to jedno, ten je na drogách posledních pár let, ale že třeba Herzog vyvede něco jako tohle by mě nenapadlo. Na začátku se dozvíme, že se řeší pětinásobná vražda a jak film plyne dál, tak se na to nějak kašle, všechno se to přesune do "dlužíš mi prachy" a "ty mě dlužíš prachy" nebo "dej mi už kurva ty prachy", načež se všechno vyřeší způsobem "co to kurva?! (Bum prásk)" a ještě stylem "ty podrazácká kurvo!" či třeba "nasaď mu už kurva ty želízka." (za ty výrazy se omlouvam, ale tak to ve filmu prostě je) Nehledě na to, že film je sám o sobě tragicky nudnej a vlastně se v něm nic nevyřeší. Průběh děje se po deseti minutách zastavil a přeladil do neznáma a občasná dobrá kamera, nebo hudba nic nezachraňuje. Prostě tupá blbost plná nudy. Špatný dvě hvězdy. ()

teutates

Rozhodne jeden z najlepších novodobých Cage - ových filmov... prevedenie zlého policajta, u ktorého som mal pocit, že všetko vôkol neho "padá" no a nakoniec? všetko dobre dopadne... toto je Herzog? 6/10 + 1 za vizuálne prevedenie a boľavý chrbát... ()

predators

No teda potěš, jestli má toto být "z mrtvých vstání" Nicolase Cage! Jeden skok tam, druhý zase támhle a do toho nějaká ta čára. To celé pětkrát, netřepat, promýchat lžičkou a je zaděláno na skoro průměrnou kriminálku. Dobrá tedy, zvedneme sledovanost tím, že do hlavní role obsadíme Cage, který má s podobnou tématikou již nějaké zkušenosti. A snad ani nebude vadit, že jeho hlas a všechny dialogy uspí kohokoliv, když před tím vypijeme litr kávy. I tak se mi už dlouho nestalo, abych u jednoho filmu usnul 2x. 10% ()

PetrPan

Cage umí dobře vyvalovat oči a cenit zuby a to prakticky celou svou hereckou kariéru, ve Špatným poldovi předvede, že umí i nahrbit záda...a to je tak vše co si z tohohle filmu odnáším, příběh o fetujícím poldovi mě nějak minul, byť pár překvapivých hlášek mou letargii přece jen trochu nabouralo. ()

WANDRWALL

Už titulek filmu naznačuje, že zde je hlavní hrdinou polda, který ví, že je špatný, ale taky je natolik sebekritický, aby věděl, že je to ještě pro něho jako člověka přijatelné povolání a že je lépe být špatným poldou, než špatným zločincem. Pravděpodobnost, že špatný polda půjde do vězení je nižší než že špatný zločinec půjde do basy. Hlavní postava tohle ví, takže se snaží snížit pravděpodobnost, že by šel do basy, třebaže jak občas je možno z jeho počínání na plátně vypozorovat, tak si o pobytu ve vězení nemyslí nic špatného, a zachrání třeba i vězně přžed utonutím, na což by se řada poldů vykašlala, a dělala by, že tonoucího nevidí. "Špatný polda" ale za "dobrý" čin získává chronické bolesti, takže vyznamenání, které dostává je mu skrz zničené zdraví k ničemu a musí se léčit a tlumit bolesti se moc nedaří. Aby se vykurýroval, tak potřebuje "špatný polda" nějakou dobrou chemii a už se valí jeden problém za druhým... Obsah filmu je ale zastíněn přílišnými efekty, a hrou temných barev, rychle se střídajícími záběry, a nepříliš vhodnou hudbou. *** (10.3.2011) ()

Arsenal83

Napriek drobnému hejtu, ktorý sa okolo filmu objavil, že je proste zlý, pokrivený, že by ho niekto natočil aj mobilom, ja nemôžem dopustiť na dva roviny. Po prvé, tá vtipná, vulgárna rovina, ktorá je nastavená len tak ledabolo. Proste budem ti nadávať do skurvisynov a aj horšie, ale budem sa pri tom tváriť ako by nič. A na to bol presne vhodný ksicht a mimika Nicolasa Cagea a to je tá druhá rovina. Normálne som ho hltal. Podľa mňa jedna z najlepších rolí, aké kedy dostal, a navyše na to, že vraj podľa vlastných slov nikdy nefetoval, to zahral až oscarovo presvedčivo. ()

Slarque

Tohle kriminální drama má divácká očekávání na háku, takže nám servíruje trochu divočejší vyprávění, než bývá zvykem. Nejspíš jsme už viděli zkorumpovanější poldy, ale tenhle portrét je natolik barvitý, že nakonec zpochybní i špatnost hlavního hrdiny. Nicolas Cage byl buď opět ve formě, nebo zafungoval Werner Herzog coby krotitel problémových herců. Ať tak, či tak, výsledek rozhodně za vidění stojí. ()

Claw

Původní verze stála zejména na vykreslení postavy a "příběhu" velice nadaného poldy-feťáka... Byla to naprostá pecka, která skvěle vystihovala svět drog v 70. a 80. letech... Příběh byl jen okrajovou návazností na to, aby film nějak vyústil... Až mysteriózní završení filmu, bylo možná trochu moc, ale přesto mělo svůj význam... Remaku jsem rozhodně nevěřil, ale to, co předvedl Cage, je naprostá pecka, dovoluji si říct, že v rámci dnešního světa drog, se svým hereckým projevem a proměnou skutečně vyrovnal i Keitelovi z původní verze... Už jeho vizáž byla pro roli skutečně dokonalá. K tomu špičková kamera, a dokonce i zajímavý děj a úžasné vyjebávky... I když nebyl tak drsný a odpudivý jako Kietel z původní verze, i tak si roli moderního feťáka, ale přesto nadaného poldy užíval naprosto bravurně... a vyjebal úplně se všemi... Nebýt zasazení drog a proměny hrdiny pod jejich vlivem, byla by to průměrná kriminálka. Ale tady obě stránky filmu hrály prim a děj byl výtečně srovnán se zfilmovanou sondou do světa moderního feťáka-poldy... Komu se zdál být film debilní, nelogický, dialogy přiblblé, totálně iracionální atd., tak je to jen tím, že neví nic o drogách... Já s čistým svědomím mohu tvrdit, že "TAKHLE TO JE"... A proto dávám za 5*, protože je film pro mě prostě srdeční záležitostí, jak s tou umělou euforií, tak hnusem, smutným životem a sociálním úpadkem... Nečekaná pecka, kterou ale běžní diváci nepoberou... /90%/ ()

Rocky62

Žádný zázrak, ale přesto lepší než originál s Harveym, který krom chlastání, znásilňování a fetování nenabídnul vůbec nic. V tomto remaku je nějaký děj a určité napětí. Celkově je tu sympatičtější obsazení a zápletka není špatná. Přesto však na mě Špatnej polda víc jak tříhvězdičkově nepůsobil, bohužel. ()

Chrustyn

Cage si v poslední době snaží napravit reputaci a poměrně se mu daří nejen objevovat se v dobrých filmech ale v tomto případě i docela dobře hrát. Název filmu jeho postavu vystihuje opravdu dokonale, protože jeho hrdina nepatří do policejní party, která ctí pravidlo "sloužit a chránit" a neštítí se opravdu ničeho. Legendární Werner Herzog natočil film typicky "oldschoolvým" stylem, takže divák nemůže očekávat žádnou "jízdu" ale slušnou a bohužel dost pomalou a obyčejnou kriminálku, která pobaví a rychle vyšumí. ()

SeBig

No ten Špatnej Polda není zas tak špatnej celý to vlastně zachranuje Nicholas příběh taky ujde ale bez něj by to nebylo ono Nicholas jako drsnej fízlák v béžovém obleku kterým všem nadává do sraček a čas od času si šlehne dělá vše proto aby vyřešil své dluhy a zaplete se do pár svinských věcí. Docela dobrý.. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)