Tři přátelé, tři policisté, tři příběhy. Strhující drama z prostředí newyorského policejního sboru, jež realistickým způsobem zachycuje, jak jednoduché je překročit hranici oddělující od sebe muže na straně zákona a zločinu. Každodenní povinnosti řadových policistů ve městě, které nikdy nespí a nedovolí usnout ani divákům v kině. Režisér Antoine Fuqua (Training Day) opět dokázal nevšedním, a přesto drsně realistickým, způsobem zachytit život strážců zákona. (oficiální text distributora)

petero

Antoine Fuqua už nám jednu pecku z radov polície a gangstrov priniesol, to však v tom bol ešte zapletený David Ayer. Tejto story jasne chýbajú grády, nikto tu nediktuje tempo a rôzne príbehy sa ku koncu akosi nechcene pretnú, pričom jeden je len taký obšuch o tie ostatné dva, akoby s nimi ani nemal nič spoločného a v podstate ani nemá. Jednotlivé postavy policajtov aj keď nimi lomcuje istá nestabilita sú nerozhodné a gangster Wesley Snipes je ako med. Dve prepadové ľahko nadpriemerné akcie sú na dvoj hodinový film málo. Ayerovka bez Ayera skrátka nie je ono. ()

Davies182

Potěšilo mne, že do o něco delší stopáže dokázal Fuqua namontoval dvě zručně natočené, dlouhé napínavé scény. V kombinaci s příjemnou a perfektně sedící hudbou opravdu bylo na co se dívat. Příběh možná trochu skřípe, ale na herecké hvězdy je taková radost pohledět, že ke snímku nemám větších výhrad. Čeho jsem si všimnul, je značná inspirace seriálem The Wire, což se promítnulo i do obsazení černošského hereckého ansámblu. Nenudil jsem se, jen to mohlo být o něco peprnější a možná drastičtější... Ke konci si nelze nevzpomenout na podobný Pride & Glory a konec samotný - to jsem nečekal. Anebo určitě ne všechno. ()

gogo76

A. Fuqua sa na uliciach plných kriminálnikov cíti dobre (Training day), čo je možno prísľub do budúcnosti. Tri dejové linky, ktoré rozprávajú odlišné príbehu policajtov sa v závere pretnú a pripomenú niekoľko filmov na tému "mozaiky". Režisér na to išiel trochu inak- všetky tri linky iba strieda a to bez nejakého náznaku, že by sa mali pretnúť. Neruší to, pretože všetky sú z toho istého prostredia policajtov a ulice. Až do samotného záveru to na mozaikový film vôbec nevyzerá. Súhlasím z mnohými, že by film potreboval trochu skrátiť, ale inak sa ten drsný život na ulici a riskantný život policajtov podarilo na plátno preniesť. Aj preto sa prikloním k slabším štyrom hviezdam. 70%. ()

Xmilden

Příliš dlouhé, první gradující scény přicházejí asi po 90 minutách, stojí rozhodně za to, ale ... Tempo není nikterak zběsilé, Training Day byl trošku z jiného soudku. Přitom nemohu říct že bych se u Brooklyn's Finest nudil. Herecké obsazení k tomuto nedává ani na chvilku příležitost. Líbilo se mi sledování všech tří dějových linií, v nichž každá postava prožívala své problémy. Policejní práce prostě není žádné peříčko. 60% ()

sepp

Prekvapive velmi dobry film - obycejny, nevycnivajici z rady, presto jedinecny. Clovek ceka rutinni zalezitost a taky se to za ni po celou dobu sledovani vydava, ale na konci se dostavi ten "wtf" feeling. Na 5 hvezd to neni, revoluce se nekona, ale skvely filmovy zazitek ano. Ethan Hawke i Richard Gere FTW. ()

lesumir

Prvních deset minut jsem viděl čtyřikrát, protože jsme vzdycky usnul. A prvních deset minut stojí naprosto za hovno a já faaakt nevěděl, co vo gou. Nic není nastíněno, jen spousta šaškujících postav. Ale potom se to solidně rozjede a není z toho druhej Training Day, ale přesto je to dobrej film! ()

Fiftis

Protagonistami sú traja členovia rôznych zložiek policajného zboru. Kde je hranica medzi zákonom a zločinom? Možno ju prekročiť jednoducho alebo ju prekročiť nedá? Policajti v New Yorku sú v tomto filme predstavení veľmi realisticky a film je strhujúcou drámou troch kamarátov, troch policajtov, troch príbehov. Životy policajtov sú zobrazené neobyčajným, drsným spôsobom, ktorý udrží diváka v napätí až do konca. Snímok vcelku vydarene nadväzuje na tradíciu obdobných temných policajných filmov, ktorých ťažiskom je viac či menej "objektívny" obraz policajnej práce v zložitých podmienkach. Chýbajú tu napríklad akčné automobilové naháňačky, zato je tu dosť prestreliek a veľa mŕtvych. ()

Shakers

Priemerná kriminálka s hercami, ktorý nevytiahli film tak ako som očakával.K zápornému hodnotenie ešte prihráva aj 132 minútová stopáž, ktorá brzdí celý film.Celý film by sa zmestil do 20 minút.Sklamanie. 50% - 2* ()

Rominator

Sledujeme osudy tří policistů z prostředí newyorského policejního sboru v Brooklynu a jejich rozdílné životní cesty. Herečtí představitelé Richard Gere, Don Cheadle a Ethan Hawke odvádějí dobrou prácí, ale filmu by slušela kratší minutáž. Prostě chtělo by to trochu šlápnout na plyn. ()

mzss1

|72%| O tomhle filmu vím už delší dobu, ale nějak jsem se k tomu nedostal. Jenže režisér Fuqua mě poslední dobou jen a jen těší jeho filmy. Celkem jsem od něj viděl, a sice: Slzy slunce, Odstřelovač (S M.Wahlbergem), Pád bílého domu, Equalizer a Bojovník. Všechno jsou to solidní filmy. No a co tihle Nejlepší z Brooklynu? Rovněž je to dobrý film, sice ne bůh ví jaká bomba, ale přesto, tyhle typy thrillerů mám rád. Film sleduje několik postav a v konečném rozuzlení se všichni sejdou na konci. Nemají nějak nic společného, ale i tak to má zajímavé nápady. Tempo je pozvolné, postavy se jednoduše v obyčejných scénách projevují, to mi rozhodně nevadilo. Jen to chtělo něco víc zapamatovatelného, nějaké zvraty, dramatické scény a nějaká ta akcička navíc. Finále bylo ale dobré, spoustu přestřelek, takže se tu i pár nečekaných zabití najde. Hudba solidní. Richard Geere, Ethan Hawke, Don Cheadle a Wesley Snipes podali solidní her.výkony. Žádná z postav nebyla žádný svatoušek – o to, to bylo zajímavější. Těžko soudit kdo z nich byl lepší. Podobných záležitostí jsem viděl už více, takže rozhodování mezi 3 a 4 hvězdou netrvalo u mě moc dlouho. ()

Webb

Tento počin můžu nazvat malým zázrakem. Proč? Ještě nikdy se mi totiž nestalo, že by mi Richard Gere v jakémkoliv filmu nevadil. No a tady díky roli kterou dostal se tak konečně stalo. Přestárlý policista před důchodem, proč ne. Zvláštní že jsem si v průběhu sledování vzpomněl na dnes už profláklý snímek Training Day, aniž bych tušil že je od stejného režiséra. Zda to bylo díky určité technice, nebo prostředím či výběrem herců těžko říct, hlavní je, že tu opět odvedl dobrou práci. Účast známého béčkaře Wesleyho Snipese mě potěšila, měl by si vybírat i klidně podobné vedlejší role a nevrhat se do kdejakého bláta. ()

Anderton

V Brooklyne sú tí najtolerantnejší susedia na svete. Môžete v ich baráku strielať drogových dílerov koľko chcete a oni vôbec nechytia paniku, ani nezavolajú políciu. Zistil to aj Ethan Hawke, ktorého postava celý film vykopáva dvere na negerských všivavých bytoch a strieľa všetko, čo sa hýbe v túžbe po kúpe nového domu. Ďalší policajt to má obligátne "tejden do penze", hráme sa na "znudenýho a zlého poldu a nasratých negrov s řetezema vokolo krku", lenže ja neviem, či už starnem, ale akosi ma to už prestáva baviť. A to ma pred pár rokmi chytila napríklad aj taká priemerná Hrdosť a sláva a to nehovorím o Fuquových ostatných policajných filmoch. Záverečné minúty výsledný dojem upravujú a musím nakoniec konštatovať, že film je to vcelku ambiciózny a kvalitný, ale chytil ma hlavne brooklynským geniusom loci, to, " vo co tu kurva šlo", mi bolo tak trochu "u prdele". ()

AppleCore

Film je to po režijní stránce perfektní, nemůžu se ale zbavit dojmu, že je úplně zbytečnej. Training day, Street kings, Harsh times, Dirty, Pride and Glory. To jsou filmy podobnýho rázu, který vznikly dřív. A je jedno, že některý z nich nedosahujou kvalit Nejlepších z Brooklynu. Zkrátka tady jsou a ztrácí se mezi sebou, stejnej osud čeká i tohle. Kdyby to bylo natočený před pár lety, tak bych těch pět hvězd klidně dal (tehdy by to bylo ještě možná něco nového), dneska už je to ale běžný téma a já plnej počet dát prostě nemůžu. Film postrádá příběh (je to změt na sebe nenavazujících událostí týkajících se jednotlivců ). Richard Gere neni daleko od sebevraždy, má týden před důchodem a nemá téměř žádné přátelé. Ethan Hawke zase řeší kam s dětma, dům je malej a na novej nejsou peníze, řešení je ale nešťastný. Don Cheadle je zase nastrčenej v gangu a řeší dilema, zda zradit člověka co mu zachránil krk. Příběhy jednotlivejch herců nejsou nijak propojený, přesto se dá říct, že fungujou celkem dobře (Fugua asi nevěděl jak to zakončit, tak vymyslel poměrně překombinovanej konec, kterej hrozně rychle skončí a vy máte pocit, že jste byli ošizeni asi tak o 30 minut materiálu). Herecký výkony jsou perfektní, kamera skvělá a hudba která filmem doprovází výborná. Zbytečnost filmu to ale nijak nezatře. ()

teutates

Asi som to prepískol očakávaniami... Training Day to nie je mladá pani... ale aj napriek tomu, vôbec to nebolo zlé, podobné príbehy vážne môžem, ale tomuto chýbalo k určitej zohranosti omnoho viac skúsenosti... Herci potešili, taktiež prostredie... klasický môj šálok kávy, ale musím byť nekompromisný 6-7/10 (slabší odvar moku) ()

oje

Pohled mezi policisty dobré, špatné, mladé, staré, kde každý z nich si nese své problémy. Práce v utajení nebo rodinné trable otevírají možnosti vymáčknout z filmu napětí, city… Fuqua ale s ničím nejde na krev a tak zajímavých a vyhrocených momentů je ve filmu po málu. Vzhledem ke stopáži se to může trochu táhnout. Zpracování se zvlášt nevymyká nápadem ani kvalitou dialogů a po předchozím Training Day se tak o žádnou bombu nejedná. Policejní dramata mám ale rád, dobré obsazení a herecké výkony udělali své a tak jsem spokojený. Jsou to slabší 4*. Svižnějším pohledem do policejních řad je Street Kings. Alternativa: Street Kings, Training Day, Harsh Times, We Own the Night. ()

Ant

Antoine Fuqua je talentovaný režisér, tohle jen zkrátka nebyla dostatečně zajímavá látka, aby v ní vyniknul. Pouze jedno z mnoha policejních dramat za poslední roky, i když se skvělým obsazením. 65% ()

iamek

Celý film jen banda drsných černochů nadává a nadává a pořád dokola opakují jen slovo fuck. Od Fuqua a hlavně hereckého obsazení jsem čekal drsnou kriminálku z prosředí drog. Obrovské zklamání. ()

klerik

Mám rád pomaly sa odvíjajúce filmy. Tu je fajn atmosféra, jednotlivé príbehy hrdinov sú zaujímave (aj keď v závere trochu nasilu prepojené). Z pohľadu Richarda Gera je to zaujímavý vývoj (spomínate na VNÚTORNÉ ZÁLEŽITOSTI?), Z pohľadu Wesleyho Snipesa je to ešte zaujímavejšie (kedy ho vlastne pustia?). Má to vyváženejšie tempo ako TRAINING DAY a je to uveriteľnejšie ako KRÁLI ULICE a menej psycho ako DRSNĚ ČASY... ()

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)