Považujem tento snímok, za akési pokračovanie ( resp. spin-off ) Coppolovho COTTON CLUBU, tentokrát ale z pohľadu černošského. Nechýba mu podobná nekompromisnosť, dobová atmosféra, chýba mu však oná pompéznosť a lesk. To, je zrejme jeho najväčšie mínus. Lenže Duke nieje Coppola a producenti určite nebudú riskovať podobné veľký rozpočet, čo sa samozrejme na tom všetkom odrazilo. Moje obľúbené 90. roky priniesli ďalší prachom zapadnutý film, ktorý je však hodný pozornosti.(7.2.2017)

• Uberlord

Jaká škoda že Garcia nedostal více prostoru. Laurence Fishburne je dobrej herec, ale scénář mi příjde slabý. Navíc, když proti Dutch Schulzovi stojí "Královna". Ženská se do gangsterek jako vůdčí osobnost absolutně nehodí. Tím spíš né s touhle povahou. Fishburne ji sice časem na pomyslném trůnu vystřídá, ale v tu chvíli vymizí i veškerá kvalita scénáře a děj upadne do statutu "oko za oko..." A velké finále se taky nekoná. Od dobové gangsterky očekávám trochu více.(12.4.2012)

Celkem pekne natocena gangsterka. Laurence Fishburne ma rozhodne charisma. Dutch Schultz v podani Tima Rotha je skutecne desivy psychopaticky magor, ktery ovsem zaroven pusobi casto velmi smesne. Tato postava takto podana jako by vypadla z filmu Quentina Tarantina. A Andy Garcia v roli Lucky Luciana je treti vyrazny typ do party, byt jeho part je ponekud mensi. Celkove to neni zle a jsem prekvapeny, ze jsem o tomto filmu drive neslysel. 70%(18.2.2013)

Takže vo filme vidime ako černosski gangstri bojuju proti Timovi Rothovi ktory ako psychopat Dutch schultz sa chce nasačkovat černochom do kšeftu z čoho nič dobre nevzide, a Andy Garcia ako Lucky Luciano (gangster vyššieho levelu) večne nad vecou, sa to jemne snaži urovnat.Je tu jedna nadpriemerna akčna scena a ešte jedna s bombou ktoru by som si vedel predstavit v hre mafia. Film je mierne nedotiahnuty a posoby lacno ale zaklad je kvalitny. Prijemna atmosfera 20. rokov a dobre obsadenie na ktorom by som nič nemenil. Za mna 75%(27.3.2018)

Tak na úvod bych rád zmínil, že jsem netušil, že to natočil Bill Duke. Jde o docela slušnou gangsterku, které ovšem chybí nějaké zapamatováníhodné scény. Jediná, která mi utkvěla v paměti je ta s najatými vrahy s krumpáčem. Filmu nechybí skvělé obsazení, ale šlo z toho vyždímat víc. Hlavně ten závěr byl docela nemastný - neslaný. Viděno na AMC. 3*(19.4.2017)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Harleme, tak jeho filmovanie prebiehalo v Chicagu. (MikaelSVK)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli Gangster či Hoods. (MikaelSVK)