poster

Gangster

 • USA

  Hoodlum

Krimi / Drama

USA, 1997, 130 min

 • Docflash
  ****

  Velmi dobrá gangsterka o Harlemu 1930' a v hlavní roli Laurence Fishburne (mimochodem stejnou postavu hrál už v COTTON CLUBU 1984) jako Ellsworth Raymond "Bumpy" Johnson (1905 - 1968 ) bookmaker,drogový a alkoholový překupník a spolupracovník mafiánské rodiny Genovese a sázkařské queen Madame Stephanie St. Clair.Bumpyho soupeře Dutche Schulze (Tim Roth) nechal zavraždit 1935 Lucky Luciano(Andy Garcia ) se souhlasem dalších rodin mafie.Bumpy vládl Harlemu a mezi jeho známé patřilo mnoho slavných jmen např. Bill "Bojangles" Robinson, Lena Horne, Billie Holiday, a Sugar Ray Robinson.Za prodej heroinu byl vězněn na Alcatrazu od roku 1951 až do 1963 ,jeho postava se objevila i ve filmu 1979 Utěk z Alcatrazu nebo 2007 AMERICAN GANGSTER( hrál ho Clarence Williams III. který hrál soupeře Bumpyho v tomto filmu GANGSTER !!) zde byl jako mentor a šéf hlavní postavy pozdějšího Harlem bosse a heroinového velkopřekupníka Frank Lucase (Denzel Washiington).Bumpy zemřel na selhání srdce ve věku 62 let ,které ho postihlo v restauraci v Harlemu.(23.9.2012)

 • BDMarty007
  ****

  Celkem pekne natocena gangsterka. Laurence Fishburne ma rozhodne charisma. Dutch Schultz v podani Tima Rotha je skutecne desivy psychopaticky magor, ktery ovsem zaroven pusobi casto velmi smesne. Tato postava takto podana jako by vypadla z filmu Quentina Tarantina. A Andy Garcia v roli Lucky Luciana je treti vyrazny typ do party, byt jeho part je ponekud mensi. Celkove to neni zle a jsem prekvapeny, ze jsem o tomto filmu drive neslysel. 70%(18.2.2013)

 • Fiftis
  ****

  Nemôžem uveriť tomu, že tento film nemá ani 300 hodnotení a je tak málo známy. Je to skvelý film o mafií so známymi hviezdami a myslím, že aj dosť obľúbenými. Mená ako Tim Roth, Laurence Fishburne či Andy Garcia sú myslím dosť veľké dôvody na to, aby sa ľudia na tento film vrhli. Film sa odohráva v 30.tych rokoch minulého storočia, kedy mafia v Amerike upevňovala svoju moc nad všetkým. Ako správny mafiánsky film nepostráda akciu, napätie, zbrane, popravy a čo je tiež dôležité, nechýba ani skvelý príbeh. Každý milovník gangsteriek robí chybu, keď sa tomuto filmu vyhýba.(18.2.2015)

 • Superpero
  ****

  Kouzelně natočená gangsterka plná výrazných postav, přestřelek a všemu co k 30. letem patří. Herci byly do jednoho perfektní Laurence Fishburne má asi nejcharismatičtější roli kariéry a Tim Roth jako arogantní magor Dutch Schulz hodně pobaví. Největší mazák filmu byl ale Lucky Luciano. Přišlo mi, že tam z toho všeho má spíš prdel a je škoda že ho tam někdo třeba víc nenasral, aby se ukázla jeho plná síla. Nechápu, proč tenhle film tak zapadl.(2.5.2009)

 • helloween93
  ***

  Tak na úvod bych rád zmínil, že jsem netušil, že to natočil Bill Duke. Jde o docela slušnou gangsterku, které ovšem chybí nějaké zapamatováníhodné scény. Jediná, která mi utkvěla v paměti je ta s najatými vrahy s krumpáčem. Filmu nechybí skvělé obsazení, ale šlo z toho vyždímat víc. Hlavně ten závěr byl docela nemastný - neslaný. Viděno na AMC. 3*(19.4.2017)

 • - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Harleme, tak jeho filmovanie prebiehalo v Chicagu. (MikaelSVK)

 • - Alternatívnymi názvami snímky boli Gangster či Hoods. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace