Nemôžem uveriť tomu, že tento film nemá ani 300 hodnotení a je tak málo známy. Je to skvelý film o mafií so známymi hviezdami a myslím, že aj dosť obľúbenými. Mená ako Tim Roth, Laurence Fishburne či Andy Garcia sú myslím dosť veľké dôvody na to, aby sa ľudia na tento film vrhli. Film sa odohráva v 30.tych rokoch minulého storočia, kedy mafia v Amerike upevňovala svoju moc nad všetkým. Ako správny mafiánsky film nepostráda akciu, napätie, zbrane, popravy a čo je tiež dôležité, nechýba ani skvelý príbeh. Každý milovník gangsteriek robí chybu, keď sa tomuto filmu vyhýba.(18.2.2015)

Tak na úvod bych rád zmínil, že jsem netušil, že to natočil Bill Duke. Jde o docela slušnou gangsterku, které ovšem chybí nějaké zapamatováníhodné scény. Jediná, která mi utkvěla v paměti je ta s najatými vrahy s krumpáčem. Filmu nechybí skvělé obsazení, ale šlo z toho vyždímat víc. Hlavně ten závěr byl docela nemastný - neslaný. Viděno na AMC. 3*(19.4.2017)

• NerudaDavid

Jaká škoda že Garcia nedostal více prostoru. Laurence Fishburne je dobrej herec, ale scénář mi příjde slabý. Navíc, když proti Dutch Schulzovi stojí "Královna". Ženská se do gangsterek jako vůdčí osobnost absolutně nehodí. Tím spíš né s touhle povahou. Fishburne ji sice časem na pomyslném trůnu vystřídá, ale v tu chvíli vymizí i veškerá kvalita scénáře a děj upadne do statutu "oko za oko..." A velké finále se taky nekoná. Od dobové gangsterky očekávám trochu více.(12.4.2012)

Kouzelně natočená gangsterka plná výrazných postav, přestřelek a všemu co k 30. letem patří. Herci byly do jednoho perfektní Laurence Fishburne má asi nejcharismatičtější roli kariéry a Tim Roth jako arogantní magor Dutch Schulz hodně pobaví. Největší mazák filmu byl ale Lucky Luciano. Přišlo mi, že tam z toho všeho má spíš prdel a je škoda že ho tam někdo třeba víc nenasral, aby se ukázla jeho plná síla. Nechápu, proč tenhle film tak zapadl.(2.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $23,499,102Tržby Celosvetovo $-(13.7.2009)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli Gangster či Hoods. (MikaelSVK)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Harleme, tak jeho filmovanie prebiehalo v Chicagu. (MikaelSVK)