Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harlem třicátých let rozhodně není místem na procházky. V nelítostném souboji dvou soupeřících gangů o nadvládu nad hazardem teče krev proudem.

Ve 30. letech 20. století bojují v Harlemu 2 gangy o kontrolu nad nelegálním hazardem. Kmotrem jednoho je černý Bumpy Johnson (Laurence Fishburne) a druhému šéfuje bílý prchlivec Dutch Schultz (Tim Roth). Lucky Luciano (Andy Garcia), vyjednavač bílého syndikátu, nemá při jednáních ve zvyku měnit své představy nebo postupy a krev teče proudem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nemôžem uveriť tomu, že tento film nemá ani 300 hodnotení a je tak málo známy. Je to skvelý film o mafií so známymi hviezdami a myslím, že aj dosť obľúbenými. Mená ako Tim Roth, Laurence Fishburne či Andy Garcia sú myslím dosť veľké dôvody na to, aby sa ľudia na tento film vrhli. Film sa odohráva v 30.tych rokoch minulého storočia, kedy mafia v Amerike upevňovala svoju moc nad všetkým. Ako správny mafiánsky film nepostráda akciu, napätie, zbrane, popravy a čo je tiež dôležité, nechýba ani skvelý príbeh. Každý milovník gangsteriek robí chybu, keď sa tomuto filmu vyhýba. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Považujem tento snímok, za akési pokračovanie ( resp. spin-off ) Coppolovho COTTON CLUBU, tentokrát ale z pohľadu černošského. Nechýba mu podobná nekompromisnosť, dobová atmosféra, chýba mu však oná pompéznosť a lesk. To, je zrejme jeho najväčšie mínus. Lenže Duke nieje Coppola a producenti určite nebudú riskovať podobné veľký rozpočet, čo sa samozrejme na tom všetkom odrazilo. Moje obľúbené 90. roky priniesli ďalší prachom zapadnutý film, ktorý je však hodný pozornosti. ()

Reklama

alldo.raine 

všechny recenze uživatele

Nebýt takového obsazení, vůbec na takový film nenarazím. A byla by to škoda. Miluji starší gangsterky a i když tato zrovna ničím extra nevybočuje a drží se klasiky, dva nasrané gangy proti sobě, tak je rozhodně na co koukat. Herecké výkony Tima Rotha a Laurence Fishburna jako vždy skvělé. Dobovka vybrvená taky perfekně. Do 4* hvězd mi něco málo chybí, přeci jen je člověk trochu dost zmlsanej co se týče tohoto žánru, ale krásné 3* jsou to bez debat. Mimochodem dabing Fishburna prostě sedne jak prdel na hrnec. Jsem rád, že je to stále ten stejný dabér jako například v Tajemné řece. ()

BDMarty007 

všechny recenze uživatele

Celkem pekne natocena gangsterka. Laurence Fishburne ma rozhodne charisma. Dutch Schultz v podani Tima Rotha je skutecne desivy psychopaticky magor, ktery ovsem zaroven pusobi casto velmi smesne. Tato postava takto podana jako by vypadla z filmu Quentina Tarantina. A Andy Garcia v roli Lucky Luciana je treti vyrazny typ do party, byt jeho part je ponekud mensi. Celkove to neni zle a jsem prekvapeny, ze jsem o tomto filmu drive neslysel. 70% ()

Docflash 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrá gangsterka o Harlemu 1930' a v hlavní roli Laurence Fishburne (mimochodem stejnou postavu hrál už v COTTON CLUBU 1984) jako Ellsworth Raymond "Bumpy" Johnson (1905 - 1968 ) bookmaker,drogový a alkoholový překupník a spolupracovník mafiánské rodiny Genovese a sázkařské queen Madame Stephanie St. Clair.Bumpyho soupeře Dutche Schulze (Tim Roth) nechal zavraždit 1935 Lucky Luciano(Andy Garcia ) se souhlasem dalších rodin mafie.Bumpy vládl Harlemu a mezi jeho známé patřilo mnoho slavných jmen např. Bill "Bojangles" Robinson, Lena Horne, Billie Holiday, a Sugar Ray Robinson.Za prodej heroinu byl vězněn na Alcatrazu od roku 1951 až do 1963 ,jeho postava se objevila i ve filmu 1979 Utěk z Alcatrazu nebo 2007 AMERICAN GANGSTER( hrál ho Clarence Williams III. který hrál soupeře Bumpyho v tomto filmu GANGSTER !!) zde byl jako mentor a šéf hlavní postavy pozdějšího Harlem bosse a heroinového velkopřekupníka Frank Lucase (Denzel Washiington).Bumpy zemřel na selhání srdce ve věku 62 let ,které ho postihlo v restauraci v Harlemu. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Harleme, tak jeho filmovanie prebiehalo v Chicagu. (MikaelSVK)
  • Alternatívnymi názvami snímky boli Gangster či Hoods. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama