Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

J!b

Nolan opět nezklamal a doufám, že se mu ani tímto směrem nikdy nezadaří a bude na nás valit jeden "masterpeace" za druhým. Scénář není ani tak originální a ani tak nepochopitelný, jenom nás vrhá do tématu, které bych nazval "philipkdickovské nebo alphredbesterovské" a do toho přidává vlastní "Mementovské" scénáristické a střihové staccato. Prostě vše funguje tak jak má a všemu vévodí opět skvělý DiCaprio. ()

miromir

Pripadalo mi to jako velice propracovana skladacka ktera napred byla chaoticky rozhazena ale postupne do sebe zapadala az splynula v dokonaly celek, krute napinave az do konce.Opet musim pred timto reziserem smekout. ()

killa black

Tenhle film za těch 150 Kč a 10 deka nehtů stál. Popisovat děj nemá smysl, protože bych se do toho pěkně zamotal, ale silně mi připomněl Matrix, s tím rozdílem, že tohle je promáklejší a dost dlouho jsem se v (z) Počátku nemohl zorientovat. Nakonec si však ve filmu vše sedne jak prdel na hrnec a závěr to jen korunuje. Herecký výkony všech zúčastněných jsou perfektní a moc se mi líbily detaily, který byly kořením filmu. ()

Kubasino

Nádherná věc. Nejsem zrovna Nolanův příznivce, právě naopak. Jeho ztvárnění Batmanů mi přišlo příšerné (nezlobte se, ale je to můj názor). Ovšem tentokrát mě Nolan nakopal do zadku a navíc mi narval do pusy tatranku nastojato (jinak si nedokážu vysvětlit, proč jsem ještě na konci titulků filmu seděl s otevřenou pusou). No ne, teď vážně. Čekal jsem, že to bude vizuálně hezké, ale celý příběh a myšlenka byly ještě daleko silnější, takže to byla dokonalá kombinace vnější i vnitřní krásy. Vlastně ani nevím, jak to vychválit, protože neexistuje moc slov, které by to dokázaly definovat. Domnívám se, že pouze hlupák, kterému nedošlo o co tam jde a nebo lenoch, kterému se nechce přemýšlet, můžou dát špatné hodnocení. Takže Chritophere, ač jsem se snažil ti to seknout "jen" na čtyři hvězdy, tak musím dát pět, jinak bych se za sebe musel stydět. ()

rigidite

Dicapria jsem nikdy neměla moc v oblibě, ale začínám si myslet, že čím je starší a čím méně točí "slaďáky", je lepší. Přesvědčil mě u i ve filmu Shutter Island. Do kina moc nechodím, ale bylo mi doporučeno, abch se na tento film vydala, že to za to stojí. Výsledek? Stojí to za to! Efekty na velkém plátně jsou famózní a děj Vás natolik zaujme, že Vás ani nenapadne dívat se na hodinky, kdy bude konec. Více jak dvě hodiny filmu uplynou a Vy z kina odcházíte s hlavou plných otázek a opět se Vám potvrdí, že za všemi problémy stojí žena:-) ()

fifa12

Nolan je mistr svého řemesla, takhle má vypadat vysokorozpočtový snímek. Čekám, že po druhém shlédnutí bude muj zážitek jěště větší. Napoprvé to všechno nejde ani náhodou vstřebat. ()

Mr. Zero

Tenhle film mě neskutečně dostal. Čekal jsem od toho hodně ale tohle opravdu ne. Neuvěřitně promyšlený složitý příběh. Skvělé herecké výkony. DiCapria poslední dobou začínám mít čím dál tim víc rád. Jen ke konci film nabírá až moc akční obrátky. Každopádně Nolan po Temném rytíři jen potvrdil že je opravdu mistr. Sem zvědavý jakej bude jeho příští Batman :)) ()

Joker 16

Absolutní špička, excelentní příběh propletený realitou a snem.Já byl více než spokojen!První adept na Nejlepší film roku, ve kterém exceluje DiCaprio. 100% ()

skunkos

Na tento film se nelze dívat jako na dosud známé kousky - je to totiž unikát. Pokud u něj nebudete myslet, tak to pro vás bude totální odpad, ale pokud přijmete Nolanovu hozenou rukavici a "zažerete" se do toho, tak se vám dostane radosti ze zhlédnutí jednoho z nejlepších filmů v historii kinematografie. Po celý film zkrátka promýšlíte, co se právě stalo, jak se film vlastně vyvíjí, a přemítáte, jak to vlastně dopadne, abyste ve finále zjistili, že to ani nijak nedopadne (autoří si očividně nechali otevřená vrátka pro druhý díl), DiCaprio tradičně přesný, a tudíž solidní, Ellen vycházející hvězda a Marion třešnička na dortu. Leckdo tento film shledá povrchním až naivním, ale to není můj připad. 95% a tečka!!! ()

keepsmile

O Inception jsem věděl dobrý půl rok dopředu a na kombinaci Capria a Ellen ve sci-fi s Zimmerovou hudbou jsem se fakt těšil, trailer je uplně dokonalý a navnadil snad každého. Ve výsledku jsem se ale nudil... Nebaví mě filmy, při jejichž sledování mám pocit že něco nechápu, na konci mám chaos v hlavě zatímco všichni kolem říkají jak skvělá zápletka a zajímavý konec to mělo. Průměr. ()

ana.kiss

Z tohoto filmu jsem byla naprosto unešená naprosto mě nadchl Nolanův nápad o snech ve snu a ještě více ,,překlápěním“ města na sebe a i když jsem byla přesvědčena že film dopadne dobře měla jsem nutkání pomáhat hercům aby vše stihli včas. DiCaprio si u mě tímto filmem naprosto dokonale napravil reputaci z Titanicu. Také mě velice potěšilo hraní Ellen Page. Z kina jsem odcházela s pocitem dobře udělané práce. ()

kpt.Marťas

Film, který lze obtížně převyprávět, ale sám o sobě složitý není. Nový Matrix se nekoná ani co se týče příběhu, ani co se týče formy. Počátek je audiovizuálně úžasná (až na tu bondovskou rovinu na lyžích:-)), chladná a do nejmenších podrobností vykonstruovaná podívaná, kterou žene dopředu především zimmerova hudba, geniálně skloubená s ruchy a zvuky filmu. Je postaven na vynikajícím scénáři, nabitým spoustou originálních nápadů, na skvělých hercích (jak to, že DiCaprio hraje v jednom roce ve dvou filmech takřka totožnou figuru?; snad jenom ta Ellen Page mi přišlo, že tam nepatřila, že byla nějak ztracená, ovšem C. Murphyho mám s každým filmem radši) a do detailů sedícím vyprávění. Bohužel přijde mi, že Nolan občas scénář zbytečně zesložiťuje (především Temný rytíř a Harvey-Two-Face a teď tady) a při samotném vyprávění nás nenechá si postavy oblíbit a něco s nimi prožívat. Prostě mi tam chyběly emoce (až na krásnou Cotillard a rodinnou linku), což je prohřešek, který nedokážu odpustit žádnému filmu (přitom by jakékoliv emoce těm hroutícím se a otřásajícím se světům tak slušely). Takže já jsem se výborně bavil, rád se na Počátek podívám znovu, ale žádný filmový orgasmus se nekonal. ()

montel

Cobb (Leonado DiCaprio) je spolu se svým týmem špičkou ve svém oboru. Dokážou ve snu stvořit vlastní svět a v něm krást důležité informace, které potřebují ke své práci. Změnu v jejich práci přináší nový úkol, ve kterém musí vybranému muži vnutit informace, které on použije ve skutečném světě a změní tak reálnou budoucnost...Každý má svou fantazii a proto je velmi obtížné psát o tomto filmu. Musím ale uznat, že Počátek je pro mě něčím úplně novým, asi tak, jak byl kdysi Matrix. Tyto dva filmy bych možná k sobě trochu přirovnal, kvůli trochu zamotanému ději. Vyníkající efekty, neobyčejný příběh a skvělá hudba řadí tento film ke špičce. 75% ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)