Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Orthank

Úchvatné, dokonalé a bravúrne sú len slabým odvarom slov, ktorými by sa dal tento Nolanov filmový skvost ovenčiť. Prečo tak kvetnato? Bude to asi tým, čo v poslednej dobe beží v kinách. Preto keď sa objaví na plátne niečo tak inteligentne napísané a dokonale zahrané, musí plesať srdce každého filmového fanúšika. A to nie len pri dokonalom DiCapriovi či parádne netradičnej akcii, ale aj pozoruhodnej mrazivej hudbe alebo atmosfére. Pre mňa najlepší počin tohoto roka, a najintelektuálnejší divácky pomerne jednoducho stráviteľný zážitok (Mr. Nobody je úplne iná kategória) za posledných desať rokov. Christopher Nolan maximálne a definitívne potvrdil, že je momentálne pánom Hollywoodu a to nie len toho tuctového, ale i toho poctivo umeleckého.... P.S. Inception je filmom minimálne na dve pozretia. A to najmä pre jeho záverečnú nejednoznačnosť, ako aj pre množstvo na prvýkrát ťažko zapamätateľných zaujímavých náznakov a odkazov v deji. Určite ich tam objavíme ešte viac než dosť. Nádhera! ()

lisi26

Tady je tolik co říct, že by to okýnko nemuselo stačit... Každopádně se mi film dlouho nelíbil, nesplňoval moje očekávání, která byla vysoká. Pak najednou to ale něco změnilo a sypalo se tolik poučení a tolik jsem si odnášel ... Je to snad jediný film, kde mě oslovil působivý trochu dojemný závěr, který obyčejně nemám rád. A ta hudba závěru je dokonalá a pod její tíhou dopisuji komentář .... Vždycky jsem se obával krátkosti života a u tohoto filmu jsem si najednou uvědomil, že pokud bych si mohl najednou v dnešní noci přidat deset let neudělal bych to ani omylem... i to, že ve snu nelze zemřít s upomínkou na to jak jsem jako malý byl vždycky překvapen co se to se mnou v poslední chvíli života v obrovském napětí stalo až tenhle pocit přešel ve vědomí byl to jen sen a zase jsem se probudil... ()

svorad

Logický filmový svět, který netrpí překombinovaností. A závěr se k celému příběhu dokanale hodí (což mi chybělo třeba u Dokonalého triku). ()

The_Second

Inception je výborný, už klasicky vynikající Nolan (rozhodně ne jeho nejlepší film). Ale rozhodně nepatří mezi TOP 200 a už ani náhodou do Top 20 filmů, snižovat hodnocení na 4 kvůli tomu ale nebudu. ()

Lewisek

Zde nehodlám hledat chyby, bezpochyby se jedná o nejvýznamnější film tohoto roku (konkurovat může pouze The Social Network). Vyzdvihl bych především herecké výkony všech hlavních postav, dokonale zpracovaný scénář a především excelentní hudbu! ()

Merkin

Další potvrzení faktu, že věci s diCapriem jsou kvalitní. Dokonalá myšlenka, že ani nejniternější ideje nejsou uchráněny před okolním světem, která mě dnes přijde reálnější čím dál víc, mě nadchla. Skvělý soudtrack a scéna s překlopením francouzských ulic je doslova dechberoucí. PS:Český překlad bych osobně upravila spíš na "Vnuknutí". ()

Belatris

Docenit tento snímek v plném rozsahu lze jediným způsobem: nechat se uspat a projít Nolanem vytvořeným světem se všemi smysly v pohotovosti. Kdybych k tomu takto nepřistupovala, pravděpodobně by můj příděl hvězd klesnul, protože... Protože se v zápletce i v charakterech dá najít několik klišé. Protože prokreslení jednotlivých postav nemusí být pro mnoho diváků dostatečně hluboké. Protože minulost postav a z ní plynoucí motivace jsou ve filmu zmíněny jen výjimečně a vždy jen proto, aby primárně sloužily dotvořením celkové fabule; to by mi u mnoha filmů vadilo hodně, protože jsem divák, který rád dostane co nejcelistvější a do detailu prokreslený produkt ve vší komplexnosti, jíž je tvůrce schopen. Ve snu ale zapomínáme na kritéria, stejně tak jako nemyslíme na to, jak jsme se dostali právě sem, proč je okolí takové nebo makové a nepřijde nám důležité si toho všímat, protože co se snů týká, jsme amatéři. Já jakožto spáč jsem si Nolanem stvořený sen užila. Nerušila mě žádná z jeho složek, protože mi u všech přišla přiměřeně dobře zvolená míra jejich užití. ()

I.AM.NOT

Zformulovat k Počátku smysluplný komentář, který by obhájil mé hodnocení je složité. Nolan si vytvořil auru geniálního režiséra, kterým možná je, ale možná se u něj tvoří spíše takový bájný kult vytvoří především Batmanem, filmy předtím byly prostě více vypointované. Počátek má samozřejmě také výtečné závěrečné vyústění, ale mám pocit, že všechno už tu v určitých bodech bylo- cestování mezi dimenzemi, pohrávání si paradoxy... možná jsem to viděl právě u Nolana, ale prostě jsem všechno už nějak viděl a vzhledem k Nolanovi jsem i tušil (ne od začátku samozřejmě) - jak by to mohlo dopadnout. A dopadlo. Počátek je bublina, sice nafouknutá jen malinko, ale bublina. ()

1860

Nolan ke skvělé myšlence a nápadům přidává výborně budovaná gradace napětí.. Dohromady to nemůže dát nic jiného než trhák roku 2010.. ()

Holina

Je dobře, že si Nolan mezi Batmany odskočil k Inception. Bezprostředně po projekci nemám co říct a nebudu mít ani posléze. Po všech stránkách vynikající, dechberoucí pecka. Bravo.Soundtrack: Bohužel nic moc, celkem fádní a nevýrazný motiv. Možná ještě akčnější skladby (Dream is Collapsing) se dají vyďobat, ovšem jinak standardní Hanz Zimmer stále více upadající do letargie a rutiny. ()

Giggs

Kedy si v Holywoode konečne uvedomia, že na kvalitny film treba ďaleko viac ako len dokonale efekty? Dobry namet, vyborne technicke spracovanie, ale absolutne prazdny pribeh, nulova atmosfera, kopa nelogickosti a kvantum balastu okolo. Žiaľ ako vidno, mnohym divakom stači aj tak malo aby sa z neho posrali. Ďalši z preceňovanych a vyhypovanych blockbusterov. ()

Rssa

Už teď mnohem lepší a chytřejší film než přelomový Matrix, který byl tak chladný a vypočítavý. Několik úrovní snů, jedna realita, spousta možných vysvětlení, včetně toho koncového. Nolan jako obvykle má šťastnou ruku při výběru herců a hereček, autora hudby a dokáže si pohlídat celý příběh od začátku do konce. Ačkoliv jsem se toho obával, nakonec jsem film pochopil a o to více mě dostal. Krásná kamera, přelomové triky a myšlenky! 95 % ()

Ilhan

Ano, jedná se o velice originální a sakra chytrý film a Nolan ukazuje, že dokáže z dobré látky vymáčknout opravdu hodně, ale jako u většiny jeho filmů mi tu něco chybí. Nějaké větší emoce a musím se přiznat, že jsem se i trochu ztrácel. Myslím ale, že repríza, když už se budu o něco víc orientovat, může všechno strhnout přecijen výš, protože jsem opravdu zvědavý, až se podívám znovu. Prozatím 89 % ()

XdanteX

Snad ještě nikdy mi 150 filmových minut neuběhlo tak rychle. Děj se prostě nezastaví a vy musíte vstřebávat jednu informaci za druhou a neztratit se. O originalitě tady nemůže být řeč....tohle je prostě nářez. I když musím říct že mám částečně nenaplněný pocit a během filmu jsem narazil na 2 nesrovnalosti....dávám 4,5* a vím že se chci podívat znova...a možná znova....a třeba znova. Jen abych si všiml a ujasnil si všechny dokonalosti které nám Nolan předhazuje.. P.S.: u Nolana normálka.....ale za kulervoucí poslední záběr by si vždycky zasloužil hvězdiček alespoň 6 ()

Nons3nse

Hneď ako som uvidel prvé info, obrázky, videá z tohoto skvelého filmu, vedel som, že to bude niečo pre mňa. A mal som naprostú pravdu. Počkal som si, kým tento film bude na DVD, a pri najbližšej príležitosti som si ho kúpil. A to vám poviem, naozaj to boli dobre utratené peniaze. Inception ma ešte viac prekvapil, ako som čakal. Skvelý príbeh, v ktorom hlavný predstavitelia vstupujú svojim obetiam do snov, aby mohli ukradnúť, tie najdôležitejšie tajomstvá. Ale jedného dňa Dom Cobb dostane špeciálnu zakazku, aby naopak vložil myšlienku. Počas filmu vstupujú do nespočetného množstva snov, a ja som mal tiež problém, aby som vedel či sú v sne, alebo nie. Niekomu sa to môže príbeh zdať zamotaný, ale ja som sa v ňom (na prekvapenie) nezamotal. Tých 148 min hrozne rýchlo ubehlo. Podla môjho skromného názoru, je Inception aj 100 krát lepší než "oslavovaný" Avatar, aj keď nemal také celosvetové ohlasy ako spomínaní Avatar. Ešte teraz som ohromený, aký skvelý je tento film. Pre mňa je Inception film roku 2010. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)