Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

chelseaman22 odpad!

Na celém tomhle projektu Manhattan je nejzajímavější rozpočet aneb takhle pitomou investici jsem za svůj bohatý život ještě neviděl! Právě inkriminované čtyři miliardy ká-čé odpovídají importu cukru, výrobků z cukru a medu v roce 2012. Takže za 4000 milionů máme v Kaufláčích, Norbertech a Normách fantasticky široký a hluboký sortiment sladidel. Ptáte se, jestli za sebou tyhle sladidla něco zanechají? No jasně - obezita si to po Vodičkově kráčí ruku v ruce s rozbuškou v podobě možné budoucí cukrovky. Takže odkaz by tu byl. Kouzelná fazolka odkaz nenechá žádný - člověk ihned zapomene, že se na něco podobného díval, manželky producentů budou své chotě fackovat a finanční instituce budou plesat nad financováním tohohle. odpad! Celosvětový výdělek k 6. 12. 2013: $197,687,603, což je 1,01 násobek budgetu ()

Samuel7

Ono by to bylo celkem vydařené nebýt několika věcí; předně snahy zavděčit se nejmenším divákům různými rádoby vtipnými poznámkami, dále naprosto laciných kostýmů skoro jak z moderních českých pohádek a kulis. A na čem měl film nejvíce stavět, tedy obrech, se také dvakrát nevydařilo. Triky na rok 2013 velmi podprůměrné, většina obrů se příliš nepovedla a jejich vzhled je více digitální, než připomínající tvory z masa a kostí. Jinak ale příběh rychle odsýpal a například začátek byl velmi kvalitní pasáží. V tomto duchu se však snímek dále nenesl a klesl k daleko prostšímu a agresivnějšímu stylu. ()

karlik4801

Kazí to rating. Kvůli němu se vytvořili scény vyloženě pro děti. On by to byl dobrý fantasy snímek, ale těch slabších momentů se pár najde a to zase kvůli ratingu. Snímek jako celek nedopadl špatně, ale není to nic světoborného. Bryan se snaží být druhým Cameronem. Efekty mnou nijak nelomcovaly. Ale na to že jsem se přes 3D brýle díval nějaké dvě hodiny, vůbec neškodilo, ale zážitek zlepšilo. Bohužel to nemá vliv na to, co se ve snímku odehrává. Viděno v kině. ()

Liznic

Čistokrevná pohádka, nic víc a nic míň. Hoult se na typického Honzu.. teda Jacka hodí výborně, Eleanor bych jako krásnou princeznu netipoval, ale proti gustu.. Jako vždy potěšil Ewan a Tucci, který dost možná převezme "Oldmanovo záporácké žezlo" od jeho následovníka Marka Stronga. Efekty byly fajn a 3D naprosto zbytečné (kvůli asi 4 záběrům - ne scénám to nemá smysl). Film se drží všech osvědčených klišé a příjemně plyne (kromě neuvěřitelně rozvleklé úvodní čtvrtiny). SPOILER ALERT v závěru, to konečně vypadá na fajn epickou bitvu lidí proti obrům a místy jsou tu i hodně cool až kulervoucí momenty, ale... když se měl sešlápnout pedál k podlaze film končí. ()

ivan_drago

Na filmu jsem neshledal nic závažně závadného a tak dávám plnou palbu... Líbí se mi jeho dospělost a žánr až dark-fantasy... Sem tam se ozve trefná hláška a i ti obři jsou na digitální poměry zpracováni velmi obstojně... Příběh prostý, ale dostačující... co chcete od pohádky, že... Obsazení hodně solidní a ani ten spratek v hlavní roli mi nevadil.... ()

Mrkvič

Slušný. Nikde to není nijak zvlášť pitomé a vypadá to dobře. Trochu víc jsem čekal po herecké stránce, ale to šlo holt stranou. Asi proto je to takové víc bez emocí. A to chybí většímu hodnocení. Takže si nevybavím snad jedinou větu a pod filmem mi zůstane asi jen šup nahoru, šup dolů a poradit si s obrama. Konec. ()

pytlák

Bavil jsem se výborně, všichni herci byli skvělí a vlastně mě překvapilo i pár zvratů. Od Hvězdného prachu tu lepší fantasy-pohádka nebyla. Obrovské překvapení. ()

LiborGondek

Hezké, vtipné, spravedlivé a ze všeho nejlepší byl konec. Ten byl samozřejmě šťastný jako u každé pohádky a na otázku: "Kam se poděla koruna?" bylo krásně a naprosto geniálně odpovězeno. Leckteré dnešní dítko, anebo i dospělí by se mohli zamyslet, do jak velké míry může být vlastně příběh pravdivý. ()

Mirokukii

Svižná a zábavná podívaná. Vcelku vydařená. V úvodu pár zaváhání, a dialogy nic moc. Jakmile ale "hrdinové" vyšplhají vzhůru, začne příběh ubíhat rychleji a lépe. Hrozné záporáky v lidských rolích vynahrazují krásně odporní digitální obři, kteří se mi moc líbily. V závěru jsem se dočkal příjemné bojové vřavy. Takže dobrodružství bez napětí, s nic moc romantikou. Ústřední mileneckou dvojici bez problémů zastínil, humorný a odhodlaný rytíř Ewan McGregor. ()

LordSnape

Singer prostě není režisér pro mě. Na co sáhne, to posere. Obyčejný příběh o Jackovi a obrech natočí tak mdlým a nepoutavým způsobem, až mi bylo líto, že se Hollywood pouští na půdu fantasy pohádek. ()

JimmyII

Fajnová pohádka, které toho mnoho chybí (eRková přístupnost, více dialogů, lepší vztahy mezi postavami), ale která slušně zabaví a pobaví, když nic moc nečekáte. ()

Johnny.ARN

Taká vtipná rozprávka, s pekným vizuálom a podmanivou hudbou. Inak nejak nič. No ešte sympatický herci, ale scenár a dej, klišoidné. 2 z 5 ()

filmmovier

Zábavný letní blockbuster, právě čistě pro to pobavení, to je jeho účel a ten splňuje. Když jsem ho sledoval, strašně mě to bavilo, ale velice rychle zapomenete, o co tam vlastně šlo (i když znáte předlohu - obojí je můj případ). Každopádně je to ale docela pecka s fajnýma trikama, ty jsou opravdu vydařené. Příběhově a herecky je to už malinko slabší, ale není to nic, zač by se měl film stydět, třeba Ivanek McGregorů je fakt výborný. Zpracované je to moc hezky a působí to ještě lépe. Sice to není nejlepší film Bryana Singera (od toho má X-Meny), ale rozhodně nejzábavnější (i když od toho má X-Meny taky). Klidně se podívám znovu, neboť je to skvělá dobrodružná fantasy oddechovka s fajnými obříky, tak já to rád a tak má letní film i vypadat. Sice z toho nebude žádný velký kult a za pár let(???) se na to zapomene, ale aspoň za jedno kounutí to určitě stojí. Každopádně i tak překvapení, nečekal jsem od toho nic a přecejen jsem něco dostal. Poznámka: Určitě jsou i lepší a výraz nější lidi než Nicholas Hoult. Poznámka: něčemu podobnému bych se do budoucna vůbec nebránil. 70%. ()

Tosi

Žádná slad'árna pro mrňata, pro ty je to moc strašidelný. Ale pro větší děcka i dospěláky je to dost zábavný i napínavý, i když samozřejmě nejde o žádnou průlomovku. Zajímalo by mě, jestli neměl Ewan McGregor ve smlouvě podmínku, že musí mít po celý film perfektně držící účes. ()

noriaki

Pohádek se v poslední době točí na můj vkus snad až příliš a tahle se zařadí k těm horším. Je až zarážející jak prázdná je, s to i když přistoupím na hru a budu ji brát jako nenáročný dětský film. Napětí je veskrze nula, zápletka nic moc a dojem epického blockusteru se taky nedostavil. Nějaké pouto mezi trdlem Jackem a sympaticky působící princeznou jsem nezaznamenal. Než svatbu, tak bych na konci čekal formální potřesení rukou a oficiální děkovný dopis. 114 minut se zdá na fantasy málo, ale příběh by šel klidně zkrátit na hodinu a půl. Těch několik povedených vtipných scén bohužel nudu zaplašit nedokázalo. Tříhvězdičkové hodnocení zachránil skvělý Ewan McGregor a poslední dvě minuty filmu. ()

elanius

(64/2013, DVDRip) / Už len chýbalo aby v tom hral aj R. Carlyle a idylka mohla byť dokonalá :). McGregor v rytierskom....to proste nemôže fungovať. Super Tucci a potešil aj McShane ako king. Ešte vizuál obrov je pozitívum. Všetko ostatné prinajmenšom nuda. Chápem, že ako jednohubka to teoreticky môže fungovať, bohužial viac ako na sobotný večer sa film hodí na nedeľu k raňajkám. Žiadna snaha posunúť trochu žáner ďalej, nulová snaha o trochu vzruchu. Aby bolo jasné mne nevadí keď sa film drží žánrových hraníc, OK, ale v tom prípade musí byť všetko štandardné na vysokej úrovni. A aj tú princess tam mohli šupnúť kvalitnejšie nahodenú :) V tomto prípade budem trochu prísnejší, keďže je v tom namočený Singer. Od menej vychyteného režiséra by to možno bolo za viac. Budget 195M!!!, revenue 65!!! (4/10) ()

ywo666

Čakal som trošku lepší nášup. Má to výborné scény, ale dokopy ma to až tak nevzalo. Hoult my bol nesympatický a je problém, keď vám nesadne hlavná postava. Čo je ešte horšie tak ani McGregor my neprišiel až tak cool, ako som sa dočítal z komentárov. Ostal niekde medzi elitným rytierom a svojoj postavou z filmu I love you Phillip Morris. Z obrov zaujal hlavne Fallon, čomu pomohol hlas Billa Nightyho. Princezná v pohode. Singer má ale naviac. Pre mňa mierne sklamanie. 65% ()

venison

Tak nějak nechápu, proč se poslední dobou roztrhl pytel s upravenými pohádkami na "dospěláckou" verzi, ale kupodivu se mi to líbí :-) "Sněhurka a lovec" mile překvapila a "Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic" mi přišla jako opravdu nadprůměrná zábava.. "Jack a obři" je už slabší šálek.. Nejvíc mě rozčiloval hlavní hrdina Nicholas Hoult, který mi byl tak divňousky nesympatický už ve filmu "Jak na věc".. :-( Ewan McGregor měl pěknou a čestnou roličku :-) Stanley Tucci je příjemný jako nešikovný rádoby důležitý človíček, ale jako padouch mi moc nesedl.. :-( Eleanor Tomlinson nebyla zrovna 2x pěkná princezna :-( Ian McShane, kterého jsem si oblíbila už v seriálu "Pilíře země", mi jako král sedl dokonale :-) Ewen Bremner (v kombinaci s Ewanwm McGregorem) mi až moc připomínal Trainspotting.. :-( Obři byli správně udělaní, animace skvělá, výprava dosti výpravná, kostýmy líbivé, hrad super, ale na pohádku pro dospělé bych přidala trošku více krve a střev a ne pohádku pro děti ubrala násilí a děsivých obrů.. Čekala jsem od toho o chlup víc.. ()

_DAVE_

Čtyři za velmi zdařilé efekty a finále. Ideální pro rodinu - i děti, téměř bez násilí (narozdíl od nového Jeníčka a Mařenky :)). 3D se taky vyplatí. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica