Každopádne sa v tomto prípade misky váh nakláňajú na stranu rozprávkového sveta, čo mi až tak nevyhovovalo. Skôr sympatizujem s filmami ako Hobit, ktorý tiež disponuje niektorými rozprávkovými javmi, či bytosťami, ale ponúknutým dobrodružstvom je silnejší, spracovaním náročnejší a viac sa približuje ku názvu film. Na druhej strane však potešilo, že dej jednoducho nezhasol v momente, keď bola princezná zachránená a voľba tvorcov nekúskovať film do ďalšej časti bola prínosom. Spomenutý útok obrov, bol jeden z najlepších momentov, ktorý výborne spestrili lietajúce horiace stromy padajúce za hradby brániacich sa vojakov. Snaha naplniť fantasy efekt nedosiahla úspešný vrchol a po boku s veľmi ľahko čitateľným dejom vzbudila vo mne pocit priemerného hodnotenia. 50%(30.6.2013)

Cožpak o to, moderní technologie dokážou zázraky a díky nim se filmové triky pozvedly na neskutečně vysokou úroveň. Pohádka má solidní rozpočet a tím pádem je schopná nabídnou efektní podívanou. Navíc - a to je mi sympatické - není postižená takovým tím nasládlým disneyovským stylem. Umí být temná a místy se posouvá až někam na hranici hororového žánru. Na druhou stranu, pokud Jacka a fazole srovnáte s úspěšným Hvězdným prachem, rychle odhalíte Jackovy slabiny. Schází mu lehkost, funkční humor a charismatičnost postav. Nejvíc Jacka potápí mizivá chemie mezi hlavními hrdiny a především bolestný castingový omyl v roli Jacka. Celkový dojem: 55 %.(30.9.2015)

To vysoké hodnocení mohu zdůvodnit opravdu jednoduše- dostal jsem totiž asi desetkrát větší porci zábavy, než jsem si od toho troufal očekávat. Singer je holt režisér s velkým R, pohodové fantasy dobrodružství mu vzkvétá pod rukama stejně obdivuhodně jako jeho komiksový nářez (X-Men) nebo temná kriminálka (Obvyklí podezřelí) a při sledování jsem se bavil tak královsky, jako u hollywoodské fantasy už dlouho ne. Velmi, ale opravdu velmi dobrý a nápaditý scénář, přímočaré vyprávění, okouzlující, skoro až pohádková atmosféra a vesměs sympatické herecké obsazení (snad jen Hoult je trochu moc "prkenný")- to všechno v dokonalé rovnováze a samozřejmě doplněné parádními efekty, o které tu jde ale až na prvním místě:-) Ideální oddechovka jak pro dospělé, tak (až na pár momentů) i pro jejich odrostlejší ratolesti. 85%(26.6.2013)

Další a další pohádkové příběhy se na nás hrnou. Gigantické bitvy, kterýma musí prakticky každý blockbuster končit se na nás valí ze všech stran. Filmy se natáčejí z větší části před zeleným plátnem nebo kdovíjakým ještě. Příběh velice snadno odhadne i absolutní filmový analfabet. Je otázkou zda-li je ještě tohle to správné filmování. Jack a Obři nenabízí fajnšmekrovi žádnou škálu chutí, je to jen kus práce na hollywoodskou zakázku, aby na to šlo co nejvíce lidí a nechali v kině co nejvíce prašulí. Nevím jestli mě osobně podobné filmy ještě baví. Herce rozhodně pochválit nemůžu, protože Hoult není určitě správná volba a mezi ním a princeznou vzájemná chemie neexistuje.... Na Singera je tohle veliký průser. 50%(14.6.2013)

Fantasy variace známé americké pohádky rozhodně nezklame - romantika, napětí, dobrodružství, vše dávkované tak akorát v množství přiměřeném pro celou rodinu s ne zcela odrostlými dětmi. Pravda, hlavní hrdina mohl být charismatičtější, jinak ovšem děj nemá skoro žádnou chybku. Čistokrevné čtyři. Btw. Scénka z obří kuchyně je asi the best z celého filmu.(8.12.2014)

• - V scéne, keď Jack (Nicholas Hoult) nájde knižku, ktorú dal Isabelle (Eleanor Tomlinson), prednesie Elmont (Ewan McGregor) vetu „I am getting awfully bad feelings about this". Podobnú predniesol v každom filme zo série Star Wars. (N0X.)

• - Moderní "hračkou" a užitečným pomocníkem pro skloubení obrů a lidí do jednoho záběru byla na natáčení nové technika Simul-cam. „Simul-cam nám umožňuje natočit nejdříve obry,” řekl Singer. „Potom rozmístíme čidla a můžeme promítat předem natočeného obra do prostoru na scéně nebo v exteriéru a kamkoliv v prostoru nasměruji 3D kameru, tam je obr. Vidím ho na monitoru, je to bezvadné. Pořídím záběr z jeřábu, a když pomalu jedu kamerou nahoru, pořád tam jsou. Je to vlastně projekce animovaného světa do reálného prostoru s herci. Takto jsme udělali scénu, ve které je Isabelle v kleci a obři kolem ní ji vyslýchají. Na scéně přitom byla jen pohupující se zavěšená klec, ale když se podívám hledáčkem kamery, vidím, jak scéna pokračuje desítky metrů nahoru, vidím obry, jak se pohybují kolem klece a šťouchají do ní. Je to skvělý nástroj.” (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Původně měl film přijít do kin už v roce 2012. Nakonec byl premiéra posunuta až na rok 2013. (PauloZ)