• DaViD´82

Hvězdný prach wannabe. Švihlá fantasy pohádka bez nadhledu i vtipu, o chemii ústředního dua raději ani nemluvě. A byť to z výše uvedených důvodů hodně dře, tak to přeci jen jakž takž jde. Korunu všemu ovšem nasazuje fakt, že pohádka po hodině a půl sice končí, ale místo závěrečných titulků se rozjede násilně naroubovaná půlhodinová bitevní vřava, která je… No, obrovsky (i když vzhledem k nesympatičnosti Jacka by se slušelo napsat spíše jackovsky) k nesnesení.(11.6.2013)

Rozhodně zábavná a rozmanitá jízda, až je mi to vlastně líto, že vůbec není čas na nějaké zklidnění či větší sepětí s postavami, argument, že je to "jen" fantasy (nejen) pro děti, rozhodně neobstojí. Nicméně poctivá a ne hloupá protiváha oněch větších spektáklů...pouze mám pocit, že to byla pro Bryana Singera taková zakázková záležitost před osobnějšími látkami. Až na načesaného Ewana McGregora. :o)(9.4.2013)

V jednu chvíli hlavní padouch říka postavě Ewana McGregora cosi ve smyslu: "To sis opravdu myslel, že jsi hrdinou tohohle příběhu?" Oh, jak moc bych si to přála - McGregorův sir Elmont je tím nejlepším na tomhle filmu, je charismatický, vtipný a sexy. Zbytek filmu je... meh, hrozně průměrný a neinvenční, bez výraznějšího pachu či příchuti. Na rodinný film se tu nějak moc drasticky zabíjí, což by nevadilo, kdyby to tu vlastně nebylo jen na efekt. A docela mě zklamala postava princezny, která tatínka krále přesvědčuje, jak je schopná a samostatná a že mu chce dokázat, že bude dobrou královnou - aby po zbytek filmu neudělala nic, co by tomu nasvědčovalo. Mužští hrdinové ji musejí stále zachraňovat před obry a ona většinou jen vyděšeně kouká, případně křičí: "Jacku!" A to je bohužel jediná ženská postava filmu! Nechci tu mít feministické řeči, ale přiznejte, že třeba taková Yvaine ve Hvězdném prachu má mnohem větší kuráž a udělá toho mnohem víc než princezna Isabelle z Jacka a obrů. 50 %(15.10.2014)

Zábava pre rodinku s odrastenými deckami. Len škoda, že pri tej zábave to začína, ale aj končí. Tento predražený popcornový prepadák naozaj nemal vyššie ambície, napriek tomu, že pečiatka s názvom Singer nasvedčovala prinajmenšom návrat rozpočtu. Aj majster tesár sa však utne a okrem bombového vizuálu, prepracovaných efektov tento film neprináša nič nové, svetoborné. Táto fantasy rozprávka prišla totiž na svet v roku, kedy okrem hobitieho pokračovania nemala priamu konkurenciu a tak to mohli tvorcovia dokonale využiť. Nestalo sa a sklamaný som najmä z toho, ako celý film pôsobí - bez duše. Celkom chytľavý námet brzdia dialógy, sympatických hercov zas postavy, ku ktorým si nevytvoríte vzťah, takže ku koncu sa môže stať, že viac budete držať palce záporákom. Singer zaťahuje záchrannú brzdu najmä pohotovou réžiou a napriek takmer dvojhodinám pomerne svižným tempom, ale na viac sa už nezmôže. 65%.(9.12.2013)

Vážně jsem hodně doufal, že mě Singer nějak překvapí. Hledal jsem vyšší hodnotu, snažil jsem se, co to šlo. Ale není tu. Je to jen druhořadé fantasy málo humorné i epické. Ani když vím, že to režíroval Singer, ho tu nejsem schopen najít na žádné úrovni. I ty tři hvězdy jsou v podstatě dobrý skutek. PS: 3D tu má smysl ve dvou - třech záběrech (těch z výšky na dav), jinak máte brýle nasazené jen proto, aby nebyl obraz mírně rozmazaný - s hloubkou to nijak nesouvisí.(28.3.2013)

• - Natáčení začalo 12. dubna 2011 na britském venkově a v Irsku. Pro potřeby natáčení byla také použita katedrála ve Wellsu, ze které se však produkční tým musel vyklidit vždy do 17:30, kdy přicházeli  duchovní a věřící.  (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Jak už je zvykem, tak i tento nákladný snímek padl do oka studiu Asylum, které se přiživuje kopírováním velkých filmů a své braky dává na DVD trh souběžně s kinodistribucí slavnějších předobrazů. Jack the Giant Killer (2013) má v podstatě podobný příběh, jen vznikl přibližně za jednu setinu Singerova rozpočtu. (Beer Ceps)

• - Původně měl film přijít do kin už v roce 2012. Nakonec byl premiéra posunuta až na rok 2013. (PauloZ)