Zdejší hodnocení 67% je plně adekvátní, ale i tak se přikláním spíše k červenýmu. Příběh sice není úplně nabušený na nečitelnost, ale u pohádky to úplně v pohodě přejdu, navíc je vzhledem k jakési mytologii docela neotřelý, takže když přihodím obry, efekty a jistou dávku dospěláckého podrazáctví, tak platím slabším stříbrem. Mizernej je teda casting, ale po čase jsem si jakš takš zvykl.Jako oddechovka se dá. 70%(12.2.2014)

Fantastická pohádka – fantastická co do žánru i co do zpracování. Bryan Singer si s obry očividně vyhrál a natočil je tak, aby mladší část obecenstva napínali a odrostlejší aby bavili. Obojí mu vyšlo díky sympatickým hercům (Stanley Tucci je nádherně proradný, Nicholas Hoult se přežít dá bez větší újmy), vyváženému scénáři, který naštěstí ví, co je nadhled (není tak zarputile temný jako dejme tomu v případě Sněhurky a lovce), rozumné stopáži a v neposlední řadě úžasným trikům. Epilog musí každého přesvědčit, že Jack a obři vznikli hlavně kvůli zábavě nás i jejich tvůrců.(25.8.2014)

Hoult už definitivně prorazil hollywoodskou bránu a ve svém prvním velkofilmu, kde jen nesekunduje, si vede opravdu dobře, ač charismatu Tonyho Stonema nedosahuje, kór s tím šíleným účesem. Jack the giant slayer má svá hluchá místa, ale přesto si udržuje standard svižné pohádky, což je něco, o čemž si Raimiho Oz může nechat jen zdát. Finále je moc pěkné, přesně jak se na dobrodružné fantasy sluší a patří a sem tam se v něm objeví i nějaká ta scénka využívající 3D: ** které je jinak vcelku nezajímavé a téměř nepostřehnutelné. Takže oproti zmíněnému Ozovi, na němž bylo 3D to jediné, co udrželo u filmu, přesný opak. 70%(18.6.2013)

Rozhodně zábavná a rozmanitá jízda, až je mi to vlastně líto, že vůbec není čas na nějaké zklidnění či větší sepětí s postavami, argument, že je to "jen" fantasy (nejen) pro děti, rozhodně neobstojí. Nicméně poctivá a ne hloupá protiváha oněch větších spektáklů...pouze mám pocit, že to byla pro Bryana Singera taková zakázková záležitost před osobnějšími látkami. Až na načesaného Ewana McGregora. :o)(9.4.2013)

Vážně jsem hodně doufal, že mě Singer nějak překvapí. Hledal jsem vyšší hodnotu, snažil jsem se, co to šlo. Ale není tu. Je to jen druhořadé fantasy málo humorné i epické. Ani když vím, že to režíroval Singer, ho tu nejsem schopen najít na žádné úrovni. I ty tři hvězdy jsou v podstatě dobrý skutek. PS: 3D tu má smysl ve dvou - třech záběrech (těch z výšky na dav), jinak máte brýle nasazené jen proto, aby nebyl obraz mírně rozmazaný - s hloubkou to nijak nesouvisí.(28.3.2013)

• - Při natáčení v exteriérech tvůrci narazili na problém. království Cloister i Bantua měla být mokrá a deštivá, ale anglické počasí nespolupracovalo. „Už mockrát jsem byl v Londýně a mockrát jsem tam natáčel,” řekl Tucci, „a pokaždé tam pršelo. A teď musíme s natáčením čekat, protože příliš svítí slunce! Je to spíš jako natáčení v Los Angeles,” smál se. (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Původně měl film přijít do kin už v roce 2012. Nakonec byl premiéra posunuta až na rok 2013. (PauloZ)

• - Darren Lemke přišel s projektem na trh už v roce 2005 a o něco později se na palubu dostal režisér D. J. Caruso. Toho pak nahradil Bryan Singer, který přivedl svého obvyklého scenaristu Christophera McQuarriera. (Beer Ceps)