Velice zdařilá dobrodružná pohádka , která se nemá za co stydět, jenže to je i kámen úrazu, protože takové filmy se prostě netočí za takový obrovský peníze. Nuž nezbývá, aby se film okolo sebe nesnažil tvořit auru lehkého fantasy, které dostojí snad až v úplném závěru, který se snaží využít ohraničení přístupnosti naplno. Samotný děj je jednoduše fajn, pro mě v těch nejlepších žánrových kolejích a jsem celkem rád, že podobný film se občas zjeví (před nějakou dobou tu byl poněkud romantičtěji laděný Hvězdný prach, nebo naopak do pulpu směřující John Carter. Mimochodem je celkem škoda, že všechny spájí ještě jedna věc - větší či menší finanční propad v kinech). Když to shrnu, tak se všichni zúčastnění (ať už Singer, nebo představitel hlavní role na které pěly eseje hrůzy, který mě ovšem přišel jako dostačující své roli, vytvořili nadstandart. Výrazným nadprůměrem pak byl Ewan McGregor) odvádí solidní, nadprůměrnou práci vhodnou pro odrostlejší děti i hravé, pohádkofilné rodiče. PS: Vyhněte se českému dabingu (velmi, velmi špatní obři) a 3D, obé jsem musel povinně skousnout a rozhodně nestojí za moc(16.4.2013)

No tak pohádka to pro děti asi ještě moc není, protože je celkem plná drsnějších scén. Na tomto filmu mě moc nezaujala ani výprava, herecké obsazení ani trikové kouzlení. Zvažovala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dala čtyři za sympatický námět, hudbu a kousek toho napětí. Nakonec ale musím uznat, že tvůrci si s obry opravdu dobře vyhráli. Měla jsem z nich silný pocit hnusu a nechuti, což bylo patrně účelem filmařů :-)(2.6.2013)

Chtěl bych to vidět ještě jednou a s erkovou přístupností se vším tím detailním ukousáváním hlav, žvýkáním vojáků a používáním mletých lidí jako náplň do pirohů! Takhle musím jednu ubrat jednak proto, že si zase dvanáctiletí smradi mohli utírat snoply do sedaček v Cinestaru a kdo má potom na tom sedět, druhak za toho nového, nesympatického Patyzóna, kterému jsem ani na chvíli nevěřil, že by někdy mohl sbalit takhle píchatelnou princeznu! Jinak však z toho Brajen vydojil naprosté maximum a ukázal, že se dá natočit dokonale udělaná, přímočará a vcelku drsná fantasy pohádka, u které citlivé bukvice nepomočí růžové kapesníčky s monogramem Džordže Majkla a artoví hnědopichové tu opět roztomile dští síru nad nedostatečnou propracovaností psychologie postav, absenci Schopeenhauerovské nadsázky a naprosté ignoraci existenciálních dilemat, až se z toho za břicho popadám. Nu čož, tak si to přeslabikujeme znovu! Je to pohádka, kokoti, PO-HÁD-KA.(3.6.2013)

V jednu chvíli hlavní padouch říka postavě Ewana McGregora cosi ve smyslu: "To sis opravdu myslel, že jsi hrdinou tohohle příběhu?" Oh, jak moc bych si to přála - McGregorův sir Elmont je tím nejlepším na tomhle filmu, je charismatický, vtipný a sexy. Zbytek filmu je... meh, hrozně průměrný a neinvenční, bez výraznějšího pachu či příchuti. Na rodinný film se tu nějak moc drasticky zabíjí, což by nevadilo, kdyby to tu vlastně nebylo jen na efekt. A docela mě zklamala postava princezny, která tatínka krále přesvědčuje, jak je schopná a samostatná a že mu chce dokázat, že bude dobrou královnou - aby po zbytek filmu neudělala nic, co by tomu nasvědčovalo. Mužští hrdinové ji musejí stále zachraňovat před obry a ona většinou jen vyděšeně kouká, případně křičí: "Jacku!" A to je bohužel jediná ženská postava filmu! Nechci tu mít feministické řeči, ale přiznejte, že třeba taková Yvaine ve Hvězdném prachu má mnohem větší kuráž a udělá toho mnohem víc než princezna Isabelle z Jacka a obrů. 50 %(15.10.2014)

Pohádka, prostě pohádka, a tak je třeba se na ni dívat. Dnešní zmlsaný divák už neví coby, chtěl by vše dokonalé. Dokonalá je výprava (dobře, podoba s Avatarem je, ale ten také kopíroval odjinud), kamera, triky (vyděsila mě úvodní pixelová pasáž z historie obrů, naštěstí pak už bylo vše věrohodnější), hudba. Příběh je klasický - dobro, zlo, překážky, láska, padouch apod. Kdo čekal existenciální drama na téma střet různě postavených společenských vrstev, musel být zklamán. Fazole jsou fešné, trocha napětí s humorem v obří kuchyni a k tomu dobývání hradu pomocí zapálených stromů...že by inspirace LOTRem? Ale proč ne! Kvůli dětem chybí gejzíry krve (pochopitelně), i když pro mrtvoly se nejde daleko. Jack ani princezna moc krásy nepobrali, o to víc se k sobě hodili. Snad jen...fazole v medailonku? A ten medailonek byl vodotěsný? Tak to vážně pochybuji...(1.10.2013)

• - Ewan McGregor (Elmont) a Ewen Bremner (Wicke) si už spoločne zahrali v snímke Trainspotting (1996). Druhý menovaný už taktiež spolupracoval s Eddiem Marsanom (Crawe), keď sa obaja predstavili vo filme Faintheart (2008). (toi-toi)

• -
    Odlišnost obrů od lidí právě akcentem vymyslel Bill Nighy. "Bryan chtěl, aby obři byli po fyzické i hlasové stránce stejní a zároveň aby se lišili od ostatních postav ve filmu. Chtěl, aby to byla rasa ojediněle zmutovaných lidí, a já jsem Bryanovi navrhnul, že by bylo dobré, aby se od ostatních lišili výrazným akcentem. A napadalo mě, že vhodný by byl severoirský přízvuk, tak jsme mu to předvedl. A tento charakteristický obrů přízvuk funguje,” doplnil herec.    (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Elmont (Ewan McGregor) v jednu chvíli zůstal nahoře u obrů. Když však poté král přijíždí k hradu, je přítomný i Elmont. (Geriel)