Singerův Jack je jeden z nejrozporuplnějších filmů, co jsem poslední dobou viděl. Rozhodně není dobrý, ale má spoustu příjemných jednotlivostí. V první řadě velice charismatickou ústřední dvojici mladých hrdinů, což vždycky potěší. Nicholas Hoult je sympaťák od kosti a Eleanor Tomlison je právě ta sympatická kost, dohromady jim to sluší a jiskří, radost podívat. Moc se mi taky líbili samotní obři, kteří byli ve správném poměru hroziví, brutální a vtipní. Slušně zábavná byla i dvojice lidských krys v podání Stanleyho Tucciho a jeho nohsleda. Tím však bohužel končí (relativně krátký) výčet toho, co se mi na Jackovi a obrech líbilo. Ewan McGregor hraje nejnudnějšího (a nejmetrosexuálnějšího) Prvního rytíře všech dob, zápletka vystavěná z klasické pohádky o kouzelné fazoli je chudá a nepříjemně předvídatelná a za ten konec s moderním Londýnem by se měl Singer pověsit za koule do průvanu. 50%(30.11.2013)

Škoda tých efektov, ktoré vyzerajú snáď ešte horšie ako s PC hry, inak je to fajn film. Príbeh je dobrý, zaujímavý, nechýba ani kúsok napätia, dobrá hudba Johna Ottmana a samozrejmosťou sú aj dobré akcie s britským obsadením. Len nechápem kam zmizol rozpočet filmu, keď ti obry sú tak odfláknutý. 80% - 4*(16.6.2013)

Jediný minus… jak jinak, trapný český dabing. Po tom co jsem četl v US. žurnálech, že to byl big huge propadák jsem se celkem i bal navštívit kino no hošani opak je pravdou, tož konečně kulervouci pohádka gayové! Bryan je sice uchyl, no umí navodit atmosféru a podat pohádku tak, že i cynik tomu dá v prvopočátcích šanci a nakonec ho to možná i místy pohltí. Skvělý Ewan a také krásná Eleanor (hmm). Jack a obři, jako skvělý prolog roku 2013. 8/10(7.4.2013)

Milujem fantasy žáner a tak sa mi nad niektorými nedostatkami ľahšie privierajú oči. Na mňa to pôsobilo milo a na konci som mal príjemný pocit, takže ja som spokojný. Rád by som vyzdvihol efekty, ktoré boli naozaj výborné. Škoda toho deja, od hlavných postáv aj obrov so čakal viac. A možno tiež viac srandy a zábavy. Obri mohli napríklad viac hláškovať a ľudské postavy mohli byť tiež vtipnejšie. Bolo tu i dosť "hluchých" miest, ktoré sršali nudou. Takže dávam 4*(24.6.2013)

Neskutečně odpočinková záležitost, která pobaví a sem tak překvapí i nějakým tím nápaditějším momentem. Ač mi to z fotek nepřipadalo, Nicholas Hoult je coby Jack velký sympaťák a co se McGregorovy role týče... Dosti atypická, pravda, ale o to víc cool. Role, LOL, to mi připomíná tu rolku.XD P.S.: Po dlouhé době film, u kterého se povedl dabing.;-) Být to Rko...(12.5.2015)

• -
    Odlišnost obrů od lidí právě akcentem vymyslel Bill Nighy. "Bryan chtěl, aby obři byli po fyzické i hlasové stránce stejní a zároveň aby se lišili od ostatních postav ve filmu. Chtěl, aby to byla rasa ojediněle zmutovaných lidí, a já jsem Bryanovi navrhnul, že by bylo dobré, aby se od ostatních lišili výrazným akcentem. A napadalo mě, že vhodný by byl severoirský přízvuk, tak jsme mu to předvedl. A tento charakteristický obrů přízvuk funguje,” doplnil herec.    (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Jak už je zvykem, tak i tento nákladný snímek padl do oka studiu Asylum, které se přiživuje kopírováním velkých filmů a své braky dává na DVD trh souběžně s kinodistribucí slavnějších předobrazů. Jack the Giant Killer (2013) má v podstatě podobný příběh, jen vznikl přibližně za jednu setinu Singerova rozpočtu. (Beer Ceps)

• - Scény, kde postavy lezou po stonku, byly filmovány na horolezecké stěně. Protože museli herci filmovat záběry, kde šplhají vzhůru, v plné zbroji, nevyhli se protagonisté tvrdé přípravě. Například Eddie Marsan trénoval přímo šplh, posiloval horní část těla a učil se jízdě na koni.  (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)