Co když se někde na naší planetě, a přesto mimo dosah lidí, nachází světy a tvorové, o nichž nemáme tušení? Jen si to představte, někde vysoko nad oblaky je jakýsi ostrov nebo země, který obývají hroziví obři a jen čekají na příležitost, až budou moci sestoupit do světa lidí. A přesně to se stává v tomto fantasy filmu díky obřímu stonku fazole, který sahá až do zapovězeného a lidstvu neznámého světa. Nebudu lhát, že jsem se tímto příběhem setkal poprvé. Už v dětství jsem viděl tento příběh nějak zpracovaný, akorát si nevybavuji podrobnosti, možná to byl nějaký film s Looney Tunes, ale nevím to jistě, a tento příběh byl částečně zpracován i ve filmu Kocour v botách, v němž vedlejší postava ze Shreka dostala svůj vlastní prostor. Zde se ale jedná o tak promyšlený a zajímavý příběh, že mě ten film naprosto dostal a já celou dobu jen se zaujetím sledoval jednu zajímavou scénu za druhou a až do konce filmu jsem ani na okamžik od obrazovky neodlepil oči. Film mě prostě dokázal maximálně vtáhnout do děje a já tak celý příběh prožíval spolu s hlavními hrdiny. Tvůrci zde našli dokonalý souběh mezi rodinným fantasy filmem a hororem pro dospělé, a ve výsledku to je krásná pohádka s trochu temnějším příběhem, která má jiskru, která dokáže zaujmout a držet diváka v napětí, a která má svoje kouzlo. Já jsem absolutně nadšený, tenhle film chci vidět víckrát a nemyslím, že se mi v brzké době vykouří z hlavy. Tohle prostě byla jízda, která si ode mne těch pět hvězd bez nějakého většího přemýšlení a váhání zaslouží.(9.6.2014)

Fantasy variace známé americké pohádky rozhodně nezklame - romantika, napětí, dobrodružství, vše dávkované tak akorát v množství přiměřeném pro celou rodinu s ne zcela odrostlými dětmi. Pravda, hlavní hrdina mohl být charismatičtější, jinak ovšem děj nemá skoro žádnou chybku. Čistokrevné čtyři. Btw. Scénka z obří kuchyně je asi the best z celého filmu.(8.12.2014)

Každopádne sa v tomto prípade misky váh nakláňajú na stranu rozprávkového sveta, čo mi až tak nevyhovovalo. Skôr sympatizujem s filmami ako Hobit, ktorý tiež disponuje niektorými rozprávkovými javmi, či bytosťami, ale ponúknutým dobrodružstvom je silnejší, spracovaním náročnejší a viac sa približuje ku názvu film. Na druhej strane však potešilo, že dej jednoducho nezhasol v momente, keď bola princezná zachránená a voľba tvorcov nekúskovať film do ďalšej časti bola prínosom. Spomenutý útok obrov, bol jeden z najlepších momentov, ktorý výborne spestrili lietajúce horiace stromy padajúce za hradby brániacich sa vojakov. Snaha naplniť fantasy efekt nedosiahla úspešný vrchol a po boku s veľmi ľahko čitateľným dejom vzbudila vo mne pocit priemerného hodnotenia. 50%(30.6.2013)

V jednu chvíli hlavní padouch říka postavě Ewana McGregora cosi ve smyslu: "To sis opravdu myslel, že jsi hrdinou tohohle příběhu?" Oh, jak moc bych si to přála - McGregorův sir Elmont je tím nejlepším na tomhle filmu, je charismatický, vtipný a sexy. Zbytek filmu je... meh, hrozně průměrný a neinvenční, bez výraznějšího pachu či příchuti. Na rodinný film se tu nějak moc drasticky zabíjí, což by nevadilo, kdyby to tu vlastně nebylo jen na efekt. A docela mě zklamala postava princezny, která tatínka krále přesvědčuje, jak je schopná a samostatná a že mu chce dokázat, že bude dobrou královnou - aby po zbytek filmu neudělala nic, co by tomu nasvědčovalo. Mužští hrdinové ji musejí stále zachraňovat před obry a ona většinou jen vyděšeně kouká, případně křičí: "Jacku!" A to je bohužel jediná ženská postava filmu! Nechci tu mít feministické řeči, ale přiznejte, že třeba taková Yvaine ve Hvězdném prachu má mnohem větší kuráž a udělá toho mnohem víc než princezna Isabelle z Jacka a obrů. 50 %(15.10.2014)

Neskutečně odpočinková záležitost, která pobaví a sem tak překvapí i nějakým tím nápaditějším momentem. Ač mi to z fotek nepřipadalo, Nicholas Hoult je coby Jack velký sympaťák a co se McGregorovy role týče... Dosti atypická, pravda, ale o to víc cool. Role, LOL, to mi připomíná tu rolku.XD P.S.: Po dlouhé době film, u kterého se povedl dabing.;-) Být to Rko...(12.5.2015)

• - Na vizuálnych efektoch pracovalo 7 spoločností - Digital Domain, Giant Studios, MPC, Soho VFX, Rodeo FX, The Third Floor a Hatch Productions. (Greenpeacak)

• - Scény, kde postavy lezou po stonku, byly filmovány na horolezecké stěně. Protože museli herci filmovat záběry, kde šplhají vzhůru, v plné zbroji, nevyhli se protagonisté tvrdé přípravě. Například Eddie Marsan trénoval přímo šplh, posiloval horní část těla a učil se jízdě na koni.  (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Jak už je zvykem, tak i tento nákladný snímek padl do oka studiu Asylum, které se přiživuje kopírováním velkých filmů a své braky dává na DVD trh souběžně s kinodistribucí slavnějších předobrazů. Jack the Giant Killer (2013) má v podstatě podobný příběh, jen vznikl přibližně za jednu setinu Singerova rozpočtu. (Beer Ceps)