poster

Dobrodružství Sarah Jane (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Sarah Jane Adventures

Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2007–2011, 23 h 52 min (Minutáž: 25–29 min)

Hudba:

Sam Watts

Hrají:

Elisabeth Sladen, Daniel Anthony, Alexander Armstrong, Tommy Knight, Anjli Mohindra, Ace Bhatti, Mina Anwar, Yasmin Paige, Joseph Millson, Samantha Bond, Jane Asher, Phyllida Law, Ronan Vibert, David Tennant, Beth Goddard, Sinead Michael, Amber Beattie, Kate Fleetwood, Eleanor Tomlinson, Gregg Sulkin, Jeff Rawle, Terence Maynard, Matt Smith, Finn Jones, Julie Graham, Suranne Jones, Silas Carson, Lachele Carl, Doon Mackichan, Amelia Clarkson, Anthony O'Donnell, Jessica Ashworth, Jamie Davis, Robert James (a.z.), Robert Curtis, Cyril Nri, Georgie Glen, Doreen Mantle, John R. Walker, Angela Pleasence, Rosanna Lavelle, Gwyneth Keyworth, Jimmy Vee, Simon Blood DeVay, Gary Beadle, Toby Parkes, Alan Ruscoe, Ruari Mears, Nicholas Courtney, Lily Loveless, Nigel Havers, Cheryl Campbell, David Webber, Katy Manning, Joe Mason, Elizabeth Rider, Lucie Jones, Tom Wlaschiha, Morgan-Faith Hughes, Llewcus Oaten, Richard Wisker, Catherine Bailey, Christine Stephen-Daly, James Dreyfus, Gavin Brocker, Floella Benjamin, Fiona Hampton, Anwar Lynch, Sara Houghton, Mark Aiken, Donald Sumpter, Russ Abbot, Juliet Cowan, Julian Bleach, Joplin Sibtain, Rungano Nyoni, Laila Rouass, Brian Miller, Zienia Merton (herec, a.z.), Imogen Bain (herec, a.z.), Huw Higginson, Paul Whitsun-Jones (a.z.), Norman Jones (a.z.), Arnold Yarrow (a.z.), Audrey Ardington, Paul Kasey, Dan Starkey, Tenniel Evans (a.z.), Gerald Taylor (a.z.), Richard Price, Prasanna Puwanarajah, Adam Gillen, Mark Goldthorp, Frank Gatliff (a.z.), Bradley Walsh, Peter Bowles, Stuart Milligan, Clare Thomas, David Tennant (a.z.), Yasmin Paige (a.z.), Sam Watts, Beth Goddard (a.z.), Anthony O'Donnell (a.z.), Audrey Ardington (a.z.), Gary Beadle (a.z.), Paul Kasey (a.z.), Bradley Walsh (a.z.), Jessica Ashworth (a.z.), Tom Baker (a.z.), Rosanna Lavelle (a.z.), Jon Pertwee (a.z.), Callum Blue, Miriam Margolyes, Simon Callow, David Bradley, Nigel Havers (a.z.), Tony Beckley (a.z.), Nicholas Courtney (a.z.), Roger Delgado (a.z.), Garrick Hagon (a.z.), Cheryl Hall (a.z.), William Hartnell (a.z.), Billie Piper (a.z.), David Troughton (a.z.), Gabriel Woolf (a.z.), Tommy Knight (a.z.), Patrick Troughton (a.z.), Rowena Cooper, Eddie Marsan, Edyta Budnik, Marc Boyle (a.z.), Angus Wright
(další profese)
 • burina
  *****

  Zo začiatku som SJA nedávala veľké šance, ale priznávam, že seriál sa mi páči čím ďalej viac a za niektoré príbehy(The Eternal Trap alebo Whatever Happened to Sarah Jane?) by sa nemusel hanbiť ani samotný Doktor Who. Čiže, ak ste fanúšikom DW sveta, SHJ je tým najlepším spôsobom, ako si skrátiť čakanie na piatu sériu.(4.11.2009)

 • filmmovier
  *****

  Na prahu dospělosti jsem začal sledovat seriál pro děti... a vlastně proč ne? - tohle je pro všechny! SJA je spin-offem Doctora Who a nutno říct, že velmi kvalitním - doufám v přísun nových malých fanoušků!!! K věci - co se týče společnosti, tak kromě Amy a Clary mám nejradši právě Sarah Jane a Elizabeth Sladen v té roli zbožňuju (RIP) a je moc dobře, že právě ona se dočkala prostoru, který má jen pro sebe... A nutno říct, že prostoru velmi kvalitního, který zaujme i nějaká ta odrostlejší stvoření - zatím mám za sebou první sérii a k nespokojenosti velmi, velmi daleko. Elizabeth skvěle přihrávají !kvalitní! dětští herci, zejména pak Yasmin Paige, má to sympatickou půlhodinovou stopáž a dvojdíly tomu perfektně sednou - za některé by se nemusel stydět ani samotný Doctor - třeba vynikající (dvoj)epizoda Co se stalo Sarah Jane? (velice luxusní záležitost) by se tam vyjímala parádně. Je tam spoustu Slitheenů i nových monster a ta skvělá Russel T. Daviesovost z toho parádně čiší...Tohle je seriál prostě pro všechny a já ho začínám zbožňovat. Těším se na Doktory. "Goodbye, my Sarah Jane" - sbohem, Elizabeth Sladen. Zatím 90%.(21.11.2015)

 • BMW12
  ****

  1. série: Jak už jsem psal v komentáři k úvodnímu filmu tohoto seriálu, Dobrodružství Sarah Jane je spin-off Doctora Who a je to spíše zaměřeno na mladší diváky. Dalo by se i říci, že je to velmi podobné Torchwoodu, akorát Torchwood je zaměřen na dospělé diváky a Sarah Jane na děti. A mě se tento koncept líbí. Sarah Jane spolu se svým "synem" Lukem, Márií a Clydem řeší zajímavé případy. Vě většině dilů se mimozemšťané snaží ovládnout zemi a tato čtyřka jim v tom musí zabránit. Finále série je povedené a překapivé, zjistíme, že jejich nejlepší přítel vlastně vůbec není jejich přítel. 2. série: je vlastně na stejné bázi jako série první. Akorát nechali odejít Mariu a místo ní vzali indickou holku Rani, což se mi teda moc nelíbí, Maria byla super, nevím proč jí vyměnili. Ale tak zvykl jsem si už i na Rani. Navíc zde máme pořád Sáru Jane, Luka a mou nejoblíbenější postavu vtipného Clyda. Epizody jsou pořád stejně kvalitní, objevují se noví nepřátelé a naše parta pořád musí bránit Zemi před ufounama. Finále série bylo dobré, čekal jsem, že se tenhle nepřítel znovu vrátí :-). 3. série: se nese v duchu té předchozí. Jednotlivé epizody se mi velice líbili a nejlepší byla asi "Past věčnosti". V této sérii už není tou hlavní tváří Sarah Jane, ale Clyde, což mě velice potěšilo, protože Clyde je nejvtipnější postava z té čtyřky. Třetí sérii táhne především on. A sériálu také velice prospělo zapojení robotického psa K9 do týmu, s ním jsou ty epizody ještě zábavnější. Finále série mi ale nepřišlo nějak extra zajímavé, spíš to byla taková klasická epizoda. 4. série: se nese v duchu menších změn v obsazení, do pozadí se dostává K9 a Luke. Ale na kvalitě to vůbec nijak neubralo, epizody jsou pořád kvalitní a zábavné. V této řadě se setkáme i s Doctorem Mattem Smithem, což mě dost potěšilo. Finále série se tentokráte povedlo, už jsem si fakt myslel, že hlavní postava končí a v 5. sérii nás čeká nová. Naštěstí to ale dopadlo jako vždycky dobře. :-) 5. série: má pouhých 6 dílů, jelikož představitelka Sarah Jane - Elisabeth Sladen zemřela na rakovinu. :-( Kvalita epizod pořád vysoká, jenom mě trošku zarazilo, že Sarah Jane "adoptovala" další dítě, takže těch postav už je tam docela moc. Nejvíce se mi líbila epizoda "Prokletí Clyda Langera", hodnotím jí jako jednu z nejlepších v celém seriálu. No takže mám zasebou konec seriálu, je to smutné, jelikož seriál byl plánován ještě na minimálně 2 další série, ale bohužel bez hlavní představitelky to nejde.(30.5.2016)

 • Gemini
  ****

  Osobně nemám s Doctorem Who velké zkušenosti, a i když ho jako kulturní fenomén obdivuju, nejsem zatížen fanatickým fandovstvím. Asi proto mi tahle "light" verze pro odrostlejší děti nedělala problémy. Zřejmě jde opravdu jen o otázku velikosti očekávání. Na menší televizní sci-fi seriál jde o velmi slušný standard, a je jen škoda jeho předčasného konce, vyvolaného úmrtím představitelky hlavní role. 70%(16.4.2020)

 • RADX1
  ***

  Slabší odvar Dr. Who pro děti. Nicméně jako fanda toho "záhadného pána z policejní budky" jsem se na to zkoul a musím uznat že to bylo lepší než jsem čekal. Samozřejmě my dospěláci se už tolika věcem z toho nezasmějem, ale i tak tu pro nás něco zbylo. Dokonce se najde i pár dílů (především v prvních třech sériích), které můžou směle konkourovat i těm lepším dílům novodobého Dr. Who. Jinak čest již zesnulé Elisabeth za herecký přínos do tohoto seriálu.(24.4.2012)