Dobrodružství Sarah Jane (TV seriál)

The Sarah Jane Adventures

Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2007 - 2011, 23 h 52 min (Minutáž: 25–29 min)

Ernest Vincze

Sam Watts

Elisabeth Sladen, Daniel Anthony, Alexander Armstrong, Tommy Knight, Anjli Mohindra, Ace Bhatti, Mina Anwar, Yasmin Paige, Joseph Millson, Samantha Bond, Jane Asher, Phyllida Law, Ronan Vibert, David Tennant, Beth Goddard, Sinead Michael, Amber Beattie, Kate Fleetwood, Eleanor Tomlinson, Gregg Sulkin, Jeff Rawle, Terence Maynard, Matt Smith, Finn Jones, Julie Graham, Suranne Jones, Silas Carson, Lachele Carl, Doon Mackichan, Amelia Clarkson, Anthony O'Donnell, Jessica Ashworth, Jamie Davis, Robert James (a.z.), Robert Curtis, Cyril Nri, Georgie Glen, Doreen Mantle, John R. Walker, Angela Pleasence, Rosanna Lavelle, Gwyneth Keyworth, Jimmy Vee, Simon Blood DeVay, Gary Beadle, Toby Parkes, Alan Ruscoe, Ruari Mears, Nicholas Courtney, Lily Loveless, Nigel Havers, Cheryl Campbell, David Webber, Katy Manning, Joe Mason, Elizabeth Rider, Lucie Jones, Tom Wlaschiha, Morgan-Faith Hughes, Llewcus Oaten, Richard Wisker, Catherine Bailey, Christine Stephen-Daly, James Dreyfus, Gavin Brocker, Floella Benjamin, Fiona Hampton, Anwar Lynch, Sara Houghton, Mark Aiken, Donald Sumpter, Russ Abbot, Juliet Cowan, Julian Bleach, Joplin Sibtain, Rungano Nyoni, Laila Rouass, Brian Miller, Zienia Merton (herec, a.z.), Imogen Bain (herec, a.z.), Huw Higginson, Paul Whitsun-Jones (a.z.), Norman Jones (a.z.), Arnold Yarrow (a.z.), Audrey Ardington, Paul Kasey, Dan Starkey, Tenniel Evans (a.z.), Gerald Taylor (a.z.), Richard Price, Prasanna Puwanarajah, Adam Gillen, Mark Goldthorp, Frank Gatliff (a.z.), Bradley Walsh, Peter Bowles, Stuart Milligan, Clare Thomas, David Tennant (a.z.), Yasmin Paige (a.z.), Sam Watts, Beth Goddard (a.z.), Anthony O'Donnell (a.z.), Audrey Ardington (a.z.), Gary Beadle (a.z.), Paul Kasey (a.z.), Bradley Walsh (a.z.), Jessica Ashworth (a.z.), Tom Baker (a.z.), Rosanna Lavelle (a.z.), Jon Pertwee (a.z.), Callum Blue, Miriam Margolyes, Simon Callow, David Bradley, Nigel Havers (a.z.), Tony Beckley (a.z.), Nicholas Courtney (a.z.), Roger Delgado (a.z.), Garrick Hagon (a.z.), Cheryl Hall (a.z.), William Hartnell (a.z.), Billie Piper (a.z.), David Troughton (a.z.), Gabriel Woolf (a.z.), Tommy Knight (a.z.), Patrick Troughton (a.z.), Rowena Cooper, Eddie Marsan, Edyta Budnik
  • Dan9K

V každé sérii je jedna dobrá dvojepizoda. Za první sérii Whatever Happened to Sarah Jane, za druhou The Temptation of Sarah Jane, za třetí The Gift, za čtvrtou Lost in Time a nakonec v páté sérii asi nejlepší díl vůbec The Curse of Clyde Langer, která působí na tento seriál nezvykle dospěle. Seriál se taky může pyšnit docela sympatickými dětskými herci, které jsem měl rád veskrze všechny. Škoda, že hlavní postava mi k srdci nepřirostla vůbec a vlastně ji její herectví ani nevěřím. Ještě hůř je na tom pan Smith, který je ztělesněním deus ex machina. I vcelku dobrou epizodu dokonale zabíjí ta muzika, která vždycky hraje u otevírání pana Smithe a otravná hláška: "Mr. Smith, I need you!!". Krom zmíněných epizod se však jedná téměř vždy o dost podprůměrnou podívanou, která si bere to nejhorší z Doctora Who, a sice infantilní mimozemštany, stále toho stejného záporáka převlečeného akorát do jiného "mimozemského" kostýmu a neustálé ohrožení celé planety něčím, čemu ani za mák nevěříte.(30.8.2016)

1. série: Jak už jsem psal v komentáři k úvodnímu filmu tohoto seriálu, Dobrodružství Sarah Jane je spin-off Doctora Who a je to spíše zaměřeno na mladší diváky. Dalo by se i říci, že je to velmi podobné Torchwoodu, akorát Torchwood je zaměřen na dospělé diváky a Sarah Jane na děti. A mě se tento koncept líbí. Sarah Jane spolu se svým "synem" Lukem, Márií a Clydem řeší zajímavé případy. Vě většině dilů se mimozemšťané snaží ovládnout zemi a tato čtyřka jim v tom musí zabránit. Finále série je povedené a překapivé, zjistíme, že jejich nejlepší přítel vlastně vůbec není jejich přítel. 2. série: je vlastně na stejné bázi jako série první. Akorát nechali odejít Mariu a místo ní vzali indickou holku Rani, což se mi teda moc nelíbí, Maria byla super, nevím proč jí vyměnili. Ale tak zvykl jsem si už i na Rani. Navíc zde máme pořád Sáru Jane, Luka a mou nejoblíbenější postavu vtipného Clyda. Epizody jsou pořád stejně kvalitní, objevují se noví nepřátelé a naše parta pořád musí bránit Zemi před ufounama. Finále série bylo dobré, čekal jsem, že se tenhle nepřítel znovu vrátí :-). 3. série: se nese v duchu té předchozí. Jednotlivé epizody se mi velice líbili a nejlepší byla asi "Past věčnosti". V této sérii už není tou hlavní tváří Sarah Jane, ale Clyde, což mě velice potěšilo, protože Clyde je nejvtipnější postava z té čtyřky. Třetí sérii táhne především on. A sériálu také velice prospělo zapojení robotického psa K9 do týmu, s ním jsou ty epizody ještě zábavnější. Finále série mi ale nepřišlo nějak extra zajímavé, spíš to byla taková klasická epizoda. 4. série: se nese v duchu menších změn v obsazení, do pozadí se dostává K9 a Luke. Ale na kvalitě to vůbec nijak neubralo, epizody jsou pořád kvalitní a zábavné. V této řadě se setkáme i s Doctorem Mattem Smithem, což mě dost potěšilo. Finále série se tentokráte povedlo, už jsem si fakt myslel, že hlavní postava končí a v 5. sérii nás čeká nová. Naštěstí to ale dopadlo jako vždycky dobře. :-) 5. série: má pouhých 6 dílů, jelikož představitelka Sarah Jane - Elisabeth Sladen zemřela na rakovinu. :-( Kvalita epizod pořád vysoká, jenom mě trošku zarazilo, že Sarah Jane "adoptovala" další dítě, takže těch postav už je tam docela moc. Nejvíce se mi líbila epizoda "Prokletí Clyda Langera", hodnotím jí jako jednu z nejlepších v celém seriálu. No takže mám zasebou konec seriálu, je to smutné, jelikož seriál byl plánován ještě na minimálně 2 další série, ale bohužel bez hlavní představitelky to nejde.(30.5.2016)

• honajz

Zajímavý spin-off k Dr. Who, ale přece jen je to pro děti, a tak jsou některé díly prostě ukecané, jedna informace se opakuje pětkrát, desetkrát, aby to dalo alespoň těch 28 minut, a pak se najednou objeví zničehonic řešení. Ne že by mi až tak vadila tahle struktura, ale ne všechny příběhy jsou zajímavé svým námětem, některé jsou vyloženě hloupé. Asi skutečně tím nejlepším jsou některé dvoudíly, ale i tam má občas člověk pocit, že už to někde viděl, nebo je to někdy natočené dokonce poněkud nenápaditě, aniž by to dokázalo vtáhnou do děje.(13.6.2017)

Zo začiatku som SJA nedávala veľké šance, ale priznávam, že seriál sa mi páči čím ďalej viac a za niektoré príbehy(The Eternal Trap alebo Whatever Happened to Sarah Jane?) by sa nemusel hanbiť ani samotný Doktor Who. Čiže, ak ste fanúšikom DW sveta, SHJ je tým najlepším spôsobom, ako si skrátiť čakanie na piatu sériu.(4.11.2009)

Na prahu dospělosti jsem začal sledovat seriál pro děti... a vlastně proč ne? - tohle je pro všechny! SJA je spin-offem Doctora Who a nutno říct, že velmi kvalitním - doufám v přísun nových malých fanoušků!!! K věci - co se týče společnosti, tak kromě Amy a Clary mám nejradši právě Sarah Jane a Elizabeth Sladen v té roli zbožňuju (RIP) a je moc dobře, že právě ona se dočkala prostoru, který má jen pro sebe... A nutno říct, že prostoru velmi kvalitního, který zaujme i nějaká ta odrostlejší stvoření - zatím mám za sebou první sérii a k nespokojenosti velmi, velmi daleko. Elizabeth skvěle přihrávají !kvalitní! dětští herci, zejména pak Yasmin Paige, má to sympatickou půlhodinovou stopáž a dvojdíly tomu perfektně sednou - za některé by se nemusel stydět ani samotný Doctor - třeba vynikající (dvoj)epizoda Co se stalo Sarah Jane? (velice luxusní záležitost) by se tam vyjímala parádně. Je tam spoustu Slitheenů i nových monster a ta skvělá Russel T. Daviesovost z toho parádně čiší...Tohle je seriál prostě pro všechny a já ho začínám zbožňovat. Těším se na Doktory. "Goodbye, my Sarah Jane" - sbohem, Elizabeth Sladen. Zatím 90%.(21.11.2015)