Reklama

Reklama

Dobrodružství Sarah Jane

(seriál)
  • Velká Británie The Sarah Jane Adventures
Drama / Rodinný / Sci-Fi
Velká Británie, (2007–2011), 23 h 52 min (Minutáž: 25–29 min)

Hrají:

Elisabeth Sladen, Daniel Anthony, Alexander Armstrong, Tommy Knight, Anjli Mohindra, Ace Bhatti, Mina Anwar, Yasmin Paige, Joseph Millson, Samantha Bond (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(52)

Vesmír plný dobrodružství čeká na prahu. Londýn, Bannerman Road číslo 13. Tam bydlí Sarah Jane a potkáte tam věci, které si ani neumíte představit. Sarah Jane je novinářka a její hlavní náplní je sledovat záhadné jevy na Zemi. Při své práci se setkává s různými mimozemskými rasami, ať už přátelskými či nikoliv. Kdysi totiž cestovala hlubinami vesmíru i času s tajemným Doktorem, posledním Pánem času a viděla tam úžasné věci. Po návratu si ale uvědomila, že úžasné věci můžete potkat kdekoliv a že i život na Zemi může být velkým dobrodružstvím. Musíte jen vědět, kam se dívat. Společnost jí dělá syn Luke a jeho kamarádi Clyde, Maria a Rani.
Dobrodružství Sarah Jane je britský dobrodružný sci-fi seriál vysílaný v letech 2007 až 2011. Pořad je spin-offem kultovního britského seriálu Pán času (v originále Doctor Who), na rozdíl od něj se ale zaměřuje na mladší publikum. Seriál vytvořil Russell T. Davies a hlavní roli ztvárnila Elizabeth Sladenová. Děti při jeho sledování zažijí nejen báječná dobrodružství, ale mezi řádky se také dozvědí, jak důležité je přátelství, jak se vyrovnat s nástupem na novou školu, že závist nikam nevede, že nikdo nikdy nemusí být sám a spoustu dalších užitečných věcí. Seriál v roce 2010 získal Cenu Royal Television Society za nejlepší dětský dramatický pořad. (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Na prahu dospělosti jsem začal sledovat seriál pro děti... a vlastně proč ne? - tohle je pro všechny! SJA je spin-offem Doctora Who a nutno říct, že velmi kvalitním - doufám v přísun nových malých fanoušků!!! K věci - co se týče společnosti, tak kromě Amy a Clary mám nejradši právě Sarah Jane a Elizabeth Sladen v té roli zbožňuju (RIP) a je moc dobře, že právě ona se dočkala prostoru, který má jen pro sebe... A nutno říct, že prostoru velmi kvalitního, který zaujme i nějaká ta odrostlejší stvoření - zatím mám za sebou první sérii a k nespokojenosti velmi, velmi daleko. Elizabeth skvěle přihrávají !kvalitní! dětští herci, zejména pak Yasmin Paige, má to sympatickou půlhodinovou stopáž a dvojdíly tomu perfektně sednou - za některé by se nemusel stydět ani samotný Doctor - třeba vynikající (dvoj)epizoda Co se stalo Sarah Jane? (velice luxusní záležitost) by se tam vyjímala parádně. Je tam spoustu Slitheenů i nových monster a ta skvělá Russel T. Daviesovost z toho parádně čiší...Tohle je seriál prostě pro všechny a já ho začínám zbožňovat. Těším se na Doktory. "Goodbye, my Sarah Jane" - sbohem, Elizabeth Sladen. Zatím 90%. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

V každé sérii je jedna dobrá dvojepizoda. Za první sérii Whatever Happened to Sarah Jane, za druhou The Temptation of Sarah Jane, za třetí The Gift, za čtvrtou Lost in Time a nakonec v páté sérii asi nejlepší díl vůbec The Curse of Clyde Langer, která působí na tento seriál nezvykle dospěle. Seriál se taky může pyšnit docela sympatickými dětskými herci, které jsem měl rád veskrze všechny. Škoda, že hlavní postava mi k srdci nepřirostla vůbec a vlastně ji její herectví ani nevěřím. Ještě hůř je na tom pan Smith, který je ztělesněním deus ex machina. I vcelku dobrou epizodu dokonale zabíjí ta muzika, která vždycky hraje u otevírání pana Smithe a otravná hláška: "Mr. Smith, I need you!!". Krom zmíněných epizod se však jedná téměř vždy o dost podprůměrnou podívanou, která si bere to nejhorší z Doctora Who, a sice infantilní mimozemštany, stále toho stejného záporáka převlečeného akorát do jiného "mimozemského" kostýmu a neustálé ohrožení celé planety něčím, čemu ani za mák nevěříte. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Zajímavý spin-off k Dr. Who, ale přece jen je to pro děti, a tak jsou některé díly prostě ukecané, jedna informace se opakuje pětkrát, desetkrát, aby to dalo alespoň těch 28 minut, a pak se najednou objeví zničehonic řešení. Ne že by mi až tak vadila tahle struktura, ale ne všechny příběhy jsou zajímavé svým námětem, některé jsou vyloženě hloupé. Asi skutečně tím nejlepším jsou některé dvoudíly, ale i tam má občas člověk pocit, že už to někde viděl, nebo je to někdy natočené dokonce poněkud nenápaditě, aniž by to dokázalo vtáhnou do děje. ()

malyLibor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak už jsem psal v recenzi k první sérii, k tomuto seriálu jsem se dostal tak nějak náhodou. Sarah Jane se svým plechovým psem mne zaujala už v jednom z dílů druhé série nového Doktora Who. Poté se ještě objevila na konci čtvrté série i se svým synem. Tam dostala víc prostoru a proto když jsem zjistil, že existuje tento seriál, stáhl jsem si pilot a prvních pár dílů... a pak se nemohl odtrhnout od monitoru, stahoval další a další díly a seriál doslova hltal. I když je to seriál pro děti, i mne, zralého chlapa neuvěřitelně bavil. A jak šly další série, byl čím dál lepší a lepší. Čtvrtá série byla už opravdu výborná a pátá, i když nejkratší, byla pro mne nejlepší. Opravdu moc mne to bavilo. Víc než Torchwood. A teď už se těším na další série Doktora Who. Jsem zvědav, jaký bude 11 doktor a hlavně jeho společnice, jejíž představitelku, nebo spíše roli Šmoulinky v Avengers mám hodně rád. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Osobně nemám s Doctorem Who velké zkušenosti, a i když ho jako kulturní fenomén obdivuju, nejsem zatížen fanatickým fandovstvím. Asi proto mi tahle "light" verze pro odrostlejší děti nedělala problémy. Zřejmě jde opravdu jen o otázku velikosti očekávání. Na menší televizní sci-fi seriál jde o velmi slušný standard, a je jen škoda jeho předčasného konce, vyvolaného úmrtím představitelky hlavní role. 70% ()

Galerie (229)

Zajímavosti (14)

  • Jediným hercem, jenž se objevil ve všech dílech seriálu, je Elisabeth Sladen, představitelka Sarah Jane Smith. (jezurka42)
  • Do role Brigadýra byl původně obsazen Nicholas Courtney, jenž tuto postavu ztvárnil již v originálních sériích  Doctor Who (odr. 1963). Kvůli nemoci musel roli odmítnout. (jezurka42)

Související novinky

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)

Reklama

Reklama