82. Annual Academy Awards (TV pořad)

82nd Annual Academy Awards, The

Publicistický

USA, 2010, 210 min

No tak poviem vám ,že som s toho pekne nasraný.Ako do pekla mohol vyhrať The Hurt Locker?Ved ta téma je už sto krát ohraná (čo je v podstate aj Avatar, ale ten bol zaujímavý spracovaním.A THL a tým nie).No skrátka ma nasrali.Aspoň ,že Mauro Fiore dostal sošku za kameru, ktorá je podľa mňa zaslúžená. 55% - 3*(27.8.2010)

Jednoduše řečeno, viděl jsem už i nudnější a vlastně do těch šesti se to dalo v pohodě vydržet. Dvojička moderátorů měla šmrnc, mohla tam být častěji, dvojička českých moderátorů měla taky šmrnc a házela jeden hlod za druhým (jen ty pokusy o simultánní překlad mě iritovaly). Škoda otravných pauz (slibuju, že na Pacific se koukat nebudu). Jinak samozřejmě nejlepší byla parodie na Paranormal Activity, první hlody Steva Martina, Sam Worthington s brýlemi, nejtrapnější bylo breakdancový taneční vystoupení na hudbu z Sherlocka Holmese a největší zklamání byla Zimmerova nevýhra v kategorii hudba (napsal svůj nejlepší soundtrack za posledních... éé... třicet let a cenu nezískal?) a fakt, že District 9 si nesáhl ani na jednu sošku. [shlédnuto ve Světozoru](8.3.2010)

Hugh Jackman nasadil laťku uvádění Oscarů opravdu vysoko a Alec Baldwin se Stevem Martinem se mu, i přes skvělou scénu s Paranormal Activity a pár vtipů (zvláštní, že si ani na jeden nevzpomenu...hmm...) zdaleka nevyrovnaly. A proslovy u hereckých nominací by mohly být opravdu kratší - chápu, že je hezký slyšet jak jste úžasný, jak jste tak strašně "kind, amazing a wonderful", ale slyšet to pětkrát za sebou akorát se zaměněnými jmény herců / hereček? No...(8.3.2010)

Minulej rok jsem se zaměřil na popis mých pocitů z předávání Oscárků v konfrontaci s naším Českým Lvem. Jak se dalo čekat letos je situace velmi obdobná jen s tím rozdílem, že na lvy i egoshow pana Vachlera kašlu. Jen ať si dál vyřvává ve svým pořadu "Ať žije český lev." "Ať žije český film." beztak ho nikdo nepřesvědčí, že buranství a stylová úroveň nejsou totéž. Radši se vrátím zpátky k tomuto přenosu. Viděl jsem zkracený večerní záznam na HBO, protože zase takovej blbec, abych kvůli zlatýmu panákovi nespal, fakt nejsem. Nedíval jsem se na to s napětím jestli vyhraje Avatar nebo Smrt čeká všude, je mě to fakt jedno. Já prostě chci vidět ty lidi, co mě po celý rok zpříjemňují svými filmy život v tom našem ekonomicky "silným" státě. Líbí se mě jak se umí smát sami sobě ( Sandy, Cameron ) i jejich nefalšované slzy při děkovné řeči. Navíc jsem si našel nový důvod sledovačky a to ženský oblečení, slušelo to všem, ale Meryl Streep byla fakt okouzlující. Penelope Cruz má nádherný úsměv a Kathryn Bigelow byla elegance sama. Tajně doufám, že Alec Baldwin a Steve Martin ukázali panu Vachlerovi jak se má moderovat slavností večer. Stačí šmrnc, elegance a vtip, jak prosté. Já jsem vlastně ani komentář psát nechtěl, ale mám potřebu na něco reagovat. Začíná se psát, jako že poprvé vyhrála žena a že v nominaci byl režisér černoch a bla bla bla. Tohle mě neskutečně vysírá. Proboha přestaňme už dělit lidi podle barvy pleti nebo pohlaví a zdůrazňovat to. Jednou všichni sdíleme stejnou planetu, tak by mělo být smozřejmostí to, že prostě zvítězí ten, kdo umí a a ten kdo neumí ať čumí a ne že budeme pořád rozlišovat kdo jakou má barvu pleti a jakýho je pohlaví do prdele práce.(9.3.2010)

Oscarová show je skvelá už sama o sebe a táto patrí žiaľ k tým slabším. Minuloročný výkon moderátora zostal neprekonaný a i keď tohtoročná moderátorská dvojica hláškovala a bola vtipná chýbala im akási šťava. Veľmi ma sklamalo, že jednotlivé nominované songy nezazneli live, pretože program bol slabý. Víťazov nehodnotím, ale som rád, že nezvíťazil Avatar, pretože ten film dostal to čo si zaslúžil t.j. technických oscarov. Gratulujem Kathryn Bigelow k jej veľkému úspechu, tak isto všetkým víťazom. Najlepší moment večera bol oscarový horror tribute. Skvelo zostrihané s naozaj kvalitnými filmami. Dávam 4* aj kvôli tomu, že som nespokojný len s troma kategóriami. A verím, že profil tejto oscarovej show skončí v modrej farbe kvôli markom, ktorý čakali modrého víťaza.(8.3.2010)

• - Exmanželka Jamesa Camerona Kathryn Bigalow sa stala prvou ženou v dejinách Oscarov ocenenou v kategórii Najlepšia réžia. (Hystory)

• - Kathryn Bigelow a James Cameron jsou prvními exmanžely, kteří byli nominováni na Nejlepší režii. (HellFire)

• - Slávnostné podujatie si pozrelo 41,3 milióna divákov. (Hystory)