82. Annual Academy Awards (TV pořad)

82nd Annual Academy Awards, The

Publicistický

USA, 2010, 210 min

Oscarová show je skvelá už sama o sebe a táto patrí žiaľ k tým slabším. Minuloročný výkon moderátora zostal neprekonaný a i keď tohtoročná moderátorská dvojica hláškovala a bola vtipná chýbala im akási šťava. Veľmi ma sklamalo, že jednotlivé nominované songy nezazneli live, pretože program bol slabý. Víťazov nehodnotím, ale som rád, že nezvíťazil Avatar, pretože ten film dostal to čo si zaslúžil t.j. technických oscarov. Gratulujem Kathryn Bigelow k jej veľkému úspechu, tak isto všetkým víťazom. Najlepší moment večera bol oscarový horror tribute. Skvelo zostrihané s naozaj kvalitnými filmami. Dávam 4* aj kvôli tomu, že som nespokojný len s troma kategóriami. A verím, že profil tejto oscarovej show skončí v modrej farbe kvôli markom, ktorý čakali modrého víťaza.(8.3.2010)

Plusy navíc za: Zasloužená soška pro Christopha Waltze, Ben Stiller jako jeden z Avataru, Alec Baldwin a Steve Martin parodují Paranormal Activity, video s horory, Bigelow to natřela Cameronovi,.... Mínusy za: 3 sošky pro Avatara (až tolik?), Clooney tvářící se jak kakabus, Zack Efron + "duo" ze Stmívání,...(8.3.2010)

Po 10rokoch som si opäť pozrel túto "fraškovú" ceremóniu a to len vďaka filmu AVATAR, s tým že zožne nejaký ten slušný úspech aj tu ale ako to býva zvykom vždy vyhrá niečo (nechcem urážať) takmer bezvýznamné pre kinematografiu(ako je vôbec možne že nevyhrávajú také filmy ako Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa, Šiesty zmysel, Dokonalý trik, Temný Rytier,...). K tomu úroveň ceremónie nebola nič extra, nič čo by bavilo, upútalo, program až na pár vecí(napr. parodovanie Paranormal Activity) nič nedal, taktiež pozvaný hostia ako "skyslí úsmev" Kristen Stewart a jej kolega z Twilight2???, nuž celé sa to nieslo v akejsi nudnej atmosfére bez skutočnej šťavy, k tomu dosť prispeli aj tie každú chvíľu púšťané "otravné" reklamy, preč s reklamami veď tie tam urobili skoro hodinu na vyše. Nuž suma sumárum sklamanie a zabitý čas. /40%/(8.3.2010)

[imdb: 6.6/10] | me: Pohodový galavečer s príjemným nesileným humorom bez akýchkoľvek výstredností. Každý, či už z odovzdávateľov alebo preberateľov pôsobil príjemne. Ústredné duo Martin, Baldvin je výborne zohraté a skutočne vtipné, ich prejav je skvelý a kvalitne pobaví. Ďakovačky sú štandardné (až na výnimky Sandru Bullock a Chritophera Weisza, ktorí to podali trośku inak a dosť pôsobivo). Program plynie, ľudía sa bavia a ceny sa odovzdávajú. Žiadné veľké prekvapenie sa nekoná, ale celkovo je to fajn zábava s výborným obsadením ;).(10.3.2010)

Moje první Oscarová noc a silné zklamání. Baldwin a Martin nestíhali a až příliš často sklouzávali k trapnosti a příliš nepomohla ani přemíra patosu, která letos na udávání nejprestižnějších filmových cen zavítala... Některé výstupy byly vyloženě ostudné. Na druhou stranu se ale našlo i několik VELMI vydařených momentů, které o rok později chyběly a 82. ročník tedy hodnotím výše..(2.3.2011)

• - Zo spomienkového videa na zosnulých hercov vynechali mená dvoch seriálových legiend - Farrah Fawcett (Charlieho anjeli, 1976-1980) a Beatrice Arthur (The Golden Girls, 1985-1992). (Hystory)

• - Poprvé od roku 1944 bylo nominováno 10 Nejlepších filmů. (HellFire)

• - Z programu vylúčili oceňovanie za celoživotné dielo. Tento slávnostný akt sa bude vždy konať v rámci večierka niekoľko mesiacov pred udeľovaním Oscarov. (Hystory)