82. Annual Academy Awards (TV pořad)

The 82nd Annual Academy Awards

Publicistický

USA, 2010, 210 min

[imdb: 6.6/10] | me: Pohodový galavečer s príjemným nesileným humorom bez akýchkoľvek výstredností. Každý, či už z odovzdávateľov alebo preberateľov pôsobil príjemne. Ústredné duo Martin, Baldvin je výborne zohraté a skutočne vtipné, ich prejav je skvelý a kvalitne pobaví. Ďakovačky sú štandardné (až na výnimky Sandru Bullock a Chritophera Weisza, ktorí to podali trośku inak a dosť pôsobivo). Program plynie, ľudía sa bavia a ceny sa odovzdávajú. Žiadné veľké prekvapenie sa nekoná, ale celkovo je to fajn zábava s výborným obsadením ;).(10.3.2010)

Hugh Jackman nasadil laťku uvádění Oscarů opravdu vysoko a Alec Baldwin se Stevem Martinem se mu, i přes skvělou scénu s Paranormal Activity a pár vtipů (zvláštní, že si ani na jeden nevzpomenu...hmm...) zdaleka nevyrovnaly. A proslovy u hereckých nominací by mohly být opravdu kratší - chápu, že je hezký slyšet jak jste úžasný, jak jste tak strašně "kind, amazing a wonderful", ale slyšet to pětkrát za sebou akorát se zaměněnými jmény herců / hereček? No...(8.3.2010)

Spokojnosť. Baldwin s Martinom boli vynikajúci a nebáli sa ani byť trochu politicky nekorektní, čo sa hneď odrazilo na niektorých urazených tvárach. Rôzne vsuvky boli zaujímavé, uvádzajúci jednotlivých kategórií boli väčšinou vtipní a celkovo som sa príjemne zabavil. Výsledky nehodnotím, keďže som valnú väčšinu ešte ani nevidel, ale aj napriek tomu si myslím, že to dopadlo dosť dobre a väčšine som výhru aj prial. Škoda kopy reklám, ale musia na niečom zarobiť. Takže celkovo fajn, teším sa zas o rok.(8.3.2010)

No tak poviem vám ,že som s toho pekne nasraný.Ako do pekla mohol vyhrať The Hurt Locker?Ved ta téma je už sto krát ohraná (čo je v podstate aj Avatar, ale ten bol zaujímavý spracovaním.A THL a tým nie).No skrátka ma nasrali.Aspoň ,že Mauro Fiore dostal sošku za kameru, ktorá je podľa mňa zaslúžená. 55% - 3*(27.8.2010)

Omylom som si toho roku na oscary privstal, no nevadí. Keďže cez internet bol obraz dosť biedny a sekalo mi to, najlepšia cesta bola pre mňa stanica Pro7, ktorá vysielala priamy prenos v originále, bez komentárov, čo je niekedy plus. Opäť ma nasrali reklamy, ktoré išli neuveriteľne často a dokážu neskutočne pokaziť dojem. Ten celkovo nevylepšila ani dvojica S.Martin a A.Baldwin, ktorý nežiarili ,ale ani nesklamali. Osobne som očakával viac narážok na Avatara. Výborná bola pocta hororom. Samotné výsledky som prijal dosť rozpačito. Očakával som, že Avatar sošku za najlepší film nezíska, ale za réžiu ju Cameron určite mal dostať. Ukočírovať tak obrovský projekt nie je len tak. Samotný víťaz Smrť čaká všade bol dobrým filmom, ale pre mňa nie filmom hodný zlatej sošky. Ak nie Avatar, určite by som to dal filmu Diskrict 9. Celkovo priemerný program s rozpačitými výsledkami, takže dávam 60%. Ak by to bolo o hodinu kratšie a menej reklám, dal by som hviezdičku navyše.(8.3.2010)

• - Zo spomienkového videa na zosnulých hercov vynechali mená dvoch seriálových legiend - Farrah Fawcett (Charlieho anjeli, 1976-1980) a Beatrice Arthur (The Golden Girls, 1985-1992). (Hystory)

• - Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009) je prvním filmem režírovaným Afroameričanem a nominovaným v kategorii Nejlepší film. (HellFire)

• - Exmanželka Jamesa Camerona Kathryn Bigalow sa stala prvou ženou v dejinách Oscarov ocenenou v kategórii Najlepšia réžia. (Hystory)