Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

RajAthen

Podobné filmy jsou důvod, proč si řada lidí nad fantasy žánrem leckdy odplivne a bere ho jako bezduchý důvod pro zkřížení zbraní a ukázání nějaké té šťabajzny. Tento film má navíc tolik drzosti, že nemá ani tu šťabajznu. Jediná scéna, které se mi líbila, byl "milostný" souboj v lese. Vedlejší "hrdiny z Východu" jsem upřímně nenáviděl od prvního záběru a tomu spratkovi přál to nejhorší. Jestli opravdu dojde k remaku, což opravdu nevidím jako nutný akt pro přínos kinematografii, tak jedině ve stylu 300, dějově by to vyšlo nastejno, a spratky nechat jejich osudu... ()

Psycho.R

Fleisher zachoval velice nízkou laťku Ničitele Conana. Arnold je tu jen do počtu, aby držel vrata, mříže a otevíral brány a u toho měl možnost ukázat svaly. Nielsen jsem z hlediska ženských hodnot nikdy ocenit nedokázal. A Bergman už vůbec ne, ale tak nějak k Arnoldovi a meči a magii už patří. O Soně se dozvíme hned na začátku vše co můžeme. Příběh je tuctovka. Zkrátka na jedno zhlídnutí v rámci 80´ OK. ()

danny_21

Tak se nám do fantasy žánru přimotala silikonová Dánka Brigitte, co to prý tenkrát táhla jak s Arniem, tak se Slyem, tady jí to nejspíš dohodil Conan, kterého asi museli přemlouvat hodně dlouho a myslím, že toho docela litoval. Je to hlopučká koninka - 30% ()

Aleix

Počítám když jsem to viděl naposledy ,řekl bych tak v 8 nebo 9 letech, tak to hodnotím jako bych to viděl tehdy. Namakanej Švarcenegr s rezavou Brigit Nilsen a ten tlustej japík stou velkou kosťou mi na pracně zkopírované VHS přinesli spousty hodin zábavy a pak jsem rychle šupal ,tátovi do dílny si nějakej pořádnéj dvojručák vyrobit. Pro mě sentimentál ní věc . ()

waska

Fantasy mám rád, ale tohle bylo trochu šlápnutí na špatnou notu. Brigitte Nielsen prostě nemá s herectvím nic společného! ()

Mik_e

Místní sbor intelektuálů to tady žene div ne do černejch čísel, ale mě se tahle fantasy pohádka s amazonkou a Conanem v hlavních rolích docela líbila. Souboje docela fajn, výprava taky ušla, a scény s malým princátkem - shaolinským mnichem měly každopádně styl. :) Asi jediné, co mi nakonec přeci jen trochu vadilo, byly silně stylizované masky - ale rád nad tím přimhouřím oči. Bavil jsem se dobře, a to mi asi stačí. ()

Likan7

Z toho trojlístku Barbar Conan, Ničitel Conan a spin-off Rudá Sonja (no, i když, spin-off..běhá tu Kalidor co vypadá jak Conan, viz zajímavosti) je nakonec právě Rudá Sonja nejlépe stravitelný film z tohoto vesmíru. Pořád je to sice šíleně pitomý a smrdí to papundeklem až na půdu, ale já jsem na Sonje vyrostl, ani nevim co se mi na tom líbilo, ale troufnu si říct, že vidět v mládí všechny 3 filmy, stále by u mě byla nejvýše Sonja. ()

Acrobat odpad!

Úžasne priteplený príbeh sporo odetých žien, malých čínskych vládcov, tlstých ochrankárov a Arnieho čoby okolo paholok šiel. Lámať palicu nad príbehom je zbytočné, nakoľko úplne všetci tvorcovia a herci sa sa mi hodili do ohňa, tým ako svojsky a prehnane natočili film, ktorý otupí aj nemého. Nerozumieť s kým si má podať ruku taká osudovosť, alebo inak ako sa točí bezbrehý počin bez duše vnútra. Vyprázdnená slama plná katastrofálnej hudby, výpravy. Miestami Fantaghiró miestami western, miestami wtf. Žasnutie nad sprostosťou príbehu vás musí prinútiť myslieť na svoje spodky. (videné 21.4.2019, DajtTo archív) ()

Nix

Pokud je Conan průměr, tak tohle je průser. Tohle už fakt nemá absolutně nic, nuda a už to ani vidět nechci. ()

rublik05

Kdybych chtěl bych stručný, tak bych Rudou Sonju charakterizoval jako nepříliš povedenou variaci na Barbara Conana. Tentokrát snímku nekraluje svalnatý Arnold Scharzenegger, nýbrž zrzavá Brigite Nielsen, což je oproti Conanovi asi jediný zásadní rozdíl. Jinak je Rudá Sonja typické fantasy conanovského střihu, odpovídá tomu pochopitelně i trochu nezáživný, ale především velmi humorný příběh, ačkoli to původně v plánu asi nebylo. O největší zábavu se postarají akční scény, ty jsou obzvlášť hloupé a směšné, vtipně působí i herci a jejich snahy o vážnost. Brigite Nielsen mi popravdě nesedla vůbec, Arnold Scharzenegger mě taktéž nikterak nezaujal, ostatní herce ani nemá moc smysl zmiňovat. Bída a utrpení. Jedinou záchranou Rudé Sonji je jednoznačně hudební složka, a možná také ještě rozumná stopáž. Jinak ale bída a utrpení. 2/10. ()

KdG

Výborný film, i když má své malé mouchy. Např. představitelka Red Sonji je moc hubená a má malé prsa. Ale jinak pro milovníky Conana a Howardowa světa fantasy je to povinost. ()

Dantte.. odpad!

Naprosté zklamání a nezmar. Toto opravdu s Conanem nemá nic společného - diky bohu za to. Je mi lito Arnolda, že se do tohoto průšvyhu namočil. ()

Bounded

Jako malej kluk jsem to u televize hltal. Dneska už bych to znovu radši neriskoval. Některé vzpomínky z dětství je totiž lepší nechat jenom vzpomínkami. Doteď mám v hlavě scénu, kdy Kalidor bojuje s vodním drakem. Už tenkrát jsem si říkal, co to má sakra znamenat, že asi chyběly peníze na pořádné efekty. Když za nic nestojí film, tak alespoň hudba ano. ()

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga