Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

Morholt

Arniemu se nedaří zadržovat roky jako Stallonemu a tak mu ty bouchačky nejdou tolik do ruky a taktická vesta už mu taky nesluší tolik jako před lety, ale pořád je prostě dobrej. Tentokrát vede jednotku DEA, která šlohne prachy drogovému kartelu a i když nikdo ze členů komanda neuvidí z lupu ani cent, postupně se je někdo snaží odkráglovat. Sabotage po technické stránce v ničem nevyniká. Akční scény sice mají slušnou úroveň, ale to je při dnešních možnostech vlastně povinnost. Kamera byla solidní, ale zase to nebyl žádný zázrak, i když těch pár scén z pohledu zásahovky mě pobavilo. Tu přidanou hodnotu všemu dává již zmíněný Arnie, který ačkoliv neumí vůbec hrát, dodává svou přítomností filmu nádech nostalgie a pak je tu samozřejmě výborně sestavený tým psychopatických zabijáků, kterým vévodí Mireille Enos v roli Lizzy. Zaujmou i Terrence Howard v pro něj nezvyklé roli a samozřejmě Olivia Williams, odvádějící svůj vysoký standart. Já jsem spokojen. 75% ()

Lucasion

Tak na Sabotage jsem se těšil. Arnold by se konečně vymanil z týmu Postradatelných a crosscoveru se Slyem a zkusil by si zase sólovku. Jenže omyl. Sabotage je jedním slovem příšerný. Sam Worthington vypadá s bradkou šíleně nesympaticky. Arniemu to i ve stáří sekne, ale s úděsným příběhem nezmůže nic. Spíš by mě vážně zajímalo, proč se k tomuhle proboha upsal. Z akčního žánru se stává krimi thriller, který se točí okolo nudné zápletky. A co víc, konec je jedno z nejhorších rozuzlení co jsem mohl čekat. Nejvíc co mi vadilo, bylo absolutně přemrštěné explicitní scény vražd členů speciálního komanda. Něco tak odpornýho jsem skutečně nečekal. Jediné co stojí za zmínku je 20 sekundová scéna, kdy je Švarcík v posilovně a tahá činky jak za mlada. Přesně takhle ukázkové video jsem chtěl vidět už dlouho. Nicméně film je pro mě veliké převeliké zklamání. (29 %) ()

ScarPoul

Prepadák, neprepadák je to poriadne GP. Ayer je zručný režisér a s každým ďalším filmom len šlape na plyn. Jeho filmy majú tempo, drsné postavy, neštítia sa násilia a zostáva tam určitý priestor aj na zamyslenie. Iste zamýšľať sa nad Sabotage by bolo trochu ako ísť hlavou proti múru, ale nie preto, že by bol film vyslovene hlúpy. Len bohužiaľ s každým odkrytým dôkazom, film začína pokulhávať v motivácií postáv. Tá je pre týmovke kľúčová a nepriateľ zvonka by tomu dodal potrebnú šťavu. Takto je to trocha skomolenina, bez jasného zámeru, ale z takou mierou krvi a chutných strielačiek, že som ochotný tú 4 hviezdu aj, keď je slabá, filmu dať. Schwarzenegger je tu konečne starec s puškou a celé je to bez hluchých miest. Myšlienkovo najslabší, ale do zábavnosti najpútavejší Ayer. ()

Lacike

Na prvy pohlad to vyzeralo tak nadejne. Talentovany reziser, skvely trailer, fantasticke herecke obsadenie a Arnie s drsnou vizazou. Strach isiel len z mena scenaristu. Skip Woods to nakoniec znova uplne posral. Este na prve pozretie sa film da celkom vydrzat, lebo neviete pointu a totoznost pachatelov, ale ked uz to viete, tak to je totalna tragikomedia, ktora vôbec nedava zmysel. Nelogicke je aj spravanie postav, ktore su uplne neznesitelne. Woods si asi mysli, ze drsniak musi nonstop nadavat a spravat sa jak trapny gansta rapper. Tak to by si mal pozriet aspon jeden diel serialu Shield a uvidel by ako sa spravaju drsniaci. To ze by ta banda neschopnych imbecilov mohla robit u policie je jeden velky vtip. Neznesitelnejsie postavy sa len tak nevidia. Vrcholom su tie zenske. Drsniacku by Mireille Enos uveril len blazon. A to co vypustaju z huby by sa dalo horko tazko verit chlapovi a nie im. Celkovo dialogy su uplne neznesitelne az som ich musel miestami pretacat. Vdaka mizernemu scenaru od mega nemehla Woodsa vyslo na zmar aj hviezdne herecke obsadenie a dokonca aj Arnie tu je dost nevyuzity. Cely cas smutne pozera do blba a smuti za mrtvou rodinou. A popritom mu je uplne u prdele, ze mu vrazdia jeho vlastny tim. Alternativny zaver iba vyzdvihuje, ze jeho postave bolo u prdele uplne vsetko. Jedine co sa celkom vydarilo su akcne sceny. Su poriadne krvave a brutalne. Prehladnost je OK. Solidny uvod a potom jedna autonahanacka. Zvysok uz ale nestoji za rec. Vdaka akcnym scenam davam filmu jednu hviezdicku. Na druhe pozretie je film uz prakticky nepozeratelny, pretoze mate nutkanie hladat zmysel v tom bordely. Pritom tam ziadny nie je, rovnako ako vo vsetkych srackach, ktore napisal ten mantak Woods. Vysledkom je najhorsi akcny Arnieho film a zasluzeny prepadak. 2/10. ()

maseer2

nejde o žádný veleprůser, jak se všude psalo (to snad jen finančně), ale o vcelku svižnou podívanou, kterou táhne ke dnu akorát dost slabý scénář, jenž působí minutu od minuty čím dál debilněji, a rovněž to přehnané drsňáctví, které to celé posouvá ještě více mimo oblast uvěřitelnosti.. po třech super flácích jde tedy o Ayerovo první výraznější zaváhání, které ale není zase tak velké, aby dokázalo mou důvěru v mistra špinavých policejních témat nějak zásadněji zviklat.. každopádně pevně věřím, že ve Fury bude Ayer už zase v plné formě... ()

GeusX

Akční drama s kriminální zápletkou se stárnoucím drsňákem Arnoldem. Osobně mi to přišlo relativně dlouhé, což bylo patrně tou dramatickou vatou. A občas mne štval kameraman se svým lehkým parkinsonem. Děj je lehce překombinovaný. Zklamán jsem však nebyl. Lepší průměr. 70% (viděno: 2x) ()

Tommassi3

"Vy kouříte ??" - "Jen když najdu svý svědky přibitý ke stropu.." ;) Další Ayerův ukázkový hybrid, zde ovšem nesmírně zajímavý.. ()

Ouwen odpad!

Klišé, stereotypní, nezajímavé, předvídatelné. A přesto to má slušnou akci, ovšem!? Na tiskara viděná v jiných filmech. Arnold se tváří megalomasticky, ale je unavený, zbytek postav je jen nezajímavá tlupa agentů s prapodivným chováním. Příběh jakž takž, ale nemá to žádný náboj a v půli jsem to už pouze přetáčel. Závěr je klasicky klasickej. Škoda, Konečná je fajn, nášup, ale tohle se nepovedlo a moje hodnocení je skalnaté. ()

Terva

CITÁT - Řekni mu ať přijde!!........... Zápletku s penězma a jejich "přepočítání" jsem nechápal. Všechno tam bouchlo, nikdo nemohl přijít na to, kolik peněz chybí. Ale je na tom, bohužel, postavená celá kostra příběhu. Mě to právě po této situaci přestalo bavit, což bylo asi od dvanácté minuty. Určitě víte, jak jsem tedy celý příběh trpěl. CITÁT - A už mi nechoď čůrat do křoví. Mám tu všude kamery............. Nechápu, jak se Arnold Schwarzenegger mohl upsat takové blbosti. Sakra, vždyť to prostě sám neutáhne a nezachrání. Nepříjemný hudební doprovod, kamera možná sem tam něco ukáže (kamery připevněné na zbraních), ale jinak je béčková, nesympatické herecké obsazení (hlavně ty "ženy", pokud se to tak dá nazvat). Jedna hvězda za dobrý, leč špatně zpracovaný scénář a druhá hvězda za "hvězdu". CITÁT - Tak už jsme ho našli............ ()

JohnCZ

Čekal jsem přímočaré béčko a dostal jsem docela dobře napsanou krimi s minimalistickou, ale hodně syrovou a surovou Rkovou akcí. Prostředí je špinavé, herci nesympatičtí a jejich postavy slizká prasata, dokonce i Mireille Enos je výborně nechutná. A i vyústění překvapilo, celé jsem to čekal mnohem blbější. Za poslední dekádu nejlepší Arnieho film. ()

corpsy

Pri prvotnom pohľade na recenzie a tržby tohto filmu, pred jeho samotným zhliadnutím, som tušil ďalšiu sabotáž Arnoldovej kariéry. Ono je to z časti pravda. Samotný Švarci tu akosi nepasuje, nehodí sa do ayerovskej kriminálky, kde sa viac drasticky ( rozumej neakčne, ale zato realisticky ) filozofuje, ako plytvá guľkami a jeho umelecké herecké výkony sú zúžené na coolové potiahnutie cigary a šťavnaté usrknutie whisky. Neodsudzujem, bolo to ďalšia filmová skúsenosť, ktorú už pravdepodobne na plátnach ( obrazovkách ) neuvidíme, vecička, ktorá sa dostala tak trochu do slepej uličky, pričom každý zúčastnený z toho chcel vyťažiť to najlepšie, aby sa paradoxne dočkal toho najhoršieho. Priemer. ()

ConanVJ

Tak mě osobně filmek překvapil, protže jsem čekal podle komentů návrat k akčňákům 80.a90. let, ale to není tak docela pravda. Filmek je jako by dva olišný žánry poslojovaný do sebe, ale parádně to sedne. Na jednu stranu je tu temná atmosféra podobná třeba filmu Sedm, na druhou je to částečně i akční krvavá řežba (hlavně díky poslední čtvrtině filmu). Určitě to není, jak by někteří "fanouškové" akčního žánru řekli, bezduchá smysl postrádající střílečka...... Děj filmu i scénář jsou zajímavý a napínavý až do konce, kde se vše objasní a pak vše divákovi docvakne. Obsazení je skvělý a Arnie je zde za drsného velitele speciální jednotky, která si pěkně žavařila a teď se s tím musí vyrovnat a vyřešit problém. Celý tým je sestavený z různých typů postav, které jsou uvěřitelné a neplýtvají jadrnou mluvou. Jediný koho bych ve filmu vyměnil, je vyšetřovatelka...... Ta mi přišla taková nemastná, neslaná. Oproti Arnieho předhozímu filmu Konečná, je to obrat úplně jiným směrem. Film nestojí na hláškách a humoru, ale naopak je to drsná podívaná, do které když se připojí akce, tak je to nelítostnej masakr. Takže Arnie jen tak dál, tohle se povedlo. Za mě 90% :) ()

Marsik

I´m back, řekl Arnold a už ho tu máme zase v novém, jak jinak než akčním, filmu. Nebylo to zlé, ale nebylo taky nijak extra povedené. Zejména scénář je děravý, herci nestoprocentní a tempo místy utahané. Jenom ta slušná akce to zachraňuje. 65% ()

PauloZ

Velmi jsem se těšil, ale jsem krapet zklamán. Scénáristicky zatím nejslabší Ayerovka, ze které jde až moc cítit to přízpůsobení pro Arnieho, což v tohle případě není vůbec dobře. Má to několik parádních momentů a je to velmi nekompromisní, tak jak to Ayer umí. Hlavní důvod, proč nakonec pálím po 3* je ten závěr. Tak trošku parodický oldschool, který k tomu vůbec nesedí. Arnie se slamákem a doutníkem? To ať předvádí v Expendables, kam to patří. Ne v nekorektní krvavé krimi jízdě, ze které to čpí jak kýč na míle daleko. David se nechal trošku unést a to je škoda, protože minimálně polovina filmu je výborná napínak, zbytek pak béčková Arnieovka. Sakra, škoda toho konce. ()

DEXTER099

Film Sabotage plně doceňuji až při druhém zhlédnutí kde mi zmizelo i pár pochyb kvůli ,kterým jsem dal čtyři hvězdy.Za prvé příběh s protidrogového prostředí kde vidíme život speciální komanda ,které zasahuje proti největším drogovým bossům se mi už od prvního zveřejnění tohoto snímku zamlouval a navíc když to měl být jeden z filmů ve ,kterých se vrátí Arnie tak jsem se opravdu těšil,ale přišlo první zkouknutí a na filmu jsem viděl pár much co mi kazily celkový dojem a to především docela chaotický střih filmu kde je docela cítit,že tam některé scény chybí.Pak jsem postrádal větší akci kde by se nám předvedl Arnie,ale všechny tyto negativa při druhém koukání na obrazovku zcela vymizeli-střih mi už lépe sednul a celkově to do sebe hezky zapadalo a to co by i tak někomu ve filmu chybělo pro do vysvětlení tak to není tak těžké si domyslet a druhá výtka směřována k většímu zapojení Arnieho do akce plně vynahradila konečná scéna kde přeci jen bylo vše lépe přehledné než na camripu i když pro mě kvalitním.Jinak kdo by váhal nad tím jestli se na to podívat tak pokud nejste vyloženě fanoušky Arnolda ,ale například příběhu,který se vám odhaluje postupně a pak do sebe hezky zapadne a nebo si libujete v akci kde tečou litry krve a nebo nepohrdnete filmy kde si ústřední protagonisti opravdu nelámou hlavu nad tím jestli slovem prdel atd. někoho pohorší tak potom budete určitě spokojeni.Pro mě i když by tam mohlo být i přes všechno co jsem napsal víc scén s Arniem a zbraní v ruce tak se jedná o dost povedený snímek a vidět opět Arnieho s kvérem v ruce a stylovým účesem,který ho omladil a vrátil zpět na pole akčních hvězd i v těchto letech se prostě neomrzí.Film doporučuji nejen pro zaryté fanoušky tohoto herce.Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd. ()

Tryskomyš

Ze začátku je děj dost nezajímavý. Začíná to trochu nabírat na obrátkách až po první hodině. Začíná to být napínavé, taky dost akční. ()

schizmo

Co se stane, když se elitní policejní jednotka dá na dráhu zločinu a nakonec postaví zbraně proti sobě? Zajímavě vystavěnej příběh plnej akce, krve a neodmyslitelných přehnaných scén. Naopak Arnold hraje tak nějak úsporně, skoro bych řekl, že se šetří (no, co taky jiného čekat), není nouze o překvapivé zvraty, ale tak nějak postrádám atmosféru, která by to lépe tmelila pospolu a soudnost ukončit film o 10 minut dřív než doopravdy skončí. Tím nejsilnějším na celém biáku pak asi bude zajímavé různorodé obsazení. ()

VojinRyan

No z trailerov to vyzeralo oveľa lepšie. Pred tým než som si to pozrel som sa tešil na krvilačný film v podaní Arniho. Žiaľ dostal som len divný film. V čom divný?? Asi v scenári, postavách, zápletka a celkovo ten dôvod postáv, že robia to čo robia bol nejaký chabý. Nech sa na mňa Ayer nehnevá, ale čakal som niečo viac. Asi v polovici filmu som si všimol, že ktorý z nich je vlastne Worthington. Takže jeho prevlek chválim. Ale viac sa kecá a stavia na pochmúrnu skoro až hororovú atmosféru a nie nato, načo by sa malo. Slabý priemer, kde sa z toho dalo vyťažiť oveľa oveľa viac. 55% - 3* ()

agentmiky

Arnold Schwarzenegger nechce stárnout a chce pořád hrát akční filmy.Tento film to na to jasně ukazuje.Vlastně podobně jsem začínal psát komentář už i u filmu Konečná z roku 2013,kde zahrál roli šerifa.Teď se ale přesuneme zpět k filmu Sabotage.Film byl opět příběhem celkem nulový,akční scény to musely zachraňovat.Zprvu jsem ani Sama Worthingtona s tou oholenou hlavou nepoznal,ale opravdu vypadal jako nějaký protidrogový agent.Trochu mě překvapila zápletka,která nebyla špatná.Ale myslím,že se na film už asi nikdy nepodívám.Jednou mi to stačilo.Hodnocení:65% ()

maddy

Na Arnolda v tomto veku prekvapivo drsný a surový akčný thriller, kde sa krvou a sprostým slovom rozhodne nešetrí. Davidu Ayerovi tieto nekompromisné policajné thrillery idú ako od ruky (End of Watch, Street Kings, prípadne scenár k Training Day) a ani Sabotáž v jeho podaní nie je sklamaním. Opäť sa mu darí vykresliť tú správne špinavú atmosféru, vtesnať postavám určitý charakter, s ničím sa vyslovene nemazná, občasná akcia je správne surová a realistická a filmu strmhlavo šliape od začiatku do konca. Nohy mu podkopáva akurát slabý scenár, hlavne v momentoch keď dôjde na krkolomné a nedôveryhodné zvraty, kde si logika bohužiaľ až nezdravo často berie voľno, napriek tomu, že samotný Ayer to nechce pripustiť a z vážneho thrilleru nikdy nepoľavuje. S tým súvisí aj nedôveryhodná motivácia postáv, čo sa ukáže v záverečnom takmer až westernovom epilógu v bare. Často sa tak tá drsná, sebavedomá réžia bije s naivným scenárom. Našťastie Ayer má natoľko pevnú režisérsku ruku, že to utiahne aj v tých slabších momentoch. Arnolda riešiť netreba, ten už v tomto veku dobrým hercom nebude a uhrať hrdinu frustrovaného zo smrti manželky je pre neho španielska dedina. Ale aspoň nevyvádza zbytočné akčné kúsky, ktorý by pôsobili v takto realisticky ukotvenom filme značne nepatrične. V momentoch kde sa mu prirodzene stačí tváriť ako zostarnutý mentor však splňuje svoj účel. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)