Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

Fiftis

Na plný počet to nie je, aj keď film odsýpa a má grády, niečo tomu chýbalo. Dosť drastické. Sabotage je dosť brutálnejší. Preč sú akčné filmy z 80. - 90.rokov kde manželku zabili tým, že do nej strelili z metra a jej vytieklo tri deci krvi. Tu bol spôsob tohto jednania oveľa .. No nebudem nič prezrádzať. Koniec so zúčtovaním v Mexiku bol ten pravý Arnoldovský. Arnie sa mi páčil, sadol sem slušne hoci mladší už nebude. Toto všetko na 100%, tak to vidím ja. Ale potom tu sú iné veci - občas to stráca vierohodnosť, určitá zamotanosť, ktorá sa ku koncu vysvetlí, zas tak originálna nie je, skôr tu málinko vadí. Ide o to, z akého uhla sa na tento biják budete pozerať. Ale zas hoci má film svoje muchy, myslím že v mnohom sa ukázal v dobrom svetle. ()

Shakers

David Ayer a jeho nekompromisný thriller, dámy a pani. Žral som to od začiatku do konca. Konečne poriadne drsný a krvavý film s výborným príbehom, hudbou, akciami a hlavne napätím, atmosférou a hlavne obsadením (Arnie v úlohe v akej sme ho ešte nevideli). Ayera drsné kriminálky bavia a Sabotáž posunul ešte do drsnejšieho prostredia, kde sú len zlí a ešte horší. 85% - 4* ()

Hunt

50% příbehově to není špatný, jen to nemá atmosféru a styl, což mi od režiséra Street Kings a Partroly přijde překvapivé. ()

Boogeyman

Výborné akční scény, to jo, ale tak debilní scénář, že nedává smysl už asi po pěti minutách. Navíc co postava, to ukázkový nesympatický kokot, snad jen kromě Arnolda, ten tu ale nezvbuzuje emoce vůbec žádné. Na Ayera je to obrovské zklamání. ()

Indiana

Ze současnejch akčních pokusů, co na nás stará garda včele se Slyem a Arniem v poslední době chrlí, asi nejlepší kousek. O dost lepší než Konečná i Bullet to the Head a vlastně asi i než Expendables. Parádní a dost brutální akce, Arnold je tu takovej civilnější a když de do tuhýho a začne se střílet, nestrhává na sebe zbytečně pozornost a pěkně splyne se svojí našlápnutou bandou parťáku a nestrhává na sebe zbytečně pozornost, přesto z něj de mega respekt. Možná bych jen trochu vystříhal scény s tou policajtkou, co mi přišla jak nesympatická mužatka, ale jinak se mi to líbilo moc. ()

S.Quentin QUALE

Absolutně nevkusný a dementní film.....ale.....po půlce filmu, což je mimochodem slušnej výkon, kdy mi byla paralyzována poslední mozková buňka, jsem se už jenom smál, a musím říct, že jsem se dost dobře bavil v duchu guilty pleasure. Důvod je (doslova) jednoduchý, protože kombinace smíchu tragédii a akční gory řezby je ve výsledku zaručeně nenudící. Aaaaach jo, krom dějové blbosti mi dala katastrofálně zabrat i herecká skvadra pózérů a tupců, které vévodí tlama Mireille Enos a Harold Perrineau, jemuž jsem se musel vysmát při každé druhé scéně, přičemž dobrej byl taky vůl, co nosil sluneční brýle i ve tmě. Jak říkám, guilty pleasure.... 70% ()

Ruut

Jako obrovský fanda Arnieho musím bolestivě přiznat, že tenhle film by byl bez něj daleko zajímavější. Postguvernerovskému Arniemu sluší spíš nevážná poloha ala Last Stand. Jinak velmi krvavý a nekorektní krimoška, to zase jo. ()

Rominator

John "Breacher" Wharton (Arnold Schwarzenegger) velí týmu DEA (DRUG ENFORCEMENT ADMNISTRATION), jehož členy jsou James "Monster" Murray (Sam Worthington), Lizzy Murray (Mireille Enos), Joe "Grinder" Philips (Joe Manganiello), Julius "Sugar" Edmonds (Terrence Howard), Eddie "Neck" Jordan (Josh Holloway), Tom "Pyro" Roberts (Max Martini), Bryce "Tripod" McNeely (Kevin Vance) a "Smoke" Jennings (Mark Schlegel). Tým při své poslední akci proti drogovému kartelu ukradne 10 milionů dolarů a ztratí Smokea, který je zabit. Pro schované peníze jde Breacher společně s ostatními, ale na předpokládaném místě v odpadním kanalizačním potrubí je nenajdou, protože jsou pryč. Ztráta milionů neujde pozornosti nadřízených a celý tým je postaven mimo službu a vyšetřován. Po několika měsících vyšetřování končí, ale členové znovuobnoveného DEA týmu začínají postupně umírat... Při akci se krví rozhodně nešetřilo a někdy je jí opravdu hodně, ale nepůsobí jakkoliv digitálně a rušivě. Arnold (John "Breacher" Wharton) neopomene navštívit posilovnu, kouří doutníky a hlášky se také povedly: "Shut the fuck up! Concentrate, it's pay day!", "Don't piss in my bushes anymore, okay?", "We are back in business." a "It's time to do the lord's work." Slovem "fuck" Arnold ve snímku rozhodně nešetří a závěrečná scéna se taky vydařila. Ve filmu si lze všimnout fotek z Arnoldova soukromého života, protože ve své kanceláři má mimo jiné fotku svého syna Patricka a v Breacherově domě jsou tři fotografie Arnolda s prezidenty (Ronald Reagan, Bill Clinton a Barack Obama). ()

misterz

Páni, tak toto bola super krvavá a drsná akčná jazda špinavým prostredím drog a rôznych nechutností. Filmu vládne drsná "mluva", nadávky a husté vtípky, síce sa niekedy niečo takéto vyskytne aj v iných Švarcíkových filmoch, tu toho však bolo bezkonkurenčne najviac. Ich koncentrácia vás prikvačí na stoličku a celý čas riadne prefackáva. V tomto smere vynikol hlavne Joe Manganiello, ktorý zatienil aj Arnyho. Naproti tomu mi tu vadila Mireille Enos, ktorá tu pôsobila ako päsť na oko, jej husté reči som nezhltol, skôr tá jej "drsnosť" a "hrubosť" iritovali. Vôbec sa sem typovo nehodila. Celý film sa preto každým svojim akože hustým slovom utápala maximálne iba ak tak v trápnosti. Na jej miesto by som radšej preobsadil Michelle Rodriguez, ktorej by tá rola padla ako uliata. Škoda. Čo sa týka dejovej linky, tak na akčný film bola prekvapivo dobrá, zaujímavá a ladená do celkom slušnej krimi roviny s mierne prekvapivým vyvrcholením. Jej súčasťou bola samozrejme častá akcia a napätie. Arny opäť dokázal, že ešte nepatrí do starého železa, aj keď vo filme je už jeho vek riadne vidieť. Stále však točí skvelé filmy, len tak ďalej. 80/100 ()

HAL

Takový normální Ayer s bonusem v v podobě příjemně nadsazeného ultragore, nadsazených ultradrsňáků v hlavních rolích, a Arnolda v další roli která by mohla být ikonická, kdyby... kdyby dostal pořádný scénář a kdyby uměl pořádně hrát. Ale těžko po něm chtít herectví, to mu nikdy nešlo, takže tuhle kriminálku (nikoli akční rubanici, je to pořád Ayer) zachraňuje spíš herecký tým kolem něj, a záměrná stylizovanost všeho. Jo, navzdory negativním ohlasům mě to bavilo, a to o dost víc než primitivně černobílá Patrola. 7/10 ()

mzss1

|93%| Tak konečně to tu je ! Nejdřív bych se chtěl vyjádřit na zkurvenou distribuci s prominutím. Jak tohle nemohlo jít pro Kristusovu šálu k nám do kin ? Je to přece Ayer ! Ale, ale ale - v Ayerovi problém není, že ne ? Je tu problém v Arnoldovi. To, že píšu problém, tím mám na mysli, že dnešní diváci už tyto old school borce neuznávají. Já v sobě vztek nezkryji, ale holt je to tak. No nic, nemá to cenu řešit. Konečná komerční propadák, Jedna mezi oči, Plán útěku nic moc a takhle bych pokračoval ještě hodně dlouho. Film se líbil, přesně tak jak jsem předpokládal. Klasický Ayerův styl. Kdy tu máme jednoduchý příběh a postupně rozvíjející se postavy. Takže upozornuji na další věc. Kdo čekal akční film, tak at si tá pozor, toto není akční film. Má sice více akce než v předchozích Ayerovkách, ale akční film to není. Já bych to zařadil jako klasický a drsný dramatický thriller. Prostředí je drsné, krev tu je, nekompromisnost, místy brutalita - tím myslím mučení ženy na videu atd. Takže krásně využité Rko. Diváci by měli vidět všechny předchozí Ayerovi filmy před tímto. Aby si zvykly na styl Ayera. Nemyslím to ve zlým, ale číst stupidní komentáře typu: Jee, malo akce, divnej Arnold, nuda atd - to je fakt peklo. Akční film to není. A mě to teda nevadí. Kvalita je vysoká. Samozřejmě, také závisí na tom jak si to divák přebere. Nemusí to sednout všem. Mě jen dopalují komentáře neznalců, kteřá nevědí jak to režisér pojal atd. Filmy Street Kings a Drsné časy jsou si dost podobné. Tam si Ayer vyhrál moc pěkně. U Patroly mi trochu adila ta kamera a tak, jinač jsem s filmem problém neměl. Zde mě to opět zaujalo od začátku do konce. Prostředí, herci nebyli žádní svatoušci. Sice Arnold neměl také nejsvatější postavu, ale fandil jsem mu od začátku do konce. Arnoldův návrat jsem vítal už v Expendables 2, kde měl menší roli. V Konečné jsem byl nadšen a o Plánu útěku už vůbec nemluvím. Zde měl drsnější roli a vypadal i drsně, takže naprostá spokojenost. Film nabízel zajímavé postavy - každá měla svůj prostor. Nuda zde rozhodně u mě nenastala, ikdyž měl film někdy mírnější tempo. A akce ? Na to, že to není vyloženě akční film se tu občas objevila a byla dobrá. Konečná vyvraždovačka v klubu byla skvělá. Film se nedá nějak zvlášt rozebírat. Mělo to zápletku, dvě menší pointy na konci - jen jednu z nich jsem uhodl. Hudba byla taková normální, hodila se. Rozhodně něco málo bych doupravil, ale to je detail. Tu 5* si film ode mě rozhodně zaslouží. I co se týče kamery - kamera zabrala vše podstatné - žádný technický problém jsem nenašel. Těším se na další Arnoldův film a rozhodně i na další Ayerovku, což bude příště: Fury. Dle trailer to vypadá na jeho styl trochu netypicky, ale dobře. No, nemám co už dodávat. Spokojen jsem víc než dost. ()

kingik

John Wharton alias "Breacher" je srdcem a duší speciální protidrogové jednotky DEA, která je určená pro plnění tajných a náročných operací, jejíž členové rozhodně neplní zažitou představu o nažehlených agentech. S jejich excentrickým vzhledem vypadají spíše jako parta zhýralců, a občas se i tak, bohužel, i chovají. Po jednom zátahu na obávaný drogový kartel se za podivných okolností 10 mil.USD, a za ještě podivnějších okolností začnou umírat jednotlivý členové jednotky. Parta kolem Breachera se začne povážlivě ztenčovat, do celé záležitosti se vloží vyšetřovatelka s chlapeckým sestřihem, a je třeba jednat dřív, než bude s celou jednotkou ámen. Český distributor spáchal sabotáž na filmu tím, že ho neposlal do kin, ale i přes skromné výdělky, by si nepochybně našel své diváky. Problém je, že se od něj očekává vysoké procento akce, což na první pohled tak může vypadat, ale není tomu tak. Po úvodním zátahu a následné suspendaci týmu, rozjeté tempo s příchodem vyšetřovatelky - mužatky (Olivia Williams) opadne, a rozvláčnější děj se na dlouhou dobu proloží drsnými vraždami, než pak v závěrečné třetině zase chytí to správné akční tempo s odhalením identity toho, kdo za vraždami stojí. Nemusím snad připomínat, že by to odhalil i předškolák (odhalil to i Wacoslav1, a to je co říct!) . Také je to dáno tím, jak to v průběhu děje bylo příliš okatě a nešikovně nastaveno. Tým kolem Breachera přehnanými sympatiemi nehýří. Někteří členové jsou změněni k nepoznání (viz Sam Worthington), některé členy si nelze dostatečně užít, pro jejich omezenou dobu, po kterou se zdrží (viz Josh Holloway), a někteří členové měli na protidrogovou jednotku nezvykly fetácký vzhled i chování (viz Mireille Enos). Schwarzenegger v dobré fyzické formě, ale i tak je jeho vzhled stižený nezadržitelným procesem stárnutí. Scénář Skipa Woodse jakoby se vyloupl z osmdesátých let. Je protkaný nebetyčnou měrou ohraných "béčkových" klišé, a stejně tak, i velkou dávkou originality. Hlavní hrdina je pochopitelně povinně sužovaný tragickou ztrátou své rodiny a pořád dokola sjíždí na kompu záznam, na kterém je zachycena smrt jeho ženy, jenž mu byl únosci poslán jako "dárkové" balení, pak se spustí s neatraktivní vyšetřovatelkou a v originálně nastavovaném finále hlavní hrdina všem neřádům vystavil solidní parte. Vztahy jednotlivých členů týmu jsou neotřelé, akce je krvavá, a jen je velká škoda, že film s ní po většinu stopáže tak zbytečně šetřil. David Ayer, který se podílel i na scénáři, ji zvládá skvěle, ale neubránil se vykrádání svých starších filmů. Zvláště sekvence s počátečním výcvikem jednotky, už u něj v minulosti byla k vidění. Nějakou dobu jsem si myslel, že mám před sebou výjimečný film. Na rozmáchlou akci byl skoupý, a záhy se přede mnou rozprostřel temný thriller rozkouskovaný vraždami, a pak obohacený v poslední třetině nějakým tím akčním finále. Postava vyšetřovatelky a její zbytečně roztahané vyšetřování zabírající dobrou polovinu filmu, nižší procento akce, než je třeba k rozproudění žil akce chtivého diváka, a také scénář plný ohranosti a současně i neotřelosti, dávají dohromady snímek, který spolehlivě táhne Arnoldova aura akční ikony. Ačkoliv to nebyla přímo nuda, mohlo se z toho vytřískat víc. Mé hodnocení: 70% () (méně) (více)

topr harley

Akční pecka! Jasně, že bych na filmu našel plno prázdných míst, ale kde chyběl hlubší příběh a děj, tam to bylo vynahrazeno surovostí, násilím a nadávkami. Za mě můžu jenom doporučit. Je dobře, že Arnie pořád točí. ()

InJo

Nečekal bych, že nejvíce zklamaný budu z Ayerovy režie, která je zde zcela rutinní a bezvýrazná (ovšem nezaměňovat se špatnou). Jeho předchozí filmy jsou pro mě typické mimo jiné vizuální vytříbeností a hutnou atmosférou a vzhledem k tématu filmu jsem tyto aspekty očekával i tady. Ale bohužel - obrazové pojetí SABOTAGE je naprosto obyčejné a ničím zajímavé (dle prvních ohlasů, v nichž se často zmiňovaly brutalita, krev či špinavost, jsem čekal a doufal, že minimálně akční scény budou řadně šťavnaté a adrenalinové, ale ani ty bohužel nejsou nijak zvlášť působivé nebo originální). Scénář mě naštěstí výrazně zklamat nemohl, protože kdo zná Skipa Woodse, ten ví, že tenhle pán žádný velký pisatel rozhodně není - i SABOTAGE obsahuje pro něj typické bizarní zvraty (hlavně ke konci), naštěstí zde nebolí tolik, jako v jiných filmech, s nimiž měl co dočinění. Nadprůměrně se ovšem povedl casting - Arnold sice herecky na svou nejednorozměrnou roli sice tak úplně nestačí (a jeho věk taky nehraje zrovna v jeho prospěch), ale zbytek osazenstva už pasuje velmi dobře - zejména Worthington se svojí potetovanou holou palicí a stylovou motorkářskou bradkou působí jako správný badass. :) Ovšem určitě bych uvítal, kdyby se mezi sebou snad všechny hlavní postavy v jednom kuse nebavily jako oplzlí a neustále nadržení burani... Ve výsledku se jedná o ucházející pokus o drsný akční krimithriller, který hodně slibně vypadá (viz skvělé trailery), ale bohužel svoje sliby nedokáže adekvátně splnit. 60 % ()

IQ Tiqe

Režisérovi se musí nechat, že se nebojí krve a vedlejších ztrát. Umí zaujmout a vzbudit zvědavost, která však s přibývajícím časem ubývá, protože se zdá, že příběh nemá rozumné řešení. On ho sice má, ale už nezachrání lehce průměrný dojem z viděného. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Frajer42

Nejde mi do hlavy proč jsou všichni hodnotitelé z tohoto akčního snímečku tak hrozně nasraní. Taková pohodová akční jízda. Že z Árnýho visí kůže, to mi nepřijde v skoro 70 letech až tak neobvyklé. Stále řádí tak, jak když ještě míval svaly a vlasy. Veškeré přestřelky jsou vážně moc pěkně udělané a krev stříká do všech světových stran. Jediné, nad čím mi málem ukápla slza je obsazení dvou hlavních hereček. Něco tak ošklivého jsem dlouho neviděl. Příběh ani zápletka mé očka neoslnila, ale celkem to vykompenzoval nejlepší protidrogový tým na světě, ve kterém to je alkoholik vedle narkomana a narkoman vedle psychopata. Aspoň bylo na co koukat a co poslouchat. Dialogy jsou vybroušené takřka k dokonalosti, jak už to v dialozích spodiny lidstva bývá. Za sebe prohlašuji, že je film dobrý. Nic závratného jsem od něj nečekal. A za Arnolda hvězdičku navrch. Dohromady slabší 4. ()

Kothy

Docela slušný film. Škoda toho hloupého konce. David Ayer prostě dělá to, v čem je dobrý a to jsou tyhle militantní filmy. Akce filmu rozhodně nechybí. I herecké obsazení je dost slušné. Zápletka taky šlape, ale rozuzlení mohlo být lepší. Přece jen jsem asi čekal trochu víc. Naše komando se celkem zapotí. Někdo je jednoho po druhé zabíjí a nikdo neví, kdo je zrádce. Arnoldu Schwarzeneggerovi roli jejich šéfa celkem sedne. Jenom ten konec mohl být lepší... "Ty jsi striptérka?" :D ()

sarkas21

skip woods je fakt divný pavouk (!) dokáže napsat jak nahláškovanou zábavnost (a-team) tak naprostou hovadinu (pátá die hard) a sabotage je bohužel ten druhý případ ..jinak je vše ok a ve finále z toho vylezlo takové špinavější Komando s reálnýma mrtvolama, hektolitry krve a sprostou mluvou (!) ayer je hračička, jeho kamerové prostocviky mě hodně baví, casting povedený a závěr neskutečně ikonický (!) takže ještě jednou: škoda toho debilního scénáře (80%) ()

PetrPan

Speciální protidrogovou jednotku tady představuje banda kokotů a jeden transsexuál se slovní zásobou omezenou na slova čisto a zmrd a vede je starej Arnie, kterej si vzpomene na Komando v posledních pěti minutách. Pobíhá tu i transsexuál číslo dvě - děsně drsná policistka, kterou Arnie po československu ojede ( rozuměj, zhasli a ráno to na nich bylo vidět) i vtipnej povinnej negr či chcete-li afroamerický člen policejního sboru. Příběh sám je pak děsně drsnej, protože kokoty někdo, jak jinak než drsně, masakruje a všechno je samosebou na Arniem a transce č. 2. Akce je naprosto úžasná, zejména přepadení lesní chaty třemi čmoudy z Karibiku, rozuměj příslušníky hispánského etnika, se opravdu povedlo, srovnání s ním snesou jen nejlepší díla Jakuba Korbera. Zcela bez rozmyslu, promiň mačeto, za dvě a jen kvůli víře v Arnoldovo příští pochlapení. ()

nash.

Těšil jsem se, protože eRková akční jízda s Arnoldem, který na střídačku hláškuje a mění zásobníky, co víc si divák může přát. No, teď už vím, že scénář. Bylo to sice drsné a krvavé, některé momenty byly působivé, některé postavy upoutaly, ale přes velmi slibný námět jsem od počátku měl pocit, že jako první si vystřelil mozek z hlavy autor scénáře. A pak teprve začal psát. Režisér se pak marně snažil nesmyslnost jeho výplodu utopit v krvi a střevech stejně jako nepřetržitě chrlenou vulgaritou přehlušit hloupost dialogů. Marně. Idiocie scénáře je patrná v každé scéně, kdy jsem jen nevěřícně zíral. Profikomando se hádá, kdo má jít při akci první do dveří, všichni, od padouchů po FBI přesně ví kolik zmizelo z hromady peněz, která explodovala a shořela. A to nemluvím o týmu nejlepších a nejutajenějších protidrogových agentů, kteří vypadají a chovají se jako parta zhulených primitivů. A ještě navíc se pohybují ve světě, který připomíná panoptikum z nějaké divoké noční můry. Ze které nejspíš pocházejí i všechny ty divoké a nesmyslné zvraty ve druhé polovině filmu. Toto se fakt nepovedlo. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)