Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

klerik

Stále to má šmrnc starších ayeroviek a postavy v tíme sú celkom zaujímavé. Ale scenár sa nevie sústrediť na konkrétnu tému a splieta priveľa motívov, čo vo finále pôsobí ako jeden blábol. Keby sa jednotlivé časti poriadne rozpracovali, boli by funkčné, ale v takejto podobe... ()

SeBig

Švarcenegr je smutnej, nehlaškuje ma kolem sebe kupu celkem znamej xichtu, včetně Sojera z Lost. Už tam chyběla jenom pihatka. Takže ta parta jakýsi nejdrsnejsi z nejdrsnejsich jednotky lupnou money, ale zároveň nelupnou a pak jde po nich zahadnej vrahoun a všechny vraždí podle abecedy nejslabšího po nejsvalnatejsi. Ale nakonec to nebylo úplně blbý, pac to nebylo blbý, protože me to bavilo jak sou všichni posrany ztoho že budou na řadě. Zvratny osud se Švarcem. Akci neočekávejte. ()

korbitch22

Ayer kdysi byl nadějnou postavou temného a špinavého světa o policajtech, než se zněj stal egoista a poslušný pejsek.Patrola, ta přehodnocená mrdka už mi jasně dala najevo, že tenhle žežisér nebude tak žhavej a tady se to projevilo v hodně aspektech.Bylo sice fajn vidět Arnieho po letech zase ve formě a co sem byl v šoku tak i té herecké, jinak jde ovšem o plně disfunkční film, od scénáře, přes casting až po akci.Filmu neuvěříte ani jednu motivaci postav.Jednotka je banda nesympatických čuráků v čele s tou děsnou píčou, kterou bych jedním dělem poslal na podlahu k belíku aby vytřela ten bordel co po ní zůstal v kuchyni.Arnold mezi těma všema borcema vypadal už prostě smešně a takové herecké eso, jakým je Terence Howard má ve filmu tři věty, to jsem normálně žasnul.Příběh díky vystříhání nedává smysla a to jak už jsem zmínil především v motivaci postav a zvraty, jakkoliv měli být překvapivé, překvapily jedině svojí hloupostí.Největší castingový fail je policejní detektiv Oliwia Williams, ta ve své roli působila důvěryhodně jako postarší muž v béžovém baloňáku na dětském hřišti.Milé překvapení byl výtečný Joe Manganiello.To je neskutečný prasák a když si vzpomenu, jak v HIMYM utírá Marshallovi čokoládu s koutku úst, šel jsem do kolen.Sice tu půl hodiny píčuju jak barman když má nablito v mušli, ale některé věci byly dobré a to přehnaná krvavost, dokonalý herecký projev Worthingtona a ty brutální scény s mučením Arnoldovi ženy, to jsem žral, to mělo koule a tam jsem Arnoldovi věřil snad po 20 letech, že umí nejen říkat já se vrátím.Ono by to nebylo zlé, kdyby to nebylo vystříhaný jako políčko vymaštěnýho dredaře, potom byste tomu filmu a postavám třeba mohli věřit.55%. ()

Chrustyn

Ze začátku výborně rozjetý snímek od profesionála na drsné kriminálky Davida Ayera. Bohužel prvotní nadšení z akce a drsného Arnieho začne někdy v druhé půlce upadat, film začne nudit a celá pointa, je jak z hodně špatného béčka. Na jedno podívání film neuškodí, milovníci Arnieho si alespoň nostalgicky zavzpomínají, ale pokud divák očekává jen náznak toho co, Ayer přinesl v "Patrole", bude náležitě zklamán z toho, jak je celá "Sabotage" neuvěřitelně hloupá a povrchní. A akční jízdu divák také nedostane. ()

LaciLC

No... Neviem. Vyložene zlé to nebolo, ale čakal som viac. Od Ayera sa mi páčili vpodstate všetky jeho predošlé filmy a bol som zvedavý aj na tento. Aj obsadenie vyzeralo fajn. Herci tu však hrajú také nesympatické a neznesiteľné postavy až hrôza. Najviac ma bavil Arnold, ale aj ten menej ako zvyčajne. Jedine jemu som tu neprial skorú a bolestivú smrť. Scenár bol slabý a logika občas riadne škrípala. Akcia bola fajn a občas som sa pobavil na nejakej hláške. Bolo to aj celkom drsné a to je asi tak všetko. Priemer. Filmy, v ktorých mi je jedno ako skončia hlavné postavy, nemám príliš rád. ()

rollman1

Konečně nějaká výborná, eRková akčňárna, kerá tu zde delší dobu nebyla. Parta lovců kartelu, zpackaná loupež a vrah, který jde po všech členech z týmu. Napínavé, brutální a s odlehčeným drivem. Z Arnolda srší výborná heceká aura a já si tak film užil ještě víc. Nebýt brutálního konce, byl by jen za 4*, ale ten konec mě rozsekal po obýváku. Výborně pane Ayere, jste pro mě zárukou kvality. Ps. mordy jednotlivých agentů jsou krvavé a originální. ()

lillien

Svižné, drsné, akční. Akorát Arnie mezi těma vocasama (plus jedna žena, ale výzorem a chováním babochlap, takže spadá do množiny drsní vocasové) působil jako Miloš Zeman vedle Usaina Bolta. Sice prezident, ale těžce nestíhá. ()

mcb

Ze začátku slibné procedurální béčko plné "realistické" akce, s přibývajícími minutami se však svými šestákovými zvraty propadající do scenáristické nemohoucnosti. Ayer ať raději točí snímky typu Patrola, tenhle mix dokumentárního přístupu a samoúčelné gore akce si totiž značně protiřečí. ()

BMW12

Že se vůbec Arnold pouští do takovýchto filmů se špatným scénářem. Ta jeho banda ožralejch hulvátů a jedné fetky měla jako představovat agenty z protidrogového? To je snad vtip. Alespoň, že ten konec dával trochu smysl. Jinak i na Arnoldovi je vidět, že už je starý, už mu ty akční role nejdou tak jako za mlada. ()

anais

Buď hodně silné tři hvězdičky, nebo slabší čtyři. Typicky trochu odosobněný Ayer. Pro Arnolda možná nejlepší film (bez odkazování na vlastní minulost) tak od poloviny 90.let. Určitě to není hit, ale je skutečně osvěžující ho nevidět říkat "i´ll be back" a hrát ve filmu, který nesází tak úplně na jistotu. ()

Roman.Ticka

Ayerovu tvorbu mám ráda a ani tentokrát mě nezklamal. Jeho drsný chlapácký přístup mi imponuje už pro obojí zmiňované, a taktéž pro akční precizní prácičku, kterou pokaždé poctivě staromilsky odvádí. Hudba sedla jak Terrenci Howardovi (sory kámo nic proti) ocelová plošina namísto kravaty a i námět nebyl nijak zvlášť obnošený, natož nudný. Za mě krásná lepší 4, drželo mě to na uzdě od počátku do smířlivě pomstou naplněného konce. Arnie je rozjetá mašina, co se jen tak nezastaví a to je sakra dobře. ()

honajz

SPOILERY Tohle bylo jako co? Náborové video bohnické léčebny pro pacienty? Neuvěřitelně nepřehledná kamera, neskutečně roztahaný děj (i když, děj je silné slovo), milion nelogičností (tak jedna zfetlá baba s černouškem odkráglovali jen tak nejdrsnější guatemalské zabijáky? A na toho kolegu v lesích poslali koho? A Arnie taky mohl zdrhnout do Mexika hned, a ne se snažit dát tým dohromady a kdesi cosi. Nebo závěrečná honička v autech - the best of agenti, a netrefí ani jeden druhého během pěti minut jízdy?), filtry, až z toho bolí oči, sem tam retrospektivní postupy (tak blbě střižené, že člověk netuší, která bije), a do toho tři přestřelky (tu v lese nepočítám). On ten konec tam i tak působí značně nepatřičně, obyčejný revenge film by mi byl milejší, takhle je to směska divných žánrů, nesympatických postav, kterým tu smrt přejete, a Arnie zaujme maximálně pečlivě ulízanou pěšinkou. ()

Pítrs85

Na Sabotage jsem se těšil, ani ne tak kvůli legendárnímu Arniemu, jako spíš kvůli Davidu Ayerovi, jehož filmy mám nakoukaný všechny a i když ani oni nejsou kdovíjaká yntelychentní podívaná, už jen díky svému drsnému vyznění mě prostě berou. Jenže tentokrát se to Ayerovi tak nějak nepovedlo, páč tahle Sabotáž je... no prostě blboučká, jejíž konec už je hodně velká haluz. Škoda, tak trochu nevyužitá šance k dalšímu skvělýmu bijáku... ()

Othello

Ayer se opět hrabe v hnusu strážců amerického snu, tak jak je nikdo nechce vidět, leč pod nohama má víc klacků než je zvyklý. To, že Schwarzenegger narazí na svoje herecké limity už při pozdravu je u postavy, která v zásadě nemá v jeho dosavadní kariéře obdoby díky své charakterové vrstevnatosti prostě problém a stejně tak nepomáhá psavá ruka Skipa Woodse, jehož béčková mentalita občas vykopne míč hodně vysoko mimo realitu a my musíme čekat celkem dlouho než zase dopadne kam má. Zajímavym aspektem Ayera je jeho vysoká a nenásilná emancipovanost, kterou by zrovna od specialisty na policejní témata málokdo čekal. Ženy zde nejsou rodičky a nositelky liberálních hodnot v humusáckym světě drogových kartelů a prohnilých policistů, ale hybatelkami děje, mužskými ekvivalenty i momenty překvapení. Díky tomu také trpí širší divácká odezva, která se nemůže smířit s tím, že tam není žádná instantní sexice, ale šílený babochlap Mireille Enos a ironická vyšetřovatelka Olivia Williams, obě výborně zahrané. ()

eraserhead666

Syrová střílečka, která si s ničím moc hlavu nedělá. Aneb když policajti nahánějí větší strach, než zločinci. Pobavil vtípek na Ramba, myslel jsem, že už to Arnieho se Slyem přešlo. ()

ARI50

Tahle banda co jde proti kartelů mě vůbec nebavila byla slabá, nepřesvědčivá i když to má dobrý potenciál na film pro mě to nic nemění na mým hodnocení a pocit z filmu. ()

JASON_X

Oldschoolový akčňák s koulema jako tenisáky a v hlavní roli Arnold - jak málo někomu stačí k divácké spokojenosti. Díky všem bohům, že se Pan Vesmír už vybodnul na politiku a na stará kolena se ještě rozhodl střihnout si několik ranařských rolí. A doufám, že tahle nebyla poslední. Nebýt té z...vené skákající ruční kamery, asi bych tenhle biják vypětil, sedl mi dokonale. Sedli mi i všichni ostatní herci, ale ještě víc mi sedly obě hlavní herečky - ostré jako břitva a chladnokrevné jako kobry. A sedl mi i filmový námět - vyobrazit americké elitní policajty jako bandu bezskrupulózních, cynických, zlodějských a feťáckých grázlů není tak běžné... Zábavná, přímočará a lahůdková podívaná, která strčí do kapsy 90% současných akčních hovadin. ()

Bauer

Režisér David Ayer prostě umí tenhle typ filmů! Mohl jsem se o tom přesvědčit už několikrát. Očividně mu filmy z policejního prostřední prostě sedí naprosto dokonale. Docela se divím, že tento film minul naše kina. Myslím, že by na to určitě lidi šli. Líbil se mi příběh, i když nejde o nic převratného. Film má dobrou atmosféru, pár akčních scén a hlavně, co považuji za skvělé je, že je to sakra dirty movie!!! Krev, brutalita a vulgarismy. Hodně se mi líbil závěr filmu. Možná je škoda, že hudba nebyla výraznější. Parádní obsazení! Sama Worthingtona jsem málem nepoznal. Mireille Enos zahrála svou roli výborně a její výkon aspiruje na „crazy bitch of the year“! Arnold Schwarzenegger předvádí standartní výkon. Zajímavé ale je, že Arnoldovi sólo filmy, jsou podstatně lepší, než Stallona. Arnold má za sebou povedený film s názvem Konečná a Sabotage řadím také mezi ty povedené. Stallona a jeho Jedna mezi oči mě moc neoslovila. Sabotage si zaslouží čisté 4*! ()

MáŠa

Čím víc nad tím člověk přemýšlí, tím víc je zklamaný. Udělané je to celkem pěkně, člověk se ani nenudí, ale motivace a chování jednotlivých postav jsou celkem záhadou. Dějově je to zkrátka béčko. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)