Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

miki68cz

Absolutní, úžasné, povedlo se. Milý film o přátelství a lásce. Skvělí Logan Lerman, Ezra Miller a neskutečná Emma Watson. Doba let osmdesátých let je blízká mému srdci a muzika mi vychází z duše. Jemný příběh s hlubokým citem. Doporučuji vřele, užijte si. ()

Eilem

Je vždy raritou vidiet film behom ktorého sa nebudete nudiť ani chvíľočku , a to bez potreby akcie, megadrámy a čo ja viem čoho. Malé veľké filmy majú svoje čaro. Vžitie sa do rozprávaného príbehu ma donútilo túžiť potom ho zazívať priamo. Práve to presvedčnie robí z malého veľké. Nepotrebujete vedieť kde sa priíbeh odohráva , aká je doba a tak ďalej. Stačí sa pozerať a nechať sa unášať. Mne samému sa pripomenulo, čo znaména priateľstvo. 9/10 ()

Lkn

Prvních pár minut jsem si vážně myslel, že se nebudu vůbec bavit a bude to nějaká třeštěná romantická srajda... Jenže dej filmu je tak silný, že to člověka vtáhne do děje. Chvílemi jsem prožíval malou depresi, ale nakonec to celé dopadlo se šťastným koncem a úsměvem ve tváři. ()

mark9th

Netradicna teenegerska drama s prekvapujucim rozuzlenim na konci. Asi takto. Lenze tato ma aj nejaky ten bonus co sa tyka obsadenia. Emma Watson a Ezra Miller ako ''homo-slut'' brat a sestra? Tak to beriem vsetkymi desiatimi. Lerman konecne v nejakej vaznejsej roli, ktora mu dokonale padla. Pre mna nadcasove svojim odkazom a zaroven utvrdzujuce, ze Ezra Miller je buduca hviezda dramatickeho zanru. ()

marek29

Jako nevím no, těšil jsem se po doporučení nadšeného kamaráda, že Hermiona v romantickým filmu a s tak vysokým hodnocením bude známka úžasnosti.. Ale kde nic, tu nic. Film je zvláštní svým dějovým spádem a hudba ze soundtracku se dá dost dobře poslouchat (né na veřejnosti ani doporučovat, ale prostě poslouchat při takovém typu filmu), ale nejedná se o nic, co bych pustil někomu, kdo mě žádá o tip na dobrý film, který ho bude bavit (u kterého se bude bavit). Je to takový "zaměstnávač mozku" film vypnete a můžete se jít směle projít do parku a přemýšlet 2h o životě, protože to Vás tento film nutí.. A já jen říkám: na to si nemusím pouštět film. Přemýšlet můžu začít sám od sebe. A že bych se rozplýval nad "broukopytlíkovstvím" Stephena Chboskyho to se říct taky nedá. Takže asi jediné 2 věci, které tady všichni vychvalují (duševní hloubka filmu a pašáctví začínajícího režiséra) mě neoslovily :) zasloužený 3, ale na víc to není jasný pane :( ()

J*A*M*B*O

Prvý dojem bol asi taký - ďalšia teen komédia s pohodový príbehom, mladými a novými hercami, proste taká oddychovka. Mne to proste nedalo a stále som v tom filme hľadal viac. Nechal som si ho uležať v hlave a potom som si ho pozrel zasa. Začalo ma to baviť a nakoniec z toho vyšla perfektná komédia. Dá sa povedať, že jedna z najlepších, aké som vôbec videl. Bod strhávam hlavne, kvôli psychologickému podtónu celej komédie. Miestami to bolo prehnané ale ináč skvelý zážitok, vkusný príbeh a niečo nové vo kinmatografii. Dávam 9/10 bodov. ()

PetrC.

Tak tohle mě totálně dostalo. I takhle může vypadat film z americké střední. Předloha, scénář, režie: Stephen Chbosky. Chápu, že si to nedal vzít. Jeho absolutní chápání látky a splynutí s ní je očividné a je tím nejlepším, co film mohlo potkat. 87 % ()

arbeit odpad!

Táto nafúknutá prázdna bublina možno tak stačí povrchnej "indie" mládeži. Watsonová je jednoducho hrozná a nesympatická. Potom tu máme nejakého utrápeného lúzra čo si celý film mrmle popod nos a cool buzeranta do partie. Červené hodnotenie mi príde snáď ako vtip. Film pre pózerskú mládež po lobotomii. ()

Forsetino

Skvělý film, pro který dle mě absolutně neplatí přívlastek "teenagorvský", myšleno "jen pro teenagery". Sice je to film o teenagerech, ale psychologické zpracování jistě osloví i generace a hodně let starší! Několik úrovní potlačování citů, od prosté stydlivosti, přes nesmělost až po strach, je opravdu vykresleno parádně. Mohu říct, že mě to velmi oslovilo, ale občasná nepřehlednost mi neumožňuje dát plný počet. ()

DJ Kritik

Takéto spracovanie dospievania ma skutočne bavilo pozerať. Len niekedy mate pocit, že úplne obyčajný človiečik bez nejakej úchylky je jav nezvyčajný. ()

Samelio

Vynikající film! Casting se tady dost povedl. Herci jsou sympatičtí a role jim padnou. Obzvlášť hlavní trojice zazářila. Nevím, nakolik na tom má podíl její herecké umění, rozdílnost postav a nakolik krátký sestřih, ale na konci mi došlo, že Emma Watson pro mě byla celou dobu skvělou Sam a na její životní roli v jisté sérii filmů jsem během tohoto ani nepomyslel. Možná je škoda, že film nebyl o trochu delší, mohl jít trochu víc do hloubky třeba u scén týkající se tety Helene. Rád bych vyzdvihnul skvělý soundtrack a protože celkově upřednostňuju originální znění před dabingem, který některé filmy dost kazí, nesmím zapomenout zmínit, že tady se mi české znění dobře poslouchalo, obzvlášť Petr Neskusil v roli Charlieho. Vlastně si ani nemyslím, že by tento film byl dějově extra výjimečný, ale díky jeho vynikající atmosféře a sympatickým postavám mě bavil od začátku až do konce, kvůli čemuž ho řadím mezi moje nejoblíbenější filmy. Top scény: taneční („Ó můj bože! Teď hrajou skvělou muziku!), tunelová, přelom roku (Charlie ve sněhu), konec a závěrečný monolog. ()

Mistr_Moon

Kamarád mi řekl, že natočili tenhle film o mně. Není to vůbec o mně, ale i tak je to výborné (a velmi dojemné). Nicméně, tu hlavní píseň měli vybrat od někoho méně známého a ne od Bowieho, toho poznáte vždycky, teda pokud neposloucháte jenom Káju Goťáka,že... ()

STARKOVA20

Nechápu tak vysoké hodnocení. Film byla těžká nuda, neříkám, že některé chvilky nebyly dobré, ale rozhodně si ten film nepustím po druhé. Dalo by se říct. že film je vlastně panoptikum lidí s různými odlištnostmi, nápad dobrý, ale zpracování nemastné neslané. Dvě hvězdičky za Emmu Watson a jízdy v tunelu. ()

Themilhaus

Hodně povedené tak trochu "retro" drama s občasnými komediálními prvky na zasmání. Super příběh, super zahrané nemám co vytknout jen Více takových filmů! :) ()

Verunka84

Uff, jizda jako blazen. Dlouho jsem se na to chtela podivat a porad jsem si rikala, ze to bude blbost, protoze muj hlavni duvod byla Kate Walsh (aneb ti milovnici hercu ze serialu) ale nakonec me ten film uplne dostal. Je to takovy ten pocit, kdy si clovek rika, ze tomu hrozne rozumi, ze bude ten "hero just for one day" a pak na nej dolehne, ze zitra od 8 do 5 je dalsi sichta. Ze uz jsme dospeli a nevratime to zpatky. A jak jsem si pobrecela. ()

Akvarista

A hele ono to fakt jde, natočit film o teenagerech bez pitomoučkejch stereotypů a kila patosu. Naprosto přesný obsazení, výborná hudba, skvěle zvládnutá romantická pasáž. Na třetí shlédnutí už mi tam sedl i ten konec, paráda. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie