Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Mates97

Úplně úžasný film! Je tak úžasný, že ho ani nedokážu popsat! Strašně se mi líbil a všem doporučuji! :) Hned po tom co jsem ho viděla jsem si ho zařadila mezi své oblíbené filmy! :) ()

Gladi

Film sa mi velmi pacil, je to jeden z tych filmov po pozreti ktoreho v cloveku ostane ten melancholicky pocit a zamysla sa nad tym, ze kinematografia je naozaj skvela, moderna podoba umenia, ktora vie skutocne vyjadrit akekolvek emocie. ()

greeny

Tenhle film mě pohltil. Možná proto, že teenagerovská léta mám za sebou, ale pořád v živé paměti. Možná proto, že během dospívání je každý svým způsobem looser a musí se s tím vyrovnat. Možná proto, že "we accept the love we think we deserve, no matter we are treaeted like we were nothing". Smutné, ale hezké...k pousmání. ()

Dragiii

Miluju Emmu Watson! Tenhle snímek by měli pouštět všem budoucím tvůrcům, aby věděli, jak se mají točit romantické filmy. Jaký rozdíl od většiny romanťáren, které jsou lehce předvídatelné a plné klišé. Samozřejmě i tady některá jsou a asi to bez nich nejde. Ale i tak je to svým způsobem originální. Člověk se při sledování baví, dokáže se vžít do příběhu postav, které na mě působí reálným dojmem - jsou to prostě obyčejní studenti. Celkově se jedná o hodně povedený snímek a já mu bez ostychu tleskám, protože jsem se při něm bavil. Nad to všechno jako bonus je úžasná Emma Watson, ke které bych toho mohl napsat spoustu. Postačí když se budu znovu opakovat - je úžasná! ()

x_ander

The perks of being a wallflower je filmem, který mě několikrát velice (a mile) překvapil. Překvapení č. 1: Logan Lerman umí hrát. Kdo by to do ušmudlaného idola mladičkých puberťaček řekl. Jenže tady opravdu předvádí, že v něm něco je. Většinu filmu sice překonává sám sebe, ale teprve v závěru ukáže, že se vyplatí na jeho budoucí role zaměřit. Jen tak dál. Překvapení č. 2. Emma Watson umí hrát! A jak! Její první výrazná role od Herminony a Emma hned ukazuje, že právě její nejslavnější role rozhodně nebude škatulka, která se s ní potáhne celý život. Už od první věty je jasné, že její herecký projev je o dost širší. Jsem zvědavý na další role. Překvapení č. 3: Není to jen nezajímavá teenage komedie. Ačkoliv se ve filmu řeší ony "teenage záležitosti", line se celým filmem vážnější podtón, který však není samoúčelný a naplno se projeví v silném závěru. Je to skvěle napsané, skvěle vygradované a v některých aspektech to překonává i adorované (ale jinak povedené) Silver linings Playbook. ()

persik

Možná ten film není na pět hvězd, ale někdy je potřeba říct, že život je sonet a umět to zdělení pěkně zabalit, aby se člověk nezbláznil. ()

swinevenca

Nějaký dojmy získaný u dobrý knížky se jen u toho filmu získat nedaj, je to víc plochý a občas sem byl rád, že sem si moh doplňovat z toho,co sem přečet. Jinak by mě totiž ten film přišel takovej děravej. Ale i s tim, co nebylo ve filmu řečený mě ten film bral. ()

mablo

Malarkey to trefil.... tohle dílko má v sobě emoční náplň, kterou jen tak nijákej film nemá, možná My Sassy Girl, by se z těch romantický, ač komedií dala trochu přirovnat... vytvořili hluboký film, plný lásky, krásných zážitků, mladých, ale vyborných herců... Emma dokazala, co už nemusí dokazovat, je to skvělá herečka, a "nejen" Hermiona ()

Cyberboy

Teenagerská romantika s dobrými herci a pěkným soundrackem. Vysoké očekávání podpořené vysokým hodnocením bohužel vystřídalo zjištění, že se o nic zláštního nejedná. Příběh na hranici uvěřitelnosti dobře plyne, ale nemá zajímavou pointu ani nijak zvlášť nezahýbe emocemi. Emma si přesto připisuje bod. (6/10) ()

DonBraso

Tak konečně jsem se k tomuto romantickýmu dramatu dostal a nezklamal jak jsem čekal.Je pravda,že Watson vůbec nemusim,ale tady to předčili jiný a to Logan Lerman a pro změnu skvělý Ezra Miller,kterýho už jsem vychutnával ve filmu Musíme si promluvit o Kevinovi a stále se divim,že nedostává moc filmů do svého ranku.Film o teenegerech mám rád pořád a nevadí mi stejná story a hromady klišé,vždyť je to romanťák.Ano tady ale Stephen Chbosky si hrál na svým písečku a zapojil to,co zvedá tento film do vyšších sfér a to je dramatická část.Ať už se zdá v ten okamžik vyumělkovaná a možná se nehodicí,člověka jakoby nakopne ve správnou chvíli a divák neztrácí zájem,zase nad tím klukem člověk začně přemýšlet,prostě mistrovský tah,kdy do toho hraje užásná hudba.Možná jsem chtěl trochu jiný konec,který by emočně zadřel na dramatickou notu,ale výprávění příběhu a do toho ty klasický moudra se stali uvěřitelnými.Nejvíc se mi líbilo na tom filmu,že až láska byla na obouch stranách,stále jakoby byla v povzdálí a čekalo se,kdy se ti dva políbí.Pěkný příběh,sice mě totálně nezasáhnul,na to chybělo něco víc,ale jako film jako celek mi sednul skvěle.. ()

pafka

Tak, jak funguje chemie mezi Emmou Watson a Logane Lermanem, je vec naprosto nevidana a obavam se, ze jsem leta nic tak neuveritelne silneho nevidel. Nepopiram, ze k tomu vedlo to, ze Emmu si po dvou trech zaberech neskutecne zamilujete, protoze je naprosto k sezrani a skvela. Ted uz vim, ze pokud ji jeste nekde uvidim a budu spokojeny, ze nejvetsi hvezda z carodejneho filmoveho serialu bude Emma. Ona zkratka umi a da naprosto presne roli to, co je potreba, nebo alespon v teto roli to tak bylo. Logan ale je take skvely, stejne jako vsichni ostatni. Vse funguje na platne naprosto skvele. Dej vypraveny s nadhledem a humorem. Tohle bylo vazeni vylozene skvele. ()

IZFNP

Tieto malé, no srdcom veľké filmy mám rada. Obzvlášť, keď sú natočené s umom tak, že netlačia na pílu. Nepreháňajú to s romantikou, drámou ani humorom, snažia sa len pripomínať divákom emócie, pri čom ich v ňom nevyvolávajú za každú cenu. Herecké obsadenie je naskrz príjemné, najviac ma prekvapil Ezra Miller, každopádne Logan Lerman je isto iste jeden zo sympatickejších a nadanejších zástupcov mladej generácie. PoBW je snímok presvedčivý, príjemný, dojemný, horkosladký. ()

srolyma

Charlie je typický outsider, kterými se to ve všechny těch amerických filmech o středoškolácích jen hemží. Samozřejmě je zamlklý, bez přátel, všech se straní, má podivné koníčky jako je psaní dopisů mrtvému příteli a pochopitelně si s sebou nese trauma z dětství, jak jinak. Takže se dá předpokládat, že jeho první rok na střední bude ve znamení šikany, ústrků, výsměchu, opovržení, kanadských žertíků atd. atd. No jenže ono ne. Z nějakých nepochopitelných důvodů si ho oblíbí parta maturantů a tak v klidu a pohodě společně stráví jeho první a jejich poslední středoškolský rok. To je vše. Nic se tam neděje, pokud za děj nepovažujete typickou zápletku mexických telenovel ona miluje jeho, on miluje jinou a ta zase někoho dalšího (respektive mnoho dalších). Hodně se používají věty typu jak se cítíš a jak se máš a míst, která vyloudí reakci aspoň vzdáleně připomínající úsměv je pomálu. Myslím, že Charlieho největším malým tajemstvím je, že je to vlastně jedna velká kravina. Ale pst, nikomu to neříkejte a dál dávejte plný počet bodů. Já se radši postopadesáté podívám na Zkoušky z dospělosti. Ten Žalud to je ale zvláštní týpek. Zamlklý, bez přátel, všech se straní, má podivné koníčky... ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie