Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

andrii

Najít si v okolí svůj díl. Stát se součástí dění. Střihnout si vlastní styl. Hudba mládí tu hraje prim. Jak jsme se hledali, zápolili se sebou samými, se svými životy. Tací jsme byli, kotě, já i ty, když nám bylo "teens." Natáhnout dlaň sladkostem, kouzelnici lásce, vypustit z hlavy... báseň. ()

Doudis19

Křehká, citlivá, vkusná tragi-romantická komedie, plná hlubokých myšlenek a přesně pojmenovaných pocitů, které v dospívání zažil každý z nás. Čím blíže jste věkem hlavním hrdinům, tím více s nimi budete cítit a ani si nevzdechnete na otevřené postelové scény či prvoplánové fórky s horou semena či trusu. Opravdová revoluce v žánru teenagerovských komedií. Před všemi zůčastněnými klobouk dolů! Paráda. ()

Mr.Ripley

Odpudivý slepenec z knihy Klišé A - Z, který se autor snaží zamaskovat přesympatickým obsazením (Autor se dívá moc na seriály, jak jinak si vysvětlit polovinu tel. herectva v jednom filmu?) a překvapivým talentem Emmy Watson, která narozdíl od kolegy s brejličkama umí zahrát vyspělé vážné polohy. Příště, ať autor nepodlézá divákům jedním klíšé za druhým a staví celý film na vážné dramatické notě, jakou je závěrečná desetiminutovka. ___ P.S. Ten kdo o tomhle díle říká, že je geniální by měl přestat pít mléko z flaštičky a raději se podívat na drsnou/realistickou zpověď o dospívání, jakou je Skins. ()

dan.pacino

Napsat sem komentář mi trvalo několik dnů, mezitím jsem Perks of being a wallflower viděl třikrát. Neskutečné. Strhující. Úžasné. Ezra hrál perfektně uvěřitelně a neuvěřitelně perfektně, Emma mi dokázala, že už není jen malá Hermiona a Logan.. Logan mě svým hraním a hlavně poslední větou dostal. Vítej na ostrově zapomenutých hraček. A David Bowie tam padnul naprosto perfektně. David Bowie - Heroes! ()

Estrellita

Kdyby byla Emma Watson chlap, asi bych se stala stejně šílenou a zbožňující fanynkou, jaké dnes odsuzuju např. okolo stmívacího Robíka. Je DOKONALÁ! ()

Aargh

Příliš hipsterské, příliš šustící papírem, příliš mnoho deus ex machina, Emma Watson překvapivě špatná a ten WTF konec... Až začnu nosit kostkovaný košile a poslouchat The Smiths, pak si to možná dám znovu. ()

chelseaman22

V závěrečném pseudointelektuálním monologu si přejete, aby se auto nečekaně vybouralo a navždy odstranilo vzpomínku na vysoce labilního Charlieho. Celý snímek pojednává o patnáctiletém chalánovi, jež nemá kamarády. Tuto skutečnost si kompenzuje tajnou láskou k Hermioně (jež vypadá na čtrnáct) a přátelstvím k chlapci, jež by se mu raději dostal do kalhot. 50% Celosvětový výdělek k 8. 2. 2013: $28,903,017, což je 2,22 násobek budgetu ()

SniperG1

Výborný filmek o vyrůstajících teenegerech. Na chvíli jsem se vrátil zase do školních lavic. Příběh plný emocí, který mě dosti zasáhl... 95% ()

filmmovier

Jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděl. Nejen kvůli perfektnímu obsazení, ale hlavně díky úžasnému příběhu. Tak nádherný romantický doják, který je zároveň tak neuvěřitelně zábavný, jsem asi nikdy neviděl a pravděpodobně je to proto, že žádný ještě nevznikl. Ten film mi udělal opravdovou a strašně velkou radost (a hlavně nečekanou), a takovou, jako to snad ještě žádný film nedokázal. Prostě nádhera, dokonalá po všech stranách, ve všech směrech. Krom toho – cílová skupina je jasná, ale tohle musí fakt potěšit úplně každého bez rozdílu věku, protože je to skutečně krásné jako máloco. Emoční nálož, kterou jsem plně prožil s postavami a zároveň jsem se u ní nádherně bavil. Geniální sonda do lidské duše, kterou si jistojistě brzy pustím znovu. A znovu. A pak ještě jednou. A krom toho, Emmče to tady zatraceně sekne i v těch jinak příšernejch krátkejch vlasech. A režiséra (a scénáristu, autora předlohy...) Chboskyho budu sledovat, zaslouží si to. 100%. ()

flawi.f

Tenhle film má především ohromné srdce. Jsem okouzlená, nadšená, dojatá a teď budu potřebovat chvilku někde v koutku, abych se vybrečela :-) Dechberoucí filmový zážitek!!!! ()

Sfinkter

Nevšední teen drama, které je hodně o negativních emocích a tragičnosti mládí, než o bezstarostnosti puberty. Trošku bych asi vytýkal i v některých hereckých výkonech, ale určitě je to jedno z mála dramat z prostředí mladých lidí na střední škole, které nabízí spoustu témat k zamyšlení. ()

Mirokukii

Dalo by se říci, že střední je peklo... Na které většina z nás z láskou vzpomíná po celý život. Jedinečný film o toulkách střední školou (nejen o tom) a věcí s ní spjatých. Bez zbytečných vulgarit a ujetosti. Lehce vyprávěný, o to silnější v emocích. Jeden z nehlubších zážitků za poslední dobu. Výborní Legan Lerman a Mae Whitman. Emma Watson nezůstává pozadu. "Přijímáme tu lásku o které si myslíme, že si ji zasloužíme" ()

Dado

To, čo sa podarilo Danielovi Radcliffovi vďaka snímku Žena v čiernom, to dokázala v tomto filme Emma Watson. Obom sa nemohlo prihodiť nič lepšie, než zisk hereckých úloh v nadpriemerných filmoch tesne potom, čo definitívne zavreli dvere za dlhoročnou etapou ich hereckých kariér zvanou Harry Potter. Dokázali totiž, že sa dokážu prispôsobiť a zhostiť sa aj iných hereckých úloh a tým pádom sa šikovne vyhli zbytočnému zaškatuľkovaniu. Čo sa týka samotného filmu, ten dokázal milo prekvapiť a až na pár výnimiek dokonca vyhnúť sa zbytočnému klišé. Len škoda, že vedľajšie dejové línie neboli viac rozvinuté popri tej hlavnej a tak pripomínajú skôr len akúsi nutnú výplň než plnohodnotnú súčasť filmu. Kým iným filmom prestrelená stopáž často ublíži, tu by som sa rozhodne nebránil ešte nejakým dvadsiatim minútam navyše. (80%) ()

Mrkvič

Skvělý film, kterému ale podráží nohy způsob, jakým se příběh převedl z knihy. 90% filmu drží pohromadě, ale ten konec? Pro mě postrádal smysl a ještě tam byl tak příšerně naroubovaný. Klidně bych snesl, kdyby to víc navazovalo na zbylý děj, věnovalo se tomu celkkově víc času a film měl tak klidně 3 hodiny. Protože herecké obsazení bylo fajn a moc příjemě se k ději poslouchaly všechny ty písničky. Bohužel to finální vyznění beru jako přehmat, který v takovémto podání filmu láme vaz. ()

Johnny.ARN

"...prečo ludia ktorých máme radi si vyberajú naprostých kreténov? ..." Nečakal by som, že príbeh, aj keď plný klišé a predvídateľnosti, vo mne vzbudí taký záujem a emóciu. Nie, nie je to dokonalé, ale má to hĺbku, myšlienku a hlavne hercov, čo to skutočne dobre zahrali. Emma bola v niekoľkých momentoch fakt úžasná. Lerman, pri ktorom som mal obavu, ako zvládne dramatickú úlohu, mi už po niekoľkých minútach jasne dal najavo, že je to úloha písaná presne pre neho. Ďalší takto dokonale obsadený bol Rudd, ktorý žiaľ nedostal viac priestoru. Škoda však veľkého počtu hluchých miest. Snímok má pár hybných momentov, ale zvyšok je len mlátením prázdnej slamy. Kvitujem flashbacky, Lermana ktorý hral perfektne zfetovaného ( alebo nehral? ) ale na druhej strane, chýbal tomu trochu väčší mládežnícky feeling. Záver bol len vyvrcholením toho, čo každý očakával. A Nina zase dostala len malý štek. Komu tu chýba odpoveď na otázku zo začiatku, nech si to pozrie. Za emóciu, hercov, réžiu a celkový dojem 4 z 5 ()

Lachtaan

Dýchalo to na mě trochu červenou knihovnou, třebaže se asi každý z nás, co už si střední prošel, v pár situacích s hlavními aktéry ztotožnil a soucítil. Bohužel jsem kromě Ezry Millera nedokázal nikomu z obsazení sednout na lep a definitivně si zase dám od romanťáren pro mojí věkovou kategorii chvíli pauzu. ()

Kamkon

Jak se mi Ezra Miler líbil ve Fantastických zvířatech, tak tady mi přišel na facku - i když možná hraje sám sebe, včetně sexuální orientace - nic proti, mám několik takových přátel. Emma Watson nakrátko nic nového pod sluncem - těším se na Malé ženy. A Logan Lerman - dobrý, možná občas ty jeho stydlivý pohledy jsou zajímavý...Ale tohle nedělá film dobrým filmem. Znala jsem a znám pár outsiderů - pozorovatelů - wallflowerů, ale oni jsou prostě takový povahou a nemají tohle, co je tady, za sebou. Dost nuda, vršení klišé obvyklých pro teen filmy a vleče se to jako štrůdl, nic, co by se vrylo do paměti nebo oživilo děj a ten konec je tam vyloženě proto, aby si divák řekl: Wow, takže proto? Neúčinkuje a je naprosto zbytečný, i když je to tak zrychleně a dramaticky nasnímané. Jo, je pravda, že hodný holky si vybírají špatný kluky a zakrýváme svojí pravou povahu a podstatu, protože bychom byli pořád mimo team, třídu, komunitu, ale to už tady dávno bylo. Další zklamání a přeceňovaný film - v životě je totiž plno lidí, který jsou divný, protože jsou divný a nemusí zažít nějakou... Palec dolů a napodruhé už ne! ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie