Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

Rex Mundi

Hlas Mira Žbirku som spoznala, ale tvár Paula McCartneyho nie :-D Inak veľká spokojnosť, Piráti v skvelej forme a trochu dojatia k tomu. ()

D.Moore

Je to lepší než předchozí film, ale zase ne o moc. Potěšující rozdíl je hlavně v tom, že se tentokrát tvůrci opravdu snažili přijít se zajímavými a neokoukanými nápady, no bohužel zapomněli na příběh. Takřka úplně na něj zapomněli. Na jednu stranu je v pátých Pirátech třeba skvělá scéna s gilotinou, která jako by vzešla z hlavy Gora Verbinskiho, fajn finále na kotvě a několik neodolatelných černohumorných scének (jmenování kapitánem například). Na stranu druhou tam ovšem je také řada až příliš jednoduchého humoru (laciné dvojsmysly jako ze současných tuzemských komedií), který je navíc zbytečně předvídatelný (vždycky bezpečně poznáte, že se blíží vtip nebo "vtip"), pár až příliš překvapivých zvratů, za něž bych někoho nejraději protáhl pod kýlem, a "zábavnost" Jacka Sparrowa má většinu filmu spočívat v tom, že je ožralý jako pes a chová se tedy ještě podivněji než obyčejně. Záporák Javiera Bardema se mi líbil, ústřední pár už tak moc ne... Geoffrey Rush moc prostoru nedostal, ale udělal, co mohl. Hudba byla zoufale nenápaditá. ()

kulyk

Nedá mi to než zahájit místopřísežným prohlášením, že ty pravé Piráty máme momentálně v Parlibiku, a to je skutečná! Salazarova pomsta. Nyní potáhnou s bojovým pokřikem ,,to máte za CzechTek" mezi posraneckými lavicemi a budou zákeřně i nekompromisně trousit parazity.... Pohádková série o Dýp Džekovi snad doskotačila ku svému závěru. Nahrávalo by tomu množství happy endů, se kterými se na konci roztrhl Blůmův pytel. Jo, tak ne, oko mé znavené vidí na boční liště, že se připravuje šestka, super. Proč to zahodit, když to ještě nese, že? Určitě se dá z Džonyho vydojit pár dalších pitoreskních grimas, potažmo dolarů. Od prvního, svěžího dílu však některé aspekty poněkud docházejí. Kupříkladu smysluplná mytologie, s tím související scenáristická invence, případně pak humor, který by nebyl brutálně křečovitý. A především, na čemž si trvám, snesitelní herci. Bardem ještě svůj part dýchavičného rozložence zvládl solidně, Thwaites se dá jakž takž nevnímat, ale vypoulená Scodelario, doplněna o snad nejotravnější dabing, jaký kdy měl tu čest potýrat mou sluchovou soustavu (sorry Tenorová, jako zas nic proti, ona takhle otravně zní i v originále) a obsazená v absurdní roli přemoudřelé pizdy, to je i na kulyčka cufýl. Jestli tohle má být něčí femfikal, pak snad jen masochistického gurmána, libujícího si v permanentních hysterických výlevech nafrněné polovice. ()

Hild

Letní blockbusterová sezóna se vlastně teprve rozjíždí a hned je tady druhé překvapení. Pirátům už jsem vůbec nevěřila. Postavu Jacka Sparrowa považuji už dlouho za zcela vyčerpanou, proto jsem byla nesmírně ráda a mile překvapena, že v tomto díle nestál úplně v popředí. Popcornová zábava jak má být, je to obrovské a zábavné. Není to film, který si budu doma pouštět často a ani nemůžu říct, že bych se bůhvíjak nemohla dočkat dalšího dílu, ale zkrátka jsou noví piráti hodně fajn. 7/10 ()

Wacoslav1

No kupodivu to nebylo až tak hrozný, jak jsem se obával. Po prakticky nekoukatelným třetím a čtvrtém dílu mě tohle sice nenadchlo, ale zároveň ani nijak nepohoršilo. Mé hodnocení vychází z toho, že tahle série je mi protivná, ale pokud je toto její zakončení, tak budiž, já to beru, ale další díly už fakt netočte, díky.40% ()

Davies182

Začíná to všecko bejt nějaký jakože už vopravdu fest přehnaný, ty digitálně přeplácaný blockbusterový konce. Mám letos pocit, jako by si producenti Strážců Galaxie, Transformerů a Pirátů navzájem ukradli monumentální finále. Nic proti ničemu, od blonďatých tvůrců už nechci vidět nic mořskýho, ale třebas nějakou temnou sci-fi. ()

gogo76

Mám taký pocit, že "Piráti" idú už len na výpary alebo zotrvačnosťou, toto už fakt nebolo ono, ani Depp už nemá čím prekvapiť. Bolo by fajn to celé šikovne uzavrieť, ešte kým to nie je extra prúser. Niekedy ja fakt dobré odísť na vrchole...60%. ()

pepo

Je to megadrahé, sú tam zombie žraloci, Paul McCartney aj Zimmerove motívy, takže ten film proste zlý byť nemôže :) Pokiaľ bola pirátska séria v kóme, tak sa zrodili nové série (Fast and Furios, Transformers, MCU), ktoré po nej prevzali štafetový kolík najpopulárnejších novodobých blockbusterov. Už v expozícii požičanej z finále Fast Five je však jasné, že Sparrow a spol. sa chcú vrátiť na trón. A minimálne v mojich očiach sa im to darí. Zbytočná prekombinovanosť je preč a dostal som krásnu dobrodružnú fantasy so super tempom, tradičným humorom, sympatickými (novými) postavami, veľmi dobre využitými navrátilcami, dobre odsýpajúcim príbehom a úžasným vizuálom. Už dávno som sa v kine tak perfektne nebavil a pri megagýčovom finále bola dokonca aj slzička :) V konkurencii robotov, plešatých šoférov a okostýmovaných hrdinov to dokonca pôsobí aj neuveriteľne sviežo. Čo je trochu paradox, keďže je to piata časť zabehnutej frančízy. Takisto ma veľmi pobavili hrátky s klišé a som si istý, že feministky a filmoví vedci budú mať z jednej podzápletky veľkú radosť. Som proste nadšený a jediné čo mi vadí, je absencia Zimmera a nejakej skutočne úžasnej scény , ktorú by som si pozeral opakovane (prvé tri diely ich majú hromadu). Aj keď gilotína má k tomu blízko. Užil som si to viac než posledné FaF a dokonca aj ako Artuša. Uvidíme ako za pár týždňov vráti úder Bay 9/10 P.S. Aby bolo jasné, tak jedničku, dvojku a nejaké tie dve hodinky z trojky absolútne milujem a štvorku nenávidím. P.S. 2 - komu táto séria doteraz nesedela, nesadne mu ani teraz ()

Xmilden

Klidně prozradím, že nám tvůrci na závěr přichystali sešněrování s původní trilogií. Salazarova pomsta je o něco lepší než Na vlnách podivna a to hlavně z důvodu, že noví režiséři mají moře daleko lépe v oku a také se zde dočkáme i dvou (svatba a trezor) solidně vtipných scén. Vyjádřit se k tomu ostatnímu znamená, že zde probíhá jistá zápletka s kletbou, kterou může zlomit jen Trojzubec. O toto prolomení má zájem jistý Salazar a k tomu potřebuje Jackův kompas. Když jsem psal o sešněrování s původními díly, tak zde kromě malinko méně otravného Sparrowa hrají dcera jistého piráta a od Willa Turnera kluk. Zkrátka a dobře, jedná se o 5. díl a už je hodně znát, že nápady došly. Zamotávají se tedy rodinné vazby, oživují se mrtví a ruší se veškeré kletby, aby příště mohly vzniknout kletby pro změnu nové. Osobně už další pirátské dobrodrůžo nepotřebuju. Těch digitálních efektů je totiž už na mě prostě moc. 50% ()

Tom_Lachtan

Prostě a jednoduše - dobrodružný pirátsko-fantasy film, kde funguje humor, akční scény a herci jsou tu více či méně sympatičtí, záporák charismatický a je to zkrátka zábava sledovat (mimochodem všechno, kde předchozí film selhával). Jasně, finále mohlo být trochu méně magicko-fantasy a na to, že je tahle série o pirátech, už hodně dlouho tam nějakej pirát nevyloupil obchodní loď a pár dalších věcí, ale je to prostě dobrá oddechovka, byť se mi nostalgicky stejská po čemkoliv chapadlatém. ()

Real Tom Hardy

"I WANT ME COMPASS, 216 BARRELS OF RUM AND A MONKEY." ----------- Vždy je potešením vidieť Čiernu Perlu v celej svojej kráse. Jack Sparrow - highlight ako zvyčajne. ()

darkrobyk

Po dlouhé době jsem byl s piráty spokojen. Temný začátek s bludným Holanďanem, rozjuchané pokračování, kterému kraluje scénka s gilotinou, i když já bych tu hlavu uťal, a pak už jízda s několik zbytečně užvaněnými nádechy až do konce. Pobavili mě žraloci, námořní bitvy, svatba i nepřímo vyřčené: Jsem tvůj otec, Luku! Ladění do Indiana Jonese jsem uvítal, přeci jen, při honbě za artefakty se srovnání člověk neubrání, ale já mám podobné příběhy rád. Celkově temnější, poměrně dost mrtvol a nesympatický Depp až na výjimky tolik nevyšiloval. Za mne tentokrát spokojenost. ()

Ampi

Za prvé je tam potitulková scéna, snad někdo nenapíše, že je to prozrazovaní děje. Pro Jacka Sparrowa a Piráty z Karibiku mám slabost a nebojím se to přiznat. I když tomuto filmu neškodilo víc Jacka a méně Austrálie. Dále je dobrá loupež banky po pirátsku, není čarodějnice jako čarodějnice, astronomka není agronomka, Svatý Martin byl a je francouzsko-nizozemský a ne britský, Jack měl svatbu, zajímavé rodinné propletence, Jack byl i mladý, plavba tři mystických lodí se nekonala, Will Turner a Elisabeth Swanová - Turnerová (Orlando Bloom a Keira Knightley) se tam objeví i když jen jako cameo, a jejich scéna odpudivá, dle Jacka Sparrowa. ()

cheyene

Pátá pirátská plavba recykluje vše, co máme na této sérii rádi. Živé-nemrtvé, nesmrtelné grimasy Jacka Sparrowa, příběh plný ztřeštěné akce, lásky i dobrodružství, tajuplné artefakty, atd. Začátek snímku je díky malému prostoru pro Orlanda Blooma chytlavý a naláká diváky do dalších minut. Scéna, jež se potom rozehraje ohledně vyloupení banky zavání spíše trapností, avšak následující popravčí pasáž je v podstatě zdařilá a jistě fanouškům utkví v paměti, zejména díky gilotině a Jackovi. Obecně lze říct, že nejnovější piráti nabízí dobrou akci, zdařilý humor, ale tentokrát se o něj moc nestará hlavní pirátská postava, tedy Sparrow. Jeho glosy jsou spíše trapné a málo platné, Johnny Depp tentokrát chvílemi nudí tím, jak moc se snaží, jak přehrává. Když si k tomu přimyslíme, jak nákladný osobní život vede a v jak tíživé je finanční situaci, nemůžeme za jeho gesty, grimasami a hláškami vidět nic jiného, než těžké rubání dolarů. Ale to je jedno... každý se nějak musí živit. Nejdůležitější je, že páté pokračování slavné ságy se povedlo a je určitě o "fous" lepší než 4. díl a o dva "fousy" lepší než trojka. Svůj podíl na tom má určitě i záporňák Salazar v podání Javiera Bardema, avšak je na zvážení každého diváka, zda je tato postava vskutku záporná?! Příběh je sám o sobě rozhodně povedený a byť nedosahuje kvality prvního i druhého dílu, může se zařadit mezi to nejlepší, co celá série dosud přinesla. Líbila se mi také finální velko-scéna, v níž se rozevřelo moře. Připomnělo mi to staré dobré velescény z původní trilogie, např. maelström v trojce. Barbossa byl tradičně dobrý, svůj prostor využil až do samého konce a připravil si pro nás nejedno překvapení. Ostatní vedlejší postavy ztvárnily přesně to, co bylo záhodno. Na závěr musím konstatovat, že být toto definitivně poslední díl, nebylo by to vůbec špatné zakončení, neboť se konečně uzavřel i příběh Orlanda a Keiry, tedy postav, které řada fanoušků postrádala v čtvrté části. Suma sumárum jsem dostal asi tolik, kolik jsem očekával (nebo neočekával), nejsem rozhodně zklamaný a svůj účel tento počin splnil - zdařilá oddechovka, u níž vypnete mozek (byť s některými historickými nepřesnostmi to vypínání není zcela snadné). Nedostatkem se pak může pouze jevit menší výskyt slavné ústřední pirátské melodie, která k Jacku Sparrowovi neodmyslitelně patří. Drobný nedostatek: V zápisníku, který má Carina a jenž byl údajně sepsán Galileo Galileem si můžeme v jedné scéně všimnout, že je na titulní straně (jestli si teď dobře vzpomínám) označena anglickými slovy, což je ovšem dosti nepravděpodobné, chceme-li být historicky korektní. Galileo by jistě použil italštinu či latinu, avšak to je pouze detail. :) ()

LiVentura

V tomto případě nemohu být příliš objektivní, viděl jsem jen dva díly této série vč.tohoto, nicméně Depp je zbytečně křečovitý, vše je tak nějak přeháněné a myslím si, že už by s tou sériíí měli skončit, pro děti už to dávno přestalo být! ()

Fiftis

Nie je to len šťastná ruka pri výbere hercov, ktorí majú k príbehu vzťah a svoju prácu si užili, ktorá robí piaty diel Pirátov z Karibiku ako tak vydareným a obľúbeným. Benefitom snímky je tiež bezchybná práca kostymérov a maskérov či nebojácna kamera a kvalitné CGI. V súčte tak v Disneyho dielňach vznikla prehliadka, ktorá urobila v histórii pirátskeho dobrodružstva veľký medzník. Technicky najvydarenejšie. Najriskantnejšie, čo sa týka hudobného sprievodu. A čiastočne Nórom patrí post aj najodvážnejšie - obsadiť do jedného z najočakávanejších filmov toho roka vcelku nové tváre a zároveň vykopnúť na stage Johnnyho Deppa, je krok obdivuhodný. Treba však dodať, že v určitých momentoch pristihneme scenáristu ako sklopí uši a vypustí na šíre more pár klišé. Trochu hlúpych, ale odpustiteľných. Samou hrôzou zo Salazara na ne však dosť možno zabudneme. ()

Shakers

Pôvodná trilógia, ktorú natočil Verbinski ma bavila, štvrtý diel s názvom V neznámych vodách mi prišiel dosť neznámy a doteraz je to najslabší článok série, no a Salazarova pomsta je vlastne prekvapivo celkom dobra. Poteší hlavne to, že séria vracia trošku späť ku koreňom (záchrana otca s Bludného Holanďana), navyše záporáci na čele s kapitánom Salazarom (výborný Bardem) sú celkom štýlovo spravený (aj keď na Davyho Jonesa nemajú). Samotný príbeh síce nie je nič extra, ponúkne vlastne fajn dobrodružnú zábavu, ale o tom, že by mal čím pripútať a zaujať, sa moc nedá hovoriť a cele to naháňanie za bájnym Poseidonovým trojzubcom stojí hlavne na postavách aj keď akcie tiež nie sú zlé. Jack Sparrow opäť ponúka svoj štandard, vie byt zábavný, ale aj otravný. Zaujímavejší je skôr kapitán Salazar, ktorý Jacka naháňa kvôli pomste, medzi to sa primieša aj starý známy Barbossa a nova mlada dvojka, ktorá vlastne ani moc neprekáža a neotravuje. Vizuálne je to stále oslnivé ako predošlé diely, sem tam niektoré scény nudia, ale inak sa jedna o ďalšiu fajn pirátsku zábavu. Poteší aj hudba, kde nevýrazného Zimmera, ktorý sa stratil v neznámych vodách vystriedal Geoff Zanelli, ktorý na hudbe k pirátom spolupracuje už od čias čiernej perli. Zanelli okrem pôvodných starých a zaručene dobrých pirátskych melódii ponúka aj novú hudbu, ktorá je ako vítaný vietor v plachtách. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: The Brightest Star in the North, My Name Is Barbossa, Beyond My Beloved Horizon. 80% - 4* ()

DJ_bart

Digibordelový návrat ze záhrobí, který má s původní trilogií (potažmo tetralogií) pramálo společnýho. Disney jakoby vykastrovalo moje dětství.... tohle už ani Džek Vrabec nezachrání. ()

lamps

Ke 3* se přikláním vlastně jenom proto, že jsem to čekal ještě podstatně horší. Bavil mě Depp, na kterého je ve zdejším fiktivním světě nasraný už definitivně celý oceán a jemuž se příště bude mstít snad i ta vychcaná opice, bavil mě akční drajv první poloviny a pár opravdu skvělých nápadů (scéna s gilotinou je top) a baví mě i fakt, že pátý díl Pirátů se baví na účet pátého dílu Rychle a zběsile, ale co se dělo posledních padesát minut, to odráží skoro všechno, co na podobných fantasy ukrutně nesnáším. Najděme pomocí talismanu a vyvolené dívky silnější talisman, který dokáže všechno, co dokázat nejde - aneb jak se stonásobně větším rozpočtem natočit nudnější a křečovitější verzi Odvážné Vaiany. Režie více než solidní, herci více než dobří, ale ten scénář radši proklít a posadit na Bludného Holanďana. Tahle série je tematicky over, i když v jednotlivostech pořád umí překvapit. 55% ()

filmfanouch

Pirátskou sérii mám moc rád. Miluju postavu Jacka Sparrowa která je pro mně neuvěřitelným ztělesním humoru, miluju námořní scény, miluju méně usedlickou jedničku, vizuálními nápady nabitou dvojku a trojku a solidně řemeslně zmáknutou čtyřku. Popáté to už však od začátku působilo jako moc a i když se mi čtyřka líbila (dvojka je stále nepřekonatelná) bál jsem se aby pětka nebyla neuvěřitelným nastavováním klišé. A strach jsem měl i když to vzali dva noři Joachim Rønning a Espen Sandberg kteří sice natočili Oscarové Kon-Tiki (neviděl jsem a bůhví jestli někdy uvidím) ale člověk by jim těžko svěřil projekt u kterého se někdy odhaduje rozpočet až na 400 milionů dolarů. Ale zázrakem se jim povedlo natočit neuvěřitelnou pecku která je navíc jedním z vrcholů celé série. Jak jsem ji říkal rozpočet tohoto filmu se odhaduje až na 400 milionů dolarů. Těžko byste jiný film na kterém jsou ty peníze vidět. Sice 50 milionů zase bylo pro Johnnyho Deppa ale jinak jsou ty peníze opravdu vidět. A co se týče pirátské mytologie je také nejzajímavější. Záporáka Salazara hraje Javier Bardem a o něm můžu s klidným srdcem říct,že si po 23 třetí Bondovce Skyfall zahrál dalšího neuvěřitelně slizkého padoucha ze kterého navíc jde ten správný respekt a strach. Sice nedosahuje kvalit takového Davyho Jonese ale s klidným srdcem si dává Černovouse. Ve filmu se jinak opět objevuje Barbossa který má ve filmu linku která neuvěřitelně rozevírá charakter postavy a jedná se o jiný pohled na Barbossu (Geoffrey Rush je pořád super) Ve svém malém prostoru zaujme i Orlando Bloom jako Will Turner který si své odehraje i přes to, že ho není tak moc. Více prostoru mají dva představitelé mladé generace Brenton Thwaites a Kaya Scodelario. Thwaites je především nový Orlando Bloom který fajn hraje avšak více se o něm říct nedá. Avšak Scodelario si krade každou scénu pro sebe a představuje stejně silný ženský charakter jako třeba Rey ve Star Wars 7. Pětka navíc obsahuje neuvěřitelně skvělou fungující scénu s gilotinou či úžasnou akční scénu s nemrtvými žraloky. Po posledních třech dílech se také jedná o první film ke kterému neskládá hudbu Hans Zimmer ale Geoff Zanelli. A ta je slušná a hodně podtrhuje atmosféru filmu. Sice kopíruje hudbu jedničky a Klause Badelta ale neuvěřitelně funguje v pozadí scén a jakmile začnou závěrečné titulky a vy čekáte na potitulkovou scénu (která je neuvěřitelná atmosférou) nemůžete o hudbě říct nic špatného. Solidní důstojný pátý díl, slušné nalití nové krve do série a chci šestku co nejdřív. Se stejným režijním týmem pokud by to šlo! ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017