Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

Pecival

Nudné, nezáživné béčko s velmi se nehodícím Lermanem, jediný použitelný byly tři taxikářky. Ty dvě jsou spíš z milosti. ()

giovanni3

Pokračování se nese v režimu rychlokvaška. Aneb zmíníme různé mytologické stvůry a rasy, použijeme báji o zlatém rounu. A jako bonus dodáma vazvu na "moderní reálný svět", kde čarodějnice jsou taxikářky, Hermes vede poštu atd.. Akční scény si hrají na bitky alá akční filmy.. Celkově slabé a jen 2z5. ()

danca044

Nejsem si jistá, jestli je pokračování lepší než druhý díl. Každý má něco do sebe, ale druhý je možná o ždibec lepší. Začátek filmu vypadal nadějně, diváka ihned zaujala hudba a atmosféra v táboře polobohů. Jenže potom se to všechno nějak zvrtlo a chvilkami jsem měla dojem, že sleduji směs Harryho Pottera a Pirátů z Karibiku. Konec byl o něco slabší, neboť zničení Kronose (který koneckonců nebyl tak děsivý jak by podle mě měl být) nezabralo Percymu více než dvě minuty, ve kterých na něj skočil a mečem ho rozpáral. Konec byl samozřejmě jak jinak šťastný, ale na průměrný fantasy film určitě stál za shlédnutí. ()

Babous

První díl byl svou přeplácanosti na hraně, ale ještě to všechno víceméně fungovalo, ale tentokrát už tak shovívavý nebudu. Kromě nelogických zvratů a předvídatelného zvratu obsahuje film snad všechna klišé, která jsem kdy viděl. Za chemii mezi mladými herci a originální pojetí antické mytologie ale pár hvězdiček dávám. ()

SG-1

"Táta má tuny válečný techniky z různých dob. Nabídl mi tohle nebo vrtulník z Vietnamu." -Clarisse- ()

LadyVader

Zhruba stejná blbost jako jednička, triky špatný (ten kyklop.. to jako vážně? meh :D). Některý postavy na pěst - Annabeth. Některý fajn - Grover. Jedinej kdo to zachránil byl "pošťák" Nathan Fillion, proč mu sakra nedali víc prostoru? 9_9" ()

sedm.1

Moře nestvůr je minimálně stejně tak dobré a zábavné jako Zloděj blesku, možná ještě o něco málo lepší. Jde tedy opět o velice povedenou rodinou fantasy, u které se mohou bavit všechny generace úplně stejně a nikdo se při tom nemá moc šanci nudit. Zápletka je totiž naštěstí přímočará a mající vážně strhující spád, není tu žádné nesmyslné dějové překombinovávání a zbytečné rozmělňování, akce je dostatek a je výborně zpracována, stejně tak jako efekty, které svou kvalitou určitě první dobrodružství Percy Jacksona překonávají, hlavní postavy se pak prakticky nezměnili a jsou i v tomto pokračování naštěstí pořád stejně sympatické a zábavné, navíc přibyli fungující emoce a poměrně dost výrazně tu na mě zapůsobila i fantasy atmosféra, která mi tak v Zloději blesků chyběla. Záporů jsem tu jinak moc nezaznamenal, ikdyž by to tedy asi šlo, ale já se u toho snažil prostě jen čistě pobavit, což mi bylo s přehledem umožněno, a babrat se v tom, jak je tu v mnoha komentářích přetřásáno, jak tu řecká mytologie dostává na prdel a jak je to celé tak velmi málo sofistikované, to vážně nehodlám řešit, na to se v tomto typu filmů vážně nehraje a to by si oni kritičtí uživatelé měli uvědomit. Tady jde v první řadě zkrátka vše přizpůsobit co největší zábavě a v tomto ohledu Percy Jackson: Moře nestvůr skutečně boduje a mě zcela uspokojil. Takže velká spokojenost. ()

herr_carter odpad!

K tomuhle velezvěrstvu jsem se dostal úplnou náhodou a opravdu toho lituji - takovou bezduchou sračku jsem už dlouho neviděl !! Polobohy (ten výraz je fakt k popukání) tu představuje partička dementních teenagerů, kteří o pojmu herectví neslyšeli a nikdy neuslyší, nehledě na to, že ve filmu představují potomky bohů, a jejich schopnosti dosahují maximálně dislektivních parametrů. Taktéž nechápu, jak může v dnešní době film s takovým rozpočtem zahrnovat triky naprosto idiotské, srovnatelné možná tak s filmy z 90.let, a to jenom těžko - proto mě baví některé komentáře typu "1* aspoň za triky" - a takových zfetovaných uživatelů čsfd je tady mraky - uvalit cenzuru na taková a podobná mytologická prznění !!..............moje hodnocení = 0 z 10. ()

DavidS.

Přestože byl rozpočet zhruba stejný jako u jedničky, výsledek působí trestuhodně levněji, odflákleji a hloupěji...Nelze tolerovat ani v rámci rodinné fantasy zábavy na nedělní odpoledne.. ()

Seti

Harry Potter jde opět zachraňovat Brada...hmmm teda vlastně Percy Jackson jde zachraňovat svůj junácký tábor. Nechybí 2 parťáci, osudové proroctví nebo pochybnosti zda jsem Neo. Z pokračování Percy Jacksona už nejsem tak zhnusený jako z prvního dílu, protože jsem tak nějak očekával, do čeho jdu. Znásilňování řecké kultury stále probíhá pěkně po americku, natvrdo a bez ochrany, jinak se ovšem v tomto případě jedná o několik levelů horší bohapustou vykrádačku úspěšného čarodějnického učně. Alespoň, že se tvůrci zmohli na solidní camea a Stanley Tucci a Nathan Fillion si svoje role vyloženě užívají. Skutečně doufám, že značný neúspěch Moře nestvůr odradí holywoodské hlavouny od stálého tlačení tohohle otravného světa se všemi jeho otrapy na filmová plátna. ()

iXtr3m3

Pokračovanie podľa klasickej hollywoodskej šablóny. Všetkého, čo bolo v jednotke, tam dáme viac, urobíme to veľkolepejšie a niečo z toho vyjde, niečo nie. Vyšlo solídne pokračovanie so solídnymi trikmi, opäť zaujímavý teen pohľad na staré fantasy témy, dalo sa to pozrieť, nie horšie ani nie lepšie ako jednotka. ()

Han22

V podstatě totéž co první díl, jen ještě o něco uhozenější. Percy a jeho banda se vydávají na výpravu za zlatým rounem a divák musí protrpět to že hlavnímu hrdinovi se stýská po tátovi, jeho sbližování s kyklpským bratrem (suverénně nejhorší postava) i soupeření s namyšlenou holkou i totálně nesympatického a nezajímavého záporáka Luka. Co zbývá? Povedená monstra (robo býk, obr, Charybda, Kronos) a některé vtipné aktualizace (stygijské čarodějnice jako šílené taxikářky, Hermes jako majitel největší zásilkové služb)y. Další nápady jsou pekelně uhozené - ať už obr v zábavném parku nebo válečná loď v břichu Charybdy a úpřimně ty tři hvězdičky co nakonec dávám jsou hodně slabé. ()

t.mon

Knižní série Percy Jackson je jedna z mých nejoblíbenějších, a jednička byla velmi průměrný film, kterej mě nijak nenadchl. Freudenthalovi jsem taky nevěřil, protože zprasil Diary of a Wimpy Kid. No a dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Moře nestvůr je opět průměrný film, ale alespoň lepší než jednička. První scény mě sice přibily do sedadla, dále už jen průměrný film. Ale šlo to a jsem spokojen. P.S. Kdyby měl Freudenthal ještě o pár dolců navíc, byla by to pětihvězda. ()

Paity

Člověku se chce tomu dát nějakou tu hvězdu za ten zázrak udělat z něčeho tak tupého výdělečný podnik a to i v případě pokračování, které bývá často problematické. ()

danielosbourne

Percy Jakson: Moře nestvůr, jsem sledoval s tím rozdílem, od prvního dílu, až po přečtení knihy a to možná byla ta chyba. Film se od knihy celkem liší. Hlavní dějová linka je udržena, ale některé věci jsou pozměněny a některé úplně vynechány. Moře nestvůr se pro mě po Zloději blesku stalo filmovým zklamáním. ()

dopita

První díl byl sice volovina, ale zábavná a řemeslně dobře odvedená. Bohužel pokračování je taktéž volovina, ale nezábavná a tuctově natočená. ()

Gogo333

Jedničku bohužel pokazily a zapomněli na hlavní dějovou linii. Ve dvojce proto musí vměstnat i věci z jedničky aby to dohnali, bohužel tím berou zase prostor věcem z druhé knihy. Opět jde spíše o lehkou adaptaci, protože spousta věcí je jinak. Herci zestárli a jestli tímto tempem to bude pokračovat, tak nevím jak bude vypadat pátý díl a případně druhá série, že by přeobsazení nebo digitální omlazení? Tysona jsem si představoval teda úplně jinak. Býk docela pěkný. Nathan Fillion super, jen škoda, že měl málo prostoru. Anthony Head potěšil. Vtipy pobavily a docela by mě zajímalo jejich převedení do češtiny, ale tipuji, že je dabing klasicky zabil. Celkově asi na stejno jako první díl. V něčem lepší a v něčem horší. 60% ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)