Smash

Ukázka z filmu 3
USA, (2012–2013), 22 h 56 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Theresa Rebeck

Předloha:

Garson Kanin (kniha)

Debra Messing, Jack Davenport, Katharine McPhee, Christian Borle, Megan Hilty, Anjelica Huston, Jaime Cepero, Brian d'Arcy James, Jeremy Jordan (více)

Série(2) / Epizody(32)

Seriál Smash vypráví příběhy skupiny lidí podílejících se na uvedení velkolepého muzikálu o životě sexsymbolu 20. století - Marilyn Monroe. Pokud věříte, že drama naleznete jen na pódiu, jste na omylu. To, co se děje v zákulisí je mnohdy daleko horší. A také cesta za hvězdnými sny nemusí být vždy předem prohraná. (Napp)

jasiska

Akože muzikál o Marylin Monroe je ten najmenej originálny a cool nápad ever. Seriál o tvorbe tohto muzikálu je však na prekvapenie veľmi zaujímavý. Smash má slušné zameranie na postavy, pomerne komplikované pozadie ich vzťahov a intríg, ale hlavne parádne tanečné a spevácke čísla - aj keby pre nič iné, tak pre tie sa oplatí seriál pozerať. ()

Procker

Pilot: Úvodní epizoda tohoto "velkolepého" projektu se podle mého názoru vyvedla velice dobře a rozjíždí se na plné obrátky již od prvních minut. Herecké obsazení je skvělé. Písničky jsou dechberoucí (Let me be your star ve mně zanechala takových emocí, že se z nich rozdýchávám ještě teď). Námět v podobě Marilyn Monroe je sice lehce otřepaný, ale to nemění nic na tom, že Marilyn asi vždycky bude velkým marketingovým lákadlem. A navíc má seriál obrovskou oporu ve jméně Stevena Spielberga. Sečteno a podtrženo: Po prvním dílu se domnívám, že seriál má našlápnuto k velké divácké oblibě a já už se nemůžu dočkat vydání další epizody!! ()

Darth Vader

Pilotní díl: Člověk se ještě ani nerozkoukal a už je zatažen do děje.... Katharine McPhee má nádhernej hlas a navíc je opravdu nádherná! Honem honem musím vidět další díl.... bude zklamání? ()

Košoun

Trvám na názoru, že Smash si může užít skutečně jen ten, kdo zná Broadway a všechny zákonitosti tamější scény, co jsou "workshopy", "out town try-out" apod. Na druhou stranu je úžasné, že se díky tomuto seriálu mnoho lidí "dovzdělá". Seriálové realistické pojetí vzniku nového broadwayského muzikálu s nelidským režisérem, teplým skladatelem, autorkou s milostnými problémy a dvěma rivalkami. Katharine McPhee je BOŽÍ! Nejen krásná, ale také skvělá herečka a zpěvačka. Celkově je obsazení skvělé, téma skvělé, písně skvělé, spád dobrý... Těším se na každý další díl tak, jak jsme se už dlouho na nic netěšil. Potvrzená je i druhá série, tak jen nezbývá doufat, že se to nezkazí. A hlavně... NEsrovnávat s Glee!!! -------- Série 2: Trochu jiné pojetí seriálu, mnoho nových postav, více zaměření na soap-operu, méně písní převzatých, více originálních songů, modernější muzikál Hit List... Kvalitou to neodpovídá úplně první sérii, ale stále je to pecka. Seriál je do značné míry originální, na rozdíl třeba od milionu různých kriminálek tu není ekvivalent (Glee skutečně stále nepočítám!), proto mě neskutečně mrzí, že je 2. série poslední. Každopádně pro mě jeden z nejlepších seriálů, pokud máte rádi Broadway, muzikály, divadlo... je tohle naprosto jasná volba a zklamaní určitě nebudete! Zajímavost na závěr - netušil jsem, že je možné vůbec nenávidět hlavní seriálovou postavu celou dobu stejně a možná ještě víc, takže gratuluji Megan Hilty... Tvoje Ivy je skutečně nesnesitelná, ještě víc než Ellis z první série! ()

Huguette

Velmi svižné a zábavné. Písničky velmi pěkné a krásně voní po Broadwayi, to já rád ;-) První řada je rozhodně lepší než druhá. Ale i tak je to zdařilý seriál, který si užijete a nezačne vás nudit zbytečně nastavovanými řadami a překrucováním zápletek. ()

Naki

Přijde mi to jako pokus chytit se slávy Glee s muzikálovým seriálem, až na to, že to zmršili už od pilotního dílu. Ty písničky jsou doslova natlačené do děje. Myslím, že kdyby to bylo uděláno jako normální seriál, vypadalo by to daleko lépe. Pro mě je to naprostý propadák se šíleně nudným dějem. Nebýt Debry Messing, u mého jména by bylo napsáno Odpad!.. ()

karinakari

Glee pro dospělý? No, i tak se dá Smash nazvat. Odmyslete se si z Glee všechen vtip a teenagerovskou barevnost. Co zbude? Jen nějakej seriál, kde se prostě jen navíc zpívá? Tak přesně tohle jsem od Smash očekávala. Jenže všechnu tu gleeovou ztřeštěnost nahradily naprosto profesionální výkony, hlavně teda ty pěvecké. Hned při prvním tónu zpěvu Katharine McPhee mi naskočila husí kůže (ano, je to skutečné andělské stvoření). Příběh o tom, jak se na Broadwayi realizuje muzikál je dosti zajímavý a ještě když pojednává o životě té Marylin Monroe. To jim přeci musel sežrat každý i s navijákem nebo aspoň na mě to sakra zabralo. Ale na druhou stranu je to všechno zásluhou dvou hlavních hrdinek. U Karen (Katharine McPhee), stejně jako u Rachel z Glee, cítím jistou spřízněnost a Ivy (Megan Hilty) tu jeden díl nenávidíte a další litujete (jasně a dobře napsaný charakter). Role režiséra patří mezi ty klišovité (přesně takového „badguye“ si představí každý) a o tvůrcích muzikálu nemluvě (Will a Grace vol.2?). Původní písně muzikálu jsou rozhodně nápadité, chytlavé a typicky muzikálově vlezlé. Po zhlédnutí 1. série si je budete broukat ještě hodně dlouho. Ještě aby ne, když v každém díle zazní stokrát, ale to k procesu tvoření hudebního díla prostě a jednoduše patří. Na závěr řeknu jen, že jsem si Smash dost oblíbila a ač mám pár větších či menších připomínek, jsem neskutečně zvědavá na 2. sérii. Tvůrci snad nějaké chybičky pochytají, a i když ne stojí to za to dát Smash šanci i tak, to platí hlavně pro muzikálové nadšence. ()

Withree

Bohužel vzdávám po 2. díle. Tomuto seriálu jsem věřil jako žádnému jinému v této sezoně, ale neskutečně mě zklamal. Větší koncentrovanou nudu jsem viděl naposledy u... a víte, že ani nevím?? ()

Axiris

Seriál je to velmi dobrý. Hudba je úžasná a zpěv hlavních protagonistek téměř dokonalý. Celkově to působí velmi pozitivně až na jednu malou drobnost, a tou je Eileen Rand. Tak otravnou, stupidně napsanou a jěště hůř zahranou postavu jsem v živote neviděl. Neuvěřitelné, jak jediná postava, která se na scéně objeví pár vteřin dokáže všechno zničit. I tak dávám 3*. (bez Eileen 4*). ()

Falco.araea

Je to takový dokonale americký seriál, kde postavy občas jednají divně, pořád se tam někdo hádá, rozchází, intrikuje, pomlouvá, bla bla bla, to už tady bylo stokrát, ale mě to i přes tu povrchnost hrozně bavilo. Prostě takový ten seriál, kdy se vrátíte smradlaví a unavení z tréninku a nemáte chuť na nic jiného, než chvíli vypnout a podívat se na nějaký seriál. A Smash tomu přesně vyhovuje. Udělala jsem si z toho takový rituál, každý trénink jeden díl a občas jsem se musela hodně přemáhat, abych se podívala opravdu jenom na ten jeden díl. Na druhou stranu, když trénujete pětkrát týdně, docela vám to uteče, tak jako mě. Z postav jsem měla nejradši Julii a ve druhé sérii Kyla a Anu. A duel Karen vs. Ivy by vyhrála asi Karen, ale jenom s odřenýma ušima. Jo a taky vám přijde divné, že tam všichni mají ajfouny a veškéré informace hladají tam? ()

pajush.baraque

Po prvním díle jsem více, než nadšená :) Něco takového jsme tu ještě neměli, nekoukoukané tváře, neokoukané téma, žádný schématismus, samé příjemnosti a navíc troška kouzla kamery a režie. Jen tak dále, nemohu se dočkat dalšího dílu :) ()

JajinkaBec

Upřímně řečeno si nevzpomínám, kdy naposledy mě takhle oslovil pilot. Nutno podotknout, že si ani nepamatuji, že bych někdy hodnotila seriál okamžitě po shlédnutí prvních dvou dílů - a nepamatuji si to proto, že se to jednoduše ještě nestalo. Chyby a výtky by se našly, pochopitelně. Ale jsou zatím zanedbatelné a mrknutím oka jsem schopná je přejít, protože se prostě dobře bavím. Nutno ovšem zdůraznit, že nebýt Davenporta, nejspíš si to ani nepustím... ()

Verunka84

Zatim po trech dilech za tri, zatim jsem docela nadsena a rozhodne tym Ivy. Karen me nudi. A Debra Messing je tu super hot, stejne tak Christian Borle. Jen Brian D'Arcy James mel spis zpivat. Tak doufam, ze na to jeste dojde. ()

Dashiella

Moje muzikálové srdce plesá pri sledovaní Smash-u a rada by som teda vedela, čo malo za následky také malé ratingy, že nedôjde na tretiu sériu. Nikto tam nevaril drogy ani neukazoval prsia. Produkčne jeden z najlepšie zvládnutých seriálov, herecké, tanečné a spevácke výkony až na minimálne výnimky úžasné. Feel good vec, skvelo písaná a pre fanúšikov muzikálu povinnosť. ()

voldemorf

Začátek seriálu byl velice slibný. Naskytl svěží pohled do světa produkce broadwayských muzikálů, spor slávychtivých hereček byl uvěřitelný, hudební čísla byla skvělá. Pak přišla druhá série. Nemá cenu zmiňovat, co všechno na ní bylo špatně... bylo to téměř všechno. Mé hodnocení to však nakonec nesníží, protože nebýt všudypřítomné stupidity, dala bych za pět - za původní písničky, které nepřestaly být dobré, a za vynikající choreografii, která je doprovázela. Těší mě, že diváci sami rozhodli o ukončení seriálu tím, že ho prostě přestali sledovat. Kéž by přestali sledovat i jiné, nejmenované, muzikálové seriály, jejichž děj je momentálně přibližně stejně hloupý (a jejichž hudební čísla nejsou ani zdaleka tak dobrá). Škoda promrhaného potenciálu. Oblíbené postavy: Derek, Tom. Nejpříšernější postava: Jimmy. ()

Mišísek

Příjemný seriál po celodenní honičce a práci. Děj není nějak extra napínavý, písničky jsou celkem dobré a talenty také nejsou špatné. Co je fakt, je, že mi Karen trošku leze na nervy. Pořád se chová jako holka z maloměsta, žádné extra sebevědomí, ale pokud už je v nějakém tanečním či pěveckém čísle, prostě musí být dominantní a lepší než hlavní hvězda Ivy, které mimochodem fandím. Skvělý seriál. ()

Leník

Zklamání. Jako velký fanoušek muzikálů jsem si myslela, že to bude seriál přesně pro mě, ale chyba lávky. Děj je dost protahovaný a nezáživný, vleče se to, žádný z hrdinů nijak zvlášť sympatický, písničky taky nic extra. Možná, kdyby mi bylo -náct, tak by mě to bavilo, ale teď už opravdu ne. Některými opěvovaná Debra Messing v roli Julie mně připadla naprosto otřesná, obzvlášť svou podivnou gestikulací. Sjela jsem to do 8. dílu, čas se tím zaplácnout dá, ale po 8. dílu jsem si řekla, proč vlastně, když se můžu dívat na jiné lepší seriály. Dvě hvězdičky dávám za charizmatického Jacka Davenporta a překvapivě přirozenou Katharine McPhee. ()

PenelopaW

Tak jako jiní, i já jsem se ke Smash dostala skrze Jacka Davenporta, mně známého především jako komodora Norringtona. (Být Elisabeth Swannovou, zvolám: "Trhni si, Wille Turnere!" a jdu komodorovi pocuchat paruku.) Ač mne muzikály nechávají vcelku chladnou a o Brodwayi toho vím jen co by se za nehet vešlo, zákulisí vzniku muzikálu o MM mne zaujalo od začátku a seriál mne rychle chytnul. Souhlasím s tím, že divák je od počátku tlačen k tomu, aby fandil postavě Karen. Celou dobu jsem vnímala konflikt mezi ústředními ženskými postavami: nezkušená, ale talentovaná, která by si zasloužila šanci VS. dříč, který by si po 10 letech ve sboru konečně zasloužil roli, která ho proslaví. Zejména poslední díl mne nechával od začátku v nejistotě, kdo se nakonec stane hvězdou show a do poslední chvíle jsem byla napjatá. (SPOILER: Mně se prostě na Marilyn víc líbila Ivy, navzdory tomu, co vše kvůli roli udělala.) Ač jsem na seriál začala koukat kvůli Davenportovi, kterého jsem tu poznala úplně jinak, než jak ho znám, a v první epizodě mě z něj až mrazilo, překvapivě si mne nakonec získaly zcela jiné postavy. Sympatický Tom, lehce neurotická Julia, ale i Eileen, které jsem držela palce proti Jerrymu a naprosto jsem chápala, že "Bombshell" je její sázkou do loterie, kterou se chce osvědčit. Souhlasím s tím, co tu o postavě Dereka Willse bylo napsáno v jiných komentářích, přesto jsem si při sledování Smash neužívala jenom jeho. Líbilo se mi, že mne kupa momentů nutila přemýšlet (SPOILER: třeba jen to, že se Ivy vyspala s režisérem + jejich další vztah), ale zejména, že jsem netušila, jak se příběh bude vyvíjet a bylo to pro mne nové. Jen Ellis mne neuvěřitelně štval, jeho neustálé špehování ostatních bylo snad v každém díle, přesto ho nikdo neposlal někam, otravnost této postavy jen narůstala s každou další epizodou a jestli jsem za něco ráda u druhé, nepovedené série, tak za fakt, že Ellis zmizel ze scény. První série byla skvělá, poslední epizoda mne spíše frustrovala, a tak jsem si ihned pustila sérii druhou. Bohužel, po shlédnutí mám pocit, že jsem se dívala na něco zcela jiného. To, co se mi líbilo a co fungovalo v první řadě, úplně zmizelo. Vytratila se chemie mezi Tomem a Julií (v jednu chvíli jsem i přemýšlela, zda hlavního záporáka dílu zde nehraje právě Tom), Karen opustila to, na čem tvrdě dřela a kvůli čemu se jí rozpadl vztah, "Bombshell", které jsem v první sérii držela palce, byla najednou odsunuta na druhou kolej pro muzikál naprosto neznámých začátečníků. Derek ztratil mužnost i glanc, Eileen byla nějak bez šťávy, zcela zmizela zápletka kolem Juliiny rodiny (manžel a syn přestali být důležití, a tak ze seriálu zcela zmizeli)... Ivy jsem stále držela palce, její pokornější verze se mi líbila snad jako jediná, na rozdíl od Jimmyho a Kylea. Zejména první zmíněný byl pro mne nezkušený fracek, který neví nic o životě, otvírá si hubu na ty, co mu chtějí pomoci, ale protože je nyní hlavním hrdinou on, vždycky mu nakonec všichni dají za pravdu a omluví se. Jistý pocit zadostiučinění přišel alespoň v závěrečné epizodě, celkově se ale druhá řada nepovedla a bohužel chápu, proč nebyla snaha o pokračování seriálu. Hodnocení: Čtyři hvězdy dávám hlavně za první sérii, té bych dala i *****. Druhá to u mne s bídou vytáhla na ***. () (méně) (více)

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe