Před prázdninami natrefím na No Ordinary Family, o prázdninách na Alphas.. Co mě čeká po nich..? Další superhrdinovský seriál, který se přece jen odlišuje. Nenajdete typické schopnosti jako létání, super-rychlost, ovládání ohně apod. Tady si tvůrci pěkně pohráli, zapřemýšleli a vynalezli schopnosti, které nenapadli ani samotného Stana Leeho. Děj se sice poněkud vleče, ale akce se tam vždy oběví a postavy jsou sympatické, teda až na Hickse (Warren Christie), který mi opravdu vadí. Nevím proč.. asi to bude tím jeho pořád-zamračeným xichtem.(16.8.2011)

"Pořád vám ještě zbývá jeden tah, jak můžete nastolit budoucnost jakou chcete. Jaký je to tah? Shodit šachovnici". Téma není z nejoriginálnější, ale je tu velké ale, protože tvůrci pojali téma velmi inteligentně a zajímavě. Jsou tu nastoleny opravdu vážné otázky rasismu a velmi zajímavé pohledy jednotlivých Alph na život a na to já prostě slyším. Navíc seriál umí diváka donutit skvěle koukat na další díly. (Záběr na minci.)(22.5.2014)

Po Heroes, No ordinary family a Misfits tu máme další partu lidí se zvláštními schopnostmi... a zatím to vypadá dost nudně. Oproti třem jmenovaným nijak originalitou nevynikají, i když se to snaží zamaskovat užitečnými vlastnostmi, které (až na supersílu) jsou i poměrně neokoukané. Hlavní postavy jsou zatím nevýrazné a během první epizody neprokázali, že by si zasloužili mou diváckou přízeň. Ale šanci tomu dám, protože je to seriál od kabelovky Syfy, který narozdíl od komerčních NBC, Foxů či ABC své sci-fi příběhy hýčká a zakládá si na nich (což je už dle názvu stanice logické...). Ale i tak silně pochybuji, že se z tohohle vyklube něco víc, než průměrná akční sci-fi podívaná, smíchaná s kriminálkou, která je jen výplní letního okurkového vysílacího schématu. Svým přemrštěným nápadem na vyšetřovací tým mi Alphas připomínají Breakout kings, což je taky dost nudná a klišoidní záležitost, ale prozatím seriál vypadá zábavněji, nežli mnohem nudnější Falling skies, jemuž jsou Alphas zajímavou konkurencí.(17.7.2011)

Prvních pár dílů jsem hodnotila opravdu nevalně, také jsem se i divila, že vůbec něco takového vzniklo. Ale jako fanouškovi téměř všech filmů o superschopnostech mi to nedalo a dívala jsem se dál. Svůj prvotní názor jsem skoro celý překopala a začala se těšit na další a další díly. Ano, pořád mě na tom štvou některé věci, ale vesměs jsou spojené s tím, zda mám nebo nemám tu postavu, o kterou v tu chvíli jde, ráda... Druhá řada té první zatím dává na frak a já s napětím očekávám, co přinese finále.(7.8.2011)

Zo všetkých seriálov o ľudoch s nadprirodzenými schopnosťami by som tento pasoval ako najpravdepodobnejší. Schopnosti daných jedincov krásne vysvetlené a pochopené. Žiaľ čo sa týka jednotlivých epizód už asi nie je veľa čo vymýšľať. Ľudia zo schopnosťami chytajú ľudí zo schopnosťami. Nič nové ale pozerateľné.(16.9.2011)