Výjimeční (TV seriál)

Alphas

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011 - 2012, 17 h 24 min (Minutáž: 24x41–64 min)

David Strathairn, Ryan Cartwright, Warren Christie, Azita Ghanizada, Laura Mennell, Malik Yoba, Callum Keith Rennie, Raoul Bhaneja, Deborah Odell, Devon Graye, Mahershala Ali, Will McCormack, Brent Spiner, Gage Munroe, Noah Reid, Naomi Snieckus, Summer Glau, Kate Greenhouse, Kathleen Munroe, Alaina Huffman, Rachael Crawford, Brandon McGibbon, Steve Lund, Grant Nickalls, Marshall Williams, Paulino Nunes, Nathan Stephenson, Michael Reventar, Bill Lake, Arnold Pinnock, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Peter DaCunha, Elias Toufexis, Connor Price, Jason Gosbee, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Erin Way, Miranda Edwards, James Binkley, May Charters, Katie Douglas, Garret Dillahunt, Jane Moffat, Markus Parilo, Patrick Stevenson, Shane Daly, Shiva Negar, Tom Barnett, Darryl Flatman, Skyler Wexler, Stefano DiMatteo, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy, Phillip Jarrett, Paul Sun-Hyung Lee, Zoe Doyle

Zo všetkých seriálov o ľudoch s nadprirodzenými schopnosťami by som tento pasoval ako najpravdepodobnejší. Schopnosti daných jedincov krásne vysvetlené a pochopené. Žiaľ čo sa týka jednotlivých epizód už asi nie je veľa čo vymýšľať. Ľudia zo schopnosťami chytajú ľudí zo schopnosťami. Nič nové ale pozerateľné.(16.9.2011)

Malý příjemný béčkový seriál plný nedokonalostí, ale s příjemně zvoleným vědeckým přístupem k superschopnostem a skvělou interakcí mezi postavami. I přes všechny neduhy pro mě hodně příjemně strávený čas a vždy jsem se těšil na další díl. Takové moje guilty pleasure :-) P.S.: hvězdička navíc za dokonalý výkon v roli autistického Garyho (herec Ryan Cartwright) EDIT PO DRUHÉ SÉRII: Nakonec se z nenápadného béčkového seriálu vyklubal perfektní kousek, který vás vtáhne, nepustí a díky postavám člověka opravdu pohltí. Druhou sérii jsem sjel skoro na dva zátahy a furt jsem neměl dost. Bohužel zapadá v kopě "velkých" seriálů s propracovaným marketingem. Doufám, že se někdy objeví i na českých televizích s původním anglickým dabingem, protože bych velmi nerad slyšel např. zprzněného Garyho, jehož neustálé autistické mluvení by byl asi oříšek věrohodně předělat do češtiny aby to neznělo pitomě (což většinou v našich TV zní i u normálních postav).(11.11.2012)

Viděli jste již hrdiny, všechny filmy a možná i animák X-menů? K tomu Zmetky(Misfits), pak vás nejspíš zžírá hlad po dalších podobných seriálech a filmech kterých je zatraceně stále málo, no tak si ještě dejte k svačince Alphas má to jen dvě řady takže to zhltnete za pár dní, a pak už jen budete čekat kdo opět objeví, že divák tohoto druhu seriálů má stále hlad a není čím ho pravidelně zasytit. Pominu kvalitu je to tak na tři hvězdy, ale protože je podobných serošů nedostatek dávám 4, Hrdinové alespoň v prvních dvou sériích jsou asi na pět, a Zmetci nasbírají hodně za originalitu. V tomhle seriálu mi přijdou často vedlejší postavy lepší než hlavní, na seriálu je vidět, že se zatraceně snaží vyhnout nejznámějším schopnostem, ale časem tvůrci trochu podléhají a používají i tyto. Já jen doufám že se dočkám dne kdy si někdo troufne na hraný seriál X-menů, nebo něco v podobném duchu a nevzdá to po sérii s nízkým ohlasem jako to bylo u Heroes.(3.5.2013)

Výtečné! Možná jeden z nejlepších "x-menských" seriálů. Dává dostatek prostoru k tomu vytvořit z každé postavy člověka a divákovi poznat jeho povahu i osobní život, které superschopnost ovlivňuje a současně poznamenává. Dost času vytvořit si k jednotlivým postavám osobní vztah. Rozjíždí se pomalu, zato nepřetržitě, takže ve druhé sérii už člověk nedýchá napětím a v závěru je to takový vichr, že skoro hrozí zástava srdce. A nejde jen o příběh, platí to i pro osudy jednotlivých postav, dokonce i některých vedlejších. Snad v žádném "x-menském" seriálu nebyly navíc postavy tak nejednoznačné. Charismatický padouch není žádné jednorozměrné uberzlo, ale člověk s výrazně lidskou stránkou a motivacemi, které jsou logické, pochopitelné a člověk má chuť mu dokonce občas fandit. Zatím v žádném podobném seriálu nebyli naopak kladní hrdinové tak omylní, chybující, občas svým uvažováním i chováním horší než jejich protivník. A přestože dělají chyby a nepochopitelně špatná rozhodnutí, která mají občas tragické následky, držíte jim place a je vám jich líto. Už dlouho mi nebyla žádná parta superhdinů tak sympatická jako tady, už dlouho jsem si žádnou partu tak neoblíbil, a už dlouho mě smrt seriálové postavy tak nesebrala, jako tady. Kladem je tu i pojetí superchopností. Nikdo tu nelétá vzduchem a nemá laserový zrak, superchopnosti se drží při zemi, fungují na principu, který je pochopitelný, přijatelně vysvětlený, takže působí věrohodně a jsou, téměř se mi chce říci přirozené. Alphas je výtečný seriál, který má jedinou vadu. Způsob jakým byl ve vrcholném okamžiku, v tom nejnapínavějším momentě, zaříznut rozhodnutím o tom, že třetí řada už nevznikne. Doktore Rosene, Rachel, Gary, Camerone i ostatní, byli jste jste super, bylo mi ctí se s vámi setkat.(16.9.2017)

Prvních pár dílů jsem hodnotila opravdu nevalně, také jsem se i divila, že vůbec něco takového vzniklo. Ale jako fanouškovi téměř všech filmů o superschopnostech mi to nedalo a dívala jsem se dál. Svůj prvotní názor jsem skoro celý překopala a začala se těšit na další a další díly. Ano, pořád mě na tom štvou některé věci, ale vesměs jsou spojené s tím, zda mám nebo nemám tu postavu, o kterou v tu chvíli jde, ráda... Druhá řada té první zatím dává na frak a já s napětím očekávám, co přinese finále.(7.8.2011)