Reklama

Reklama

Výjimeční

(seriál)
  • USA Alphas
Trailer
Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, (2011–2012), 17 h 24 min (Minutáž: 41–64 min)

Hrají:

David Strathairn, Ryan Cartwright, Warren Christie, Azita Ghanizada, Laura Mennell, Malik Yoba, Callum Keith Rennie, Raoul Bhaneja (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(24)

Během evolučního vývoje došlo k radikální transformaci člověka. Mezi lidmi žijí evolučně vyspělejší jedinci, kteří mají zcela nové schopnosti a mozkové aktivity. Tito jedinci se nazývají Alfy a žijí běžným životem po celé planetě, většina z nich však nemá tušení, že jsou něčím výjimeční. Z pochopitelných důvodů se vláda snaží tuto skutečnost před veřejností utajit. Vedením a pozorováním skupiny Alf byl pověřen doktor Lee Rosen (David Strathairn), jeho výzkumný program ovšem oficiálně neexistuje.
Jedním ze členů Rosenovy skupiny je půvabná mladá žena, Nina Therouxová (Laura Mennellová). Nina dokáže pomocí sugesce snadno ovládat vůli a chování lidí, pro zmanipulování člověka jí stačí pouze krátký pohled do jeho očí. Další Alfou je vládní agent Bill Harken (Malik Yoba), který vyniká mimořádnou silou. Ve stresových situacích Bill je schopný nadlidských fyzických výkonů, ale těžko se ovládá. Čtyřiadvacetiletá Rachel Pirzadová (Azita Ghanizadaová) má neobyčejně rozvinuté mimosmyslové vnímání, navíc dokáže své běžné smysly několikanásobně zostřit. Když se Rachel zaměří na jeden ze svých smyslů, její ostatní smysly jsou dočasně „mimo provoz". Další pozorovanou Alfou je mladík Gary Bell (Ryan Cartwright), který dokáže vnímat, zachytit a dekódovat jakékoliv elektromagnetické pole nebo signál. Gary působí jako mentálně narušený kluk, který není schopný normálního života, jeho mysl je však geniální. Bill, Nina, Rachel a Gary pomáhají Rosenovu příteli Wilsonovi (Callum Keith Rennie) řešit složité kriminální případy, ale protože jejich organizace oficiálně neexistuje, jsou jejich vyšetřovací aktivity ilegální a často nebezpečné. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

kareen 

všechny recenze uživatele

Kdybych měla soudit jen podle pilotu, bylo by mé hodnocení tak o dva stupně slabší, protože tak neoriginální a šablonovitý úvodní díl k seriálu se jen tak nevidí. Naštěstí mají Alphas s každou další epizodou vzestupnou kvalitu, zpočátku nezajímavé postavy (kromě autisty Garyho, toho jsem si stejně jako ostatní oblíbila hned) se začínají v rámci příběhu vyvíjet a výhodou jsou také docela nápadité a inovativní schopnosti výjimečných jedinců. V čem má ale seriál pro mě velkou výhodu nad podobnými v rámci žánru je naprosto vtahující napětí a výborné akční scény, které mě v podstatě každý díl přiměly k zaujatému sledování. A tou akcí nemyslím ani tak superhrdinské eskapády, vůbec schopnosti hlavních hrdinů jsou sympaticky využívány jen minimálně a vsází se spíš na starou dobrou, poctivou akci a taky potěší ne zcela jednoznačný pohled na dobro a zlo, které občas nutí přemýšlet,zda je vždy pravda na straně těch "dobrých", kteří si navíc také občas neštítí ušpinit si ruce. Jako napínavá oddechovka rozhodně vyhovující, jen škoda toho předčasného ukončení ve druhé sérii, pár dílů bych ještě klidně snesla. ()

phoebess 

všechny recenze uživatele

Prvních pár dílů jsem hodnotila opravdu nevalně, také jsem se i divila, že vůbec něco takového vzniklo. Ale jako fanouškovi téměř všech filmů o superschopnostech mi to nedalo a dívala jsem se dál. Svůj prvotní názor jsem skoro celý překopala a začala se těšit na další a další díly. Ano, pořád mě na tom štvou některé věci, ale vesměs jsou spojené s tím, zda mám nebo nemám tu postavu, o kterou v tu chvíli jde, ráda... Druhá řada té první zatím dává na frak a já s napětím očekávám, co přinese finále. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- PRVNÍ SÉRIE --- Alphas jsou strašně, ale strašně neoriginální. Témata, postavy, děj jednotlivých epizod - to už tu bylo mockrát a docela mě mrzí, že kvůli seriálům, jako je tenhle, zrušili moje oblíbené SGU. Nicméně se na to dá koukat a nenudím se, takže za 3*. Jen teda netuším, co chtěj tvůrci vymýšlet dál, protože dějová linka žádná není a každá epizoda je víceméně samostatná. Herci jsou, až na mého oblíbence Garyho, celkem nevýrazní. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá řada přináší konečně hlavní dějovou linku, ale ta nijak světoborná není. Stanton Parish je sice charismatický záporák, ale to je asi tak všechno. Žádná velká překvapení, žádné twisty. Nemůžu říct, že by se na Alphas nekoukalo dobře, ale chtělo by to především zajímavější story. Hodnocení série: 3,5/5 ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

My mum used words I´m not allowed to repeat and then she drove me here. 1) Velmi slabý scénář a přihlouplé dialogy spolu s neuchopitelnými alfami věru nedávají moc šancí na zisk divácké popularity. A tak mi vůbec nevadí, že po dvou řadách už tento zmatečný a povrchní seriál nepokračuje._____ 2) Zaznamenal jsem dva zajímavé prvky: akční dravou znělku People Don´t Understand - People Like Me (Erik Kertes a Peter Luke Adams), kterou zpívá Trey Lockerbie a 30letého (!) Angličana žijícího v Los Angeles Ryana Cartwrighta (autista Gary), jehož občasné hlášky a sexy vzhled mi byly vlastně jediným osvěžením při pouti zvrhlými představami tvůrců o mimořádně nadaných jedincích._____ 3) Cartwright o svém pojetí role: One of the things I did was try to figure out a system of hand movements, almost like a sign language, for how he would open (visual) windows and manipulate all the information screens that he sees and taps into. Everyone was super happy about this, especially the visual effects people on the show...Initially with this I had to think: Wait a minute, I´m not just coming back with a line as myself. I´ve got to filter it through, number one, an American accent, number two, the autism, and, number three, Gary´s Alpha ability. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Výtečné! Možná jeden z nejlepších "x-menských" seriálů. Dává dostatek prostoru k tomu vytvořit z každé postavy člověka a divákovi poznat jeho povahu i osobní život, které superschopnost ovlivňuje a současně poznamenává. Dost času vytvořit si k jednotlivým postavám osobní vztah. Rozjíždí se pomalu, zato nepřetržitě, takže ve druhé sérii už člověk nedýchá napětím a v závěru je to takový vichr, že skoro hrozí zástava srdce. A nejde jen o příběh, platí to i pro osudy jednotlivých postav, dokonce i některých vedlejších. Snad v žádném "x-menském" seriálu nebyly navíc postavy tak nejednoznačné. Charismatický padouch není žádné jednorozměrné uberzlo, ale člověk s výrazně lidskou stránkou a motivacemi, které jsou logické, pochopitelné a člověk má chuť mu dokonce občas fandit. Zatím v žádném podobném seriálu nebyli naopak kladní hrdinové tak omylní, chybující, občas svým uvažováním i chováním horší než jejich protivník. A přestože dělají chyby a nepochopitelně špatná rozhodnutí, která mají občas tragické následky, držíte jim place a je vám jich líto. Už dlouho mi nebyla žádná parta superhdinů tak sympatická jako tady, už dlouho jsem si žádnou partu tak neoblíbil, a už dlouho mě smrt seriálové postavy tak nesebrala, jako tady. Kladem je tu i pojetí superchopností. Nikdo tu nelétá vzduchem a nemá laserový zrak, superchopnosti se drží při zemi, fungují na principu, který je pochopitelný, přijatelně vysvětlený, takže působí věrohodně a jsou, téměř se mi chce říci přirozené. Alphas je výtečný seriál, který má jedinou vadu. Způsob jakým byl ve vrcholném okamžiku, v tom nejnapínavějším momentě, zaříznut rozhodnutím o tom, že třetí řada už nevznikne. Doktore Rosene, Rachel, Gary, Camerone i ostatní, byli jste jste super, bylo mi ctí se s vámi setkat. ()

Galerie (155)

Reklama

Reklama