Výjimeční (TV seriál)

Alphas

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011–2012, 17 h 24 min (Minutáž: 41–64 min)

David Strathairn, Ryan Cartwright, Warren Christie, Azita Ghanizada, Laura Mennell, Malik Yoba, Callum Keith Rennie, Raoul Bhaneja, Deborah Odell, Devon Graye, Mahershala Ali, Will McCormack, Brent Spiner, Gage Munroe, Noah Reid, Naomi Snieckus, Summer Glau, Kate Greenhouse, Kathleen Munroe, Alaina Huffman, Rachael Crawford, Brandon McGibbon, Steve Lund, Grant Nickalls, Marshall Williams, Paulino Nunes, Nathan Stephenson, Michael Reventar, Bill Lake, Arnold Pinnock, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Peter DaCunha, Elias Toufexis, Connor Price, Jason Gosbee, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Erin Way, Miranda Edwards, James Binkley, May Charters, Katie Douglas, Garret Dillahunt, Jane Moffat, Markus Parilo, Patrick Stevenson, Shane Daly, Shiva Negar, Tom Barnett, Darryl Flatman, Skyler Wexler, Stefano DiMatteo, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy, Phillip Jarrett, Paul Sun-Hyung Lee, Zoe Doyle, Rob Archer, James Preston Rogers, Mathew Lyons, Daniel Kash, Jason Spevack, Valerie Cruz, Kathleen Gati, Tatiana Maslany, Tyler Kyte, Liane Balaban, Sean Baek, Isabella Hofmann, Lindsay Wagner, David Sparrow, John White, Peter Wingfield, Conrad Pla, Rebecca Mader, John Pyper-Ferguson, Dylan Smith, Kimberly Huie, C. Thomas Howell, Steve Byers, Morgan Kelly, Rod Wilson, Sarah Manninen, Lauren Holly, Kaniehtiio Horn, Allie MacDonald, Kandyse McClure, Kyle Labine, Sean Astin, Lisa Ryder

--- PRVNÍ SÉRIE --- Alphas jsou strašně, ale strašně neoriginální. Témata, postavy, děj jednotlivých epizod - to už tu bylo mockrát a docela mě mrzí, že kvůli seriálům, jako je tenhle, zrušili moje oblíbené SGU. Nicméně se na to dá koukat a nenudím se, takže za 3*. Jen teda netuším, co chtěj tvůrci vymýšlet dál, protože dějová linka žádná není a každá epizoda je víceméně samostatná. Herci jsou, až na mého oblíbence Garyho, celkem nevýrazní. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá řada přináší konečně hlavní dějovou linku, ale ta nijak světoborná není. Stanton Parish je sice charismatický záporák, ale to je asi tak všechno. Žádná velká překvapení, žádné twisty. Nemůžu říct, že by se na Alphas nekoukalo dobře, ale chtělo by to především zajímavější story. Hodnocení série: 3,5/5(17.9.2011)

• slunicko2

My mum used words I´m not allowed to repeat and then she drove me here. 1) Velmi slabý scénář a přihlouplé dialogy spolu s neuchopitelnými alfami věru nedávají moc šancí na zisk divácké popularity. A tak mi vůbec nevadí, že po dvou řadách už tento zmatečný a povrchní seriál nepokračuje._____ 2) Zaznamenal jsem dva zajímavé prvky: akční dravou znělku People Don´t Understand - People Like Me (Erik Kertes a Peter Luke Adams), kterou zpívá Trey Lockerbie a 30letého (!) Angličana žijícího v Los Angeles Ryana Cartwrighta (autista Gary), jehož občasné hlášky a sexy vzhled mi byly vlastně jediným osvěžením při pouti zvrhlými představami tvůrců o mimořádně nadaných jedincích._____ 3) Cartwright o svém pojetí role: One of the things I did was try to figure out a system of hand movements, almost like a sign language, for how he would open (visual) windows and manipulate all the information screens that he sees and taps into. Everyone was super happy about this, especially the visual effects people on the show...Initially with this I had to think: Wait a minute, I´m not just coming back with a line as myself. I´ve got to filter it through, number one, an American accent, number two, the autism, and, number three, Gary´s Alpha ability.(30.5.2015)

Nápad není moc originální, ty charaktery už jsem taky někde viděl a zatím nemají vůbec žádnou mytologii, a navíc to zpracování je až moc SyFy standart, na Eureku a Warehouse 13 se hodí, protože jsou to oddychovky, ale tohle je nic moc, úrovně Heroes a Misfits to zdaleka nedosahuje, ale dívat se na to dá, takže průměr a po shlednutí klidně zapomenout.(27.7.2011)

• Hrus

Bohužel musím opustit už po prvních 2 dílech. Béčkovitost, nudný scénář, nudné schopnosti, ale hlavně totálně nezajímavé až otravné charaktery - všechny. Proč musí být všichni nějak psychicky narušení? Proč musí mít ten jejich profesůrek tak hrozně otravný kecy? Proč jednají tak totálně imbecilně? Proč tam není ani jeden vtípek nebo hláška? Proč tam je málo solidní akce? V dnešní záplavě kvalitnějších seriálů je to ztráta času i pro fandu žánru jako jsem já.(3.8.2011)

Po Heroes, No ordinary family a Misfits tu máme další partu lidí se zvláštními schopnostmi... a zatím to vypadá dost nudně. Oproti třem jmenovaným nijak originalitou nevynikají, i když se to snaží zamaskovat užitečnými vlastnostmi, které (až na supersílu) jsou i poměrně neokoukané. Hlavní postavy jsou zatím nevýrazné a během první epizody neprokázali, že by si zasloužili mou diváckou přízeň. Ale šanci tomu dám, protože je to seriál od kabelovky Syfy, který narozdíl od komerčních NBC, Foxů či ABC své sci-fi příběhy hýčká a zakládá si na nich (což je už dle názvu stanice logické...). Ale i tak silně pochybuji, že se z tohohle vyklube něco víc, než průměrná akční sci-fi podívaná, smíchaná s kriminálkou, která je jen výplní letního okurkového vysílacího schématu. Svým přemrštěným nápadem na vyšetřovací tým mi Alphas připomínají Breakout kings, což je taky dost nudná a klišoidní záležitost, ale prozatím seriál vypadá zábavněji, nežli mnohem nudnější Falling skies, jemuž jsou Alphas zajímavou konkurencí.(17.7.2011)