Výjimeční (TV seriál)

Alphas

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011–2012, 17 h 24 min (Minutáž: 24x41–64 min)

David Strathairn, Ryan Cartwright, Warren Christie, Azita Ghanizada, Laura Mennell, Malik Yoba, Callum Keith Rennie, Raoul Bhaneja, Deborah Odell, Devon Graye, Mahershala Ali, Will McCormack, Brent Spiner, Gage Munroe, Noah Reid, Naomi Snieckus, Summer Glau, Kate Greenhouse, Kathleen Munroe, Alaina Huffman, Rachael Crawford, Brandon McGibbon, Steve Lund, Grant Nickalls, Marshall Williams, Paulino Nunes, Nathan Stephenson, Michael Reventar, Bill Lake, Arnold Pinnock, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Peter DaCunha, Elias Toufexis, Connor Price, Jason Gosbee, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Erin Way, Miranda Edwards, James Binkley, May Charters, Katie Douglas, Garret Dillahunt, Jane Moffat, Markus Parilo, Patrick Stevenson, Shane Daly, Shiva Negar, Tom Barnett, Darryl Flatman, Skyler Wexler, Stefano DiMatteo, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy, Phillip Jarrett, Paul Sun-Hyung Lee, Zoe Doyle

Malý příjemný béčkový seriál plný nedokonalostí, ale s příjemně zvoleným vědeckým přístupem k superschopnostem a skvělou interakcí mezi postavami. I přes všechny neduhy pro mě hodně příjemně strávený čas a vždy jsem se těšil na další díl. Takové moje guilty pleasure :-) P.S.: hvězdička navíc za dokonalý výkon v roli autistického Garyho (herec Ryan Cartwright) EDIT PO DRUHÉ SÉRII: Nakonec se z nenápadného béčkového seriálu vyklubal perfektní kousek, který vás vtáhne, nepustí a díky postavám člověka opravdu pohltí. Druhou sérii jsem sjel skoro na dva zátahy a furt jsem neměl dost. Bohužel zapadá v kopě "velkých" seriálů s propracovaným marketingem. Doufám, že se někdy objeví i na českých televizích s původním anglickým dabingem, protože bych velmi nerad slyšel např. zprzněného Garyho, jehož neustálé autistické mluvení by byl asi oříšek věrohodně předělat do češtiny aby to neznělo pitomě (což většinou v našich TV zní i u normálních postav).(11.11.2012)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Alphas jsou strašně, ale strašně neoriginální. Témata, postavy, děj jednotlivých epizod - to už tu bylo mockrát a docela mě mrzí, že kvůli seriálům, jako je tenhle, zrušili moje oblíbené SGU. Nicméně se na to dá koukat a nenudím se, takže za 3*. Jen teda netuším, co chtěj tvůrci vymýšlet dál, protože dějová linka žádná není a každá epizoda je víceméně samostatná. Herci jsou, až na mého oblíbence Garyho, celkem nevýrazní. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá řada přináší konečně hlavní dějovou linku, ale ta nijak světoborná není. Stanton Parish je sice charismatický záporák, ale to je asi tak všechno. Žádná velká překvapení, žádné twisty. Nemůžu říct, že by se na Alphas nekoukalo dobře, ale chtělo by to především zajímavější story. Hodnocení série: 3,5/5(17.9.2011)

Pilot za moc nestál, nicméně tenhle seriál má vzestupnou tendenci. Postavy mi byli nejdříve docela nesympatické (možná až na Garyho, toho žeru :)), ale díl za dílem si mě získávali čím dál tím víc. Rovněž zápletky jsou kvalitnější a kvalitnější. Upřímně doufám, že Alphas přežijí víc než jednu sezonu...(19.8.2011)

• Eygam

Po třech epizodách to vypadá hlavně jako CSI Heroes, jen s dost otřepanou zápletkou (aspoň zatím se to tváří tak, že děj se ponese ve stylu "boj hodných a zlých hrdinů", nebo "boj dobrých hrdinů proti supertajemnému zařízení, které zavírá nebezpečné lidi se schopnostmi...popřípadě se prostřídá obojí). Postavy převážně nejsou ani zajímavé, ani zábavné...snad kromě Garyho, který ale zase těžko utáhne celý seriál. Někteří herci mi docela lezou na nervy (konkrétně David Strathairn), stejně jako některé postavy (konkrétně Nina, která neustále všude tahá kabelku a chodí v podpadcích - a to i přesto, že se ve všech akčních scénách běhá). No ale uvidíme, jak se to vyvine dál.(3.8.2011)

"Pořád vám ještě zbývá jeden tah, jak můžete nastolit budoucnost jakou chcete. Jaký je to tah? Shodit šachovnici". Téma není z nejoriginálnější, ale je tu velké ale, protože tvůrci pojali téma velmi inteligentně a zajímavě. Jsou tu nastoleny opravdu vážné otázky rasismu a velmi zajímavé pohledy jednotlivých Alph na život a na to já prostě slyším. Navíc seriál umí diváka donutit skvěle koukat na další díly. (Záběr na minci.)(22.5.2014)