Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

Perverz

Líbilo se mi jak pomalu je ten film vyprávěn, a že tam necpali zbytečně moc cukru. Dakota je v roli opravdu dobrá, jen mi nesedělo mužské obsazení, ani Adam ani Tessin táta. Dost dobře vyznívá i chování lidí kolem nemocné Tess, dialogy jsou jako ze života. Je to alespoň trochu realičtější, když to srovnám s podobnými snímky, pořád je to ale film. Líbily se mi dvě scény, tedy záběry, první když kamera snímá Tess a Adama ze zadu na lavičce, a sněží, druhý když ji odnáší v náručí. Tess věděla, že umírá a některé věci se jí zdály už tak malicherné, vzdala se jich, tak bych to udělal i já, vykašlal se na maličkosti, a dokud bych měl alespoň píď kyslíku v hrudníku, neměl bych nudu na triku. Je zvláštní, že i když je to drama, a dalo by se říct i depka, film vyznímá klidným dojmem. Život ale není sled chvil, je to jen jedna chvíle, Teď a Tady. ()

Prochy38

Že půjde o srdcervoucí příběh bylo jasné od začátku. Možná to není podle skutečných událostí, ale řekl bych, že scénář psal život sám. Není to bohužel nic ojedinělého a nejedna rodina si musela podobným peklem projít. Neumím si to představit. Nejen, že jsem toho součástí, natož že by mělo jít o moje dítě. D. Fanning vynikající, ale nikdo z hlavních i vedlejších rolích výkonem nezaostal... Velká spokojenost. Závěr byl pro silnější povahy, přiznávám bez mučení, že jsem asi nebyl v té "správné" náladě a nehnulo to se mnou... Každopádně silný příběh, velké herecké výkony a hluboký zážitek. ()

juliekrocova

Je jasné, že tento film je smutný - brečela jsem u něj opravdu hodně a ke konci je to už opravdu "ždímačka na slzy", ale nepřijde mi to tak vyprosené, jak u některých jiných filmů. Tessa má ráda sarkasmus a má tendenci některé věci zlehčovat - alespoň slovy. Nevím, co více k filmu napsat - mně se velmi líbil, hodně emotivně mě dostal, hudba mě také dojmula, nevím, jestli i ve skutečnosti by šlo s touto nemocí si život posledních pár měsíců, takhle "užívat", ale i to vážné téma (nemoc), bylo v tomto filmu pojmuto skvěle. Určitě nečekejte, že vás tento film pozitivně naladí, spíše vás rozesmutní, ale zároveň si člověk uvědomí některé věci. ()

peetriss

Působivá hra s pocity diváka, která v sobě výborně snoubí zdánlivě nezkombinovatelné - silné emoce vyplývající z postupného uhasínání mladého života a milováníchtivé duše a výbornou feel good záležitost oslavující život a radosti v něm obsažené. Musím řící, že se Britům povedl skvělý film plný zasahujících okamžiků nevyhýbajících se nerušivým odlehčením s dobře obsazenou Dakotou Fanning a líbivými záběry doprovázenými povedeným soundtrackem. Film, který vyvolá depku i radost ze života. ()

cmenda

Je to pěkně natočený ale také si to zaslouží vyšší hodnocení ,ale kdo se to má pořád koukat jak někdo má rakovinu a jak si chce splnit sny a taky se mu to tak nějak povede a jeho kamarád mu pomáhá . To snad ty scénáře píší onkologové . ()

Matros

Další ,,umírám, tak si chci ještě užít" film. Tenhle má skvělou Dakotu Fanning a Paddyho Considina. No co si budeme povídat, je to zase smutný jak sviňa... ()

chessbeer

Že holka umírá je sice hezký, ale ty vlasy, proboha, ji měli nechat dorůst, přece jen tu léčbu dávno vysadila. Jinak námět zajímavej, akorát škoda, že neudělala prakticky žádnou věc ze svého superseznamu, jinak to mohlo být lepší. Konec trochu jednoduší, téměř bez emocí. Ovšem jako celek slušné 3,75 hvězdičkové dílo. ()

Marina111

Už knižná predloha (u nás vyšla pod názvom Skôr než zomriem) mi v takých 15, keď som si ju kúpila a na dúšok prečítala, dala poriadne zabrať, no tento film bol... Neskutočne dojemný. Príbeh dievčaťa, ktoré umiera a popritom sa snaží čo najviac vyťažiť zo zostávajúceho života, mi miestami zastavoval dych. Žiadne dramatické scény či prevratné myšlienky, "len" dievča, ktoré chce žiť, hoci umiera, a užiť si, čo môže, kým smrť skutočne príde... Drásajúce, veľmi smutné, autenticky pôsobiace, nútiace sa zamyslieť sa nad vlastnými hodnotami. Klišé? Možno, možno sa však len neviem správne vyjadriť; každopádne ma však príbeh veľmi dojal, vlastne znepokojil, rozplakal... Mňa nie je síce rozplakať ťažko, no tentoraz som naozaj plakala dlho a takmer bezmocne: tak silno na mňa záver zapôsobil, hoci som od začiatku vedela, kam celý Tessin život (a s ním aj jej príbeh) smeruje... Film, z ktorého budem asi ešte dlho znepokojená, nevraviac o mojej hypochondrii po každom takomto "nemocničnom" filmovom počine, ale... aspoň som sa konečne musela úprimne pozrieť zoči-voči pravde: Všetci sme smrteľní. Ľudský život je ozaj taká poľná tráva... Ďalšie klišé? Hej, ale... No, veď si pozrite sami. ()

jasse

Tento film byl natočen podle knihy, která se jmenuje Než zemřu. Už podle názvu je jasné, do čeho čtenář jde, pokud tu knihu začne číst. Film má název méně jednoznačný, ale i tak jsme varováni už na začátku, že to nebude jednoduchá záležitost. A není. Znám pár lidí, kteří si podobnou nemocí prošli a vím, že se chovali úplně stejně - chtěli stihnout ještě spoustu věcí..a je úplně jedno, jestli to byli lidé, kteří už měli něco za sebou, nebo jestli je to sladká šestnáctka, jejímž hlavním bodem na jejím seznamu je přijít o panenství. Je to pochopitelné, protože je tak moc mladá...Ten chlapec, kterého potkala, byl tak hezký, milý, hodný a něžný, že mi připadal až neskutečný, ale v duchu jsem ho Tesse přála. Ostatní osoby v jejím životě už byly věrohodnější, např. neschopná matka, prostořeký malý bráška, milující otec. Tessin zvláštní sarkasmus táhnoucí se celým filmem ho činil zajímavým, a pár jejích vět si stojí za to zapamatovat. Velice sympatická byla např. její odpověď na návrh otce, aby se vrátila do školy: "Nevrátím. Smrtelná nemoc musí mít taky nějaké výhody." ()

sona123

Budete plakat...ostatně jak jinak, když film je o teenagerce, které moc času nezbývá a navíc ji hraje Dakota Fanning, která ví, jaké pohledy vrhat na kameru. Sekunduje jí miloučký Jeremy Irvine, takový nový James Dean, snad jej ale čeká o něco lepší a delší osud, než slavnějšího krasavce. Now is Good nepřináší nic nového a v ničem se neliší od filmů, které na toto téma byly natočeny....vlastně nevím, jestli stojí za vidění, možná ani ne, čímž ale neříkám, že je potřeba pochybovat o kvalitě - tu film rozhodně má. ()

Rufete

"Moderní" zvládání rakoviny na mě moc velký dojem neudělalo, nicméně celkový dojem z filmu mě dohnal k slzám, jak už to se mnou bývá. Přesto si neodpustím pár poznámek, které bych filmu, ač velice nerad, vytkl. Copak do seznamu věcí, které by měl "normální" teenager zažít, patří všechny ty šílené věci? Zřejmě nejsem normální. Dakota představovala na první pohled naprosto chladnou a vyrovnanou dívku, které je v podstatě všechno jedno. Ve filmech jako "Dlouhá cesta" či "Je to i můj život" dokázaly obě herečky hrát fantasticky a dokázaly mě rozbrečet už jen tím, že otevřely ústa. To u Dakoty nijak nezabralo, nevím, zda to bylo přímo jí nebo to tak prostě mělo vypadat v celkovém obrazu filmu. Nevím. Dále některé situace se do filmu vůbec nehodily a bylo by lepší je vynechat, což samozřejmě podle knižní předlohy nešlo. Ale dost bylo kritiky. Filmy s podobnou tematikou na mě působí víc, než na jiné lidi, je to nejspíš tím, co o rakovině a podobných nemocech vím. Díky tomu mě dokáže rozesmutnět i obyčejná narážka na toto téma. Proto, když se pustím do takového filmu, chce to najít správnou dobu na zhlédnutí. Dnes v noci jsem si udělal čas a bylo to. Asi do poloviny jsem ovšem sledoval s pocitem, že se mi film až tak moc nezamlouvá. Až později nastala průlomová situace, která mě dokázala upoutat a vzbudit dosud spící emoce. Závěr už byl o něčem naprosto jiném, než první půlka filmu, to bylo teprve pořádně procítěné a emočně nabité. Filmu dávám pouze čtyři hvězdičky. Prvně jsem se rozhodl pro pět, ale pro jisté pasáže si to film nezasloužil. Ale i v tomto provedení na mě film udělal slušný dojem. Rozhodně ne takový, jako již zmíněné dva snímky, ale přesto slušný. Třeba se k filmu někdy vrátím a odnesu si nové a jasnější zážitky. Vždycky to tak bývá. ()

katchi

„Not have to look at me like that. I'm just dying, not contagious.“ Příběh sedmnáctileté Tess, která má jenom pár měsíců na to, aby prožila všechno to, na co mají ostatní lidé celý život, mě dostal doslova do kolen. Ten pocit, když víte, jak to skončí, ale celou dobu úpěnlivě doufáte v happy end je neskutečně vtíravý a zbavit se jej zkrátka nelze. Snímků na podobné téma jsem už viděla nespočet, ať už je řeč třeba o "Je to i můj život" či "Než si pro nás přijde". Jenže "Now is good" je něčím jiný. Speciální. Jedinečný. A já se marně snažím přijít na to, čím mě tolik okouzlil. Možná mě zaujala hlavní hrdinka, drzá, jízlivá a rázná sedmnáctka, která si plně uvědomuje, že umírá, ale "nedělá z toho žádnou vědu" a svůj úděl jako kdyby shrnovala slovy „každý máme něco, no. Já třeba umírám“, zatímco ostatní lidé okolo se s tímto děsivým a bolestivým faktem smířit nedokáži. Film mě zaujal svou neuvěřitelnou lehkostí a upřímností. Ačkoliv hlavním tématem je smrt, snímek si nehraje na otřepané klišé a veškeré slzy a emoce, které divák během filmu prožije, jsou přirozené, nikoliv "vynucené" jako tomu bývá u velké spousty dramat. Hodnotím 5*, jelikož Dakota Fanning si je opravdu zaslouží. ()

Nethar

Podobné filmy se objevují pravidelně a vždycky člověka zasáhnou, protože je jasné, jak to skončí a zábavná podívaná to není. Ani Now Is Good není výjimka. Takže tradičně silný materiál, dojáček pro každého, i když nemůžu říct, že by mi zpracování přišlo nějak extra výjimečné. Třeba takové Restless (2011) se mi zdálo o dost originálnější. Na druhou stranu zase až na pár klopýtnutí lepší než 50/50. ()

fredisek

Z filmu, který jasně musí být klišé, vzešlo...klišé. To, co předvedl Gus Van Sant s de facto stejným námětem v Restless, je mnohonásobně lepší. Jeho Restless je dostatečně nad věcí a přitom vprostřed dění. Now Is Good je odvarem pro mladší publikum, zvláště to dámské - na Jeremyho Irvina se prostě hezky kouká a Dakota Fanning zase není taková sexbomba, aby jí tu rakovinu nemohl nikdo uvěřit. Místy skvělé dialogy, místy průměrná romantika, místy pokus o hutné drama, místy oblačno. Finále prázdné, ano život je o okamžicích, to nám dokazuje kdejaké fotoalbum, třeba i to facebookové, nepotřebuju, aby mi to opakoval film s tak závažným tématem. Konec je čistě účelový (stejně jako výběr hudby - zremixovaná Lana del Rey a Ellie Goulding? Kdo je asi největším fanouškem těchhle dvou...no samozřejmě že pubertální cílovka) a očekavatelný ve způsobu zpracování. Všichni víme, že Tessin život skončí, ale jak, to ne. Čekal bych větší nápaditost a větší úlohu Adama. Takhle je to rodinný film o rakovině (vypadá to tak blbě, jako to zní). ()

aLPaC

Abych mohl hodnotit lépe, musel by hrát hlavní mužskou (chlapeckou) roli možná méně fešný, ale o to lépe herecky vybavený jinoch. A ten táta s tím svým citovým vydíráním a hysterickým chováním mi také lezl na nervy. ()

Bukk

Své hodnocené jsem ustálila nakonec na dobrých 3 hvězdách a to hlavně proto, že až na ten konec, který (jak už to tak bývá) vždycky určitým způsobem ovlivní diváka, to bylo nemasné-neslané. Chyběla tomu ta dávka citů hýřících na všechny strany z obrazovky. Nemám ráda, když mám pocit, že je mezi mnou a filmem víc než jen tlusté sklo. ()

Jaroslaf

Doják jak kráva co leje na diváka sentiment po kejblech. Dakota Fanning dobrá, potěšila mě má oblíbená Kaya jako její kamarádka. Kdo mi neseděel byl až přehnaně hezounovitej Jeremy Irvine, mohla si ta Dakota pro konec svého života najít ňákého méně hárd modela. ()

Florfila

Tak tohle drama mě rozložilo na spoustu malých dílků. A všechny tonou v slzách. Bylo to tak bolestivé, že jsem se koukala na 3x. Nebyla jsem schopná unést najednou celý ten smutek a bezmoc. Krásné dialogy. "Když se mnou není, mám pocit jako bych si ho vymyslela." ()

Neonka007

Film, který nemůže nechat snad žádné oko suché. Tolik emocí v jednom snímku jsem opravdu nečekala. Vyzdvihla bych zde Dakotu Fanning, tato talentovaná mladá herečka se dokáže perfektně zhostit každé své role. - 5* ()