Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Danny71

Captain America: Návrat prvního Avengera je pro mě jedním z nejlepších "komiksáků" od Marvellu. Na plátno se nám vrací biotechnicky zdokonalený Captain Amerika, aby zabránil definitivnímu pokusu o puč, který chystá převlečená Hydra. Je zde spousta akce, která není nikterak přehnaná a hned několik zajímavých zvratů v ději. CA není u nás moc známí komiks a proto je pro mnoho lidí celkem nečitelný, ale pokud si ho pustíte pod kůži, tak vás dostane, za mě 9/10... ()

Avras.ell

Skvělé tempo, bojové scény poskočili minimálně o třídu výš než v jedničce a je vidět, že Marvel našel pro Capa svůj žánr. Obdivuji, že dokáží film provázat s MCU a zároveň to udělat koukatelné i pro nezasvěceného diváka. Hudba skvostná a triky super. Falcon exceluje a jeho letové scény stojí za více shlédnutí. Obzvlášť drsné, když si to uvědomíte u věcí, které vlastně ani digitálně nevypadají (Peggy). Také scenérie zvolili originální a celkový čas filmu je akorát. Těším se na další, skvěle našlápnuto pro Avengers 2! ()

The_Exile

Pokud od Kapitána nečekáte nějaký hluboký filmový zážitek, ale stačí vám docela hezky povedená akce, jednoduchý příběh a sem tam nějaký ten vtípek, tak nebudete zklamáni. Jednoduchý film na odreagování, který se ani o nic víc nesnaží, ale výsledek stojí za zhlédnutí. Čtyři hvězdičky ()

Kykyryda

Taková slušná klasika, co neurazí. Akorát ty vtipy už jsou tak ohraný a předvídatelný, ani smát se mi nechtělo. Nicméně kdyby Winter Soldier nevypadal jako Starkovic Arya, vyšlo by to na čtyři hvězdičky. ()

harry456

Captain America: Návrat prvního Avengera je jeden z nejlepších filmů od studia Marvel vůbec. Také jsem si dovolil ho zahrnout do svého žebříčků nejlepších akčních filmů poslední doby. Ano, je to velkolepější podívaná, než kterou nám nabídl Joss Whedon se snímkem Avengers. Akční scény jsou famózně zachycené. Scénář funguje na výbornou a postavy mi nikdy u studia Marvel nepřipadaly tak sympatické jako doposud. Herci jsou sehraní a na placu vydávají skvostné výkony. Velice příjemně mě překvapila zručnost bratrů Russových a jejich dynamické pojetí příběhu. Mají vše pevně pod kontrolou a je zjevné, že se na filmu dosti nadřeli. Hudba od Henryho Jackmana je prostá, ale ne nudná. Po skončení filmu si však na ni ani nevzpomenete. HODNOCENÍ: 9,7/10 PŘEJI PŘÍJEMNÝ AKČNÍ ZÁŽITEK! :) P. S. Zúčastnil jsem se projekce 3D dabing. 3D je občasnou třešničkou na dortu, ale zároveň i zbytečností. Někdy se mi zdálo, že mám jen ty brýle, ale efekt žádný. Nemluvím však o všech scénách, najdou se i výjimky. Dabing je dobrý, rozhodně neurazí, ale kdo má raději originální znění, dabingu se vyhne. P. P. S. Fanouškům filmů od Marvelu nemusím připomínat, že se po skončení filmu vždy následují potitulkové scény. Ve filmu jsou přesně dvě takové scény. Jedna se váže přímo k ději Captaina Americy: Návratu prvního Avengera. Ta není moc důležitá. Co bude všechny zajímat je potitulková scéna, kterou natočil Joss Whedon k navnadění na očekávané pokračování Avengers: Age of Ultron (to se v současné době natáčí v Itálii). ()

ShadeHunter

Veľmi milé prekvapenie. Posun oproti minulému dielu je obrovský a súčasnosť kapitánovi veľmi sedí. Tento film má z marvelových filmov zatiaľ najlepší scenár. Možno nie je veľmi originálny, ale to nevadí, hlavne že je pútavý a nabitý akčnými scénami. Žiadné dlhé sentimenty a množstvo akcie. A treba podotknút, že akčné scény tu majú priam skvelé choreografie. Jediné čo trochu (nie moc, vážne iba trochu) prekáža je chaotická kamera. Keby použili viac súvislých záberov, tak by tie akčné scény boli už úplne dokonalé. Taktiež osobnosť kapitána pojali trocha z iného uhla a pôsobí menej naivne ako doteraz, čo mu rozhodne prospelo. Konečne sa stane idolom fanúšikov a odpadne mu prezývka "no one's favourite". Rozhodne si to zaslúži lebo zatienil ostatné po-avengerovské filmy ako Ironman 3 a Thor 2. ()

saint3n

jednoznačně nejsilnější Marvelse singl, v porovnání s Avengers po všech stránkách dospělejší uchopení comicsového hrdiny Capova formátu, krutopřísná choreografie akčních scén, dokonce i atmosféru se autorům daří budovat velice slušně, ale co naplat, pořád mi zkrátka vychází plichta.. jednoduše řečeno: na geniálního Nolanova Batmana Disney stále nemá ani omylem. ()

FeraS

První díl mne rozhodně upoutal více, než toto pokračování. Nenadchlo mě to ani nezklamalo. Jednoduše řečeno, na druhé shlédnutí se jen tak nedostane. ()

dasid

Nádhera úžasnosť a napísať o akčnom filme že je tam veľa akcie to je čo za prakoko....u? (že Cervenak?)....Proste najakčnejšie najlepšie v tomto roku zatiaľ... ()

Xiras

Scenár má len pár svetlých chvíľ, réžia nič moc, hrdinovia taký-niaky. CA som nikdy nemal rád, je neskutočne nudný, bez schopností, charizmy a so štítom ktorý sa mu vracia akoby bol Magneto (WTF??? ten by sa mu vrátil aj keby ho snáď hodil len do vzduch). Množstvo nelogických úkonov, ktoré robia ako kladní tak záporní "hrdinovia" a ten "záporák". Každý tam mohol zomrieť tucet krát a nikto sa nechopí šance aby toho druhého killol. Aj môj pudel si vedel vybudovať väčší rešpekt ako Zimný vojak. Prvý diel bol zlý, druhý diel je zlý, tretí musia točiť naozaj len kvôli hlupákom, ktorí sú ochotní im za tieto nonsensy platiť. ()

MarwinMark

Wau!!! Kapitán dostal skutočne poctivé spracovanie a stáva sa omnoho prístupnejším dospelejšiemu publiku než väčšina filmov z dielne MARVEL-u. Black Widow a Steve Rogers podávajú úžasné herecké výkony a vedľajšie postavy im rozhodne nezaostávajú. Privítal som aj to, že film nemal konečne žiadnu preplácanú romantickú zápletku a chémia medzi vyššie zmieňovanými fungovala dobre. Choreografia boja sa oproti jednotke otočila snáď o 150% správnejším smerom a v tomto ohľade nemám čo vytknúť (je potrebné si uvedomiť, že náš hrdina je supervojak). Kde ste hľadali napätie, tam sa dalo rozhodne krájať, no a hudba bola rovnako famózna. Tento film si určite pozriem opäť a už sa rozhodne teším na tretie pokračovanie. ()

Marunator

Nuda, nuda, předvídatelná nuda. Lituji svých dvou ztracených hodin. Možná bych dala jednu hvězdu, ale vytrhnutí volantu z jedoucího auta záporákem mě pobavilo, takže jsem nakonec přidala jednu navíc... Podtrženo a sečteno: Bída. ()

Mahonney

Ty dvouhvězdoví a tříhvězdoví ho(d)n(ot)iči si můžou jít líza pipinu, páč tohle byl pětihvězdnej nářez, kterej si s těma ýbrfilozófama co si tady hrajou na kritiky umění (hahahahaha) vytřel prdel tak, že ,musel jít ještě na pohotovost nechat si vytáhnout zbytky. tadá ()

Danny727

S Iron manem nejlepší marvelovka. Výborná akce, vážnější pojetí a bez dětinského humoru. Takhle to má vypadat. ()

Karel.Racek

Místo těch dlouhých komentů, co rozebírají i velikost penisu hlavního hrdiny to napíšu stručně. Druhé pokračování Kapitána zasazené do dnešní doby funguje velmi dobře. Po relativně rychlém nástupu to jde do plnejch a konci to až odchodem záporáka. P.S. Ty stahovací křídla chci! ()

kukillX

Popravde, nechápem, ako môže dať niekto 1 alebo 2*. Ja osobne som viac než spokojný. Film ma doslova vtiahol a užíval som si každú sekundu. Ani som si neuvedomil ako čas plynie, len som občas preklikol na čas, dúfajúc, že ešte niesom na konci a myslím že aj o to vo filme ide. Dobrý príbeh, efekty, herci (ps: Love you Scralett Johansson!!! <3) , akcia sa len tak hrnie, nemám čo dodať :) Marvel nesklamal. Oproti jednotke pekný vzostup :) Neľutoval by som ani vyhodiť za kino alebo si to pozrieť znova, čo sa určite aj stane! :) ()

maestrum

Proč ta Scherbatsky vypadá po celý film, jako by měla v zadku dildo ? Strnulá, napjatá, bez emocí....V Himym hrála, tady je vážná a ta role jí vůbec nesedne. To stejné v prvním díle. ()

Regeindy

Osobně si myslím, že tímto Anthony a Joe Russových hodili laťku akčních scén hodně, ale fakt hodně vysoko. Za to klobouk dolu. Chris Evans to v roli skautíka taky nemá jednoduché, aby nevyzněl trapně, a zvládá to výborně. Samuel L. Jackson dostal trošku víc prostoru a byla z toho jedna z nejsilnějších scén filmu. Co mi vadilo, byl trošku nemasný neslaný Redford, který měl možnost herecky excelovat a přitom byl naprosto nevýrazný, asi tak jak Winter Soldier za kterého všechno odřel kaskadér a klučina mě po odhození masky taky moc nepřesvědčil. Naopak mě příjemně potěšil přírůstek do party Falcon. 4 hvězdy tedy za skvěle natočenou akční komixovku, které vévodí Kapitán a Black Widow. (Po prostřídání všech možných líčení a úpravy vlasů pevně doufám, že uznají, že její nejvíc sexi look byl přece jenom ten první z Iron mana 2) ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018