Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

Kuzco

Efekty byly v pořádku, ačkoli na létající lodi bez křídel si asi nezvyknu, soundtrack super a postavy fajn. Mýval byl vtipnej, Groot zbytečně dojemnej (ale je to rodinnej film, takže OK) a silák blbej (jak má být). ALE! Zoe krom akčních scén nehraje a stejně tak Chris. A co ta lovestory..? Kdyby ten čas věnovali příběhu, teda vymyšlení alespoň nějakýho konce, dopadlo by to mnohem líp... Každopádně je vidět snaha (asi poučení ze strnulých Avengers) o vtip-občas vás i překvapí, že nějaký řeknou aniž by se na něj pět minut připravovali. ()

Meteora17

Čekala jsem, že to bude něco suprového, ale až tak?! Bylo to pěkné, zábavné a trošičku i romantické. Hudba, skvělá, bylo fajn si poslechnout staré pecky. Rocket byl ňuňík. Chris,.. ten je sexy. ()

Kubas1994

Když jsem videl plakát, nevěděl jsem co si mám o tomto filmu myslet. Ale od začátku mi bylo jasne, že nebude snadne udělat kvalitní film na způsob komedie o hvezdnych válkách. Bum, tanec s walkmanem mě hned vtahnul do deje a poslouchal jsem ho s úsměvem na tváři az do konce. Dej sice nenabídne nic převratného, ale originální pojetí a sympaticke výkony i skvělý soundtrack zase dokázali, že galaxie má co filmařům nabídnout! ()

mis.pa

Až extrémně přehnaný sci-fi filmy o ničem. Dvě hodiny naprosté nudy, po půl hodině se člověk přestává orientovat v ději. Jedna hvězdička za občasný kvalitní humor. Jinak mě tento snímek absolutně neoslovil, a to miluju filmy od Marvel. ()

JaninaM

Velmi povedené zpracování comicsu od Marvela. Toto sci-fi má jasný děj : megapadouch, megazbraň pro ovládnutí vesmíru a na záchranu se spojí pět různých týpků, vyvrhelů společnosti. Jednoduché a přitom moc hezky udělané a zahrané. Film je určený hlavně pro mládež, ale já se také moc pobavila. Skvělé prostředí, efekty, masky a spousta vtípků a hlášek. Už se spolu s dětmi těšíme na další díl . ()

lisbon

Hmmm.... jednu hvězdičku to má asi za to, že jsem se na to koukala se svým klukem... Ale jinak. Humor nechápu. Přijde mi primitivní, povrchní, stupidní a přisprostlý... Říkám si, co za lidi tomuhle můžou dát plný počet... ()

Edwin44

Marvel to zkrátka umí. Byli takový vtipnější a nápaditější Avengers. Vin Diesel se musel pri tom dabování asi hodně zapotit. Pro mě plnej počet ()

Soundwawe

Strážci Galaxie je svižná, vtipná a i na pohled pěkná podívaná v hlavní roli s Chrisem Prattem, kterému se příjemně překvapivě podařilo dobře zahrát protagonistu Starlorda. Příběh se povedl, výborné vizuální efekty, také bojové scény a vtipy, které jsou pro někoho vyloženě trapné, ale mě se to překvapivě líbilo (viz. Prattův tanec na začátku a na konci). Celkem nevýraznou Zoe Saldanu přebilo CGI duo Rocket - Groot s hlasy Bradleyho Coopera a Vina Diesela (Groot těžce cool), které pak doplňuje silák Drax a na druhé straně dobrý Lee Pace. Zasloužených pět hvězd i za ty starý fláky z Prattova Awesome Mixu. ()

Herbert007

Po všech těch hodnoceních tady jsem se docela těšil, ale zklamání jak prase, poněvadž je jen nesmyslně drahá verze Ninja želv.... Dementně pomalovanej hlavní padouch, krajně nesympatickej Pratt, Zoe Saldana změna barvy taky na atraktivitě nepřidala... Logika dostává na frak celej film, představa že hvězdný války o osud galaxie budou celý o kung-fu a kopání do koulí mě taky moc nebere a slintat o tom jak je to zábavný a nahláškovaný může jenom někdo, kdo asi v životě neviděl nic od Monty Pythonů ... dvě hvězdičky za Groota a toho divnýho křečka... ()

maxi_tom

Konečne ma niečo od Marvelu bavilo. Super parta, ktorej nemožno nefandiť. Ďaleko zaujímavejšia ako tá z Avengers. Chris Pratt je veľký borec a teším sa na jeho ďalšie filmy. Za mňa 4* (8/10). ()

Hvezdolet

Nejsem fanda komiksovejch super-hírů a nemusím ani filmy, který jejich super-zážitky převáděj na filmový plátno, ale... jedno se musí nechat... Guardians of the galaxy mě bavili (sice až na druhej pokus, na poprvý jsem to vzdal po útěku z vězení). Hloubku ani smysluplnej příběh v nich nenajdete, ale je to vděčná pastva pro oči s mluvícím mývalem. — Soundtrack jede celou dobu vesměs na starejch peckách ze StarLordova kazeťáku a v mimozemských rasách budete mít asi guláš, ale... over and all, je to zábavný a slouží to svýmu účelu... není to Interstellar ani Gravity, které se sanží být filozofické možná až příliš, je to bezduchá sranda, jako když sednete k myšizně s klávesnicí a jdete odrovnat pár slimtajících emzáků svojí pulzní puškou :) ()

sedlis

Ackoliv nejsem fanda scifi a filmy typu vesmirnych valek nevyhledavam, tady jsem byl velice mile prekvapen.Vtipne,bezvadne udelane, herecke obsazeni slusne a kombinace akce a vtipu bezvadne fungovala..super, tesim se na dvojku. ()

ReffShade

Úvod bol super, ten stred ma trošku uspal, ale záver to zasa vyrovnal :) . Klasický dej, partia chce zachrániť svet, ale nasmial som sa aj pri tom takže super . :) ()

machopoltar

TERAZ KOPEM DO DRNU, KTORY ZA NIC NEMOZE !!! film som 1x pozrel na velkej telke s domacim kinom,, doslova som ho prehladel a to bolo vsetko,,,,,2x som ho pozrel na kine a lepsom 3D projektore,,,,,doteraz nechapem co to somnou spravilo,,,ako som si nemohol prvy x vsimnut tolko technicky dokonalych veci,,,fantasticku atmosferu,,,tak prenadhernu animaciu sprevadzanu referencnym efektom,obrovsky skutocna hlbka priestoru,,, vsetko sa mi na tomto filme pacilo, postavy, namet,scenar,hudba,,proste parada,,,,,,,,,,,,,,,,,,zo zaciatku som 3d premietanie povazoval len za bezduchy vykrik do tmy, no zistujem ze je to nevyhnutny novodoby prvok prezentovania urcitych filmov,,,, strzcovia galaxie je referencia akcne-zabavneho kino filmu,,parada ()

anela

Na The Avengers mi vadilo, že je to připitomělý komiksový film, který se bere vážně a já mu to nežeru (ne že by všechny komiksové filmy musely být připitomělé, ale.. bohužel.. to tak většinou je). Guardians of the Galaxy je připitomělý komiksový film, který se nebere vážně a proto je tak zábavný. Není to přímo parodie na film se superhrdiny, ale báječně si hraje se scénami z filmů se superhrdiny, které mají být děsně epické a já jsem na ně moc cynická. Je to ujeté, vtipné a i když jsem chvílemi nepobírala příběh, stejně jsem se dodívala. Stálo to za to :) ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)