Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

TeeAge

|| Scenár: George Gatins / Príbeh: George Gatins, John Gatins / Predloha: Electronic Arts - Need for speed | Hudba: Nathan Furst | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Touchstone Pictures, DreamWorks Pictures, Reliance Entertainment, Electronic Arts, Bandito Brothers | Rozpočet: 66 miliónov $ | Tržby: 203,277,636 $ || Celkom podarený kus, potrebujúci jediný mozkový kotúč bez potreby kotúčových bŕzd. Dalo by sa zamyslieť nad tým, či bol zámer obsadiť tuctové ženy, alebo jednoducho sú tie autá krajšie :D 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

genetique

Ešte stále sa mi trasú ušné bubienky od dunivého zvuku motorov, z plátna takmer presakoval prepálený benzín a nadšenie z tejto podarenej výplachovky stále neutícha. Séria F&F je na svojom vrchole a tak mi prišiel nápad natočiť filmové spracovanie NFS ako najznámejšej automobilovej hernej série pomerne prvoplánový a zbytočný. Jednoducho sa chcel asi niekto zviesť na vlne úspechu. Všetko nasvedčovalo tomu, že tento film bude len ďalším béčkom, a obľúbeným guilty pleasure pre tých, ktorí budú krochkať nad vytunenými kárami, pri ktorých budú obstávať vyčačkné bábiky z továrne na silikón a najväčším ťahákom nebude príbeh, ale šprint na štvrť míle. A možno to tak pre niektorých intelektuálov aj je, ale na guilty pleasure mne stačil obstojný príbeh, obstojná zápletka, nešetrilo sa hláškami a scén, ktoré sa pohádali s logikou je tiež minimum. Intenzívna akcia, preteky a naháňačky veľmi realistické, diváka dostanú priamo do akcie takmer akoby bol prilepený na prednom nárazníku. Herecky taktiež výborné, dokonca by som povedal, že po hereckej stránke zvládnuté lepšie ako akýkoľvek film zo série F&F. Tá sa zdá prepožičala svoje know-how, no bola by škoda, keby oň prišla úplne. 80%. ()

Eliott

Fajn film inspirovaný počítačovou hrou o závodění, se skvělými herci v hlavních rolích, který splnil má očekávání. Paradoxně nejslabší částí filmu je finální závod na který se všichni celou dobu těšíme a tak nedám více než 3*. Zakončení je pak opět solidní a za doporovodu písně od Linkin Park dávám 65%. ()

Hitman_47

Uf, spadl mi celkem šutr z ledvin, bo jsem měl opravdu strach, že se z kina vrátím řádně nasrán jaká to byla ukecaná pičovina se dvěma pětiminutovými závody. A ne, no ! Waugh naservíroval do kina skoro kompletní fan service.. jinak se tomuhle filmu říct nedá. Od začátku do konce (ano film má opravdu přes 2 hodiny) tu skoro pořád sedíme za volantem a pálíme obrovskou rychlostí kamsi do prdele a ještě u toho stíháme dělat nadlidské mrdoviny, které by v reálném světě skončily (v tom lepším případě) zlomenou přední nápravou, takže když tu Pinkman skáče v shelbym přes dva pruhy a pak si klíďo píďo jede dál vstříc svému snu, tak to nikdo neřeší, tak samo nikdo neřeší naháněčku shelby vs. upravené teréňáky skrz pouštní výmoly .... (vsuvka) jo a ještě jedna věc, která tu bije přes rypák (menší spoiler) všechny káry (krom musclů na začátku) se tu převrátí přes střechu a opravdu všechny mají hladké podvozky, čili jde jasně poznat, že jde o kity, nikoliv o reálná fára (/menší spoiler)(/vsuvka) ... NFS byla odjakživa arkáda, kde se dějí ještě větší svinstva, a jak jsem zmínil na začátku slovní spojení fan service, tak tohle je jeho čirá definice, logiku nechte doma. Pokud jdete do kina na rychlá auta a nasral vás poslední F&F jelikož se na auta skoro úplně vysral (a pokud nepovažujete za nejlepší auto pod sluncem Golf GTi jako jeden nejmenovaný redaktor MZ a Maximu), tak budete z kina odcházet s tupým úsměvem na rtech .. jop, inteligence vám stopro klesne ... jo a ten cast je fakt nesympatickej jako dvouměsíční nacucaný hemeroid, ale to přežijete, ty jejich paksichty na plátně stejně skoro nejsou. ()

Spiker01

Tak špatný to nebylo. Na skutečně dobře zpracovanou herní adaptaci si sice budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, svůj účel to dle mého splnilo a nějak si neumím představit, jak by si vlastně lidi film podle Need for Speed představovali. Bylo jasné, že o nějakém nepřímočarém příběhu si můžeme nechat jen zdát a dle mého to ani není třeba. NFS série byla vždycky hlavně o nelegálních závodech a vytuněných autech, což sice ten film splňuje jen částečně, za to nám však servíruje slušnej automobilovej ranč a tak si fanoušci závodů určitě na své přijdou. Jen pro ty ostatní je tento snímek jaksi zbytečný, Aaron Paul je sice sympaťák, ovšem ani kvůlli němu, ani kvůli Dominicu Cooperovi a už vůbec ne kvůli zbytku jejich no-name týmu do kina chodit smysl nemá. Jedná se zkrátka a jenom o přímočarý akční film. Ještě mě celkem zarazila délka stopáže, kterou jsem dozvěděl až po filmu, a na to, že to má 130 min mě to kupodivu příliš nudit nezačalo, i když k tomu měl občas snímek v jistých pasážích zdárně nakročeno...70%...[13.03.2014_Cinestar_Černý most] ()

Kaka

Film ryze pro milovníky hry, v nejhorším případě alespoň pro lidi, co ji někdy hráli. Zbytek se v tom bude patlat a hudrat na to, jak je to nereálné a nedává to logiku. Herní feeling je tam cítit v každém druhém záběru, potěší originální shoty při autonehodách a fantastický "FPS" pohled z auta, je zkrátka vidět, že tvůrci mají něco nahráno a solidně po nás pomrkávají. Scénáristická vata (děj, emoce, motivace postav) možná byla zbytečná, ale tak o nečem to být přece muselo. Aaron Paul dobrý a má zaděláno na drsňácké role. Nejlepší automobilové scény v historii kinematografie. ()

Jeoffrey

Musím říct, že tam byla skvělá a moc hezká auta a docela zajímavé závodění s místy hezkými lokacemi. No a to je asi tak všechno co se mi na tom líbilo (a za to ty dvě *). Příběh byl dle mého názoru vyprávěný dost zvláštně a nebylo to nic originálního, klasická rivalita mezi dvěma jezdci a snaha o pomstu za zmařený život kamaráda. Na rozdíl od Rychle a zběsile mě vůbec nechytil hlavní hrdina ani jeho parta (i ta hlavní hrdinka pro mě nebyla moc sexy) a tak jsem skoro až místy fandil policajtům aby už je chytli. Nevím jestli to bylo debilním českým dabingem, nebo jestli jsou i v originále takhle šílené dialogy, ale co ty pánové místy vypouštěli za hlášky a jakým stylem spolu komunikovali to ve mě zanechávalo pouze otázku WTF? a nedalo se to skoro ani poslouchat. Nějak nevěřím tomu, že by chlapi v rozmezí 20-30 let spolu mluvili asi tak jako jsem mluvil já, když mi bylo cca 13. No pokud by měl být nějaký další NFS, tak bych si přál lepší příběh, charismatického hrdinu, hezčí děvče a hlášky, které jsou opravdu drsné, trefné a uvěřitelné a ne jenom nahodilé házení rádoby vtipných vět co mají znít drsně věkové skupině 13-15 let... 3/10 ()

castor

Zkritizovat něco je snadné. Jenže Need for Speed nám nedává moc onoho diváckého prožitku. Už jen samotná zápletka nikoho nepřekvapí. Možná tak diváky, kteří byli naposledy v kině před patnácti lety. Zbohatlický synek, hodnej mechanik, potíže s bankou, ilegální závod, mrtvý kámoš, vězení a pomsta. Karty jsou rozdané. Jednoduchý děj nevadí, hlavně, když má to okolo spád a drive. Tady máme navíc skutečné kaskadéry, skutečná auta, moc digitálních berliček k vidění není. Díky bohu. Škoda, že to všechno působí nesmírně bezkrevně. A dvakrát škoda, že se nikdo nemůže opřít o kvalitní scénář, navíc nejedna scéna působí opravdu úsměvně (asi vede tankování za jízdy). Přitom je to úplně zbytečné. Divák očekává látku, které se podaří rozpumpovat jeho adrenalin. To mi nepřijde jako přetěžký úkol. Jenže tady je, navíc to trvá neúnosných 130 minut. Ohraných až běda. Hrdinové jsou nesympatičtí, infantilní, chovají se zvláštně a divákovi je prakticky jedno, jestli se za pár minut rozbijí o svodidla. V kině nám bohužel nikdo do ruky nedá ovladač, kdy se prostě rozhodneme, že si uděláme vlastní závod s vlastními pravidly. Musíme holt sledovat přitroublé hrdiny, kteří příliš netuší, jak se dělá oddechová zábava. ()

viperblade

Příjemné překvapení. Od tohohle filmu jsem po zhlédnutí trailerů nic moc nečekal. Lépe řečeno, čekal jsem vykrádačku filmů ze série Fast and Furious (ono když se to vezme kolem a kolem tak F&F je vykrádačka NES, nicméně to už jsou zbytečné detaily :-)) a ze začátku se mi to i dostalo, ale jak čas plynul a příběh se začal vyvíjet, tak mě tento film zaujal a musím přiznat, že jsem se slušně pobavil. Především oceňuju, že nebylo použito prakticky žádné CGI pro honičky/bouračky a upřímně některé scény díky tomu vypadají opravdu skvěle. Aaron Paul sice nepodal tak skvělý herecký výkon, nicméně snažil se a má charisma, díky kterému mu to (speciálně ve filmu o závodících autech) odpustíte. Need for Speed pravděpodobně není film, který si ještě někdy pustím, ale jak říkám, na jedno posezení je to příjemné a ještě více příjemný je fakt, že to není vyloženě hloupý film. 60 %. ()

CANNIBAL

Hodně pos**ný přepis, jinak skvělé hry. Je to o autech, ale ruce od oleje si nikdo nezašpiní. Má to být akční, ale akční scény jsou tu jen poskrovnu. Vesměs jde jen o naleštěný pekáče a nepovedenou nafouknutou reklamu! Zlatý 'Rychle a zběsile'. Navíc Aaron Paul si zcela nevěrohodně, chodí do báně úplně jak do hotelu. Ke všemu na trapně krátkou dobu. ()

Ded@M@tes

Když jsem viděl zdejší hodnocení nějak se mi do filmu moc nechtělo, ale nakonec jsem hodně mile překvapen. Od začátku do konce nabité akcemi, rychlé auta, slušné efekty a přijatelné obsazení. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Další videoherní adaptace, na níž budou chtít všichni co nejrychleji zapomenout. Příběhově je to snad ještě dementnější, než ty neúspěšné díly série, jež se o nějaký děj pokoušely, jedna wtf scéna střídá druhou a za to množství trapných hlášek by se scénáristům měli zapálit jejich vytuněný káry. Postavy jsou navíc totálně nesympatické, Aaron Paul se do tohoto světa vůbec nehodí, Michael Keaton se před natáčením asi sjel hodně silným matrošem, britský přízvuk Imogen Poots opravdu není sexy a Dominic Cooper se tak snaží celkem zbytečně. Co na plat, že honičky nejsou natočeny úplně špatně. Jednak tuhle více jak dvě hodiny trvající nudu neutáhnou, a potom jim také chybí jakýkoliv drajv, adrealin či aspoň pořádně nařachaný soundtrack, jež by vás pořádně zarazil do sedaček. Tenhle film však nenabízí kromě pár nablýskaných aut a řádně řvoucích motorů vůbec nic. ()

Wacoslav1

Need for shit? Ale kdeže... Nejprve bych se rád vyjádřil k některým stupidním komentářům tady. Takže kdyby Paul Walker nezemřel a viděl to, tak by patrně nezemřel nikdy, protože by po zhlédnutí tohoto filmu věděl jak na to a nikdy by ho žádná nehoda potkat nemohla. Jo a 130 minut? Yes bitch! já chci ještě víc vypláchnout prosím! Ano uznávám ten film mi zabil bezpočet mozkových buněk, ale já vám na to vy erudovaní kritici a hnidopiši jebu. Já nejsem tuningář, nevyznám se v autech ba co víc já nemám ani papíry (teda kromě těch na hlavu) já byl, ale svého času brutálním pařmenem ne tohle jsem moc nehrál já ulítával spíš na Gran turismo (heč trojku jsme z kámošem kdysi dohráli na 97%!!!) a tím chci říct, že kdokoliv někdy něco podobnýho hrál, tak prostě bude doma. Bál jsem se že to bude další Nudně a unyle 50 díl, ale to jsem se teda kurevsky zpletl tohle je čistokrevná videohra přenesená na plátno. Ty závody jsou prostě úžasný všechny ty pohledy kamer zpomalovačky na který u jiných filmů nadávám a další trademarky k tomuhle prostě patří no a rozhodně je to další film kterej chce prostě kino řvoucí motory vás zatlačí do sedačky a vy nedýcháte a prostě zažíváte čistý vzrušení jak kdyby to fakt byla hra a už jenom toužíte po tom aby vám dal někdo ten zkurvenej joystick do ruky a vy se do toho mohli opřít. Co bych dodával tohle je prostě absolutní no brain vejplach. Nemá smysl řešit příběh ten tam prostě není. Nemá smysl řešit herce všechno to jsou přiblblí dřeváci do jednoho prostě to chce nechat si vystřelit mozek z palice ještě před vstupem do sálu a užít si tohle těžkotonážní guilty pleasure, takže jestli to takhle mělo být opravdu natočeno, tak se to povedlo bez chybičky. Pravda nemůžu zastřít, že mě chvílemi ty plytký dialogy, toporný herecký výkony a všechna ta stupidní vata okolo závodů lehce iritovali, ale pak přišla zase nějaká ta bombastická honička kterých je tu požehnaně co to přebila. Pravdou taky je, že zkrácení filmu na nějakých 100 minut by určitě nebylo na škodu ke konci jsem si říkal kurva už mě ty žvásty nudí už by tu mohl bejt ten finální závod, ale přežil jsem to a sám jsem překvapenej ze sebe jak poslední dobou hodnotím. Zajímavý je, že tu skoro ve všech komentech čtu něco jako kdybych byl o 10 let mladší dávám tomu 5* no a u mě je tomu naopak kdybych byl o 10 let mladší, tak jenom protáhnu ksicht a řeknu jéžiš to byla, ale píčovina! A to neplatí jenom pro tento film, ale i pro spousty dalších nevím čím to je asi stárnu a senilním a nebo prostě získávám čím dál tím větší nadhled a toleranci pro podobné kvalitní výplachy... No co už nasrat na časté přemýšlení o složitosti života musím konstatovat, že se to k danému filmu ani moc nehodí a spíš tedy věcně podotknu, že jsem po všech těch nulových očekáváních nehorázně příjemně překvapenej a i když ten film je tak blbej až to místy opravdu bolí dá se to překousnout už z toho důvodu, že tvůrci se to nesnaží nijak zastírat a to je fajn jinak na 3D jsem ani v tomto případě nebyl a opět jsem neměl pocit, že by to bylo nějak extra potřeba. Jenom by mě zajímalo jestli ten čokl co vybafnul na hlavního hrdinu na benzínce byl ve 3D, ale to už se asi nedozvím. Každopádně ty závody byli parádní i bez toho. Fast and furious se může jít zahrabat.70% () (méně) (více)

Davies182

Je to blbina. Imbecilita vybraných scén (Black Hawk, vězeňský taneček) čpí z prvního filmového Need for Speed často nesnesitelněji než nadvakrát přetůrovaný Elemento. Navíc v tom "hrají" poměrně prkenní herci, a nepromyšlený scénář kdosi sepsal na veřejných záchodcích. Všech ptákovin jsem si plně vědom. Jenomže honičky šlapou, OST vibruje v ušních bubíncích hodinu po přetnutí finišové pásky, a celý je to vlastně jeden epickej "závod před závodem". Takže i když si může důvtipný divák nad logikou vatové story a trapnými momenty klidně ukroutit hlavu, dohromady to přitom ani na minutu nenudí. Furt se tam jezdí, furt..! Je to blbina. Blbina, kterou jsem si užíval plnými doušky, s úsměvem od ucha k uchu a pocitem, že tyhle jarní pokusy o plnohodnotný blockbustery vůbec nejsou k zahození. Aaron Paul padá po Breaking Bad do herecké žumpy, chce to další seriál. ()

Xmilden

Tohle se mě bude těžko hodnotit. Filmu ubližuje hlavně těch 130 minut, které opravdu netuším kde se vzaly a v druhé řadě některé dialogy musel psát nějaký génius. Naproti tomu honičky jsou natočeny skvěle a první hodinka není vůbec špatná. Bohužel ta rozvleklost se projeví hlavně v druhé polovině. Srovnávat tohle se sérií Rychle a zběsile bude asi každej. 60% ()

Molly

Tohle mě hrozně iritovalo. Příšernější intro, v němž jsou představeny hlavní postavy, jsem už dlouho neviděla. Tobey je drsňák hadr, co má k ruce správnou čtyřku, a Dino jako záporák vyvolává rozpaky. Příběh je strašně předvídatelný, dva chlapi si hrají na cool závodníky, ale já, jako divák, jim to nežeru ani omylem. Nechybí (trapně) hláškující Afroameričan, bolavé srdíčko, sexy blondýna, co borci vytře zrak, i nějaká ta tragédie, kterou jsem odhadla hned na začátku a která slouží jako pohonná hmota v hrdinově káře. Závěr očekávaný, ještě že ho mohli sledovat všichni, včetně kumpána v lochu. Chjo. Místo adrenalinové akční jízdy podprůměrná projížďka 40 km/h. Tohle nebylo rychlé ani zběsilé. Příště raději Diesela. ()

Fiftis

Najväčšia obava z Need for Speed sa nenaplnila. Niekto v DreamWorks mal dobrý nápad dať réžiu Scottovi Waughovi. Need for Speed stavil na béčkový formát a na old-school vyznenie a prekvapivo mu vychádza. Ľahko čitateľné postavy nie sú vôbec na škodu. Aj anglická slečna vie obrovsky zaujať a partia vtipných kamošov sa stará o zábavné epizódky. Tým najlepším sú ale prirodzene preteky a to je dobre. Jazdí sa tu na tréningových okruhoch, v nočnom meste, diaľnici za plnej premávky, či naprieč USA. Pretekov je viacero a sú výborné točené. Prevláda jasný old-school už od momentu výberu áut: prvý súboj má káry 60. rokov a v neskorších momentoch prídu i športiaky a to je už zaklincovanie toho, že sa jedná o jeden z najlepších závodných filmov. Nechýba žiadna známa značka, ja osobne som si tam našiel môj obľúbený Bugatti Veyron 16.4 Super Sport. Čakal som nudu a dostal som výborný film, pri ktorom som sa nenudil ani počas jednej scény a dokázal som si ho pozrieť hneď znovu po prvom zhliadnutí. ()

Shakers

Trailer ma nepresvedčil a herecké obsadenie tiež nie, takže som sa do kina ani nechystal, no a doma ma čakalo príjemné akčné prekvpáko. Need for Speed je známe herná značka, ale nemám pocit, že by na plátne vedľa filmov ako Rýchlo a zbesilo mala čo priniesť. No a priniesla aspoň iný odtieň (trošku serióznejšie akcie). Herecké obsadenie je fajn po čase si na tie menej známe xsichty zvyknete a vo finále im ako inak budete fandiť. Na režisérskom poste sedí Scott Waugh, ktorý nám ukázal už v Act of Valor, že akcie vie. Na papieri scenáristom možno emócie fungovali, ale vo filme ich vytvára akurát tak hudba, lebo herci a Waugh ich nedokáže plnohodnotne vyťažiť. Zo začiatku som sa bál jednoduchosti príbehu a dlhej stopáže, ale našťastie akcie / závody tu majú pekne veľa priestoru a milovníci rýchlych aut budu vo svojou živly. Oblúbený soundtrack: In the Lead. 70% - 3* ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)