Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

kaylin

Není to zas tak nic převratného, je to celkem normální heist movie, který ještě hraje s prvkem pomsty, což nám nakonec předvedli i "Dannyho parťáci", ale díky obsazením a postavám, s nimiž se dá sžít, stejně jako jiné můžete nesnášet, je tohle docela dobrá jízda, která baví. Docela mě baví, že Statham je zde jen jako vedlejší postava. Bylo by tomu tak i dnes? ()

slunicko2

Příjemná akční krimi oddychovka. 1) Švih a spád, žádná nuda._____ 2) K tomu i pěkní kluci: 29letý přitažlivý Seth Green (počítačový expert Lyle) a 32letý Mark Wahlberg (šéf bandy Charlie)._____ 3) Některé Lyleovy hlášky jsou jako z hodin angličtiny: I've enhanced the viewing matrix to track both the Cartesian coordinates and three altitude angles to give the exact position and orientation of our baby. ()

YURAyura

Tomu rikam tragicky remake. Na vyborny original se to nechyta ani v nejmensim. Tim ze se to takrka cele posunulo do Ameru, to cele spadlo na hubu. Z originalu zustaly snad jenom nove verze minicooperu a anglicky Jason. Ostatni jsou presvedcivi jak reklama na vlozky. Na rozdil od originalu angazovali i hlavni babu a to byla chyba - celkove se to posunulo k trapnemu pokracovani 12 partaku bez toho krasneho sucheho humoru slovniho a jak se tam vetsi cast filmu nic nedeje ;[[ Skoda. BTW Norton jako zapornacka postava s knirkem snatkoveho podvodnika ;]] to je fakt moc i na me. Neni nad to zaplavat si v ledove vode bez bublinek..... ()

MATADOR

Geniální plán,který měl hrubku jako vždy. Jeden holomek se nechce rozdělit a tak své kamarády okrade (ba ne on se je pokusil zabít). Opět scénář není sice tak skvělý, ale za to se to vynahrazuje jinde:dobrej Charlie,nádherná Stella,hezoun Rob,počítačový mág Lyle a na jedno ucho neslyšící Ear.Dobrý tým a na druhé straně lehce zbohatlý hajzlík Steve. Pěkná režie a na druhé straně parádní akce,spojená s pěknýmy zvraty. ()

salalala

Příjemná žánrovka, která možná trochu zestárla a po letech malinko zanikla, pořád ale stojí za pozornost. F. Gary Gray v ní ukázal, že umí výborně nastolit hodně svižné tempo, v němž se pořád něco děje a zejména první polovina je výtečná a naláká k dalšímu sledování. Jejími pilíři jsou odlehčená a parádní atmosféra, která se nebere moc vážně a hodně zábavně natočená loupež v Benátkách, která má nápad a je potřebně atraktivní. Ve druhé polovině už sice snímek působí trochu překombinovaně, občas naivně a někdy nedává smysl, vzhledem k nastolenému tempu a oné atmosféře to tolik nevadí. Akce je totiž pořád vynikající a zejména závěrečná honička s Minicoopery je pastvou pro oči, nepostrádá adrenalin a je docela napínavá. K nadprůměrnému hodnocení pomáhá i velmi dobré obsazení, v němž jsou nejvýraznější Mark Wahlberg, Seth Green a krásná Charlize Theron, která tedy nemá moc co hrát, ale nahrazuje to svým sexappealem. Na Edwardu Nortonovi je vidět, že roli hraje opravdu z donucení, i to nicméně stačí ke spolehlivému výkonu a jeho záporák je více než ucházející. Možná si mohli tvůrci dát větší práci s logikou příběhu a závěrečnou pomstu koncipovat jinak, protože plán, který se chystá takových dvacet minut, během chvíle padne a všichni jsou nuceni improvizovat a všechen tento čas přijde vniveč, navíc ani hudba není moc výrazná, na druhou stranu jde po celou dobu o pohodovou a hodně příjemnou podívanou, která heist filmům nedělá žádnou ostudu. 70 % ()

Fanucci

Debilita s velkým rozpočtem, díky kterému se natočilo pár pěkných akčních scén, jež tento film v mých očích zachránily od odpadu. Od Wahlberga nic nečekám, ale Theron s Nortonem?! Nechápu, proč hráli v takové kravině... ()

Tygrys

Měl jsem možnost shlédnout během dvou dnů dva snímky F. Garyho Graye. Na rozdíl od Be Cool (ukázkový propadák, ve kterém se nepovedlo téměř nic) a jediné čím mohl zaujmout bylo obsazení je Italian Job rozhodně nadprůměrný akčňák. Navíc v porovnání s Dannyho Parťáky je Italian Job skvost. ()

Parlay

Charlieho parťáci jsou sympatičtí, vtipní a chytří a před Dannyho ansámblem se rozhodně nemají zač stydět. Sympatická stopáž svižně ubíhá a každé mužské oko navíc potěší kráska Charlize Theron, které to zde až k neuvěření sluší a navíc si náramně rozumí i s volantem svého mini cooperu :-) ()

Sheldra

Po shlédnutí téhle srandičky se určitě nebudete cítit FINE (Freakedout, Insecure, Neurotic, Emotional). Má to spád, nápad, vtip svižný hudební doprovod a ti zloději jsou neodolatelní! Pro mě 100% po italsku. ()

Had6

Na první koukání celkem nic moc, ale po třetím, čtvrtém, to už je o něčem jiném. Je to takový mladší brácha Dannyho parťáků. A já takové filmy rád:-).. ()

Diamant

Filmu môžeme dodať výchovnú hodnotu premostením na podobenstvo O nepoctivom správcovi z Evanjelia: Je obdivuhodné, čo všetko dokážu ľudia vymyslieť a uskutočniť pre získanie pominuteľného zlatého pokladu. Iste, samotná krádež, či podvod sú zlé veci. My si tu chceme všimnúť vynaliezavosť a nasadenie s akým synovia sveta myslia na svoju budúcnosť. O čo viac by sa mali synovia Svetla usilovať konať dobro, aby tak pomáhali sebe, aj ostatným ľuďom získať oveľa väčší poklad - večné šťastie - nebo! ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

kombajn

Původní film jsem neviděl, občas jsem skřípnul zubama - například když se Charlize Theron bojí aby skleněný vnitřek trezoru nerozvrtala, že by mohla poškodit skleněný mechanismus trezoru (toho stejného trezoru, který se i s dodávkou propadnul několik metrů pod zem), ale jinak to byla oddechová akční krimi, jakých se moc do roka v kině neukaže... ()

Joe321

Z původní orginální výborné verze je vytažen jen název a mini coopři, jinak je to vlastně uplně jiný příběh, který však neni nějak extra odlišný, prostě loupež. Možná je dobře, že se autoři nesnažili zkopírovat původní '69 verzi a sepsali uplně jiný scénář. Moderní "zpracování" filmu sedí, supr honičky, Wahlberg, Norton, Statham a svižné pohodové tempo. Parta zlodějů má dobrou chemii a kope za dobrou stranu. Chtěl bych taky někdy konečně vidět druhou stranu mince. -"Would you like my virginity as well?" -"If it's on the menu." -"Oh, you're so witty! Why don't you take advantage of me?" -"Yeah, you're not too bright, are you?" -"No." -"Perfect." ()

Martin741

Italian job podla mna scenarovo az prilis okate vykrada o triedu lepsi film Ocean´s Eleven. K tomu mne vrcholne nesympaticky Wahlberg, aspon ze Statham sa opat nasiel vo svojej ulohe "Kuryra". Povodne malicka rola pre Edwarda Nortona narastla priam do mamutich /a casto zbytocnych/ rozmerov. Aspon, ze ta Charlize Theron bola skvela ..... Akcnych scen je tu sice dost, ale nie su dostatocne kvalitne natocene. Reziser Gary Gray moze len snivat o vysinach Johna McTiernana a jeho akcnych eskapadach zo serie Die Hard. Miestami filmu chybalo sviznejsie tempo a dialogy ..... slabe a nevyrazne, to je to spravne slovo, ktore ma napada. Videl som teda podstatne mnozstvo kvalitnejsich Gangster filmov : 75 % ()

zbyshek

Porovnávání s Dannyho parťáky je pochopitelné. Jsou to srovnatelné vylupovačky, ačkoliv Parťáci přece jenom v sobě měli takové to kouzlo a šarm. Myslím si ale, že tato partička rozhodně nezklamala a v čele s nádhernou Charlize jsem se dobře pobavil. Velmi dobré obsazení, už předurčovalo kvalitu filmu. 75%. ()

rakovnik

Přestože gangsterky přiliš nemiluji, tento film s hvězdným obsazením a celkem nápaditým scénářem mě dobře pobavil. Edward Norton mě ve filmové poloze mile překvapil a Charlize Theron je okouzlující. Příprava a samotná realizace pomsty, stejně tak jako prvotní loupež má grády i napětí, akční scény s nadupanými autíčky jsou více než roztomilé a i přes dlouhou stopáž se dá film hezky užít. ()

Rocky88

Klišovitá, předvídatelná, i když chytlavá a svižná podívaná. Režie nepatří k nejhorším a scénář je taky jakž takž v mezích snesitelné trapnosti. Tolik vychvalované hvězdné obsazení je zde ale úplně na prd. Stačilo najmout pár profláknutých "béčáků" a vyšlo by to nastejno. Vlastně levněji...Statham tady nechává vzpomenout na svého kurýra z Kurýra a Charlize je zde jen takové nutné zlo. Naštěstí tu úroveň alespoň trochu drží Edward Norton. Film staví na jedné události (krádež zlata) a jednom způsobu zmocnění se "pokladu" (propad do země) a opakuje ji dvakrát, což není zrovna dobrá strategie. Navíc mi zde chyběla jakákoli trefná hláška, jelikož k takovémuto filmu rozhodně hlášky patří. Celkově je to tedy jen průměrná zábava na sobotní večer, na kterou po skončení snadno zapomenete. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)