Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

Bozvav

Velmi dobrý snímek.Slušné dialogy, dobré herecké výkony, pěkné reálie. Co dodat, snad jen že z role hlavního záporáka se dalo vytřískat mnohem více. Za mne 75%. ()

Amper01

Čistá práce, mrtvola, zlost, pomsta, čistá práce. Abych tomu mohl dát 4 hvězdy, musím každopádně záměrně přehlédnout fakt, že tento film je silně nemorální - nutí nás fandit zlým lidem. Jsou to prach(ne)obyčejní zloději! A pak to dopadá tak, že lidi fandí Kajinkovi. (ať už vraždil nebo ne, svou zlodějinou se téměř chlubí) ()

Johnny

Typická popcornová pohodovka, ktorej naozaj niet čo vyčítať. Niekto si zmlsne na mini cooperoch, iný na Ch. Theron a niekomu sa bude film proste páčiť taký aký je. Inak treba vyzdvihnúť S. Greena, ktorého Napster je počítačového maniaka až príliš cool. ()

zelda82

Velice kvalitne natocena detektivka s dobrym hereckym obsazenim, ve kterem nechybi muj oblibenec Jason Statham:), ktera celou dobu neztraci spad a opravdu stoji za to se na ni podivat... ()

Sydonai

Perfektní hudba. Perfektní zápletka. Perfektní obsazení viz. Wahlberg a Norton. Film, který stojí za to mít ho doma. ()

mala_kea

Hvězdně obsazený film, plno akce i honiček. Ovšem jedná se o klasickou "vykrádačku" snad jen s tím, že jsou v hlavních rolích obsazeny opravdu hvězdy a také tím, že je snímek celkem detailně propracován bez zbytečných klišé, ale jedná se pouze o jednu dějovou linii, tím dávám velký obdiv Gary Grayovi za to přidávám půl hvězdy a také dávám hvězdu navíc za perfektní poslední asi půl hodinu. Ovšem na druhou stránku se mi to z pohledu diváka zdálo pro lupiše až moc jednoduché provést takovouhle velkou loupež. Jinak hodně českých lupičů by si z tohozo snímku mohlo vzít ponaučení. 75% ()

agassi68

Nebolo tu nič, čo sme už predtým nevideli. Ale zišla sa tu pertia celkom sympatických hercov na čele s Theronovou a popcornový trhák sa dal pozrieť bez výraznejších výkyvov. Inak podarená reklama na Mini Morrisy :) ()

Akana

Další zlodějská adventura ve stylu Podrazu nebo Dannyho parťáků a i když nic moc originálního nepřináší, průšvih to určitě není. Sympatická outlaw parta (každý má samozřejmě svojí specializaci: počítačový génius, výbušninář atd.) v dobrém hereckém obsazení, elegantní zlodějské fígle, hodně akce, šmrncovní hudební doprovod. Přece jen by to ale chtělo něco, co by se vymykalo. Možná ale tvůrcům o nic takového nešlo. Kvalitní zábava. 70% ()

DHDV

Příjemný akční film, a příjemné herecké výkony a u toho filmu sem si utvrdil svůj názor, že Norton zahraje všechny svoje role naprosto dokonale. Ale tahle role je jedna z jeho nejlepších. A krásná Theron co více dodat, i kdyby nehrála tak se na ní dá dívat a Wahlberg je muž jednoho výrazu ale to stačí… Ostatní herci dělají těmto 3 hvězdám spíše takové křoví.. Film nemá hluché místa a má efektní střih. Dalším velkým plusem tohoto filmu je perfektní soundtrack..! Film doporučuji, možná se divíte mému vysokému hodnocení, ale tento film nenudil ani v kině a ani v TV! ()

Lyžař

Nemůžu dodat nic jiného, než "strhující podívaná", protože každým slovem bych spoileroval..Loupež po Italsku mě v první minutě usadila a pustila až při černé obrazovce po konci filmu. Neuvěřitelně si se mnou pohrála:-) ()

Wolvie

Poctivá old school kriminálka,která možná postrádá styl Dannyho parťáků,ale dohání to sympatickým hereckým obsazením,příjemnou retro atmosférou a evidentním nadšením,se kterým byla vytvořena.Příjemný zážitek. ()

Rockerman

Velmi zábavný a proto dobrý film. Je tu méně střelby a násilí, ale o to více vtipu a do detailu propracovaných nápadů, jak získat (tedy ukrást) zlaté cihličky za 35 miliónů dolarů. Více není třeba dodávat. Tedy, ten kdo se chce dobře pobavit na sice přehnaných, ale dobře natočených scénách , tohle je film pro vás! ()

Heroine

Už jsem to viděla třikrát, a pořád docela dobrý. Sice mi občas přijde na mysl trocha logiky, která zásadně zvrátí jakoukoli reálnou možnost, že by taková akce mohla být proveditelná, nicméně když přestanu myslet, tenhle film si užiju. ()

Iwiiik

To si tak jednou F. Gray Gray vyšel do kina na Manhattanu, kde zrovna dávali premiéru Dannyho parťáků, fascinovaně sledoval zápletku a pak si řekl: "Když to dokáže natočit ten trotl Soderbergh, proč bych to nedokázal taky!" Stačí jen zachovat základní principy. Hvězdné obsazení, zločinná genialita hlavních hrdinů, stylová hudba, přesně zapadající scénář, hezky šlapající tempo. No....a je to. Plagiátorství bylo dokončeno a ruku na srdce, s poměrně dobrým výsledkem. Místo Clooneyho, Pitta, Damona, Afflecka a Julie Roberts, nasadil Wahlberga, Sutherlanda, Stathama, Nortona a Charlize Theron, ale jinak je to téměř totožný snímek. To je taky jediný důvod, proč jsem v hodnocení tak opatrný. Jinak skvělá zábava. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)