Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

Naki

Tenhle film už řadím do klasiky. Vždycky se na něj ráda podívám a vždy si ho skvěle užiju! Za nejlepší považuju vedle sexy Charlize i ty sexy auta.. Yummy! ()

Kingjiri

Alternativní verze Dannyho partáků, která sice nemá tak hvězdný obsazení, ale postará se o mnimálně stejnou úroveň zábavy. Casting sympatickej, jen mě dost mrzí, že Northonovýho záporáka scénáristi odflákli, takže je opravdu "bez fantazie", jak je párkrát o jeho postavě přímo ve filmu zmíněno. Víc scén, ve kterejch by se snažili Charlie a Steve navzájem přechytračit by rozhodně nebylo na škodu, takhle jen Steve bezmocně přihlíží všemu, co na něj Charlie chystá a je tak trochu za idiota (samotnej Northon byl ale i jako takhle vyprázdněnej záporák dobrej). Pak mě ještě zamrzela Sutherlandova eliminace hned na začátku, měl totiž slušný charisma zahrát nějakýho "mentora" celý týhle loupežnický bandy. Jinak jsem byl vcelku spokojenej jak s porcí akce nebo filmařinou. Sympatickej heist movie na víc volnejch večerů, čtyři slabší hvězdy. ()

Ozzy2

Proč tu všichni plácáte něco o variaci na Dannyho parťáky?Italian Job, ten původní byl natočen už v roce 1969, takže ti Dannyho parťáci je jen vykrádačka tohoto snímku. To, co tu hodnotíte je jen remake, ale hodně vydařenej. Podle filmu Italian Job byla stvořena i počítačová hra. ()

tranquill

"Víš, Charlie, na světě jsou dva typy zlodějů. Jedni kradou, aby si život zpestřili a druzí, aby mu dali nějaký smysl...Nebuď tím druhým!" Tahle akční komedie rozhodně druhá není, naopak prvotřídní! A to nejen díky množství hereckých hvězd. ()

PEZ

Pohodová oddychovka, ktorá má len zopár referencií na originál. Napríklad film Alfie bežiaci v TV (hl. úlohu v ňom hrá kto iný ako Michael Caine ;)), pár scén v Taliansku (Benátky a hory) a samozrejme kradnutie. Ale v zásade sú to dva nesúvisiace filmy. Novšia verzia prekvitá samými hollywoodskými hviezdami a pár dobrými akčnými scénkami s autíčkami (chutné mini-coopery). Potešilo ma, že takmer všetky akčné scény natočili samotní herci (aj tú scénu, kde idú autami po schodoch!) a najlepšia šoférka na pľaci ževraj bola Charlize Theron. Priznám sa, nie som tým až tak prekvapený. ;). Chudák Edward Norton hral v tomto filme len nasilu (lebo po Primal Fear mal zmluvu na 3 filmy s Paramountom), ale aj napriek tomu zahral "záporáka" parádne. Je to profík veru. Bývalý "klipár" F. Gary Gray splnil svoju úlohu akčného režiséra dosť dobre, ale na druhú stranu natočil film na jedno pozretie. Aj to trocha zamrzí, lebo herci si očividne natáčanie tohto kúsku užívali. Ešte do roku 2011 sa pravidelne spomínala dvojka s názvom Brazilian Job, ale nakoniec z toho zišlo a vyzerá, že sa už pokračovania nedočkáme. 7/10 ()

GIK

Pohádka, která přiznaně pohádkou je s parádními honičkami: čluny, auta, vrtulníky, motorky, metro. Pěkné efekty, velký rozpočet. Dali si s tím práci. Symbolika: 25:33 – globus. Výběr z hlášek: „Vlády nejsou nic jiného než loutky na provázcích.“ – má pravdu, předsedo. ()

Zombo

Pro mě jedno velké a milé překvapení. Filmy loupežného typu s partou "nevinných" zlodějíčků s vychytanými způsoby odcizování hromady zlata, drahých aut, nebo kufříků plných zelených papírků, bývají béčka jako hrom. Co se týče Italian Jobu je to úplně jinak. Má šmrnc, svižnost, pořádnou akci, výbornou muziku i vtip, plus bezchybného S. "Napstera" Greena. Moje jediná výtka je mířena na E. Nortona, který příliš neexceloval, i když nedostal ani moc šancí se předvést. ()

Bart16

Příjemná oddechovka na letní večery.Mimochodem,Edward Norton ve filmu musel hrát z donucení,kvůli smlouvě se společností Paramount. ()

teddinka1

Když jsem Dannyho parťákům (1, 3) dala 4*, pak zde nemohu dát také 4*, jelikož je to o poznání chudší. A ani přeslazený obličejíček Charlize tomu nenapomáhá :-) Ale viděla jsem to dvakrát a celkem mne to bavilo :-) ()

Arequipa

Shodou okolností jsem den před Loupeží po italsku shlédnul vynikající Podraz a nemohl si nevšimnout podobného motivu. No, to je asi vše, co mají ty dva filmy společného. Loupež po italsku mě navnadila svižným úvodem - perfektně vymyšlená loupež a následná honička v Benátkách ala jeden z Bondů s Brosnanem na Temži - scénou na promrzlé přehradě a slibně se rozvíjejícím plánem na odvetu. Film jsem si náramně užíval do chvíle, než se Stella naprosto hloupě a nelogicky prořekla na rande se Stevem a sentiment při otevírání posledního sejfu vše dovršil a srazil film do průměru. První půlka filmu je kvalitní kriminálka a ta druhá? Takový slabší Kurýr. ()

BLADER

Zábavná záležitosť, ktorá nám predvádza dosť veľké množstvo sympatických hrdinov, ktorí navyše používajú viacej rozum, ako svaly. Takýto film tu chýbal. ()

hemoglobin

Skvelá naháňačka zlodejov za zloduchmi, kde ma chytili hlavne tieto 3 veci: Mini, Charlize, svižnosť deja, keď bude tento film niekde tak si ho určite nenechám ujsť! Pre mňa 90% ()

zberatel

Milujem mini cooper, kto mi ho kupi??? Vyborna podivana ktora ma tie spravne ingrediencie, uz sa tesim na dvojku, hura do brazilie :) ()

Ceberus

Příjemné překvapení, stejně dobré jako Dannyho parťáci, možná dokonce ještě o chlup lepší. Seth Green mi zde nápadně připomínal "ajťáka" Harpera ze seriálu Andromeda. :-) A Charlize Theron je podle mě přece jen hezčí než Julia Roberts. :-P ()

FireTight

Příjemná akční jízda s velmi specifickým smyslem pro humor ("Zatímco jsem čekal na zelenou, umřelo kvůli kouření pět lidí."), u které nemáte příliš mnoho času začít se nudit. Ani nevím proč, ale celou dobu mě napadala jistá podobnost s o dva roky mladšími Dannyho parťáky. Jen kdyby ten příběh nebyl tak vyložené klišé, možná bych pak hodnotil i pěti hvězdičkami. ()

Brinkley

Vzhledem k tomu, že jsem očekávala Dannyho parťáky a dostala jen slabý odvar, nemohu dát víc než dvě hvězdy. Nortona a Sutherlanda fakt můžu, na Theronovou se pěkně kouká, Mini Cooper je moje srdcovka, přesto u mě Loupež po italsku nezafungovala. Lituji. ()

ExpertAsie

Pomalu se rozjíždící film, který pak bude plnit každou chvíli nějakou novou akcí a konec je takové klišé s dobrým koncem. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)