Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Režie:

Ryan Coogler

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Rachel Morrison

Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Sterling K. Brown (více)

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

cernakus

Uf, tak tohle není dobré. Schématická marvelovka v Africe viděná skrze brýle nigga kultury. Zcela mně to minulo a do kina na to hle mohl jít jedině Bro/Sis a nebo vylízaná politicky-korektně zmanipulovaná mánička s komplexem potomka fuj fuj otrokáře. Komerční úspěch je pro mně obtížně pochopitelný a afričani, kteří si mohli dovolit na to jít do kina, při sledování nejspíše krváceli z očí a uší. Jedna z nejhorších marvelovek ever. ()

petrsponar

Po druhém shlédnutí jsem se víc zaměřil na motivaci Michael B. Jordana(Killmonger/N jadaka) která se u něj dá chápat a považuji ho za 3 nej záporáka v MCU,dále co musím pochválit ženské postavy a Andyho Serkise užíval si to..dále to jsou kostýmy,lokace krásné výkreslení Wakandy,mělo to svojí originalitu..jediné mínus mi přišlo že Chadwick Boseman(Black panther/T challa)měl ůplně jinou osobnost než v civil war kde byl vážnější i jeho charakter ho tak vykresloval oproti solovému filmu ,ale i tak 6/10 ()

Spacestone

Věděl jsem že něco takovýho přijde, ale né u tohohle filmu, protože mé fanouškovské natěšení na tento film, bylo opravdu obrovské. Strašně moc jsem se těšil, až uvidím mou oblíbenou postavu v akci, až uvidím překrásnou atmosféru Wakandy, která je bezpochyby zajímavá země. Ale místo toho jsem dvě hodiny trpěl, při dívání na strašnou splácaninu, s hloupým scénářem a ještě hloupějšími vtipy. Nevím, jestli vibranium v tomto filmu bylo nějak jiný, než co má Kapitán Amerika v štítu, ale tolik vlastností aby mohl mít jeden kov, je opravdu k zamyšlení a nebo spíš na pořádně silnou drogu, protože si myslím, že si během natáčení nějakou Coogler určitě dal. Ale nejhorší je, že v určitých místech film vůbec nedával smysl a nebo naprosto vykrádal jiné filmy. Takže až se bude chtít pobavit nad tím jak Black Panthera (Jamese Bonda), připravuje jeho sestra (Q) na misi, tím že mu dá tolik (ne)agentovských serepetiček, tak proč ne. Ale teď abych nebyl za kritizující svini, tak řeknu něco pozitivního a to že Andy Serkis a Martin Freeman jsou herci, kteří mě stále více fascinující, protože ti jediní mě v tom kině udrželi až dokonce a rozhodně i ostatní postavy měli něco do sebe, třeba postava Killmongera, měla přiběh, který mě dokázal zaujmout a určitě bych takových příběhů a postav, chtěl vidět víc i někde jinde. Takže za propracování postav palec na horu, ale ve zbytku filmu, nebylo nic na co bych s nadšením vzpomínal. ()

VendaCiki

Nemohla jsem se rozhodnout, kolik dám hvězd... lepší 4, protože tam byly vtipné scénky. Další Marvelovka plná "černé" akce a nespočet techniky možné budoucnosti. Jen ty filmy už jsou všechno na jedno brdo, aspoň to má nějakou formu. Dobrý proti zlýmu a záporňák stejně zase umře, jako všude. ()

Nadirah

Film mě velmi mile překvapil. Na rozdíl od typických fantasy filmů se zde nenachází jedna obrovská zápletka, která se na konci úspěšně zdolá a následuje happy end. Místo toho v průběhu narazíme na více problémů, které se v průběhu děje i vyřeší. Což je milá a nezvyklá inovace. Pluje to svižným tempem, nechybí ani akce. Vše je doprovázeno fantastickými zvukovými efekty a hudbou. Za tu velká pochvala. Sice se nepokládám za znalce Marvelovek, spíše naopak, ale i s tím málem co jsem zatím viděla, neshledávám téměř žádné podobnosti. Což jistě jejich milovníky těší, neboť to prý už začalo připomínat seriál ()

Wyorax

Pasuji toto na nejslabší marvelovku. Šimpi hodně nudil. Jediné co se mi nadmíru líbilo, tak byla hudba. Zbytek jen černočerná tma s pohoněním politické korektnosti černých afrických ptáků (jděte už do háje s tím xenofobním nadlézáním menšinám). Inteligentní jména Curo a Chcala stojí za přemýšlení stejně jako skvělá wakandská angličtina. Dokonce je Wakanda ještě víc rasistická v přijímání uprchlíků než nynější státy v době vrcholu migrační krize, tuze vyspělá země s bojem na život a na smrt. Prosím, chtěl bych další film, tentokrát se žluťákama, protože Číňanů je hodně (ideálně ve formě anime) a nakonec pár rudochama z rezervace (čim víc brk, tím víc adidas)!!! Ale chápu, režisér byl taky negr, tak nám to musel ukázat. No, nepovedlo se. Black Widow s Howkeyem by byl lepší film. ()

blondboss

Na jednej strane som rád, že sa MCU rozrastá o nového člena, ktoré sme už mohli zahliadnuť aj v poslednom Captain America. Na strane druhej ale ide jednoznačne o najslabší film, ktorý sa zatiaľ v rámci MCU natočil. Niežeby to bolo nejako zlé a nepozerateľné, ale jednoducho mi to do toho celkového kontextu MCU absolútne nesadlo a aj odkazov na predošlé filmy bolo málo. Akcia fajn, herci ok a aj fajn atmosféra, avšak je to už len taká obohraná platňa. Uvidíme, čo bude ďalej. Tento snímok ale len ľahký nadpriemer. 60 % ()

AndrewNewman

Výborné herecké obsadenie, skvelé bojové sekvencie, výborny zvuk a celkovo hudba, SKVOSTNY VIZUÁL A ZOBRAZENIE WAKANDY, nádherná Lupita a jej chrumkavý zadoček. Čo sa vám na to nepáčilo? ()

lajkaof

Tak toto mě vážně překvapilo. Upřímně jsem si myslela, že mě Black Panther nebude bavit, ale opak byl pravdou. Uchvátilo mě to spokojeni tradiční Afriky a nové technologie. Strašně krásne to spolu ladilo. Prostě skvělé! ()

rasto87

Po dlhej dobe som si vychutnal film a ktomu marvelovku. Vynikajúco spracované či už dejovo, kostýmovo alebo fantáziou. ()

TinyMartina

Film vzniklý jen a pouze proto, že mezi Avengers musí být víc etnik, abychom byli korektní, samozřejmě. Příběh z Lvího krále s lehkou obměnou, takže originalita nula. Humor nic moc, asi dvakrát vtipně zahláškuje mladší ségra, jinak se to bere strašně vážně. Sečteno podtrženo, bez Black Panthera bych se obešla, je totiž o ničem a krom zmíněného etnického hrdiny nenese do MC vesmíru vůbec nic. ()

matasek

Nejlepší film ze série Marvel!!!!!! |Nejlepší postava:Sestra od Black Panthera!!!!! Strááááááášně dobré efekty, super Vozidla a HLAVNĚ super zbraně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

srolyma

Fakt netuším, jestli má Marvel opravdu ve svém historickém komiksovém portfoliu postavu Černého pantera nebo jestli je už i na komiksové hrdiny povinná kvóta černochů, homosexuálů, asiatů a žen v domácnosti. Tady jsem chvílemi nevěděl, jestli zrovna nesleduji Válku o planetu opic. Ulramoderní technologie v kombinaci s bederními rouškami, oštěpy a zvířecími skřeky působily jako pěst na oko. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)