Resident Evil: Poslední kapitola

• Německo Resident Evil: The Final Chapter (více)
Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Monellito

Po 3. dílu to mělo s grácií skončit. Ušlo to a pár momentů bylo vážně moc dobrých, ale nakonec z toho vylezla zas jen slátanina plná chyb ()

blackperseus

Ten pocit, keď takmer desať rokov (a tri filmy) čakáte na tú rozuzľujúcu dvadsaťminútovku... Od Extinction sa až po záver tohto filmu nedialo takmer nič, ale naozaj kvitujem tých pár dejových kľučiek, ktoré to celé uzatvárajú. Snaha sa cení. Afterilfe a Retribution vymazať. A tešiť sa, že reboot o pár rokov chytí do rúk niekto, komu pôjde viac o príbeh, ako o neutíchajúci rachot na plátne. ()

Jarv

75% za velmi slušné zakončení příběhu a překvapivější zvraty, za což ale zřejmě vděčíme právě tomu, že se jedná o finále. Jako velké mínus, které film sráží minimálně o několik procent, beru střih a v další řadě postavy. Kromě Alice (Milla Jovovich) a Dr. Isaacse (Iain Glen) totiž nikdo nedostane dostatek prostoru ani jako vedlejší figurka. Claire Redfield (Ali Larter) oproti třetímu a čtvrtému dílu, kde alespoň měla svou podstatu, zde slouží jen jako známá hrdinka z předchozích filmů, ale snad vůbec nic by se nestalo, kdyby ji vystřihli. To samé (a ještě horší) se týká nové postavy Christiana (William Levy), jehož si můžeme dokonce všimnout i na plakátě, ale tu svou mačetu (snad se nemýlím ve zbrani, v akčních scénách byla vidět hůře) použil jednou za celý film a také poměrně dost brzy zemřel, přitom se jedná o dobře využitelnou postavu, takže se páni filmaři tak nějak okradli. Jediný, komu bych tohle omezení odpustil, je Wesker, jelikož je víceméně takovým doplňkem hlavního padoucha (což mi připadá rovněž podivné vzhledem k jeho minulým úlohám, ale když už jeho roli nakonec vysvětlili takto, je to pochopitelnější). Chválím kladení důrazu na monstra, vytkl bych OPĚT střih, který jim místy ubližoval a neumožňoval divákovi si je prohlédnout v plné parádě při každé příležitosti. Akce je více, než bych čekal, takže nuda nehrozí. ()

zekon

Naprosto úžasný zvuk mě nutí dát za 4 ale film jako takový nemá moc co nabídnout, přijde mi to protahování už zbytečné přes 3 díly. Nicméně Milla pěkně vyzrála a Andersonovi se to povedlo aspoň ukončit. To výsledné spojení s Matrixem mi tam taky až tak nesedělo, nicméně spokojenost oproti předchozím hnojům. Hlavně už toho Andersone nech!!! ()

Grid

Nechci hodnotit uměle prodlužovanou sérii. Ale zaráží mě ty nehody pri natáčení. Jeden mrtví a těžce zraněná kaskadérka to je síla. ()

ajaxx

Akční scény by se daly označit za průměrné, bez nápadu, ale efektivní, příběh už je bohužel vyčpělá fraška na téma "jak to jenom ukončit" a asi ponejvíce zaujal exteriér apokalyptického světa, který byl jako vždy výborný. Suma sumárum, jsem rád, že jsem si počkal na DVD verzi a nešel kvůli tomu do kina, byl bych asi hodně zklamaný... naštěstí je konec. ()

I.ball

Tak už to mám za sebou, stejně jako Milla a Dr. Isaacs. Ale bylo to bolestivé a podruhé to zažít určitě nehodlám. Zaprvé ty dějové nesrovnalosti a závěrečné zvraty a vysvětlení působí stejně jako nějaká nekonečná telenovela. Copak nezabila doktora už před sedmi lety? A co ten manekýn s brýlemi, ten také umřel nejméně dvakrát. Nakonec vlastně ani Alice není originál, ačkoliv nám celá léta tvrdili, že bez krve originálu tu protilátku zkrátka vyrobit nezvládnou. A přeci se zadařilo - dokonce je uložena v hnízdě, kde to vše začalo. No je to jako na kolotoči po dvaceti rumech - není to zábava. Tak snad to alespoň naplnilo finanční očekávání všech zaměstnanců "firmy" RE. Za mě 45%. ()

bodo1

No zo šukatelnej Milki sa časom stala vráščitá jašterica, ktorá už načisto potratila krásu aj um a aj opodstatnenosť hrať kundu, ktorá zabíja mutazobie a najväčšia sranda je, že ona je furt nejaký tisícosemstopiaty klon, ktorý bol ešte sedem dielov dozadu silno stimulujúci moje zvierače a dutinkaté telieska a teraz je ten istý klon objebaný vráskami a povyslími zavazadli pod vočima. Najviac ma rozosmiali tie hračkárske akcie, keď ju chytal ten pajašter a ona unikala v tom vojenskom angličáku. Evidentná sračka a bohužial to skončilo otvorené, čiže možno ešte v dobe, keď aj ľudia budú ohrozený druh, tak sa dočkáme sedemdesiateho voľného mučenia kokotoidnou pičovinou o zmutovanej neživéj horde prasomúch, krokodíložabích mutantov a zvrásnenej Milki ()

lepinla792

Nejaky spojlery, ne uplne povedeny, ale dejme tomu. Narozdil od 5 uz to zase melo jakysi pribeh, ale dost spatnej a bohuzel se snahou propojit vsechny dily a jeste se dostat pred. Coz by vlastne bylo logicky, ale tohle se nepovedlo a celou serii to dost oslabuje. Takze na budouci dalsi opacko zustanu jen u 4 serii a tim to konci. ()

Doffy

Tady už jde jen o nutné zakončení toho táhnoucího se řetězce. Kouzlo prvních dílů je zkrátka dávno pryč. ()

Milo384

Prostě akční sci-fi se zombíkama kvalitou jako všechny ostatní díly ze série. Aspoň se snad vše uzavřelo. Vadil mně akorát zběsilý střih. 2-3* ()

Little_Sawy

Má se jednať původně o posledný, závěřečný díl celé zombíkovské umbrellovské kapitoly. Milla, jde koňěčně pozabíjet i to co se nedá, a není mrtvé protože bojuje, tancuje, líta vzduchem jen aby na obrazovce něco bylo, a já ti nevím alespoň toho draka, mohli udělat lépe .. finální déčko,čěkala jsem čosi víc, I když předchádzejíci kapitoly šli do vylíž prdele hóóódně předtým. Divím se, že konec nechali tvůrci otevřenej. Totálni sračka 3.6 hodnotení celé týhle magórie. ()

ronyyy

Mohl to být dobrý film, bohužel logika nula. Celou dobu jsem jen kroutila hlavou a nechápala, na co to vůbec koukám. Příště by to chtělo asi míň draků a víc přemýšlet. ()

Martin29

Nejprve zklamání pokud čekáte, že to naváže na konec 5 a uvidíte tu osudovou bitvu lidstva nechte si zajít chuť neuvidíte nic což je hodně velká škoda na to jsem se těšil nejvíce. Z ní přežije jen Alice a Wesker . Alici kontaktuje Červená Královna s tím, že v Úlu je antivirus a , že si musí pospíšit jelikož poslední zbytky lidstva nemají moc času. Z nových monster tam máme to létací jinak klasika vše při starém zombie psi zombie a Tyrant. Když člověk pomine scénaristické chyby (jediné co stačí, aby člověk zničil vedení Umbrelly je to, že tam dá bombu což se taky stane i ta myšlenka obrněných transportérů a za ním živý člověk pronásledovaných desítky tisíc zombie je divná nemluvě o tom proč je vedly do Umbrelly jsem nepochopil ) Naopak chválím scény z Úlu všechny jsou povedené i záporák Dr Isaacs potěšil,ale zase zklamal Wesker čekal jsem od něho více a zmohl se většinou jen na udílený rozkazů. Ve výsledku je to lepší nadprůměr beztak do 3 let to vidím na další pokračování. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (více)

PF 2017

28.08.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)