Reklama

Reklama

Vraždy v Sandhamnu

(seriál)
  • Česko Vraždy na Sandhamnu (více)
Trailer
Švédsko, (2010–2023), 31 h 13 min (Minutáž: 42–89 min, Alternativní 100 min)

Předloha:

Viveca Sten (kniha)

Hrají:

Jakob Cedergren, Alexandra Rapaport, Anki Lidén, Louise Edlind, Sandra Andreis, Lars Amble, Lotta Tejle, Lion Mon H. Wallén, Ping Mon H. Wallén (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(35)

Obsahy(1)

Je sluncem prozářený letní den na Sandamnu a děti si hrají v lese na schovávanou. Letní idylku ale přeruší náhlý výkřik, to když jedno z dětí najde rozkládající se ruku v igelitovém sáčku. Vyšetřování vede detektiv inspektor Thomas Andreasson a jeho kolegyně z policejního oddělení Mia Holmgren. Společně zjistí, že existuje jistá spojitost mezi nalezenou částí lidského těla a 18letou dívkou, která se pohřešuje už od loňska.  A když na ostrově zmizí další mladá dívka, vyvstává otázka, zda existuje souvislost mezi oběma pohřešovanými.
Krimi romány přední švédské autorky Vivecy Sten vzbudily zájem veřejnosti už při prvním knižním vydání. Opravdovou mánii ale způsobila až televizní minisérie a téměř přes noc se staly kultem. Nádherná příroda ostrova Sandhamn poblíž Stockholmu a napínavé příběhy, kde nechybí láska ani vzrušení, jsou zřejmě skvělou kombinací. Původně právnička Viveca Sten zasadila své romány do prostředí, které důvěrně zná – na malebný ostrov Sandhamn, kde trávila dětství.

Ve druhé řadě severské kriminální minisérie se opět setkáme s detektivem inspektorem Thomasem Andressonem, jeho kolegyní Miou Holmgrenovou a půvabnou Norou, ke které Thomase váže zvláštní pouto. Thomas je povolán zpět na ostrov, ve chvíli, kdy je zavražděn významný právník Oscar Juliander.
Je krásný červencový den a Nora se svými přáteli napjatě sleduje závod jachet, kterého se účastní i Nořin manžel Henrik v týmu právníka Juliandera. Když zvítězí, všichni se radují, ale jen do chvíle, než zámožný a věhlasný právník padá k zemi. Je zastřelen. Vyšetřování se ujímá Thomas Andreasson, který zjišťuje překvapivé souvislosti. Vrah je možná blíž, než by se zdálo. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Zazie 

všechny recenze uživatele

Nejezdí se tam v autech, ale na kole nebo na člunu. Je tam mír a klid a (skoro) pořád hezké počasí. Žijí tam krásní a milí lidé, kteří snídají na terase s vyhlídkou na moře, večer na stejné terase pozorují se sklenkou vína západ slunce a někdy řeší menší vztahové problémy. A občas tam někdo někoho zavraždí. Zkrátka pohoda. ()

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Bylo sice zábavné podivovat se, jak lze solidní knižní předlohu zpracovat málem rosamundovsky pilčerovksky, ale neva - k balení dárků se to sledovat dalo. V každé epizodě přibyl sice soused, který tam v minulé vůbec nebyl - a toho zrovna zabili, ale to už by bylo hledání much:). Scenérie byly krásné a Nora mi byla sympatická. ()

Reklama

Mamlas odpad!

všechny recenze uživatele

Otřesně natočené, jako nějaký Doktor z hor, otřesná hudba, která rozčiluje po celou dobu filmu, otřesný scénář plný zbytečných keců a také casting je hrozný. Utrpení. (0%) ()

papilon395 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohy neznám, ale je patrné, že je psala žena pro ženské čtenářky. Příběhy řeší napůl vyšetřování a napůl srdeční peripetie. Takže žádná drsná škola. Blízko k romanci má i to, že na švédských ostrovech svítí slunce, všichni jsou opálení a vystylovaní. Dobrý doplněk k léčení virózy, jako hrnek sladkého čaje. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Mizerné zpracování předlohy.Otřesné záběry kamerou:momenty kdy kameraman zaostřuje za běhu.Očividně v některých momentech zmateně hledá herce.Rozhoupaný obraz jak prádlo na šňůře.Slabé výkony herců ()

Galerie (194)

Reklama

Reklama