Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

Aljak

Starovek mám rád, aj mytológiu - ale Egypt ma nikdy nijako obzvlášť neuchvátil. Ale aj tak rád siahnem po filmoch z tohto prostredia... Gods of Egypt ma na jednej strane prekvapili celkom vydareným scenárom, ktorý mal tú pravú advanture atmosféru, no na druhú stranu všetky tie prehnané vizuálne efekty a akčné súboje bohov v robotickom prevedení, to bolo pre mňa dosť veľké sústo, keďže takéto vizuálno-efektívne extrémy fakt nemusím! Ale napriek tomu, že som od toho nečakal nič extra, tak napokon som v podstate milo prekvapený a film hodnotím ako ľahký nadpriemer. Nebyť toho vizuálno-efektívneho extrémizmu, možno by som dal aj o hviezdu navyše! ()

Vyhy

Fantasy pohádka, která neurazí. Slabší konec. Více méně bez pořádného příběhu. Celou dobu víte, kam se děj bude odebírat a jak skončí. ()

Martin741

Prave rozmyslam, ako napisat klinovym pismom Mezopotamie alebo staroegyptskymi hieroglyfmi ze film je retardovana ultrapicovina. Teda zase pardon, ja neviem, co to do mna voslo, pochopitelne som chcel napisat, ze sa mi vobec nepacil. Klinovym pismom a hieroglyfmi pochopitelne. Teda Alex Proyas sa nijak nepredviedol., vladnu tu sice namakane triky, ale to je asi vsetko, poriadnych hereckych vykonov ani niet. Ucast ludi ako Butler, Rush alebo Coster-Waldau vobec nechapem. Utopene v samoucelnych trikoch a reziserskej a scenaristickej bezradnosti : 20 % ()

Figu

Fantasy souboj bohů Butlera a Costnera-Waldau dopadl obstojně. Slušně mezi něma pobíhal i Thwaites, kterej si čím dál víc říká o pozornost a dere se v solidním věku do řad lepších herců. Co mě trošku sráží dojmy, je digitální smršť, která není úplně vždycky plná kvality, naopak třeba Gerard se mi jako záporák zamlouval parádně! Nicméně jako akční pohádka je to velice příjemná záležitost. 60% ()

Nach

"Zdravím Tě Bože míru. Jsem nový lidský lékař, který přichází s novou lékařskou metodou, která vám božským pomůže od všech nemocí, zlých snů a špatných nebožských energií, které zde kolem nás řádí. Říkám tomu pouštění žilou. Špatná krev odteče a dobrá zůstane, gravitace a vaše srdce se o to postará. Co s tou krví budu dělat pak? Nic moc. Líbí se vám mé zlaté přívěšky a náušnice? Vyrábím je ve volném čase. Z čeho? No ze zlata... když nejsem lékař jsem zlatník. Pak vám klidně nějaký takový skvost prodám. Ale pozor! Jsou drahé!!!" Nestydím se dát Bohům Egypta plný počet hvězd. Nestydím se je zde opěvovat a vůbec se nestydím na to zajít znovu. Takhle pohodový film jsem dlouho neviděl. Postavy jsou zajímavé, na obraze se vždy něco zajímavého děje. Logika se zde neřeší a jen si užíváte nádherný vizuální zážitek s tím jednoduchým dobrodružným příběhem protkaným kupou hezkých nápadů. I ty počítačové efekty nebyly nakonec tak špatné jako v trailerech. Opět jsem si připadal jako malý capart sledující v kině Mumii se vrací. A toto fantasy mi ten zážitek vrátilo. Maximální spokojenost a tedy i maximální hodnocení. Za sebe mohu kino jen doporučit. 85% ()

Darth Revan

Od toho filmu jsem nic neočekával, o to jsem víc nadšen, že se mi líbil. Příběh (pokud o něj jde) byl velmi ovlivněn mýtem, který znám od dětských let, proto šlo děj snímku odhadnout vlastně od začátku až do konce. Povedlo se i herecké obsazení, sám jsem si oblíbil hlavně Rea v podání Geoffreye Rushe a Thovta, kterého ztvárnil Chadwick Boseman. Dále se mi líbil Apep, protože znázorňoval Chaos v tom nejlepším slova smyslu. Bozi Egypta jsou skvělou fantasy, na kterou se podobně jako na jiné starověké mlátičky kouknu rád znovu. 4* ()

Rocky88 odpad!

Jak někdo může přiklepnout realizaci takovéto kardinální hovadiny je mi záhadou. A ještě na to naverbovat slušné herce a (teď už kdysi) áčkového režiséra a ucházejícího hudebníka. Tady je špatně všechno - od scénáře, přes dialogy, digitální bordel, nudu, zkrátka vše. Ještě že jsem za to nevyhodil žádný prachy. ()

bourec

Takže film na páteční večer,kterej splnil svoje poslání na nenáročnou zábavu s určitejma výtkama..Spousty triků,souboje,příšery,film po půlhodině sliboval zcela jednoduchou,přímočarou podívanou,ale nějak to k tomu finále kodrcalo.Proyas je borec,tady ale malinko vyklidil pozice.60%. ()

laik_60

príjemná oddychovka pre dospelých, veľa grafiky, zaujímavé efekty. Boj dobra a zla, túžba po moci, túžba ovládnuť všetko ... (po kom a.si to tí Bohovia len zdedili ??? :) ) Film si nájde určite veľa priaznivcov ale aj neprajníkov. Ja mu žičím ... ()

Cheeter

Po grafické stránce zajímavé, škoda, že je málo prostoru věnováno Butlerovi, jinak mi přišlo, že něco převratného jsem zde neviděl. Ale to jsem ani nečekal. ()

Lenka.Vilka

Znáte ten vtip? Ninja, pirát a ten, co hrál v 300 vejdou do baru? To je ve zkratce tenhle film. Spektakulární spektákl, na jenž barvy vyblil jesnorožec. Ale ve výsledku to nebylo špatný. Obsazení je v pořádku. Mocenské blitky tentokrát z Egypta, které jsou kulisou k fantasy režbě. Začne to jako fantasy utopie (bohové a lidi jsou happy a nikdo není zlej), dokud se to někdo nerozhodne narušit (takže bude teror a no-happy). Takže místo leč trochu namyšleného, ale hodného krále (to je ten pirát) usedne na trůn zlej král (to je ten, co hrál v 300), taky tam pobíhá chudej z lidu, zlodějíček (to je ten ninja), jehož počáteční voiceover je mnohem starším hlasem, tak hned víte, že ten nezařve. Co zamrzí, že tohle se asi kompletně natáčelo před zeleným plátnem. Ať už jde o scény všech postav nebo když tam byly jak "malý", tak "velký". A hraní jde dost stranou, tady hodně pracovali lidi až potom. Ale ovace sebrali herci... ()

necisty

Tož nebylo to úplně špatné. Teda špatný byl děj, to každop*čopádně a závěr klasicky pohnojený, co jen to šlo, z toho se amíci prostě nepoučí. Ale na ty efekty a krásné Egypťanky byla ve 3D radost pohledět. Jo a celkem mi přišlo dobře vykreslené Egyptské božstvo, i když se v něm nijak velice neorientuji, znělo to věrohodně. ... Cinema City Nový Smíchov 3D ()

Martrix

Bohové Egypta, Poslední lovec čarodějnic, Drákula: Neznámá legenda. Mimo scénáristů, kterým se nedá upřít sympatická snaha o trochu jinou interpretaci profláknutých příběhů, mají tyto filmy společné i to, že přes velmi solidní rozpočet, působí po vizuální stránce jen o malinko lépe, než polobéčka, jakými byl třeba Van Helsing (2004), nebo Čarodějův učeň (2010). V případě Bohové Egypta, je navíc použit nějaký prasofiltr, který má asi filmu dodat fantasylook, takže společně s hudbou asociují kousky, jako Princ z Persie: Písky času (2010), nebo Mumie (1999). To není výtka...pouze žánrové zařazení. Je tady ale jeden markantní rozdíl. Herecké obsazení. Tlupa velmi zajímavých herců a všichni si odvedli svoje. Přestože jejich účast vycucala nezanedbatelnou částku z rozpočtu, byli to právě oni, kdo celý film udrželi v áčkových vodách. Elodie Yung působila velmi ...přesvědčivě(mrchoidně) a je jen dobře, že je vidět i mimo Daredevila. Za normálních okolností bych se vztekal, že amíci zase przní mytologii, ale tady mi to nevadí, protože byli tak moc mimo... . Ten americký způsob, jak se snaží popasovat se starověkými bohy pouze skrze akci, magalomanské CGI a hloupé dialogy, je tady samozřejmě opět v plné síle, ale překvapivě musím uznat, že mě to zase tak moc neštvalo. Takže i u vědomí, že už to vidět nepotřebuji, dám velmi ošoupané 3* ()

pakobylka

VELICE těžce digitální. Triky tady vládnou pevnou digitální rukou, takže vlastnímu příběhu nezůstává ani poradní hlas. V podstatě nevzbuzuje žádné emoce, nevyvolává žádné napětí, ba ani prostou zvědavost. NEZÁLEŽÍ NA NĚM, a to je jedna z nejhorších věcí, které se mohou příběhu přihodit. Nedomrlé 2* ()

dr.fish

Vždycky mne potěší, když do filmu pro puberťáky přidají i něco pro nás, důchodce. Není toho moc, ale přisypali trochu mytologie, trochu důstojnosti, přehlednou dějovou linku a něco klasických ideálů boje Dobra a Zla. Na nic z toho není potřeba ani středoškolského vzdělání, ale alespoň v tom není zmatek. Akce je tak akorát a obraz i zvuk jedna báseň. Oproti před časem uvedenému Hněv Titánů , který byl našlápnutý hvězdami, se tento drží víc při zemi a je to dobře. Je to jen pohádka o Hloupém Honzovi jak k rozumu přišel. Nic víc. S Egyptem to samozřejmě moc společného nemá, jména Bohů, loď táhnoucí slunce a dost. Na pop-kornový biják to ale v pohodě stačí. 70% ()

Kolikokoli

Na ten film jsem šla s tím, že budu pořádně hejtit. Byla dobrá nálada, nic na práci, tak proč ne. Whitewashing v Hollywoodských filmech mě hodně drásá, takže jsem se těšila, jak si pěkně zanadávám a bude. Ale kdepak. Ten film jsem nebrala vážně ani já a očividně ani tvůrci sami. Musím říct, že jsem se nesmírně bavila celou dobu a na dlouho mi zlepšil náladu. ()

mortak

Geoffrey Rush jako ztělesněný boží Řád to pere plamenometem přímo do chřtánu Chaosu, tak to nemá chybu! Papundekl sice nahradily CGI efekty, ale ve výsledku je to vlastně jedno, hlavně že se to všechno neustále mlátí, pořád odněkud vylézají nové a nové příšery, a hlavně ženám se nedá dívat do očí, protože jsou všechny bohatě obdařené o trochu níže (ale to z nás mužů v budoucnu meetoosačky vyženou asi taky plamenometem). Prostě zábavná akční pohádka pro kluky všech věkových kategorií. ()

angel74

Digitální hollywoodské efekty mě nijak zvlášť nezajímají. Kromě nich ovšem tahle nevkusná scenáristická slátanina v podstatě nic nenabízí. Vlastně mě ani nepřekvapuje, že se tady promenáduje tradičně špatný Gerard Butler. Geoffrey Rush si však svou účast na tomto bezduchém projektu mohl odpustit. (25%) ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)