Pozůstalí (TV seriál)

The Leftovers

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2014–2017, 26 h 58 min (Minutáž: 51–73 min)

Předloha:

Patrick Somerville (kniha)

Max Richter

Justin Theroux, Amy Brenneman, Ann Dowd, Christopher Eccleston, Michael Gaston, Natalie Gold, Marceline Hugot, Emily Meade, Liv Tyler, Max Carver, Charlie Carver, Chris Zylka, Scott Glenn, Paterson Joseph, Carrie Coon, Margaret Qualley, Annie Q., Tom Noonan, Sebastian Arcelus, Noah Unger, C.L. Simpson, Katt Masterson, Nadia Gan, Wayne Duvall, Remy Bennett, Fred Keel, Danny Flaherty, Regina King, Christy Choi, Kevin Carroll, Pernell Walker, Janel Moloney, Brett Butler, Sabbath Obot, Christina Saragaglia, Peter Berg, Lola Kirke, Adam LeFevre, Andrea Navedo, George Aloi, Travis Hammer, Dan Bittner, Peter Scanavino, Olga Sosnovska, Samrat Chakrabarti, Antonio Ortiz, Billy Magnussen, David Aaron Baker, Max Baker, Curtiss Cook, Ellen Parker, Wass Stevens, Johnny Hopkins, Scott William Winters, Darius McCrary, Steven Williams, Mark Linn-Baker, Brad Greenquist, Charlayne Woodard, Kenneth Wayne Bradley, Tony Mitchell, Bill Camp, Samuel Austin, Betty Buckley, Adina Porter, Richard Jackson, Jason Newman, Samuel Stinson, Jamie Tisdale, Gary Basaraba, Larry Jack Dotson, Joel Murray, Sonya Walger, Holt Boggs, Diego Wallraff, Katherine Willis, Sam Littlefield, Dustan Costine, Scott Jefferies, David Stokey, Jimmy Gonzales, Heather Kafka, Mark Harelik, Alon Aboutboul, Brad Leland, Sara Tomko, Violett Beane, Jennifer Griffin, Julian Gamble, David Hickey, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Brendan Burke, Mike Houston, Briana Marin, Bill Heck, Brenda Isaacs Booth, Anthony A. Kung, Ray Wiederhold, Ben Taylor, Amanda Warren, Jovan Adepo, Frank Harts, Damien Garvey, Katja Herbers, James Mackay, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Craig Nigh, Lindsay Duncan, David Gulpilil, Jason Douglas, Jasmin Savoy Brown, Stephanie Kurtzuba, Liza J. Bennett, Anthony Cieslak, Ella Taylor, Lynn Blackburn, Victor Williams, Turk Pipkin, Faith Kelly, Marissa Woolf, Marco Perella, Stephanie Drapeau, Josephine McAdam, Jake Robinson, Calvin Dutton, Bill Kirchenbauer, Jenna Stern, Christina Parrish, Dominic Burgess, Lee Stringer, Maude Davey, Alberto Vazquez, Darby Camp (herec, a.z.), Henny Russell, Helen Coxe, Harold Fisch, Carter Sand, Nicholas Coghlan, Jon Michael Davis, Lynn Andrews III, Charles Wiedman, Katy Harris, Adriane Shown, Alan Trong, Danny Mastrogiorgio, John Mainieri, Christina Childress

Komentáře uživatele Zagi20 k tomuto TV seriálu

Pro mě jeden z mála seriálů, který mě svým pilotem donutil zkouknout celou sérii během dvou dní. Autoři pracují se zajímavým námětem a nutno říct, pracují s ním velmi dobře a celá myšlenka vývoje světa po událostech 14. října mají svou logiku. Je pravda, že celý příběh by se dal shrnout do tří epizod, zbytek je jen vata plná střípků, které se na konci poskládají do více méně jasné, jednoduché a silné pointy. Někomu může vadit skutečnost, že drtivá většina otázek zůstane nezodpovězená. Věci se prostě dějí, postavy se objevují a zase mizí, všechno je složité a na první pohled nesmyslné. Tvůrcům to ale odpouštím, celou řadu táhne skvělý Justin Theroux a příběh okolo sektařů. Tahle kombinace, plus závěrečná pointa mi ke štěstí stačí. 90%(15.6.2016)

Budu asi jediný barbar, který považuje druhou řadu za horší než byla ta první. A to docela výrazně. Jednak zmizela (až na dvě epizody) má nenáviděná a přesto milovaná sekta a Justin Theroux po většinu řady jen chodí z místa na místo a předstírá, že mu nic není. Nové postavy mě příliš nezaujali a celkově mi přijde, že se mi Lindelof snaží naservírovat obrovskou porci načančané prázdnoty, a doufá v mé osvícení na konci poslední epizody. Já ale osvícen nebyl. Příběh se dá odvyprávět v pěti větách, a ten zbytek je jen vata. Posmrtný život je totální úlet a pro mě absolutní krok vedle. Strašně z toho cítím snahu o inteligentní a mysteriózní podívanou, ale nějak to nedávám. 60%(15.6.2016)