UnREAL

• Austrálie UnREAL
USA, (2015–2018), 26 h 33 min (Minutáž: 40–45 min)

Kamera:

David Pelletier

Hudba:

Fil Eisler

Shiri Appleby, Constance Zimmer, Craig Bierko, Jeffrey Bowyer-Chapman, Amy Hill, Brennan Elliott, Genevieve Buechner, Freddie Stroma, Johanna Braddy (více)

Série(4) / Epizody(38)

Děj seriálu Un-Real se točí kolem příprav a realizace randící reality show. A o mladé produkční, která je schopná ledacos poupravit tak, aby to bylo pro diváka co nejatraktivnější.
Za projektem stanice Lifetime stojí Marti Noxon, režisérka a scénáristka seriálů Buffy, přemožitelka upírů (1997) a Angel (1999). (geklon)

bohyyy

“You could make a perfectly happy person jump off a bridge.” “Thank you.” Nemilosrdný pohled za oponu výroby reality show. Tvorba TV romantických pohádek je totiž neskutečná řezničina a kdo při ní neupsal duši ďáblu, tak za nějakou dobu ztratí hlavu, protože tady je svědomí vstup zakázán. ()

luboss822

Nikdy by ma nenapadlo, že nájdem seriál, z ktorého mi bude až psychicky zle. Nemám však na mysli seriál ako celok. Postavy sú zahraté výborne, dej je zaujímavý. Prvá séria ukazuje temné zákutia reality show, ktorá sa však z môjho pohľadu ešte dá psychicky prežiť. To čo však prináša séria druhá je už miestami na môj žalúdok priveľa, takže moje hodnotenie inak celkom nadpriemerného seriálu snižuje len fakt, že mám z neho morálnu dilemu a občas som mal chuť seriál vypnúť a nikdy nezapnúť. Navyše okrem reálnosti prvej série, ktorej verím asi úplne všetko je už druhá séria naozaj trochu pritiahnutá za vlasy a miestami už by som povedal naozaj nereálna. Ak sa mýlim, ešte horšie. ()

Sathine

Člověk měl opravdu často pocit, že je to skutečnost, že ti lidé nejsou herci, ale opravdoví producenti nějaké reality show. A to na tom bylo nejvíce děsivé, umocněné ještě šílenou 10. řadou. Strhující, místy až opravdu nechutné, co všechno lidé dokážou udělat při honbě za čísly. Ale nejhorší na tom je, že dle mého názoru, to jen krásně odráží skutečnost. ()

tribican

Celkově (75 %): Skvělá, originální záležitost, která brilantně vystihuje zákulisí produkce (nejen) amerických "reality" show. První dvě série stanovují standard, který ve třetí sérii mírně upadá. Tam měla show skončit a vysloužila by si nejmíň 80 %, je však neštěstím úspěšných sérií, že chtějí pokračovat, dokud to jde. 1. série (90 %): Velmi zajímavý námět, výborné zpracování, skvělí herci a absurdní extrémy v každé epizodě. 2. série (75 %): Dýchá 1. sérii na záda, ale samozřejmě podruhé totéž není totéž. Postavy i děj se však vyvíjí přirozeně. Absolutně jsem se nesžil s nápadníkem, prostě mi vůbec do show nesedl. 3. série (70 %): Této sérii z mého pohledu těsně unikla 4. hvězdička - přes zajímavý "feministický" prvek už námětu show pomalu dochází dech a scénaristi tak v mnoha případech nahrazují původní příběh novými zvraty, které jsou však nedotažené. Přesto rozumím snaze neukončit příběh mnoha postav "nikde" (tj. na konci 2. série). 4. série (50 %): Tak tady už tvůrci opravdu šlápli vedle. Lifetime zřejmě skončil v pravý čas, Hulu alespoň zařídilo, že poslední série má jen 8 dílů namísto standardních 10. Vývoj postav Rachel a Quinn se podle mě dost podstatně neshoduje s jejich dosavadním směřováním; byť chápu důvody, je to non-sense této show - právě na charakterech těchto dvou je podle mě celý seriál založen. O změněné podstatě Everlasting ani nemluvě. ()

ters

Nádhera, tohle mě moc baví. Prolínající se linie příběhu reality show a osobních událostí v životech "crew" je zajímavý, cynický a zábavný. A navíc oceňuji nádherného Adama s britským přízvukem. No kvůli němu bych koukala, i kdyby příběh stál za prd. Update k druhé sérii: po prvním díle potřebuju druhý ASAP. Skvělé, UnREAL najelo lépe, než skončilo v první sérii. Po třetím díle musím své hodnocení zvýšit na 5*, protože story je rozvinutá neskutečným způsobem a já po konci dílu dychtivě očekávám další. ()

Mirischka

Reality show nesleduji a nebojím se říct, že je považuji za prostředek k vymývání mozku. Proto považuji UnReal určitým přitaženým způsobem za velice reálné. A velice mě tahle sonda baví. ()

splaty

Zajímavé sledovat jak to ve skutečnosti patrně chodí. Manipulace jak s divákem, tak i protagonisty na vysoké úrovni. První série zajímavá, kdyby druhá byla natočena první, určitě by nenatočili třetí. Vlečka hnoje mi stačila. Dvě série a dost. ()

3anitram

Divím se, že tento seriál není tak známý, jak by si určitě zasloužil. Dokonalé herectví obou hlavních protagonistek a celkově provedení =  WAU!!! 1.řada bezpochyby za 5! Odzbrojující, neotřelá, šílená. 2.řada oukej, ale už se dost přitahuje za vlasy, 3.měla také hodně co do sebe -obě za 4. Poslední série vypadala po půlce na 4 taky, ale finále, i když ho vlastně i chápu, mi nesedlo. Všeho už bylo nějak ažaž a konstantní, absolutně ambivalentní a patologický vztah Quinn s Rachel už byl úlet. Podstatná je ale jedna věc: síla médií + manipulace se soutěžícími i diváky je děsivá. (Jo-a Rachel mi hoodně připomínala naši Lenku Vlasákovou!) ()