UnREAL (TV seriál)

Drama / Komedie

USA, 2015 - 2018, 20 h 58 min (Minutáž: 30x42 min)

David Pelletier

Fil Eisler

Shiri Appleby, Constance Zimmer, Johanna Braddy, Bonita Friedericy, Nathalie Kelley, Francia Raisa, Ashley Scott, Freddie Stroma, Breeda Wool, Christie Laing, Aline Elasmar, Angela Oh, Bryan Batt, Gabriela Hernandez, Tara Gulledge, Arielle Kebbel, Megyn Price, Jessica Rose Smith, Karli Barnett, Billy Beck, Olivia Jordan, Jim Klock, Holly Lynch, Erin Rye, Melissa Marie Elias, Stephanie Bennett, Mitchell Kummen, Elise Gatien, Jeffrey Bowyer-Chapman, Eve Harlow, Nesta Cooper, Matt Ellis, Christa Andersen, Todd Thomson, Demord Dann, Chris Shields, Toby Levins, Natasha Wilson, Everick Golding, Lee Majdoub, John Specogna, Siobhan Williams, Carmen Moore, Brennan Elliott, Craig Bierko, B.J. Britt, Kim Matula, Genevieve Buechner, Gentry White, Amy Hill, Martin Cummins, Andrea Brooks, Sonya Salomaa, JR Bourne, Chelah Horsdal, Ty Olsson, Mimi Kuzyk, Sunita Prasad, Peter Benson, Gabrielle Rose, Roark Critchlow, Michael Kopsa, Barclay Hope, Fulvio Cecere, Meredith McGeachie, Emily Maddison, Garry Chalk, Jessica Sipos, Monica Barbaro, Michael Rady, Meagan Tandy, Elizabeth Whitmere, Monique Ganderton, Donavon Stinson, Christopher Cousins, Catherine Lough Haggquist, Antonio Cupo, Sarah-Jane Redmond, Darren Dolynski, Jennifer Spence, Haviland Stillwell, Tom Brittney, Bailey Skodje, Malea Mitchell, Lindsay Musil, Alexandra Bartee

Právě jsem dokoukala 2.sérii a je to vážně zatraceně dobrý seriál. U úplně prvního dílu jsem si říkala, že to bude hrozná blbost, ale pak se tam objevilo tolik intrik, manipulátorství, podvodů a depresí, že mě to donutilo se pořád dívat a dívat a bavilo mě to. Je to napínavé, depresivní, intrikářské a svým způsobem i dokonalé.(13.8.2016)

Od kritiky falešných dramat ve vysílaných reality show kruhem zpátky k možným skutečným dramatům v jejich zákulisí. Je mi sice trochu líto, že se UnREAL příliš nedrželo kousavého humoru na úkor soutěžících nanynek zjevného v pilotním díle, ale i přesto jsem se nakonec do neustálých manipulací s aktéry a neočekávaných důsledků ponořil naplno. Jen těch zvratů klidně mohlo být o něco méně, nebo by alespoň některé z nich nemusely zacházet až do tak neuvěřitelných extrémů. Wake up, this place is a vortex of evil and disfunction turning everything it touches to shit, how do you not see that?(27.8.2015)

Hm, tak to byl teda superhnůj, natočen ovšem parádně a bez polehčujících okolností, které by žumpu kolem podobných reality šou alespoň trochu omilostnily. Přesně naopak, tušení se ještě připotvrdilo. Špičkový scénář, člověk žasne nad dovedností rozpracovat psychologii celého toho obludária a roztřídit monstra od škodících jen sobě po ubližující dalším z přísavků a manipulantů. Průšvih ale je, že se na to, jako na všechno odporný, nehorázně dobře kouká.(17.5.2016)

Po celé první sérii: Geniální námět. Opravdu hezká myšlenka, která mě velice lákala a vlastně asi byla jediným magnetem, který mě u tohoto seriálu udržel. Téměř všechno je špatně - postavy mi nepřirostly k srdci, často je děj nelogický, špatně (trhaně) vyprávěný, všechno působí lacině a často i hloupě. Postavám jsem neporozumněl, nepochopil je a nesžil se s nimi. Při psaní tohoto komentáře si vlastně uvědomuju, jak promrhaný nápady to byl. Škoda. I přesto však mě zůstal pocit, že tři hvězdičky jsou k tomuto seriálu tak akorát.(6.8.2015)

Už druhý seriál z roku 2015, u ktorého musím s nástupom druhej série zdvihnúť hodnotenie. Niežeby sa tak zlepšil, ale v priebehu prvej série som ho jednoducho vyhodnotila zle a neuvedomila si, ako návykový televízny kúsok to je. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, je veľkou výsadou seriálu. Kde zaostáva scenár, tam nastúpi skazený svet šoubiznisu pretknutý čistokrvnou soap operou a voila - zábavná oddychovka je na svete. Reality show a (ne)realita jej natáčania sú tu zobrazené tak lahodne a provokatívne (a samozrejme s riadnou dávkou klišé), že pre mňa nebol problém tých 10 dielov zhltnúť i za sebou. Psychológia postáv nie je rozpracovaná dostatočne a zvraty (hlavne v druhej polovici série) šuštia papierom, no UnREAL to vyrovnáva hutnou dávkou intríg, ktoré vôbec nevyznievajú stupídne. Téma zákerných ambícií a psychických problémov vyplývajúcich z utopenia sa vo svete šoubniznisu je v druhej sérii doťahované do dokonalosti, kedy psychológia postáv nabrala nový rozmer. Spolu so Scream jedna z najlepších noviniek roku 2015.(14.8.2015)

• - Herec Freddie Stroma (Adam Cromwell) se v květnu roku 2016 zasnoubil se svojí kolegyní z 1. série herečkou Johanna Braddy (Anna Martin), se kterou začal chodit při natáčení. (Streeper)

• - Constance Zimmer nejdříve odmítla roli Quinn aniž by si přečetla scénář. Nahradila ji herečka Megyn Price, která dokonce natočila i pilotní díl, nakonec stanice znovu nabídla roli Constance a ta ji pak přijala. (Streeper)