UnREAL (TV seriál)

Drama / Komedie

USA, 2015 - 2018, 26 h 33 min (Minutáž: 40–45 min)

David Pelletier

Fil Eisler

Shiri Appleby, Constance Zimmer, Craig Bierko, Jeffrey Bowyer-Chapman, Amy Hill, Brennan Elliott, Genevieve Buechner, Freddie Stroma, Johanna Braddy, Martin Cummins, Nathalie Kelley, B.J. Britt, Michael Rady, Breeda Wool, Ashley Scott, Christie Laing, Monica Barbaro, Aline Elasmar, Arielle Kebbel, Melissa Marie Elias, Stephanie Bennett, Mitchell Kummen, Ioan Gruffudd, Elise Gatien, Nesta Cooper, Matt Ellis, Christa Andersen, Todd Thomson, Demord Dann, Chris Shields, Toby Levins, Natasha Wilson, Everick Golding, Lee Majdoub, John Specogna, Siobhan Williams, Carmen Moore, Kim Matula, Gentry White, Andrea Brooks, Sonya Salomaa, JR Bourne, Chelah Horsdal, Ty Olsson, Mimi Kuzyk, Sunita Prasad, Peter Benson, Gabrielle Rose, Roark Critchlow, Michael Kopsa, Barclay Hope, Fulvio Cecere, Meredith McGeachie, Emily Maddison, Garry Chalk, Jessica Sipos, Meagan Tandy, Elizabeth Whitmere, Monique Ganderton, Donavon Stinson, Christopher Cousins, Catherine Lough Haggquist, Antonio Cupo, Sarah-Jane Redmond, Darren Dolynski, Jennifer Spence, Haviland Stillwell, Tom Brittney, Bailey Skodje, Malea Mitchell, Lindsay Musil, Alexandra Bartee, Simon Ager, Caitlin Fitzgerald, Cameron Bancroft, Adam Demos, Tyler Hynes, Lane Edwards, Daniel Jacobsen, Carl Lumbly, Zach McGowan, Rondel Reynoldson, Ted Cole, Josh Kelly, Denée Benton, Alexej Vorobjov, Brandon Jay McLaren, Terry Chen, Marcus Rosner, Chelsea Hobbs, Samantha Cole, David Chisum, Stacey Farber, Tracie Thoms, Carrie Anne Fleming, Farrah Aviva, Colin Egglesfield, Christina Jastrzembska, Colleen Winton, Daryl Shuttleworth, Alex Hernandez, Greg Hovanessian, Hannah Levien, Michelle Moreno, Mark Brandon, Karen Kruper, Christina Sicoli, François Arnaud, Natalie Hall, Meagan Holder, Meghan Heffern, Christopher Russell, Donna Benedicto, Angela Moore, Jerry Wasserman, Rachel Hayward

Od kritiky falešných dramat ve vysílaných reality show kruhem zpátky k možným skutečným dramatům v jejich zákulisí. Je mi sice trochu líto, že se UnREAL příliš nedrželo kousavého humoru na úkor soutěžících nanynek zjevného v pilotním díle, ale i přesto jsem se nakonec do neustálých manipulací s aktéry a neočekávaných důsledků ponořil naplno. Jen těch zvratů klidně mohlo být o něco méně, nebo by alespoň některé z nich nemusely zacházet až do tak neuvěřitelných extrémů. Wake up, this place is a vortex of evil and disfunction turning everything it touches to shit, how do you not see that?(27.8.2015)

Stejně, jak reality show nesnáším a nikdy jsem žádnou neviděl ani nesledoval, tak tento seriál mi vlastně ukazuje, že můj instinkt byl správný. Špína, lži , ovlivňování, intriky a chamtivost se střetávají s náznaky fair play, kterou by někteří možná rádi hráli, ale není jim to umožněno. Hluboký úpadek mravů je zde prezentován jako umění jednotlivců manipulovat s ostatními a udržovat si kontrolu za každou cenu. Hlavně za prachy, které jsou stále potřeba na dluhy a hříchy minulosti. Hnus těchto show je zde probrána vskutku dokonale, doslova se všichni svlékají do naha. Není to hezký pohled. A před bednami celé Ameriky jim to baští s pytlem popkornu v ruce jedné a s lahví zteplalého piva v ruce druhé nadšení diváci. Snad se jim podaří při sledování těchto rádoby "reálných" show zapomenout na vlastní hříchy i starosti. A o to přece tvůrcům show jde, ať už je výsledek jakýkoliv a cesta k němu posetá třeba mrtvolami. Show must go on.(1.7.2015)

// Americká zlatíčka z tak trochu jiného úhlu. Studio 60, jenom sluttier. Bez dlouhých řečí, ubohého předstírání nebo sebemenší úcty k tomu, kdo si o nás co myslí. Čistokrevné drama v té nejprimitivnější lidské podobě. Plus UNREAL Shiri Appleby. Everyone will be exposed. První řada: 8/10 Začátek druhé: Náběh na další homerun. Uvidíme. Uvidíme všechno. (zvedám na 9*) Edit:// Druhá řada: 10/10, EXPOSED.(19.1.2016)

“You could make a perfectly happy person jump off a bridge.” “Thank you.” Nemilosrdný pohled za oponu výroby reality show. Tvorba TV romantických pohádek je totiž neskutečná řezničina a kdo při ní neupsal duši ďáblu, tak za nějakou dobu ztratí hlavu, protože tady je svědomí vstup zakázán.(17.7.2016)

S04e08, komplet: V poslednej sezone alebo aj dvoch uz to bolo obohrane, ta potrebuje tu, ta ju odbije, ta sa pomsti, vzapati to lutuje, do toho praca s obocim a nepoucitelni sutaziaci a znicene reputacie a zdravie... Ale vedomie poslednej serie a cakanie, ako to s nimi skonci napatie drzalo do konca. A tiez novy sympaticko-psychopaticky producent... // S02e01: Uiii. Mam z nich radost, zenske su pekne uderne. Chet a network line je trochu otravna, ale asi musi byt aby sa malo co dial na pozadi no. Kazdopadne sa tesim dalej. // Zatial S1: Bavi. Povedala by som, ze je to pritiahnute za vlasy, ze dospele zeny by sa nedali par slovami zmanipulovat do hysterickych hlupani, ale tych par realnych reality show, o ktorych existencii viem, by mi to hned vyvratilo. Stupidna reality show A jej pozadie? Come oon, guilty pleasure ako vysite. Necakali ste snad dalsiu Newsroom, alebo ano? PS: Pustila som si nahodny diel Bachelorette a OMG, to je taka sranda presne vidiet nie len producentov a snahu zachovat si tvar (logika situacii vo vile nie je nijak komplikovana), ale konkretne Rachel, Quinn a Adama za polkou veci. Kazdopadne, unReal ma samozrejme svoje muchy, ale v letnej sezone 2015 obavam sa nic lepsie nebezi.(24.6.2015)

• - Herec Freddie Stroma (Adam Cromwell) se v květnu roku 2016 zasnoubil se svojí kolegyní z 1. série herečkou Johanna Braddy (Anna Martin), se kterou začal chodit při natáčení. (Streeper)

• - Tato epizoda byla natočena ještě před obnovením seriálu na 4. sérii, což vysvětluje ukončení některých dějových linek a happy endy pro mnohé z postav. (hansel97)

• - Čtvrtá série byla vypuštěna jako překvapení jediná celkově na streamovacím kanálu Hulu, načež bylo oznámeno, že s ní seriál končí. Pravděpodobně kvůli slabým číslům 3. série, která ztratila 60 % diváků. (hansel97)