UnREAL (TV seriál)

Drama / Komedie

USA, 2015 - 2018, 26 h 33 min (Minutáž: 40–45 min)

David Pelletier

Fil Eisler

Shiri Appleby, Constance Zimmer, Craig Bierko, Jeffrey Bowyer-Chapman, Amy Hill, Brennan Elliott, Genevieve Buechner, Freddie Stroma, Johanna Braddy, Martin Cummins, Nathalie Kelley, B.J. Britt, Michael Rady, Breeda Wool, Ashley Scott, Christie Laing, Monica Barbaro, Aline Elasmar, Arielle Kebbel, Melissa Marie Elias, Stephanie Bennett, Mitchell Kummen, Ioan Gruffudd, Elise Gatien, Nesta Cooper, Matt Ellis, Christa Andersen, Todd Thomson, Demord Dann, Chris Shields, Toby Levins, Natasha Wilson, Everick Golding, Lee Majdoub, John Specogna, Siobhan Williams, Carmen Moore, Kim Matula, Gentry White, Andrea Brooks, Sonya Salomaa, JR Bourne, Chelah Horsdal, Ty Olsson, Mimi Kuzyk, Sunita Prasad, Peter Benson, Gabrielle Rose, Roark Critchlow, Michael Kopsa, Barclay Hope, Fulvio Cecere, Meredith McGeachie, Emily Maddison, Garry Chalk, Jessica Sipos, Meagan Tandy, Elizabeth Whitmere, Monique Ganderton, Donavon Stinson, Christopher Cousins, Catherine Lough Haggquist, Antonio Cupo, Sarah-Jane Redmond, Darren Dolynski, Jennifer Spence, Haviland Stillwell, Tom Brittney, Bailey Skodje, Malea Mitchell, Lindsay Musil, Alexandra Bartee, Simon Ager, Caitlin Fitzgerald, Cameron Bancroft, Adam Demos, Tyler Hynes, Lane Edwards, Daniel Jacobsen, Carl Lumbly, Zach McGowan, Rondel Reynoldson, Ted Cole, Josh Kelly, Denée Benton, Alexej Vorobjov, Brandon Jay McLaren, Terry Chen, Marcus Rosner, Chelsea Hobbs, Samantha Cole, David Chisum, Stacey Farber, Tracie Thoms, Carrie Anne Fleming, Farrah Aviva, Colin Egglesfield, Christina Jastrzembska, Colleen Winton, Daryl Shuttleworth, Alex Hernandez, Greg Hovanessian, Hannah Levien, Michelle Moreno, Mark Brandon, Karen Kruper, Christina Sicoli, François Arnaud, Natalie Hall, Meagan Holder, Meghan Heffern, Christopher Russell, Donna Benedicto, Angela Moore, Jerry Wasserman, Rachel Hayward, Melvin Gregg, Jaime M. Callica

Už druhý seriál z roku 2015, u ktorého musím s nástupom druhej série zdvihnúť hodnotenie. Niežeby sa tak zlepšil, ale v priebehu prvej série som ho jednoducho vyhodnotila zle a neuvedomila si, ako návykový televízny kúsok to je. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, je veľkou výsadou seriálu. Kde zaostáva scenár, tam nastúpi skazený svet šoubiznisu pretknutý čistokrvnou soap operou a voila - zábavná oddychovka je na svete. Reality show a (ne)realita jej natáčania sú tu zobrazené tak lahodne a provokatívne (a samozrejme s riadnou dávkou klišé), že pre mňa nebol problém tých 10 dielov zhltnúť i za sebou. Psychológia postáv nie je rozpracovaná dostatočne a zvraty (hlavne v druhej polovici série) šuštia papierom, no UnREAL to vyrovnáva hutnou dávkou intríg, ktoré vôbec nevyznievajú stupídne. Téma zákerných ambícií a psychických problémov vyplývajúcich z utopenia sa vo svete šoubniznisu je v druhej sérii doťahované do dokonalosti, kedy psychológia postáv nabrala nový rozmer. Spolu so Scream jedna z najlepších noviniek roku 2015.(14.8.2015)

Money, dick, power. Už dlouho se mi nestalo, aby mě hlavní top postava srala tak hodně jako tady. Rachel je méně šílená a více vychcaná verze Carrie z Homelandu s tím rozdílem, že Carrie mi nelezla na nervy zatímco Rachel mě nutí to sledovat s nožem v ruce. Quinn už zkousnout dokážu a jediná osoba, která je mi tam opravdu sympatická je BJ Maddison. Druhá řada zatím dobré.(3.7.2016)

Stejně, jak reality show nesnáším a nikdy jsem žádnou neviděl ani nesledoval, tak tento seriál mi vlastně ukazuje, že můj instinkt byl správný. Špína, lži , ovlivňování, intriky a chamtivost se střetávají s náznaky fair play, kterou by někteří možná rádi hráli, ale není jim to umožněno. Hluboký úpadek mravů je zde prezentován jako umění jednotlivců manipulovat s ostatními a udržovat si kontrolu za každou cenu. Hlavně za prachy, které jsou stále potřeba na dluhy a hříchy minulosti. Hnus těchto show je zde probrána vskutku dokonale, doslova se všichni svlékají do naha. Není to hezký pohled. A před bednami celé Ameriky jim to baští s pytlem popkornu v ruce jedné a s lahví zteplalého piva v ruce druhé nadšení diváci. Snad se jim podaří při sledování těchto rádoby "reálných" show zapomenout na vlastní hříchy i starosti. A o to přece tvůrcům show jde, ať už je výsledek jakýkoliv a cesta k němu posetá třeba mrtvolami. Show must go on.(1.7.2015)

// Americká zlatíčka z tak trochu jiného úhlu. Studio 60, jenom sluttier. Bez dlouhých řečí, ubohého předstírání nebo sebemenší úcty k tomu, kdo si o nás co myslí. Čistokrevné drama v té nejprimitivnější lidské podobě. Plus UNREAL Shiri Appleby. Everyone will be exposed. První řada: 8/10 Začátek druhé: Náběh na další homerun. Uvidíme. Uvidíme všechno. (zvedám na 9*) Edit:// Druhá řada: 10/10, EXPOSED.(19.1.2016)

Od kritiky falešných dramat ve vysílaných reality show kruhem zpátky k možným skutečným dramatům v jejich zákulisí. Je mi sice trochu líto, že se UnREAL příliš nedrželo kousavého humoru na úkor soutěžících nanynek zjevného v pilotním díle, ale i přesto jsem se nakonec do neustálých manipulací s aktéry a neočekávaných důsledků ponořil naplno. Jen těch zvratů klidně mohlo být o něco méně, nebo by alespoň některé z nich nemusely zacházet až do tak neuvěřitelných extrémů. Wake up, this place is a vortex of evil and disfunction turning everything it touches to shit, how do you not see that?(27.8.2015)

• - Constance Zimmer nejdříve odmítla roli Quinn aniž by si přečetla scénář. Nahradila ji herečka Megyn Price, která dokonce natočila i pilotní díl, nakonec stanice znovu nabídla roli Constance a ta ji pak přijala. (Streeper)

• - Herec Freddie Stroma (Adam Cromwell) se v květnu roku 2016 zasnoubil se svojí kolegyní z 1. série herečkou Johanna Braddy (Anna Martin), se kterou začal chodit při natáčení. (Streeper)

• - Tato epizoda byla natočena ještě před obnovením seriálu na 4. sérii, což vysvětluje ukončení některých dějových linek a happy endy pro mnohé z postav. (hansel97)