UnREAL (TV seriál)

Drama / Komedie

USA, 2015, 20x42 min

David Pelletier

Fil Eisler

Shiri Appleby, Constance Zimmer, Johanna Braddy, Bonita Friedericy, Nathalie Kelley, Francia Raisa, Ashley Scott, Freddie Stroma, Breeda Wool, Christie Laing, Aline Elasmar, Angela Oh, Bryan Batt, Gabriela Hernandez, Tara Gulledge, Arielle Kebbel, Megyn Price, Jessica Rose Smith, Karli Barnett, Billy Beck, Olivia Jordan, Jim Klock, Holly Lynch, Erin Rye, Melissa Marie Elias, Stephanie Bennett, Mitchell Kummen, Elise Gatien, Jeffrey Bowyer-Chapman, Eve Harlow, Nesta Cooper, Matt Ellis, Christa Andersen, Todd Thomson, Demord Dann, Chris Shields, Toby Levins, Natasha Wilson, Everick Golding, Lee Majdoub, John Specogna, Siobhan Williams, Carmen Moore, Brennan Elliott, Craig Bierko, B.J. Britt, Kim Matula, Genevieve Buechner, Gentry White, Amy Hill, Martin Cummins, Andrea Brooks, Sonya Salomaa, JR Bourne, Chelah Horsdal, Ty Olsson, Mimi Kuzyk, Sunita Prasad, Peter Benson, Gabrielle Rose, Roark Critchlow, Michael Kopsa, Barclay Hope, Fulvio Cecere, Meredith McGeachie, Emily Maddison, Garry Chalk, Jessica Sipos, Monica Barbaro, Michael Rady, Meagan Tandy, Elizabeth Whitmere, Monique Ganderton, Donavon Stinson, Christopher Cousins, Catherine Lough Haggquist, Antonio Cupo, Sarah-Jane Redmond, Darren Dolynski, Jennifer Spence, Haviland Stillwell, Tom Brittney, Bailey Skodje, Malea Mitchell, Lindsay Musil, Alexandra Bartee

Už druhý seriál z roku 2015, u ktorého musím s nástupom druhej série zdvihnúť hodnotenie. Niežeby sa tak zlepšil, ale v priebehu prvej série som ho jednoducho vyhodnotila zle a neuvedomila si, ako návykový televízny kúsok to je. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, je veľkou výsadou seriálu. Kde zaostáva scenár, tam nastúpi skazený svet šoubiznisu pretknutý čistokrvnou soap operou a voila - zábavná oddychovka je na svete. Reality show a (ne)realita jej natáčania sú tu zobrazené tak lahodne a provokatívne (a samozrejme s riadnou dávkou klišé), že pre mňa nebol problém tých 10 dielov zhltnúť i za sebou. Psychológia postáv nie je rozpracovaná dostatočne a zvraty (hlavne v druhej polovici série) šuštia papierom, no UnREAL to vyrovnáva hutnou dávkou intríg, ktoré vôbec nevyznievajú stupídne. Téma zákerných ambícií a psychických problémov vyplývajúcich z utopenia sa vo svete šoubniznisu je v druhej sérii doťahované do dokonalosti, kedy psychológia postáv nabrala nový rozmer. Spolu so Scream jedna z najlepších noviniek roku 2015.(14.8.2015)

Po celé první sérii: Geniální námět. Opravdu hezká myšlenka, která mě velice lákala a vlastně asi byla jediným magnetem, který mě u tohoto seriálu udržel. Téměř všechno je špatně - postavy mi nepřirostly k srdci, často je děj nelogický, špatně (trhaně) vyprávěný, všechno působí lacině a často i hloupě. Postavám jsem neporozumněl, nepochopil je a nesžil se s nimi. Při psaní tohoto komentáře si vlastně uvědomuju, jak promrhaný nápady to byl. Škoda. I přesto však mě zůstal pocit, že tři hvězdičky jsou k tomuto seriálu tak akorát.(6.8.2015)

“You could make a perfectly happy person jump off a bridge.” “Thank you.” Nemilosrdný pohled za oponu výroby reality show. Tvorba TV romantických pohádek je totiž neskutečná řezničina a kdo při ní neupsal duši ďáblu, tak za nějakou dobu ztratí hlavu, protože tady je svědomí vstup zakázán.(17.7.2016)

Stejně, jak reality show nesnáším a nikdy jsem žádnou neviděl ani nesledoval, tak tento seriál mi vlastně ukazuje, že můj instinkt byl správný. Špína, lži , ovlivňování, intriky a chamtivost se střetávají s náznaky fair play, kterou by někteří možná rádi hráli, ale není jim to umožněno. Hluboký úpadek mravů je zde prezentován jako umění jednotlivců manipulovat s ostatními a udržovat si kontrolu za každou cenu. Hlavně za prachy, které jsou stále potřeba na dluhy a hříchy minulosti. Hnus těchto show je zde probrána vskutku dokonale, doslova se všichni svlékají do naha. Není to hezký pohled. A před bednami celé Ameriky jim to baští s pytlem popkornu v ruce jedné a s lahví zteplalého piva v ruce druhé nadšení diváci. Snad se jim podaří při sledování těchto rádoby "reálných" show zapomenout na vlastní hříchy i starosti. A o to přece tvůrcům show jde, ať už je výsledek jakýkoliv a cesta k němu posetá třeba mrtvolami. Show must go on.(1.7.2015)

S02e01: Uiii. Mam z nich radost, zenske su pekne uderne. Chet a network line je trochu otravna, ale asi musi byt aby sa malo co dial na pozadi no. Kazdopadne sa tesim dalej. // Zatial S1: Bavi. Povedala by som, ze je to pritiahnute za vlasy, ze dospele zeny by sa nedali par slovami zmanipulovat do hysterickych hlupani, ale tych par realnych reality show, o ktorych existencii viem, by mi to hned vyvratilo. Stupidna reality show A jej pozadie? Come oon, guilty pleasure ako vysite. Necakali ste snad dalsiu Newsroom, alebo ano? PS: Pustila som si nahodny diel Bachelorette a OMG, to je taka sranda presne vidiet nie len producentov a snahu zachovat si tvar (logika situacii vo vile nie je nijak komplikovana), ale konkretne Rachel, Quinn a Adama za polkou veci. Kazdopadne, unReal ma samozrejme svoje muchy, ale v letnej sezone 2015 obavam sa nic lepsie nebezi.(24.6.2015)

• - Constance Zimmer nejdříve odmítla roli Quinn aniž by si přečetla scénář. Nahradila ji herečka Megyn Price, která dokonce natočila i pilotní díl, nakonec stanice znovu nabídla roli Constance a ta ji pak přijala. (Streeper)

• - Herec Freddie Stroma (Adam Cromwell) se v květnu roku 2016 zasnoubil se svojí kolegyní z 1. série herečkou Johanna Braddy (Anna Martin), se kterou začal chodit při natáčení. (Streeper)