UnREAL (TV seriál)

Drama / Komedie

USA, 2015, 20x42 min

David Pelletier

Fil Eisler

Shiri Appleby, Constance Zimmer, Johanna Braddy, Bonita Friedericy, Nathalie Kelley, Francia Raisa, Ashley Scott, Freddie Stroma, Breeda Wool, Christie Laing, Aline Elasmar, Angela Oh, Bryan Batt, Gabriela Hernandez, Tara Gulledge, Arielle Kebbel, Megyn Price, Jessica Rose Smith, Karli Barnett, Billy Beck, Olivia Jordan, Jim Klock, Holly Lynch, Erin Rye, Melissa Marie Elias, Stephanie Bennett, Mitchell Kummen, Elise Gatien, Jeffrey Bowyer-Chapman, Eve Harlow, Nesta Cooper, Matt Ellis, Christa Andersen, Todd Thomson, Demord Dann, Chris Shields, Toby Levins, Natasha Wilson, Everick Golding, Lee Majdoub, John Specogna, Siobhan Williams, Carmen Moore, Brennan Elliott, Craig Bierko, B.J. Britt, Kim Matula, Genevieve Buechner, Gentry White, Amy Hill, Martin Cummins, Andrea Brooks, Sonya Salomaa, JR Bourne, Chelah Horsdal, Ty Olsson, Mimi Kuzyk, Sunita Prasad, Peter Benson, Gabrielle Rose, Roark Critchlow, Michael Kopsa, Barclay Hope, Fulvio Cecere, Meredith McGeachie, Emily Maddison, Garry Chalk, Jessica Sipos, Monica Barbaro, Michael Rady, Meagan Tandy, Elizabeth Whitmere, Monique Ganderton, Donavon Stinson, Christopher Cousins, Catherine Lough Haggquist, Antonio Cupo, Sarah-Jane Redmond, Darren Dolynski, Jennifer Spence, Haviland Stillwell, Tom Brittney, Bailey Skodje, Malea Mitchell, Lindsay Musil, Alexandra Bartee

Hm, tak to byl teda superhnůj, natočen ovšem parádně a bez polehčujících okolností, které by žumpu kolem podobných reality šou alespoň trochu omilostnily. Přesně naopak, tušení se ještě připotvrdilo. Špičkový scénář, člověk žasne nad dovedností rozpracovat psychologii celého toho obludária a roztřídit monstra od škodících jen sobě po ubližující dalším z přísavků a manipulantů. Průšvih ale je, že se na to, jako na všechno odporný, nehorázně dobře kouká.(17.5.2016)

// Americká zlatíčka z tak trochu jiného úhlu. Studio 60, jenom sluttier. Bez dlouhých řečí, ubohého předstírání nebo sebemenší úcty k tomu, kdo si o nás co myslí. Čistokrevné drama v té nejprimitivnější lidské podobě. Plus UNREAL Shiri Appleby. Everyone will be exposed. První řada: 8/10 Začátek druhé: Náběh na další homerun. Uvidíme. Uvidíme všechno. (zvedám na 9*) Edit:// Druhá řada: 10/10, EXPOSED.(19.1.2016)

“You could make a perfectly happy person jump off a bridge.” “Thank you.” Nemilosrdný pohled za oponu výroby reality show. Tvorba TV romantických pohádek je totiž neskutečná řezničina a kdo při ní neupsal duši ďáblu, tak za nějakou dobu ztratí hlavu, protože tady je svědomí vstup zakázán.(17.7.2016)

Právě jsem dokoukala 2.sérii a je to vážně zatraceně dobrý seriál. U úplně prvního dílu jsem si říkala, že to bude hrozná blbost, ale pak se tam objevilo tolik intrik, manipulátorství, podvodů a depresí, že mě to donutilo se pořád dívat a dívat a bavilo mě to. Je to napínavé, depresivní, intrikářské a svým způsobem i dokonalé.(13.8.2016)

Money, dick, power. Už dlouho se mi nestalo, aby mě hlavní top postava srala tak hodně jako tady. Rachel je méně šílená a více vychcaná verze Carrie z Homelandu s tím rozdílem, že Carrie mi nelezla na nervy zatímco Rachel mě nutí to sledovat s nožem v ruce. Quinn už zkousnout dokážu a jediná osoba, která je mi tam opravdu sympatická je BJ Maddison. Druhá řada zatím dobré.(3.7.2016)

• - Herec Freddie Stroma (Adam Cromwell) se v květnu roku 2016 zasnoubil se svojí kolegyní z 1. série herečkou Johanna Braddy (Anna Martin), se kterou začal chodit při natáčení. (Streeper)

• - Constance Zimmer nejdříve odmítla roli Quinn aniž by si přečetla scénář. Nahradila ji herečka Megyn Price, která dokonce natočila i pilotní díl, nakonec stanice znovu nabídla roli Constance a ta ji pak přijala. (Streeper)