Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Ivoman

A z Kapitána Ameriky je zápornej zkurvysyn, no super. Vlastně přesně dle USSA, napřed dělal hodnýho a teď je z něj podrazáckej zmrd. Jinak novej Spider-Man je skvělej, Ant-Man jako Mega-Man taky, 3D funguje skvěle, opět bravurní podívaná. ()

curfew77

Na tuhle hru "kdo dostane víc komiksových postav do jednoho filmu" odmítám přistoupit, takže se zákonitě už dost ztrácím v tom, kdo přišel odkud, ke komu patří a koho nemá rád. Přestože se CA:OV (čím dál šroubovanější názvy myslím dobře symbolizují, jak pracně se tyhle cross-cross-overy v číchsi hlavách rodí) může opřít o velmi slušné herce, chaos ve všech těch motivacích a nekonečných pomstách jednoho druhému to prostě zabíjí. 50 %, jen tak tak dokoukané and please, make it stop. Všichni. PS: Bohužel, na Gwyneth Paltrow, které tomu mohla vynést 10 procent navíc, se tentokrát šetřilo. PPS: Že ten červený android (nebo co) je ve skutečnosti Paul Bettany, jsem poznal až tady podle obsazení, heč! ()

pekas

Winter Soldier byl už ve dvojce velkým osvěžením a pokračuje v tom i tady. Témata kontroly a pomsty jsou silná a poměrně dobře zpracovaná. Jasně, zase tak moc se u toho přemýšlet nemá, člověk by se mohl chtít ptát, proč Iron Mana a spol. nezajímala fakta. Ale záminka, aby se do sebe pustilo 6 na 6 superhrdinů se nějaká najít musela. Dávám 84% ()

DoNotCross

Z mého pohledu nejambicióznější marvelovka ever. Bratři Russoovy toho měli v úkolníčku opravdu hodně a na výsledku je to bohužel vidět. Čím začít? Třeba představení nových postav je super. Nový Spider-Man je snad ten nejlepší filmový pavouk vůbec a jeho ukecanost a hravost zapadá do týmu jako prdel na hrnec. Těším se na sólovku. Black panter už mi přišel krapet matný, ale tu sólovku by taky utáhl. Rozhodně má potenciál přinést do emkového univerza něco temného, což ale stejně asi nevyjde. Problém s těmito představovačkami je, že zbytečně brzdí tempo filmu a pro příběh nejsou podstatné. Samotná konflit Kapa se Železňákem má rozhodně pevný základ a dává smysl, jeho vyhrocenost už ne, stejně tak ta příšerná Kapova zabejčenost. Ono by nakonec světu bylo líp, kdyby Avengers rozpustili, protože i když zastaví emzáckou invazi, napáchají na tom ekvivalentní škodu. Centrální scéna, kdy si kluci a holky dávají po hubě smrdí umělinou. Ono, Kapitán s Iron Manem by si po té držce i dát mohli, ale u těch ostatních je to už dost diskutabilní. Největší dno nastává při střetu Hawkeye a Black Widow. Je těžké do té držkované nějak citově investovat, protože je prostě moc vychtěná, jakkoliv je pochopitelné, že jsou na sebe postavy nasrané. Je to jako by se celá ČR prala každý týden kvůli tomu, co zrovna prolézá parlamentem. Ani akce, která byla minule perfektní, mě tentokráte tak nenadchla, místy je to už drobet nepřehledné. Ve výsledku musím přiznat hlavounům z Marvelu kuráž, že si takhle dobrovolně zkomplikovali život a konfliktu dopřály trvalé následky. Ten biják je důležitý pro celý červenobílý vesmír, ale pouze součtem událostí, nikoliv svou kvalitou a diváckou slastí. Marvel je očividně na vrcholu a ve své megalomanii má pocit, že nemůže šlápnout vedle. Ač smekám před tím, co se jim podařilo vybudovat, jako pokornožrout bych ocenil hledět více na filmové umění, než na to, jak ten či onen biják ovlivní budování fiktivního univerza a zlepší prodejní čísla postaviček. Ale mašina se už rozjela a dalších pár let svůj kurz určitě měnit nebude... ()

jprmusic

To jako vážně ? Desítky neustále se opakujících klišé kterým vévodí směšnej panáček s kuklou a štítem - zlatej Deadpool ...... ()

Echoes

Po skončení jsem si uvědomil, že jsem nekouknul na mail/fb ani jedou, což jsou automaticky dvě *. S tím jsem ale také zjistil, že nemám ponětí, co se tam dělo a jedné, co vím je, že Jr. už je za zenitem a Scarlett je stále kočka. A to není na víc než ty dvě. ()

Kubi21

Po druhém Kapitánovi ohromné zlepšení, kterému v mých očích chybí malinko do plné palby. Velice povedený konflikt dvou frakcí v Avengers. Je pravda, že tady z Iron Mana/Starka je místo toho grázlíka dost nesympatický mamlas, který si nedá nic vymluvit, což platí i o Rogersovi, ale ten je přece jenom větší sympaťák (mluvím o postavách, ne hercích). Zápletka je velice nosná a Black Panther je dalším osvěžením do drobet nabubřelé a dech ztrácející bandy Avengers. Druhým osvěžením je Ant-Man a vůbec celá mydlírna na letišti. Vlastně ono se ve filmu pořád něco děje, ale naštěstí tam chybí nějaké monster akce a vše je takové přirozené a velice koukatelné. Jen tak dál. ()

Kimkong

Na Márvelovku celkem pomalé tempo. Nicméně zde nebyly nudné pasáže. Z Capitána Ameriky se zde stane padouch a to jen díky drobným tajemství z jeho minulosti. Přes držku si dávají slušně. Ačkoli některé postavy to neberou vážně. ()

savatage

Captain America mi přišel z celého Marvelu snad jako jedna normální postava, která se mi líbila. Ano líbila, než se zrodila tato parodie na Avengers. Film je lehce předvídatelný. Postavy si v soubojích hledají stejně silné soupeře, nikdo nevyčnívá z davu, nic čeho by se dalo chytit a těšit se na daný moment. Nenajdete zde žádný zlom, silné místo. Hudba utopená, tak jako celý příběh. Filmy od Marvel's komiks mi poslední dobou přijdou jako vyrážka na genitáliích, kterou si nepřejete aby byla a přece stejně je. Stejně jako ono postižené místo chcete podrbat a ono to stejně svědí a svědí a jako další filmy od Marvel's, které zase někdo natočí. ()

Mkartaylas56

Třetí Captain America, který já osobně často zaměňuji za "třetí avengers" se stejně jako Winter Soldier povedl. Opět tu máme skvělé akční sekvence, práci s postavami, mezi kterými jsme mohli vidět nováčky jako nového Spider-Mana nebo Black Panthera a taktéž povedený scénář, který zajistil hned několik zvratů a další větší posun v příběhu nejen samotného Kapitána, ale v podstatě skoro všech avengerů. Za mě tedy velká spokojenost, dokonce si troufnu říct, že Civil War řadím mezi mé minimálně top 3 nejoblíbenější marvelovky a nám všem nezbývá nic jiného než čekat na další snímek bratří Russoů: Avengers: Infinity War (tento koment píšu již po Black Pantherovi). 90% ()

PAVLIS

Bratři Russo si stále drží vysoký standard bojových scén, ale podobně jako minule jejich Kapitán dojíždí na příliš rozvětvený scénář. Ten je na komiksárnu opět nezvykle ambiciózní a vážný. Jednoduše thriller jak vyšitý, nebýt nakouknutí Spider-boye a Ant-mana. Bohužel ale také dělá z nového Kapitána Avengers 2.5, když se to tu hemží přespříliš postavami a dlouho není jasné, co je vlastně hlavní linie příběhu. Proto ke konci opět převažuje únava nad spokojeností. UPDATE 2019: Zápletka postavená na jedné fotce Buckyho je iritující, stejně tak i vzájemný souboj Avengers, kdy se "nesmí" zabít. A záporák je opět z kategorie zapomenutelných, takže víc než kvalitní akci a pár otázek k zamyšlení tu bohužel nevidím. ()

Nathaniell

Z Captaina Vietnama se stal anarchista, zatímco Tomio Sralk upgradoval na moralistu. Tak: Jediné vysvětlení je, že se svět zbláznil. Naštěstí v tomhle filmu nejde jenom o ně, takže se je i na co dívat: Vznik Black Panthera, nový Spiderman a další detaily díky kterým stojí za to vidět film. A teď zase zápory: Začátek je debilní stejně jako konec, aneb: Podle mého měl Iron Ass idiotu Captaiiiinovi alespoň uříznout hlavu tupou pilkou. Za jeho náznak: "Já ti rozumím a ty mně ne..." Zasluhoval prošlápnout koleno i varlata (pokud je má.) Tenhle film nakakal do obličeje všemu, co ve všech předchozích snímcích tvrdil. 2*. PS: Nechci vidět žádný film od Marvela v kině. (porušeno až filmem Venom. Mám výdrž, co?) ()

borohub

Rozhodně nejlepší díl Kapitána Ameriky. Bohužel pro mě, na Marvelovky nekoukám chronologicky jak vychází, ke všemu občas i nějaké vynechám, takže některé postavy (a tedy i jejich příběhy) pro mne byly velkou neznámou. Bylo by asi prospěšnější abych nejdřív viděl toto a až pak Avengers Infinity war, ale co se dá dělat. Film ale rozhodně baví, je plný akce. Asi první film ze série, kde mi je daleko sympatičtější postava Kapitána Ameriky než Iron Mana (a to Kapitána Ameriku jako postavu rád nemám). 85% ()

donnovann

Postupem času je opravdu těžký oříšek okomentovat film ze studia Marvel, nýbrž nepřináší nic nového, a je stále o tom samém. Nudný bezcharakterní záporák, který o vše přišel a proto se mstí, to už diváka opravdu nebaví. Nezachrání to ani hromada postav z předchozích filmů. Jediné plus je bojová scéna na letišti, která se opravdu povedla ale zbytek? To není Kapitán Amerika ale zcela nudné pokračování Avengers. ()

Barghest

Film jak z pásový výroby. Celá ta zápletka se na první pohled zdá jako logický důsledek předchozích událostí, ale je vystavěná na dost vratkých základech. V MCU si po 13 (!) filmech bezuzdného ničení najednou vzpomněli, že činy jejich hrdinů nemají vždycky pozitivní následky, a rozhodli se na tom postavit děj, který díky tomu působí dost nevěrohodně a trochu zbytečně. Věci se dějí jen proto, aby si mohli dát Cap s Iron Manem po hubě. (Co jen mi to připomíná? Že by BvS?) Postav je tu až příliš, takže mnoho z nich je naprosto zbytečná (včetně obzvlášť nudného záporáka) nebo je jejich potenciál trestuhodně pohřben špatným scénářem (Scarel Witch, Vision). Jediná scéna, která opravdu utkví, je bitka na letišti. Sice postrádá logiku, ale aspoň je slušně natočená. Ale to je především díky Spideyho a Antmanovu blbnutí (jediné dvě opravdu zajímavé postavy, byť mají málo prostoru). ()

helrohir

Marvel opäť zabodoval. Zároveň je však trošku atypická marvelovka, a to minimálne z dôvodu, že tu chýba klasický záporák, ktorého musia hrdinovia spoločne poraziť. O to viac sa film zameriava na charaktery jednotlivých postáv a ich vzájomné vzťahy. Je však pravda, že príbeh je tak trošku banálny a motivácie postáv púšťať sa do konfrontácie so svojimi "kolegami" a priateľmi sú viac menej povrchné. Film najviac pozdvihuje perfektá akcia, plná skvelých nápadov a dokonalej choreografie. Nové postavy (Spider-Man a Black Panther) taktiež celkom dobre zapadli a ich potenciál do samostatných filmov je tak na dobrej ceste. Nie je to najlepšia marvelovka, ale páči sami, ako si celé to ich filmové univerzum drží stabilnú kvalitu filmov bez výraznejších zaváhaní. 75%. ()

MarvelLover

Tento film je mým nejoblíbenějším filmem ze světa MCU a to právem... vidět proti sobě stát Captaina Americu, Iron Mana a jejich týmy tvořené ostatními členy Avengers je úžasný. Každý hrdina si tu stojí za svým, jeden souhlasí s podepsáním Sokovijské smlouvy a druhý zase ne, je tu spouta akce a napětí. Baron Zemo jako hlavní záporák filmu, je skvělý a nebál bych se říct, že je to jedna z nejlepších záporných postav světa MCU, jeho dějová linka tu není ukončená a moc rád bych ho v nějakém filmu ještě viděl. Ten film miluji. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)