Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

viewer

Být válkou od kluků z Marvelu, spáchám raději sebepříměří. V klasickým vytahování, kdo do doplivne dál mě bavil snad jenom Spiderman. Právě kvůli němu jsem v polorozsvíceném sále zkouknul všechny asistenty asistenta sekretáře poradce kostýmů s paní, co sbírala prázdný kelímky od coly. Ze začátku to mělo stejnej drive jako když se prali borci od DC, tři sta čtyřicet osm okoukaných ran pěstí pak završí průměrná tři sta čtyřicátá devátá. Aspoň myslím, v tom rychlým střihu se to blbě počítá. Ale co, tak nám trochu ruply nervy, napíšu liebesbrief, dám líbísek na fejsu a pošlu novou žádost o přátelství. ()

KcarlosK

Což o to, kouká se na to pěkně. Ale ihned po skončení mi začali docházet ty nedostatky. Nemá to emoce. Vše je dělané pouze na efekt. Jelikož je to Disney, tak se nemusíme bát o žádnou z postav. A to včetně záporáka. Crossbones má pouhé cameo. Proč? Protože nemají koule na komiksový konec. Což je škoda. Holland je tragický Spidey. Navíc asi nikomu nedošlo, že je na špatný straně. Tony by ho odmaskoval a tím ohrozil jeho samého i jeho rodinu. Což byl v komiksu dost podstatný důvod toho, že byl na straně Capa. A takhle by se bohužel dalo pokračovat ještě dlouho. Sice to má 148 minut, ale celé mi to přišlo jako sestříhaná verze. A stejně jako u druhých Avengers si neodpustím výtku k akčním sekvencím. Ten zběsilý střih mě nevtáhne do děje, ale přivodí mě akorát bolehlav. Běžte se učit od Del Tora a jeho Pacific rimu, amatéři. Suma sumárum se dá pochválit pár detailů (Black Panther, Peggy, Ross...), ale celkově to začíná jít s Marvelem z kopce. ()

majorzeman13

Mé první dojmy po shlédnutí tohoto velkolepého,monstrozního,působivého předimenzovaného blockbusteru jsou takové ,že jako film se my samozřejmě líbil a to moc ! " Výborná,velkolepá akce" Perfektní obsazení+ třešnička na dortu Ant-man a Spider-man........příběh,děj = je též fajn v poho + politický podton,že? Viděl jsem v kině ve 3D s dabingem a myslím ,že v originále s titulky a ve 2D by se my tento biják líbil ještě více ! PS: Humoru ubylo,ale to my nevadilo .Prostě prozatím hodnotím maximálně kladně,ale to neznamená,že po čase může být jinak !? PSS: Samozřejmě,že byly i zápory....např: to celkem zbytečné 3D (chápu chtějí vytřískat z toho co se dá..) příliš mnoho postav superhrdů..tím pádem málo prostoru třeba pro pana M. Freemana apod......"Bavil jsem se královsky" ()

Atom84

Tak tohle bylo zklamání, Kapitán Amerika co se klidně mohl jmenovat Avengers. Už v Age of Utron si museli vytvořit nepřítele, aby měli proti komu bojovat, a v Civil War to bohužel pokračuje. Efekty parádní, ale to je bohužel jediné co snese kritiku. Škoda. ()

kickassgirl

bezpochyby zatial najlepsia marvelovka, odpadla som z trikov (nemyslela som ze sa da od ultrona posunut tak velmi dopredu) a vyzdvihnut musim vybornu pracu Opalocha. Vtipne, akcne, komorne, Civil War ma ani na sekundu nenudil. ()

Wiceman

Jakžto velkej fanda Batmana a celýho DC universa musím smutně (ale přitom nadšeně ... heh) přiznat, že tenhle kousek vyhrává celý to vs. Superpower beatdown. Dokonce musim přiznat, že celá zápletka filmový Civil War je o stupínek lepší, než ta komiksová (a to jsem též fanda i Marvel Universa - geek no :D ). Každopádně všechny postavy v tomhle filmu jsou prostě skvělý. Od samýho začátku jsem byl na straně Capa, ale i tak si najdu svoje oblíbence v teamu Stark. Co se týče castingu tak Marvel rozhodně opět vede před DC (Luthorem v BvS si to prostě posrali a tečka) obvzlášť obsazení T'chally a Spider-mana je zvládnuté na jedničku. Poměr drama, akce a humoru je tu taky zvládnutej na výbornou, takže se dobře bavíte, ale občas Vám ukápne i slzička za některý postavy. Osobně si myslim, že tohle se mělo jmenovat raději Avengers: Civil War a na Age of Ultron raději pomalinku polehounku zapomínat. PS: Ke konci jsem začal sympatizovat s Tonym, poněvadž měl sakra dobrej důvod jít proti Buckymu. Verdikt: Pět hvězd jak vyšitejch a doufejme, že si takovou kvalitu Marvel udrží i dalších kousků. ()

Bassko

Film som nevidel a ani ho neplánujem vidieť, keďže poznám Marvel a viem, že produkujú sračkoidnú tvorbu. Len ma trochu udivuje ako ľudia stále letia na takéto trápne recyklovanie. Stavím sa s vami, že aj dvojhodinový záber na psie exkrementy so značkou Marvelu by malo 80%-né hodnotenie... ()

M_Slovan

Jsem fanoušek spíše DC než Marvelu. Captain America: Občanská válka je nejlepší komiksový film, co jsem doposud viděl. Tečka. ()

karelhura

Dal bych 5 ale mám obavy s rychle bobtnající rodinou super hrdinů. Film je moc fajn, člověk se nenudí. Skvělé vychytávky a hlášky, jen těch stokilových facek bych ubral. ()

jiri.juricek

Zatím nejlepší týmovka? Vypadá to tak. Po spackaných druhých Avengers tu máme super týmovku se skvělým příběhem, vymazlený vizuál a pořádný bitky :) Mě v tom asi nic nechbělo, běžte na to, budete spokojení jak želvy v krunýři :) ()

FrankZabak

Když bych hodnotil jako trilogii o Captainovi,tak zajisté nejlepší díl. Když bych k tomu přihodil všechny díly o Avengers,tak už bych váhal,ale rozhodně by se to pohybovalo mezi 3 nejlepšíma dílama :-) Chválím a konečně jsem opravdu přišel na jméno kapitánovi a jako málokdo jsem mu fandil vice než Iron manovi :D Musím pochvalit i vtáhnutí do Avengers Spidermana a Antmana,ikdyz jsem měl poprvé strach,kdyz jsem videl prvni záběry se Spidermanem,tak to pak ve fightu odčinil a nakonec tomu dal korunku :-) Těším se na další díly a pokud Marvel pujde tímhle směrem,tak se máme na co těšit :D Jen škoda,že na závěr tam třeba nepřilítl Thor nebo Hulk :D ()

MartinosIav

Lepsi nez Batman vs. Superman, ale nic lepsiho nez prumerne hodnoceni si to nezaslouzi... Vic mlaceni a vic efektu z toho proste kvalitnejsi film ani zabavu neudela. Film na nedeli odpoledne v zime, kdy je za okny pocasi, ze by ani psa nevyhnal, nejde vam doma internet a vsechny knizky mate precteny... ()

marvolo

No, po slabšom druhom diele Avengers s názvom Vek Ultrona som bol v očakávaniach dosť opatrný. Problémom Avengers 2 bolo hlavne to, že film v kine nikoho prakticky ničím neprekvapil. Trailer k filmu bol dosť výstižný, publikum počas celého premietania vedelo, v čom spočíva zápletka (ak sa to zápletkou dalo nazvať), kto proti komu bojuje a že sa to celé skončí jedným obrovským masakrom. Preto som rád, že trailer k filmu Civil War neprezradil až tak veľa. Vedeli sme, že sa Kapitán a Iron man proti sebe postavia a že v tom bude hrať hlavnú úlohu Bucky. A že uvidíme nejaké nové postavy. Ale že v pozadí celého deju bude ukrytý tajný plán nejakého nemeckého vojaka, ktorý vlastne tím avengerov poštve proti sebe, asi netušil nik. Film v podstate nemá klasického záporáka a to je pre nás nové a určite aj dobré. Proti sebe stoja dve skupiny, každá má svoju pravdu a každá za ňu aj bojuje. Film si drží slušné tempo, je niekedy až záhadný, akcia je skvelá a mne sa páčila aj hudba. Nové postavy ako Black Panther a Spider man zapadli perfektne, fakt si neviem predstaviť ich lepšie zapracovanie do samotného deja. Osobne sa teším aj na ich sólovky. Film teda hodnotím asi na maximum, už druhý diel Kapitána bol skvelý a tento v ničom nezaostáva, je možno ešte o kúsoček lepší. Vidieť všetky tieto postavy a všetkých týchto hercov v jednom filme, v jednej bitke je pastva pre oči. Na druhej strane ale, a to je možno jediné a malé negatívum, je, že tých postáv je tak strašne veľa a tak dlho už bojujú proti všeliakým mocným bytostiam, že asi nejaká veľká a hrdinská smrť by bola na mieste. Ale verím, že aj to príde. ()

dark_globe

SPOILER ALERT !!! veľmi dobre zvladnuta marvelovka . sice tam bolo zopar nudnych alebo hluchych momentov ale celkovo OK . velke plus za prekvapenie na konci , kde namiesto boja s nejakymi "prebudenymi super soldiermi" prišiel nečakany zvrat . atmosfera zhustla a pri zaverečnom suboji som fandil starkovi nech dorazi winter soldiera . ()

PedroNovak

Dlouho jsem se u Marvelovky takhle nenudil.Film jen pro fandy hrdinů v latexovych oblecich jinak uplne o ničem.Tu delku filmu jsem nepochopil asi nejvíc.3 hodiny se schyluje k ničemu.Kdyby se v pulce filmu objevily titulky bylo by to asi úplně stejny.Fakt kardinalni konec,ono to vlastne asi ani neskoncilo proste uz asi dosel film. ()

tom173

Pro mě zdaleka nejlepší marvelovka. Vážnější tón tomuto univerzu sluší. Moc se mi líbí kam se Marvel poslední dobou ubírá, snad to další sólovky Iron mana a Thora (které mě moc nebereou) nepokazí. ()

majo.96

Podľa môjho názoru najhoršia Marvelovka od Captain America: The First Avenger - 67% , necelej prvej 1,5 hodiny politická debata ktorá je vzhľadom na politiku na slovensku úplná nuda. Potom sa to začne rozbiehať, ale už to nie je tak ako v predchádzajúcich dieloch. Jedno sa ale musí nechať - záporák ktorý nemá žiadne superschopnosti / vybavenie dokáže rozoštvať Avengerov. Teraz mi iné neostáva len počkať na Apocalypse aby som si napravil chuť na nové Marvelovky :). ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)