Útok trojhlavého žraloka

Ryan Piotrowski

Kostýmy:

Janet Longton
  • JohnMiller

Jáj, ľudia, to bolo tak zlé, že si to ani neviete predstaviť. Raz za uhorský rok sa dostanem k televízií a aj to si musím pozrieť takýto nehorázny odpad. Bolo asi 10 hodín večer, len tak si prepínam a zrazu na nejakej Maďarskej stanici vidím Dannyho Treja ( známy z filmu Machete, Machete Kills či z reklamy na Mountfield). Na toho herca mám takú svojskú slabosť takže prečo nie, tv program hovoril, že sa film volá 3 Headed Shark Attack, hmmm to som nevidel, iba 2 Headed Shark Attack a to bola tiež riadna kravina. Ale už keď pritom sedím, samozrejme si to pozriem. Toľko zlých filmových substancií som nevidel takto pokope už veľmi dávno. Pasujem túto s*ačku za najhorší film roku 2015. Chápete? Partia mladých ľudí si vyjde na dovolenku do prímorskej oblasti, kde ich začne loviť troj-hlavý žralok, Ktorého zobrazujú pod hladinou iba dvomi animáciami. Doprava a doľava. Animácia CGI efektov je hrozná.... Najhoršia na svete, neprirodzená, ale však tam boli iba dve!!! To sa nemohli troška viac posnažiť? Asi nie. Do polovice filmu takmer nikto z partie neumrie, až na posádku vojakov z druhej lode Dannyho Treja, ktorý si sám na seba spravil nepeknú paródiu. Keď mu na čln skočil žralok a on doňho vystrieľal všetok zásobník, vytiahol mačetu a odsekol mu hlavu... Jasné, že to nebol koniec, narástli mu ďalšie tri ale ide o ten princíp. A potom tento nesmrteľný tvor zabíjal aj na súši, taký bol šikovný. A to vznikol z odpadových vôd. Partia sa dostala na ostrov ale rozhodla sa, že sa vráti na more, tak nasadli do dvoch člnov. Jeden bol za chvíľu zničený aj s posádkou piatich ľudí. Žralok na nich skočil a všetko to vybuchlo. Z druhej lode sa jedna ženská rozhodla, že ich zachráni, hoci všetko vybuchlo a horí... IQ na bode mrazu. Ďalšiemu zase odhryzol žralok ruku. Ranu neobviazali, tam kde bola ruka odťatá ale proste iba chceli zastaviť krvácanie, pričom bolo všetko mäso vonku. Samozrejme sa ten chlapík heroicky obetuje bez zmyslu. No a nakoniec, ich inteligencia stúpne o milión IQ a prídu na to, že keď trojhlavý žralok vznikol zo smetí, tak tie smeti ho aj zabijú.. Náhodou boli na smetiarskej lodi, aj také niečo asi existuje, a tak povyhadzovali smeti na hladinu, ktoré žralok nakoniec zjedol a aj záhadným spôsobom zomrel. Hlavné postavy to síce nevideli ale asi svojej teórií verili natoľko, že spokojne odišli.... Koniec. Ďakujem aj Maďarskej stanici za skvelý dabing... Tak z chuti som sa nezasmial pri žiadnej komédií už véééééééééééééééééééééééééééélmi dávno...(31.7.2015)

• Terva

CITÁT - Vrať se, ve vodě je žralok........... Film jen pro otrlé diváky. Hrozí totiž, že při sledování chcípnete.....smíchy...... CITÁT - Musíme spustit poplach třetího stupně............. O trojhlavém žralokovi jsem ještě neslyšel, ale konečně jsem ho viděl. Krásná úleťárna, která je kupodivu zábavnější než předchůdce - "Útok dvojhlavého žraloka" Zde, dokonce, mají i některé dialogy smysl. Doporučuji si film pustit jen jako sluchovou kulisu a nedívat se, protože teprve tak si snímek vychutnáte a budete mu chtít dát nějakou cenu. Doporučuju Malinu, ale to bych urazil Malinu. Tohle je prostě jeden z těch filmů. který patří do kategorie 1 000 filmů, které (ne)musíte do konce života vidět. A proč dvě hvězdy? Jedna za odvahu to natočit a druhá za odvahu Danny Treja v tom hrát.(13.8.2015)

První díl mě spíše zklamal, naneštěstí mě tenhle díl sednul o něco lépe. První co musím říct je že role Treja je strašná prdel, jen nám chlapík trochu ztloustl, ale je to frajer. Ostatní herci mě moc nezajímaly a hlavně ústřední dvojice je až moc generická. Efekty jsou jaký by jste čekaly, špatné ale sem tam vykoukne solidní efekt. Asylum už nedělá moc vážně filmy jako kdysi dělávalo a pro mě je to spíše škoda protože kde jsou ty časy kdy jsem se bavil aniž by se tvůrci křečovitě snažily.(8.8.2015)

• hladass

Megažraloka už stihl Ray pohřbít, stejně jako žraločího lidožrouta a dvouhlavého žraloka... A co teď si určitě řekl... Dvouhlavého žraloka jsme tady měli, tak zkusíme něco originálního... Třeba něco jako trojhlavého žraloka... Jak už je u Rayových filmů zvykem, jedná se o amatérsky natočené béčko s naprosto katastrofálními digitálními efekty, plný neherců a k mému obrovskému překvapení s pár vtipnými hláškami a nápady, což jsem opravdu nečekal... Takže jeden bod za ně a druhý klasicky za Dannyho Treja, který se sice nechal strhnou svými nehereckými kolegy, ale co už, s mačetou v ruce je to pořád frajer...(27.7.2015)

• L_O_U_S

Pro dvouhlavého předchůdce mám celkem slabost. Ano, ačkoliv je Útok dvouhlavého žraloka hrozná stupidita, má přece jen něco, díky čemu ho beru na milost, totiž atraktivní ostrovní prostředí a celkem uvolněnou atmosféru studentského výjezdu (byť jsou téměř všichni studenti tupí jako řiť). Trojhlavý následovník bohužel atraktivitu předchůdce nezachovává, místo tichomořského atolu jsme někde na podmořské základně, která mě už tolik nebaví, a nespraví to ani ožírací loď plná ženských křivek, i když možná právě za ty dávám tu jednu hvězdu. Ray a spol. tentokrát rezignovali i na nějakou expozici, a tak se postavy ocitají v průseru pět minut po příchodu. Špatné tempo, nuda, nezajímavé řádění tříhlavé potvory. (1 265.)(5.3.2019)

• - Spoiler: Trojhlavý žralok ve snímku zabije 80 lidí. (Epistemolog)

• - Natáčelo se v USA v Pensacole na Floridě a Orange Beach v Alabamě. (Terva)

• - Spoiler: Film končí prakticky totožně jako jeho předchůdce Útok dvojhlavého žraloka (2012) – k přeživší ženské a mužské postavě přilétá vrtulník. (L_O_U_S)