Žralok útočí 2

Irit Raz

Scénografie:

Zack Grobler
  • JJ.Gibson

Od dob Čelistí, nikdo nedokázal natočit film se žraloky, který by aspoň trochu za něco stál. Buďto jsou zmutovaní nebo prudce inteligentní nebo super extra mega velký. No a vždy z toho výjde jen chudý blábol. Občas efekty v těchto blábolech ho zachrání od odpadu, ale ve Shark Attack 2 teda opravdu ne. Je to vážně příšerný film!!!!!!!!!!!!!!!(14.10.2007)

• Košoun

Doufám, že to je TV film a nikdo nezamýšlel nijaké vysoké ambice natočením tohoto snímku. Některé scény mi navíc připadají, jako kdybych si je točil sám ve vaně s umlohmotným modelem žraloka. V prvních 20 minutách je několik naprostých nelogičností, absurdních výkonů, které vycházejí z prázdného scénáře. Nedokoukal jsem to, byla by to ztráta času. Na odpad to ale nevidím, ale jedna velice slabá hvězdička. Přesně do nočního schématu TV Nova (za ten dabing by měl někdo zemřít a nejlépe v čelistích žraloka a ještě v tomto filmu!)(26.6.2009)

• Z0oMb3E

Dobré béčko je ako zmrzlina. Už samo o sebe je to výborný pamlsok, ktorý sa viac menej už nepotrebuje vylepšiť. Zrazu sa však nájde borec, ktorý navrch nastrúha dabing a navyše všetko poleje i vrčiacim žralokom. Človek si zrazu pomyslí aký bol zo začiatku zaslepený. Od teraz kým nebude nejaká ľudožravá ryba vrčať a štekať nebude to pre mňa kvalitný filmový zážitok! Z Afriky prišilo konečne niečo pozitívnejšie než genocída či obrázky negramotných pubertiakov s vlastným ákačkami.(25.12.2012)

• drankeryth

Odpad tomuto filmu nemozem dat, pretoze som od tohoto filmu videl aj vacsie sracky, ktore fakt stoja za hovno. Tym zas nechcem naznacit, ze by tento film mal k tomu daleko, ale to znetvorene ludske torzo v tom akvariu stalo za to :) Zvysok filmu nic moc, ale dalo sa to celkom v pohode prehltnut, aj ked to nebola ziadna slava.(20.5.2015)

• SOLOM.

Další z velké řady žraločích filmů, které se marně pokouší navázat na úspěch legendárních Čelistí. Navíc vznikl pod hlavičkou společnosti Nu Image, která má na svědomí všechny tři díly. Již tento fakt upozorňuje všechny diváky, že nepůjde o nic světoborného. Navíc tento díl se od těch zbylých dvou a hlavně od prvního dílu liší téměř ve všem. Záběry žraloků jsou opět použité z několika dokumentů, často se v nich vystřídá několik různých žraloků, kteří si moc podobní zrovna nejsou a to mluvím pouze o záběrech z dálky či útocích na potápěčské klece. Protože celý film je jen přehlídkou špatně okopírovaných scén z několika známějších filmů. Většina triků a zpracování samotných žraloků je na velice slabé, až otřesné úrovni. Jde o přehlídku gumových či snad dřevěných atrap, které nám mají nabídnout pocit strachu a tísně. Zatímco v jedničce se šetřilo na scénách se žraloky a přednost dostalo rozvíjení příběhu, tak tady toho bylo až moc. Při většině scén jsem se držel jen za hlavu a nevěřícně hleděl na právě probíhající trapný děj. Naivita a nezajímavý děj mě pomalu, ale jistě uspával. Do toho se snažila bušit ohraná hudba a přilévala tak jen oheň do kotle. Stejně tak i žraločí zvuky jsou naprosto šílené, protože za jejich řvaní by se nemusela stydět lecjaká divoká šelma.(29.4.2010)