Žralok útočí 2

Irit Raz

Scénografie:

Zack Grobler
  • klerik

Príbeh podľa očakávania, pár záberov na umelého žraloka je fakt dementných, bežanie v spomalenom zábere smiešne, ale inak som skôr príjemne prekvapený. Slušné množstvo materiálu bolo natočené so skutočnými žralokmi, filmík má až na pár romantických odbočiek spád. Keby tam bolo gore a nahota, bolo by to slušné béčko...(29.8.2013)

• JP84

Páni,to byla zase slátanina.Béček o lidožravých žralocích už vzniklo tolik,že by si možná zasloužily vlastní žánr.A tohle je typický představitel téhle skupiny.Jako obvykle tady máme žraloka,který se chová úplně jinak než ve skutečnosti,dále uhlazeného hrdinu,u něhož je drsňáctví vyvoláváno tím,že už ho nějaká ta paryba pokousala,a nakonec hrdinku,která opět slouží jen na okrasu a je zajímavá jen tím,ve které minutě se vyspí s hlavním borcem.Ve srovnání s jedničkou nedošlo k žádné změně,opět impotentní scénáristé dokazují svoji neplodnost udělat příběh nějak zajímavým.Takže další tuctovka.Zatímco v prvním díle se tvůrci spoléhali na záběry z přírodovědných dokumentů,tak tady jsou útoky okořeněné nějakou plastovo-gumovou kreaturou za pár babek.PS:To chrochtání těch žraloků si filmaři mohli opravdu odpustit.(15.6.2011)

• Tommassi3

"Nevím, jak Ty, ale mně by se teď hodilo pivko.. a myslím, že Tomovi by se hodily nový spodky !!" ;) Tentokrát jsem se opravdu bavil, ačkoliv naprosto všechny (ne)akční sekvence svojí bezbřehou zhovadilostí, mluvím zejména o "ohromujícím" úniku žraloka z obřího akvária či finální scéně s výbuchy pod hladinou a Custeauovou ponorkou, jednoho donutí k údivu a málem i k k úniku moči, druhý zástupce série nenudí ani z poloviny tolik jako jeho předchůdce, který nepochopitelně na úkor akce rozvíjel vztahy mezi hlavními postavami, s dřevákem Van Dienem.. V tomto případě se scénáristům často dialogy až neskutěčně vyvedly, na počítání opravdu vtipných hlášek mi dokonce nestačily prsty na obou rukou, na hodně sexy seriálovou hvězdičku Nikitu Ager, která se opravdu nebála svléknout, se moc hezky kouká, linka s parádní postavou televizního lovce žraloků Roye Bishopa v podání obstojně hrajícího Daniela Alexandera mě dostala, byť uznávám, že tenhle Worthův tragický eko horůrek, který se však narozdíl "jedničky" ani na okamžik nebere vážně, vyznívá nejvtipněji, směšně, chcete-li, v okamžicích, kdy by měl děsit, když jsou na scéně právě ti plastoví žraloci, kteří jsou schopni vydávat zvuky svému druhu na hony vzdálené.. Soundtrack vůbec není špatný, lokace pobřeží Jihoafrické republiky jistě potěší, a ačkoliv střihači i kameraman očividně celé noci prochlastali, když neviděli, že na jejich záběrech zřejmě ukradených z desítek dokumentárních filmů ti "vražední" žraloci vypadají pokaždé úplně jinak.. To by byla i pro slepce velmi silná káva !! ;) Ale co, někdo radši kávu silnější, jiný radši kakao..;) [ Dabing 3/10 ] Tak tohle je opravdu otřesná práce Studia dabing S Pro Alfa, zejména nad výběrem herců zřejmě nikdo ani na okamžik nepřemýšlel, protože například spojení Kaye, Rous, to už je opravdu prasárna ..(24.8.2013)

• Vishnar

Jaktože má tento film nižší hodnocení než první díl? Já jsem se u dvojky bavil rozhodně více. Samozřejmě, všichni se tu chovají jako hlupáci, je tu zlý obchodník, který kašle na lidi a chce jen vydělávat, je tu gumový žralok, který rád polyká lidi v jedné jediné póze a romantická linka, u které všichni víme, jak dopadne. Jenže to k tomu patří. Film, který je tak blbý, až je zábavný. Jenže to je přede mnou ještě slavná trojka.(17.10.2016)

• Prothean

Skvělý Zetkový film který si ve své kategorii zaslouží maximálně ještě míň procent něž kolik má, větší hovna na scénář už nikdo snad ani vyblejt nemůže! Efekty vypadají jak kdyby je dělali indičtí grafici ze studia co kopíruje filmy od Bollywoodu. Akorát mi to připadá jak zprznění spielbergových Čelistí a nakonec se z toho ještě vyklube podvodní přestřelka ale nestřílí se harpunami ale klasickými 9mm glocky, akorát místo negrů to jsou žraloci na které se pálí projektily. Jediný důvod proč jsem tuhle ultra-mrdku 3000 dokoukal dokonce je takový, že jsem přišel ve 2 ráno domů namrdaný z hospody a v televizi nedávali nic jiného čemu bych se zasmál.(24.8.2013)