Žralok útočí 2

Irit Raz

Scénografie:

Zack Grobler
  • JP84

Páni,to byla zase slátanina.Béček o lidožravých žralocích už vzniklo tolik,že by si možná zasloužily vlastní žánr.A tohle je typický představitel téhle skupiny.Jako obvykle tady máme žraloka,který se chová úplně jinak než ve skutečnosti,dále uhlazeného hrdinu,u něhož je drsňáctví vyvoláváno tím,že už ho nějaká ta paryba pokousala,a nakonec hrdinku,která opět slouží jen na okrasu a je zajímavá jen tím,ve které minutě se vyspí s hlavním borcem.Ve srovnání s jedničkou nedošlo k žádné změně,opět impotentní scénáristé dokazují svoji neplodnost udělat příběh nějak zajímavým.Takže další tuctovka.Zatímco v prvním díle se tvůrci spoléhali na záběry z přírodovědných dokumentů,tak tady jsou útoky okořeněné nějakou plastovo-gumovou kreaturou za pár babek.PS:To chrochtání těch žraloků si filmaři mohli opravdu odpustit.(15.6.2011)

• Z0oMb3E

Dobré béčko je ako zmrzlina. Už samo o sebe je to výborný pamlsok, ktorý sa viac menej už nepotrebuje vylepšiť. Zrazu sa však nájde borec, ktorý navrch nastrúha dabing a navyše všetko poleje i vrčiacim žralokom. Človek si zrazu pomyslí aký bol zo začiatku zaslepený. Od teraz kým nebude nejaká ľudožravá ryba vrčať a štekať nebude to pre mňa kvalitný filmový zážitok! Z Afriky prišilo konečne niečo pozitívnejšie než genocída či obrázky negramotných pubertiakov s vlastným ákačkami.(25.12.2012)

• drankeryth

Odpad tomuto filmu nemozem dat, pretoze som od tohoto filmu videl aj vacsie sracky, ktore fakt stoja za hovno. Tym zas nechcem naznacit, ze by tento film mal k tomu daleko, ale to znetvorene ludske torzo v tom akvariu stalo za to :) Zvysok filmu nic moc, ale dalo sa to celkom v pohode prehltnut, aj ked to nebola ziadna slava.(20.5.2015)

Další z variací na první Čelisti je hodně fantastickou oddechovkou ze stáje Nu Image. Znalci jejich levné tvorby ví, co očekávat. Vtipné scénky, příšerné efekty a nulové herecké výkony. Když zmutovaný žralok prchne (záhadným způsobem) ze zajetí, uspořádá se hon. A světe div se, filmová hvězda Discovery Channel jej záhy uloví! Akorát že to není on... A tak hon pokračuje. Následně se ukáže, že žraloků je celé hejno. Pěkné záběry na moře a okolní krajinu, ty podmořské jsou bohužel z větší části ve tmě. Útoky žraloků mají zběsilý střih, jen při surfařských závodech si člověk pár masakrů trochu vychutná. Celkový dojem však poněkud kazí až příliš okaté atrapy. Kromě akčních scén je zde pokus i o milostnou, leč noční páření ve vodě je nasnímáno tak mistrně, že není vidět skoro nic. Alespoň že pár krvavých momentů kameře neuniklo. Komický závěr zúčtování je čistě z říše fantazie. 2,5*(4.12.2020)

• Tommassi3

"Nevím, jak Ty, ale mně by se teď hodilo pivko.. a myslím, že Tomovi by se hodily nový spodky !!" ;) Tentokrát jsem se opravdu bavil, ačkoliv naprosto všechny (ne)akční sekvence svojí bezbřehou zhovadilostí, mluvím zejména o "ohromujícím" úniku žraloka z obřího akvária či finální scéně s výbuchy pod hladinou a Custeauovou ponorkou, jednoho donutí k údivu a málem i k k úniku moči, druhý zástupce série nenudí ani z poloviny tolik jako jeho předchůdce, který nepochopitelně na úkor akce rozvíjel vztahy mezi hlavními postavami, s dřevákem Van Dienem.. V tomto případě se scénáristům často dialogy až neskutěčně vyvedly, na počítání opravdu vtipných hlášek mi dokonce nestačily prsty na obou rukou, na hodně sexy seriálovou hvězdičku Nikitu Ager, která se opravdu nebála svléknout, se moc hezky kouká, linka s parádní postavou televizního lovce žraloků Roye Bishopa v podání obstojně hrajícího Daniela Alexandera mě dostala, byť uznávám, že tenhle Worthův tragický eko horůrek, který se však narozdíl "jedničky" ani na okamžik nebere vážně, vyznívá nejvtipněji, směšně, chcete-li, v okamžicích, kdy by měl děsit, když jsou na scéně právě ti plastoví žraloci, kteří jsou schopni vydávat zvuky svému druhu na hony vzdálené.. Soundtrack vůbec není špatný, lokace pobřeží Jihoafrické republiky jistě potěší, a ačkoliv střihači i kameraman očividně celé noci prochlastali, když neviděli, že na jejich záběrech zřejmě ukradených z desítek dokumentárních filmů ti "vražední" žraloci vypadají pokaždé úplně jinak.. To by byla i pro slepce velmi silná káva !! ;) Ale co, někdo radši kávu silnější, jiný radši kakao..;) [ Dabing 3/10 ] Tak tohle je opravdu otřesná práce Studia dabing S Pro Alfa, zejména nad výběrem herců zřejmě nikdo ani na okamžik nepřemýšlel, protože například spojení Kaye, Rous, to už je opravdu prasárna ..(24.8.2013)