Žralok útočí 2

Irit Raz

Scénografie:

Zack Grobler
  • drankeryth

Odpad tomuto filmu nemozem dat, pretoze som od tohoto filmu videl aj vacsie sracky, ktore fakt stoja za hovno. Tym zas nechcem naznacit, ze by tento film mal k tomu daleko, ale to znetvorene ludske torzo v tom akvariu stalo za to :) Zvysok filmu nic moc, ale dalo sa to celkom v pohode prehltnut, aj ked to nebola ziadna slava.(20.5.2015)

• klerik

Príbeh podľa očakávania, pár záberov na umelého žraloka je fakt dementných, bežanie v spomalenom zábere smiešne, ale inak som skôr príjemne prekvapený. Slušné množstvo materiálu bolo natočené so skutočnými žralokmi, filmík má až na pár romantických odbočiek spád. Keby tam bolo gore a nahota, bolo by to slušné béčko...(29.8.2013)

• SOLOM.

Další z velké řady žraločích filmů, které se marně pokouší navázat na úspěch legendárních Čelistí. Navíc vznikl pod hlavičkou společnosti Nu Image, která má na svědomí všechny tři díly. Již tento fakt upozorňuje všechny diváky, že nepůjde o nic světoborného. Navíc tento díl se od těch zbylých dvou a hlavně od prvního dílu liší téměř ve všem. Záběry žraloků jsou opět použité z několika dokumentů, často se v nich vystřídá několik různých žraloků, kteří si moc podobní zrovna nejsou a to mluvím pouze o záběrech z dálky či útocích na potápěčské klece. Protože celý film je jen přehlídkou špatně okopírovaných scén z několika známějších filmů. Většina triků a zpracování samotných žraloků je na velice slabé, až otřesné úrovni. Jde o přehlídku gumových či snad dřevěných atrap, které nám mají nabídnout pocit strachu a tísně. Zatímco v jedničce se šetřilo na scénách se žraloky a přednost dostalo rozvíjení příběhu, tak tady toho bylo až moc. Při většině scén jsem se držel jen za hlavu a nevěřícně hleděl na právě probíhající trapný děj. Naivita a nezajímavý děj mě pomalu, ale jistě uspával. Do toho se snažila bušit ohraná hudba a přilévala tak jen oheň do kotle. Stejně tak i žraločí zvuky jsou naprosto šílené, protože za jejich řvaní by se nemusela stydět lecjaká divoká šelma.(29.4.2010)

• JJ.Gibson

Od dob Čelistí, nikdo nedokázal natočit film se žraloky, který by aspoň trochu za něco stál. Buďto jsou zmutovaní nebo prudce inteligentní nebo super extra mega velký. No a vždy z toho výjde jen chudý blábol. Občas efekty v těchto blábolech ho zachrání od odpadu, ale ve Shark Attack 2 teda opravdu ne. Je to vážně příšerný film!!!!!!!!!!!!!!!(14.10.2007)

• JP84

Páni,to byla zase slátanina.Béček o lidožravých žralocích už vzniklo tolik,že by si možná zasloužily vlastní žánr.A tohle je typický představitel téhle skupiny.Jako obvykle tady máme žraloka,který se chová úplně jinak než ve skutečnosti,dále uhlazeného hrdinu,u něhož je drsňáctví vyvoláváno tím,že už ho nějaká ta paryba pokousala,a nakonec hrdinku,která opět slouží jen na okrasu a je zajímavá jen tím,ve které minutě se vyspí s hlavním borcem.Ve srovnání s jedničkou nedošlo k žádné změně,opět impotentní scénáristé dokazují svoji neplodnost udělat příběh nějak zajímavým.Takže další tuctovka.Zatímco v prvním díle se tvůrci spoléhali na záběry z přírodovědných dokumentů,tak tady jsou útoky okořeněné nějakou plastovo-gumovou kreaturou za pár babek.PS:To chrochtání těch žraloků si filmaři mohli opravdu odpustit.(15.6.2011)