Legenda o strážci hrobky

• Austrálie Guardians of the Tomb (více)

Cesta za pradávným elixírem vede výzkumnou skupinu do starého chrámu čínského panovníka, který díky němu nestárnul a vládl stovky let. Tajemství ale střeží pavouci, kteří zmutovali, a jejich jed je extrémně nebezpečný... Společnost, která se zabývá výzkumem a vývojem léků, chce získat elixír života, který se má skrývat ve starém chrámu v Číně. Výzkumný pracovník Luke je během mise čímsi napaden a je nezvěstný. Na jeho záchranu se vypravuje skupina, ve které je členkou také sestra Luka a odbornice na hmyz a plazy Jia. Celou výpravu platí šéf firmy, pro kterou Luke pracuje, Mason. Během cesty skupina zjistí, že budou mít co do činění se zmutovanými pavouky, jejichž kousnutí je bez silného léku smrtelné. Pavouci neváhají a útočí na vše živé, co se chrámem v hoře pohybuje. Členové skupiny čelí mnoha napadením, při kterých se také nevyhnou ztrátám. Na konci labyrintu naleznou přeživšího Luka, jenže se ještě musí vyrovnat s Masonem, který mezitím našel elixír života a chce ho jen pro sebe... (TV Prima)

Sygauras

Obyčejný dobrodružný film, který není až tak hloupý, nebo špatný, ale přece jen málo záživný. Začátku jsem až tak dobře nerozuměla, protože se akorát střídaly nějaké zvláštní flešbeky a moc smyslu to nedávalo ani v průběhu filmu. Dala bych asi 3 hvězdy. Pokud se přenesete přes dost ubohou podzápletku, která dojde každému asi po 12 minutách, můžete si užít hezké místa na archeologování. Ale na rovinu vám řeknu že mě ti pavouci ani nesraly, jako spíš vadily z toho hlediska že mě nebavilo to jejich řvaní. Fakt otravnej a divnej zvuk. Když na to mrknete asi nic moc nečekejte ale dívat se na to dá. ()

Hernycztek

Herecké obsazení není zlé, jsou to známá jména, nicméně je tu hrozný scénář, který nedokáže diváka zabavit. Uměle budované napětí, laciné a hlavně předvídatelné vážnější scény tomu na záživnosti také nepřidaly a jestli stojí tento film kvůli něčemu za shlédnutí, pak jsou to nádherní pavouci a krásné podzemní interiéry. CGI na pavoucích nejde téměř poznat a vlastně se nebojím říct, že není moc filmů, kde byste mohli tyhle osminohé chlupaté potvory vidět lépe udělané. Problém v hodnocení vidím v nulové snaze o přínos něčeho originálního. Akční to není vůbec, hororové maximálně pro arachnofobiky a z dobrodružného žánru to vykrádá všechno možné z Jonese a Carsona. Divím se tak, že to není TV film, čemuž by kvalitativně odpovídal, protože jestli šlo tohle někde ve světě do kin, tak upřímně lituju hlouposti lidí, kteří zaplatili za lístek. ()

BOURQUE odpad!

Dobrodružný film s prvkami hororu. Prečo nie? Avšak nie v takej kvalite prosím! Je mi jasné, že sa jedná o malý rozpočet, B-ový scenár s postavami bez väčšieho priestoru spraviť so svojimi charaktermi zaujímavé veci. S filmom sú problémy, pozitíva hľadať len veľmi ťažko – podpriemerný scenár, zlá réžia, slabé vedenie príbehu a herecké výkony (pre mňa trošku sklamanie, že K. Grammer sa objavuje aj takýchto filmoch), atď. Záver radšej no comment. Takže po zvážení všetkých okolností môžem dať len to najnižšie hodnotenie. P.S.: Pre divákov trpiaci arachnofóbiou film neodporúčam. Osobné hodnotenie: 40% (odpad!) ()

MickeyStuma

Náhodně se najde mumie čínského císaře z roku 200 před naším letopočtem a začnou se dít věci. Příběh vypráví především o sedmičlenné záchranné výpravě ve snaze nalézt bratra nějakého vědce. V katakombách jeskyně však budou čelit nemalé armádě pavouků. Dobrodružný snímek v koprodukci Austrálie, Ruska, Číny a Thajska. Snímek svým pojetím spíše připomíná seriál 90. let než celovečerní film. Na samém začátku se na nic nečeká a sotva vyprávění začne, už víme o co jde. A takovým tempem se jede stále dál bez toho, aby se zdržovalo nějakými vedlejšími motivy. Co se příběhu jako samotného týče, obsahuje spoustu odkazů na různé postarší filmy. Například scéna písečné bouře v základním táboře svojí strukturou připomene scénu ze snímku 'Mumie'(1999). Nebo situace, kdy je nalezena malá osamocená a vyděšená dívka později vyprávějící jak přišla o své rodiče a jaká hrozba všude je, přičemž už jasně víme o hordě inteligentních ne zrovna malých pavouků, filmové znalce okamžitě připomene snímek 'Vetřelci' (1986). Pavouci v rámci nejrůznějších ekohororů už jsou kapitolou samo o sobě. A takto by se dalo pokračovat dál. CGI efekty samozřejmě použité jsou, ale poskrovnu. Pokud tedy vynecháme CGI pavouky, které se vcelku povedli. O postavách záchranné skupiny se moc nedozvíme a těžko říct jestli je to v tomto případě chyba. Apropó, skutečně je jich sedm. Hm... Jako sedm statečných? No nic. Někdo někde prohlásil, že když se spojí Indiana Jones s Tomb Raiderem, vznikne Guardians of the Tomb. Dá se říct, že skutečně na tom něco je. Celý tento počin patří mezi nízkorozpočtové, avšak viditelně se tvůrci snažili dosáhnout honosnější výpravy jak jen to šlo. Umělost kulis je viditelná, takže je to v podstatě na stejné rovině, jaké jsou k vidění třeba ve snímku 'Rudá Sonja'(1985). Filmové plátno v kinech by se asi u takovéhoto snímku dosti kroutilo, ale na televizní obrazovce vynikne. Ani nebude vadit, že to připomíná právě výše zmíněnou televizní tvorbu 90. let. ()

Acrobat odpad!

Načapali ich s pavúkmi v gatiach. Ľudkovia, toto je ozaj zlé. Nudné klišé ktoré sa balastnej rutine vyhlo azda neobsadením černocha do jednej zo štatistických postáv. Jediné nebezpečenstvo hrdinom hrozí od nejakých pavúkov, ktorí ale namiesto toho aby ich zjedli v prvej miestnosti pochodujú za nimi cez rôzne „levely“ a ikeácke izby. Nič, len pajediť sa vedia. Obsadenie a herecké kreácie je zúfalstvo, príbeh tak lineárne nudný, že byť to PC hra vypínate. Efetky ku koncu žalostné a s koncom sa už nikto babrať veľmi nechcel. Zúfalé pavúky vo veľmi zlom filme. (videné 26.11.2018, Markíza archív) ()

Clark_Kent

Čínani strkaj prsty už do absolutně všeho. Když si vzpomenu na Mumii a další dobrodružný snímky, tak takhle novodobá blbovina vůbec nefunguje. Nedokázal jsem udržet pozornost. Občas se mi oči rozsvítili, když kolem proběhla čínská kráska Bingbing Li, která se v letos objevila ve žraločím počinu The Meg, kde hrála o dost líp. ()

beso74

Zaujímavé. Vykrádačka Aliens s výpožičkou z Múmie a obohatená eskapádami doktora Jonesa. Namiesto ďalekej planéty je tu púšť Gobi, namiesto statočných ale nič netušiacich mariňákov, síce menej statoční, ale rovnako nič netušiaci pracovníci istej farmaceutickej spoločnosti, ktorí tu, v útrobách hory, hľadajú zmiznutého člena expedície, ktorý mal, pre väčšinu z nich, bližšie nešpecifikovanú úlohu. Samozrejme, že to nebude prechádzka ružovou záhradou, niečo tu nepekne zohavuje (ne)živé bytosti a vonku zúri ohnivá búrka. Navyše sa objavia stovky až tisíce odporných osemnohých potvor, ktoré ich zaženú do vnútra hory, ktoré je len tak mimochodom, hrobkou kedysi mocného čínskeho cisára. A ako sa na takú hrobku patrí, je plná pascí a logických hádaniek. škoda, že každá aspoň priemerná scéna ihneď opráši spomienku na oveľa lepšie prevedenie v oveľa lepšom filme. Jediným (aspoň si myslím) vlastným podareným nápadom je tak zvláštna schopnosť pavúkov prežiť vo vode. AJ napriek očividnému, diplomaticky povedané, citovaniu iných filmov, by sa na to aj dalo celkom pozerať. Je tu však jeden zásadný problém - scenár, ktorý robí z väčšiny postáv bezduchých hlupákov (aj keď by to mali podľa všetkého byť kapacity vo svojom obore). Konečný rozsudok - dá sa to pozrieť, či nie? Nuž jedno pozretie vás určite nezabije. Ale pozrieť to dvakrát? To by som radšej neriskoval... ()

Pitryx

Proč ty zbytečné zmatky na začátku? Proto jsem film vyhodil a vytáhl až teď při nemoci, kdy nic těžkého nedám. Byl jsem připraven na nudu a usínání a hle, následníci Indiana Jonese! Takže, právě pro tyto scény, pro celkem svižný děj dostává ode mne Béčko zase šedesát. Pár záběrů neustále opakovaných mne iritovaly, ale jinak jsem se moc nenudil. ()

blazma

Trošku jsem se nechal podvést názvem filmu a nepřečetl si obsah, kdy jsem čekal že půjde o nějakou formu hledačů pokladů ve stylu Indiho. Nic méně nákonec se to zvrhne v obyčejný hon o přežití před pavouky, zmutovanými geneticky upravenými pavouky císařem před stovkami let. No a jak udělat velké finále? mrskněte tam přerostlého pavouka, to určitě zabere. Bohužel nezabralo, celkově to prostě nepůsobí dobře, sakra ať už si ten Kellan Lutz vybere pořádnou roli, protože po herkulesovi je tohle ještě horší výkon. ()

brasek

Dejová línia snímku baví, bludisko v podzemí, vraždiace pavúky... ovšem musíte si odmyslieť hercov, emócie, pointu a zápletku a nakoniec nesmiete vidieť ani koniec, pretože potom tento snímok zatratíte. ()

gpx

"Ty vole vona nemá podprdu. Sakra, má ji." Takové byly moje první dojmy z filmu. "Tohle má bejt jako konec?" To mě napadlo jakmile se rozběhly titulky. ()

Tess92

Celkem klasický případ, rozhádaní sourozenci, bratr se ztratí, sestra ho jde zachraňovat a pak je málem všechny zlý bílý muž zabije. Jako celek to bylo celkem sympatické, mělo to svižné tempo a příjemné postavy, stereotypy to nijak neoplývalo, ale pár scén teda bylo naprosto úchylných a vlastně zcela přes čáru (podivná pirueta umírající krasavice například). Závěr to taky naprosto zazdil, i když si vlastně asi dělali cestičku k dalšímu dílu. Ale jako odpočinková akce v pohodě. ()

CheeseFigure

Priemerné dielko s vraždiacimi zvieratami, v tomto prípade pavúkmi, v hlavnej úlohe, hroznými efektami výbuchu, hláškujúcou postavou ktorá len tak random hádže popkultúrne vtípky a príbehom o hľadaní nesmrteľnosti (som si spomenul na Anakondu: Hobra z krvavou orchideou, tiež sa tam hľadá nesmrteľnosť a tiež tam máme vraždiace zviera). Neviem, čo viac k tomu dodať. ()

Ajfist

Docela se na to dalo koukat.Takové normální béčko ovšem příběh samotný je slabota,ovšem tři hvězdy za efekty,které jsou na béčko dost dobré. ()

BigJohn02

Slaboučká nechtěná parodie na dobrodružné filmy, rozmělněná zbytečnými flashbacky. Bingbing hledá brášku v pavoukovišti, které řídí velkej hnusnej. Pavouci se hemží, čile spolu komunikují, ale k nějaké akci se většinou nemají, takže na konci jsou všichni vybraní happy. Ale furt lepší než debility s Jackem Hunterem. ()