Titans (TV seriál)

Titans

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2018–2019, 18 h 20 min (Minutáž: 41–53 min)

Teagan Croft, Brenton Thwaites, Anna Diop, Lindsey Gort, Neven Pajkic, Ryan Potter, Jarreth J. Merz, Sherilyn Fenn, Martin Roach, Phillip Jarrett, Mark Antony Krupa, Reed Birney, Alan Ritchson, Minka Kelly, Jeff Clarke, Jeni Ross, Logan Thompson, Farid Yazdani, Zach Smadu, Meagen Fay, April Bowlby, Bruno Bichir, Dwain Murphy, Matt Bomer, Brendan Fraser, Rachael Crawford, Janet Porter, Lester Speight, Kyle Mac, Melody Johnson, Seamus Dever, Tony Nappo, Ferelith Young, Rachel Nichols, Allen Keng, James Binkley, Craig Henry, Conor Leslie, Damian Walshe-Howling, Elliot Knight, Marina Sirtis, Trevor Hayes, Mishu Vellani, Jeff Roop, Ethan Hwang, Cara Ricketts, Drew Van Acker, Demore Barnes, Esai Morales, Iain Glen, Kathy Maloney, Curran Walters, Chelsea Zhang, Michael Mosley, Robbie Jones, Spencer Macpherson, Hanneke Talbot, Jason Cavalier, Chella Man, Ann Magnuson, Mayko Nguyen, Drew Davis, Dan Beirne, Katy Breier, Brianna Goldie, Joshua Orpin, Genevieve Angelson, Raoul Bhaneja, Natalie Gumede, Peter MacNeill, Sarah Deakins, Bart Badzioch, Curtis Lum, David Reale, Damaris Lewis, Elizabeth Whitmere, Kevin Dennis, Adam Langton, Colin Doyle, Jennifer Hsiung, Keana Lyn, Ish Morris, Craig Burnatowski, Brock Johnson, Liza Colón-Zayas, Orphée Ladouceur-Nguyen, Michal Grzejszczak, Markeda McKay, Kenny Wong, Jayden Marine, Katherine Trowell, Madison Cipparone, Ewa Placzynska, Currie Graham, Drew Scheid, Patrick Garrow, McKinley Freeman, Sydney Kuhne, Tameka Griffiths, Cliff Saunders

Úvod a finiš seriálu na kvalitnej úrovni, prostredné epizódy však boli dosť hluché, natiahnuté a pomaly sa vliekli bez akejkoľvek dávky akcie či prekvapivých zvratov. Obsadenie seriálových postáv bolo tiež také polovičaté, niektoré boli zaujímavo spracované s vlastným príbehom, neprítomnosť iných by som pokojne oželel. Potešila ma epizóda venovaná postavám zo seriálu Doom Patrol, ktorá ma namotivovala k jeho zhliadnutiu. Titans teda hodnotím ako priemerný seriál. Videl som síce iba prvú sériu, no akosi ma neláka pozerať to ďalej. Najbližšie si asi zo sveta fantasy pustím už spomínaný Doom Patrol či Watchmen. 3/5(3.8.2020)

,,JE NAČASE ZLIKVIDOVAT SVĚT“… „NE, DOKUĎ NEBUDE MÍT ZLOMENÉ SRDCE...“ /// DC má svůj superhrdinskej seroš. Někdy mám pocit, že je tady přesuperhrdinováno, ale Amerika už je hold taková… Je fajn, že je to drsnějšího ražení se solidní akcí a Robin není žádná buzna. Příběh je taková klasika vo konci světa, jen tady v něm jede celá rodina. Ale má tempo a baví. Samozřejmě, je to týnejdžrovina, takže něco mě zase tolik nebere. Dávám 4*, ale mám dojem, že skutečná síla se ukáže až ve druhý sérii. Počkám si na ni… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že dva Robini jsou víc než jeden. 2.) Mám v telefonu kontakt na Bruce Wayna. 3.) Thx za titule „Zira.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(22.1.2019)

Hurá! Tak po slabším The Swamp thing je tu konečně nářez z DC. Je to dost temné a příběhy jednotlivých hrdinů jsou super - teď myslím třeba epizodu Hawk + Dawn. Robina jsem měl vždy za takové Batmanovské ucho, ale teď jsem změnil názor. Raven je fajn, i ta kobra z Tamaranu. Nalákalo mě to na spin-off o Jokerovi, který bude doufám taky dobrý. Těším se na druhou sérii a jsem rád, že DC konečně zabralo!(3.9.2019)

1. Série - Očekávání nebyla nikterak zvlášť vysoká a "pilot" pro mne byl vyloženým zklamáním - přesto jsem však seriálu dal nakonec šanci a byl vcelku mile překvapený. Největším kamenem úrazu je v tomto případě scénář, jelikož pro "příběh" důležité a podstatné dialogy zní naprosto debilním a odfláknutým dojmem (ehm, epizoda "Koriand‘r") - tvůrci si toho však nejspíš byli vědomi, tudíž nějakých sáhodlouhých rozhovorů je zde minimum a seriál se soustředí primárně na akci. Ta spoléhá spíše na kontaktní a dosti krvavé a drastické souboje a digitálních efektů využívá jen minimálně ("Beast Boyovy" proměny mi nepřišly tak zrůdné, jak mnozí tvrdí a výbuchy za použití CGI jsou v dnešní době standardem), což oceňuji, jelikož např. "Arrowverse" je přesným opakem a pro mě tak naprosto nekoukatelnou záležitostí. Herecké výkony pro podobný žánr dostačující, Anna Diop, z níž jsem měl největší obavy mne pak zaujala asi nejvíc... Kvalita jednotlivých epizod je pak proměnlivá jen lehce, což přidává plusové body - nicméně, vtipné a odlehčenější scény nečekejte, "Titans" jsou navzdory dětinskému příběhu nesmírně temní, místy se dokonce pokouší i o nějaké ty dramatické prvky, ale ne nikterak rušivým způsobem. 2. Série - První řada mne nadchla takovým způsobem, že jsem s nápětím vyhlížel tu druhou... a čekání pro mne bylo natolik dlouhé, že v mezičase zmizela chuť si ji vůbec pouštět, už jen z představy, že přijde další, a další... a opravdu nechci na nějaké finále čekat X let... na konec Hry o trůny se taky čekalo a jak byli fanoušci „nadšení" :((18.4.2020)

65% - Dobře rozjetému seriálu naprosto láme vaz stupidní a zkratkovité zakončení jak první (netradičně až s02e01) tak druhé série, kde si nejspíš scénáristé vzali volno a nechali to dopsat své šestileté děti. Nebýt toho, jedná se sice o klasický, lehce přihlouplý teen seriál, který ale dokáže překvapit dobrými nápady a slušnou akcí a má povětšinou sympatické hlavní postavy. Téma DC sidekicků je v seriálovém a filmovém poli ještě hodně neprobádané území, tak bych se klidně nebránil pokračování...(29.7.2020)

• - Jeden z lovců při výslechu zmíní „starý Caulderův dům na Danny Street“. V komiksech je Danny the Street postava, živoucí kus města, který se může libovolně přesouvat kamkoliv a kde obvykle nacházejí útočiště hrdinové se zvláštními schopnostmi jako např. Doom Patrol. (NiWi)

• - Věta „I wonder what the penguin's doing right now,“ kterou pronese Dick (Brenton Thwaites), je odkazem na Tučňáka, jednoho z komiksových nepřátel Batmana. (NiWi)

• - Seznam kontaktů v telefonu Dicka Graysona (Brenton Thwaites) obsahuje kromě postav Bruce Wayna či Donny Troy / Wonder Girl také členy štábu Briana Wessela, Tony Solomonse a Brendana Steacyho. (NiWi)