Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Pri filmoch s Al Pacinom musíte chválu rozdeliť. Najprv treba do nebies vyniesť jeho výkon ako herca a potom jeho výkon ako postavy, ktorú stvárňuje. Vžitie sa s postavou je také fascinujúce, že som mal pocit, že po skončení natáčania šiel Al na súd a poudával všetkých skorumpovaných hercov. :) Jeho vložené proporcie do postavy Serpica pridávajú na účinku v dojme minimálne hviezdičku. Lumet ale nenechal nič na náhodu a vyblýskané výkony hercov doplnil skvelým scenárom a spracovaním hodným sošku. Uveriteľným. Trošku rozvlečeným, ale Sidney si nikdy nestaval na rozprúdení krvi akciou. Ale napätím, to áno a nešetril ním hlavne v závere. Takže keď budete mať pocit, že s justíciou vo vašom štáte to ide pekne s kopca, pozrite si tento film a určite sa potom nejaká nádej nájde. 85%.(13.7.2008)

 • jojinecko
  ****

  Ako už Wormboy spomenul- kde sú tie časy, keď sa Al Pacinovi chcelo hrať-teraz čím starší, tým horší:) Každopádne v Serpicovi zvalcoval všetkých a všetko svojim geniálnym a hlavne maximálne prirodzeným a uveriteľným hereckým výkonom. Sidney Lumet je záruka kvality, ktorý ovláda psychológiu charakterov a vie ju vhodne zasadiť do pútavého deja, hoci priznám sa, čakal som väčší drive a dynamiku deja/postáv. Je na zamyslenie koľko takýchto "Serpicov" (a nielen policajtov) musí doslova prežívať v podobných podmienkach...(5.8.2009)

 • castor
  ****

  Démonický Al Pacino jako zřejmě poslední spravedlivý polda ve zkorumpovaném New Yorku. V sedmatřicet let starém policejním thrilleru dokazuje, že po raketovém vzestupu zvládne utáhnout celý film i sám. Opět splynul s postavou, do které se hluboce ponořil. Tou je idealistický pochůzkář, rozčarovaný z policejních poměrů. Korupce sahá až do nejvyšších míst a jakákoliv revolta vůči systému jen ohrožuje jeho vlastního. Film čerpá ze skutečných událostí, realisticky tak vykresluje všednodennost policejní práce i s ní spojená nejrůznější lákadla. Legendární Sidney Lumet (*1924) v nejlepších letech..(10.10.2010)

 • Ivoshek
  **

  Sedmdesátkový filmy mě normálně baví - třeba Dirty Harry a Magnum Force - ale tohle se mi nějako nepozdává. Celý je to strašně naivně udělaný a Serpico (ve filmu se to čte "Serpyko", ale já si stejně myslím, že ostravská varianta je lepší) je strašně neživotná figura. Nakonec jsem to ani nedokoukal.(11.11.2010)

 • ClintEastwood
  ****

  Neúplatný, neústupný, neúnavný. Takový je Frank Serpico. Mezi prvním a druhým dílem Kmotra si Al Pacino zahrál ve skutečném příběhu Sidneyho Lumeta o prohnilých policistech v New Yorku a jedné bílé vráně, která jde proti proudu penězi zkaženého systému. Muž s nejuhrančivějším pohledem v Hollywoodu si mě podmanil i tentokrát a stvořil postavu, která se okamžitě vryje do myslí všech diváků, jenž měli se Serpicem tu čest. Nadčasový film, který (snad) nebude nikdy zapomenut.(8.9.2016)

 • - Pacinův dům ve filmu se nachází v Minettově ulici v Greenwich Village. Skutečný Serpico žil o několik bloků dál. (liquido26)

 • - Snímek je natočen podle stejnojmenné knihy novináře Petera Maase, který v ní líčí skutečné osudy policisty Franka Serpica, dlouholetého člena newyorského policejního sboru, jenž a v roce 1971 svědčil v rozsáhlém případu korupce proti svým kolegům. (Olík)

 • - Muž, podle jehož života je film natočen Frank Serpico, se chtěl účastnit natáčení, ale producent Bregman si jeho přítomnost nepřál. Měl obavy, že by herce mohla rozrušovat. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace