Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  ***

  [6,5/10] (Paramount, De Laurentis) (Technicolor /// Produkce: Martin Bregman /// Scénář: Waldo Salt, Norman Wexler podle knihy Petera Maase /// Kamera: Arthur J. Ornitz /// Hudba: Mikis Theodorakis /// Nominace na Oscara: Waldo Salt, Norman Wexler (scénář), Al Pacino (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](26.1.2008)

 • H34D
  ***

  Famóznímu, úchvatnému a charismatickému rebelovi Al Pacinovi se zde dostává dostatek prostoru pro prvotřídní hereckou exhibici a pro rozjetí nefalšovaného one man show - bohužel, jen o tom by film zdaleka být neměl. Postavičky kolem Serpica jsou dost očividně určeny k nenávisti ze straně diváka, svět korupce a špinavých policajtů se zdá příliš černobílý a byť možná vyspělý v porovnání s konkurencí raných 70. let, z dnešního pohledu už ne tolik přesvědčivý. Náboj Serpica už z větší části zhynul, je to film ze své doby, o své době a pro svou dobu, dnes už to zkrátka není ono, nic víc, nic míň... 6/10(7.7.2010)

 • Malarkey
  ****

  Je to jako trefa do černého. Kdykoliv se totiž točí film, ve kterém hlavní herec představuje úctyhodný výkon osoby, která existuje nebo existovala a něco si dokázala, o úspěch je ve většině případů vždy postaráno. Je to zvláštní, ale do každého takového filmu, režisér a hlavně hlavní představitel, Al Pacino, musí dát minimálně duši aby nakonec vyplivli takovýto snímek. Jen doufám, že nepodepsali smlouvu s Ďáblem, to bych pak bral jako fejk a nic by tím nedokázali. Ale tohle určitě není problém Serpica, muže, který si tvrdě a surově šel za svým. Což netvrdím o tom, jestli na mě dokázal stejným způsobem zapůsobit film. Já se prostě nedokázal vpravit do osudu Al Pacina a jeho alter ega a když už něco musí zaujmout, tak hlavně jeho příběh, aby potom celý film byl na jedničku. Takhle přiznávám, že film je opravdu skvělý, ale že bych z něj byl nadšený, to tvrdit nemohu. Příběh jako takový nejspíše nemohu docenit, protože korupce je všude všelijaká a tak jak ji ztvárnili v Serpicu, tak s tím v jistých ohledech souhlasit nemohu. --- Nechte těch keců Serpico. Jste jak děvka. Jednou ne, pak jo, pak zase ne.(18.11.2007)

 • viperblade
  *****

  Parádní kus poctivé filmařiny. Každé políčko vypadá, jako by bylo pečlivě vybráno, Pacino zde předvádí parádní výkon a ten příběh… Je mi líto, že jsem se na tento film nepodíval dřív, respektive dva roky tomu, kdy jsem krátce (asi měsíc) bydlel s člověkem, jenž si vzal neteř Franka Serpica. Ano, když se můj (již dávno) bývalý spolubydlící (původem Řek, který vyrostl v New Yorku) dozvěděl, že jsem velký filmový fanoušek, zeptal se mě, jestli jsem viděl tenhle film. Já jsem mu řekl že ne, ale že jsem o něm slyšel. No a on začal vyprávět, že je to jeho ženy strýc, který to ve své době měl opravdu tak těžké, jak je vylíčeno ve filmu. Už si nepamatuju detaily a je mi strašně líto, že jsem na Terryho (tak se jmenoval) ztratil kontakt, protože hned po zhlédnutí jsem mu chtěl napsat a zeptat se, jestli a do jaké míry jsou věci v tomto filmu přibarvené… Každopádně, tohle jsem potřeboval. Po všech těch průměrných až podprůměrných filmech, které jsem poslední dobou viděl, tohle na mě zapůsobilo jako svěží sprcha. Jednoznačných 100 % a oba palce nahoru pro všechny Franky Serpica, kteří bojují za to, v co věří a nepřestávají i když jde do tuhého.(5.8.2014)

 • misterz
  ****

  Takmer všetko v čom má prsty Sidney Lumet stojí za to. Nesklamal ani teraz. Vykreslenie samoty, beznádeje a frustrácie v prípade čestného policajta Serpica proti policajnej korupcii bolo naozaj ukážkové. Navyše Al Pacino s vizážou hipisáckeho bojovníka za ľudské práva tu mal vážne štýl, jedna z jeho najzaujímavejších a najlepších filmových postáv. 80/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(29.8.2015)

 • - Frankov pes, Alfie, je bobtail. (Lucjen)

 • - Pacinův dům ve filmu se nachází v Minettově ulici v Greenwich Village. Skutečný Serpico žil o několik bloků dál. (liquido26)

 • - Když se Al Pacino rozhodl pro natáčení filmu, pozval k sobě skutečného Franka Serpico, aby s ním krátký čas bydlel a mohl ho zpovídat a pozorovat. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace