Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Frank Serpico se vydává bojovat proti větrným mlýnům v podobě policejní korupce. Jistá Lumetova režie a podařený scénář jsou pevnou základnou pro hlavní klad, který Serpica vyzdvihuje až k výšinám takřka nejvyšším. Tím kladem je one-man show v podání mladého Al Pacina. Ovšem zároveň je to místy až zbytečně moc na úkor ostatních zajímavých charakterů, motivů a dějových linií. Jako film výborné, jako galapředstavení Pacina fascinující a jako celek právem policejní klasika.(16.11.2007)

 • Pohrobek
  *****

  Za prvé působivý, komplexní a především naprosto realistický pohled do života newyorské policie a do obtíží boje s korupcí uvnitř ní. Za druhé a hodnotou srovnatelný - prokreslený, hluboký portrét nesmírně zajímavé osobnosti, pravého Franca Serpica, který se rozhodl, že jako policista je tu pro všechny, a že při potírání zločinu by měl začít přímo mezi svými kolegy. To jak se této role Al Pacino zhostil, jak se dokázal do skutečného Franca Serpica převtělit, je obdivuhodné a není divu, že právě tento film z něj udělal hvězdu. Zářil sice již v Kmotrovi, avšak to byl především film Marlona Branda či Francise Coppoly, tady však své mistrovství předvedl načisto a neoddiskutovatelně se tak zařadil mezi nejlepší herce své doby. V letech 1970-1972 bylo natočeno 18 filmů o newyorských policistech, vesměs nerealistické nesmysly, tento film byl první, který ukázal, že nezáleží na počtu odprásknutých padouchů, nýbrž na příběhu a především opravdivosti samotného hrdiny.(10.1.2005)

 • jojinecko
  ****

  Ako už Wormboy spomenul- kde sú tie časy, keď sa Al Pacinovi chcelo hrať-teraz čím starší, tým horší:) Každopádne v Serpicovi zvalcoval všetkých a všetko svojim geniálnym a hlavne maximálne prirodzeným a uveriteľným hereckým výkonom. Sidney Lumet je záruka kvality, ktorý ovláda psychológiu charakterov a vie ju vhodne zasadiť do pútavého deja, hoci priznám sa, čakal som väčší drive a dynamiku deja/postáv. Je na zamyslenie koľko takýchto "Serpicov" (a nielen policajtov) musí doslova prežívať v podobných podmienkach...(5.8.2009)

 • LaciLC
  ****

  Frank Serpico je policajt. Poctivý policajt. "Poctivý policajt je ten najnebezpečnejší chlap na svete." On Sidney Lumet vlastne nikdy netočil filmy len tak pre zábavu, predovšetkým jeho staršie snímky mali vždy, čo to povedať. Serpico je jedným z nich. Lumetova realisticky podaná dráma o boji jednotlivca proti korupcii v policajnom zbore sa radí medzi elitu v akomsi "policajnom" subžánri. Pomaly plynúci film by si zaiste vystačil aj s dokonalým (neviete niekto, koľkýkrát to už píšem?) Al Pacinom v hlavnej úlohe, no výborný scenár nominovaný na Oscara patrí taktiež medzi jeho hlavné devízy. Tu ale ide predovšetkým o postavu nepodplatiteľného a hodne idealistického policajta, ktorý sa postavil proti všetkým. A... znova sa teda dostávam k famóznemu Al Pacinovi, vďaka ktorému sa postava Franka Serpica stala maximálne uveriteľnou. Film je vskutku podobný, realistický a prepracovaný, som si istý, že keby bol o trošičku kratší, bol by dokonalý. Takto môže kadekto povedať, že sa film len vlečie a vlečie a, že sa v ňom v podstate nič nedeje (podobné názory mali aj moji partneri pri sledovaní), treba sa však pozrieť na to, čo všetko tento film prináša, či už ide o korupčnú tému, ktorá je aj v súčastnosti bohužiaľ viac než aktuálna, životný príbeh skutočného bojovníka za spravodlivosť a v neposlednom rade aj prvotriedne herecké umenie (ehm...) Al Pacina. Old School.(19.8.2007)

 • Radek99
  ****

  Jedna z kultovních kriminálek 70. let, v níž exceluje především Al Pacino. Kdysi to býval jeden z mých nejoblíbenějších detektivních filmů, dnes už ale ze Serpica trochu čpí těch skoro 40 let (třeba scéna prezentace marihuanových cigaret plénu policistů je dnes spíš úsměvná...a dá vzpomenout na Formanovo Taking Off...), co uplynulo od jeho natočení. Škoda, že ten film nebyl trochu víc syrovější a drsnější...newyorské policie je tu vypodobněna dost přesvědčivě, ale standard současnosti už je jinde...viz třeba tematicky hodně blízký vynikající seriál The Wire... Režisér Sidney Lumet ale uměl a natočil skutečně svojský film, jehož téma neztratilo svoji aktuálnost ani dnes...(16.8.2010)

 • - Muž, podle jehož života je film natočen Frank Serpico, se chtěl účastnit natáčení, ale producent Bregman si jeho přítomnost nepřál. Měl obavy, že by herce mohla rozrušovat. (don corleone)

 • - Natáčelo se ve všech čtvrtích New Yorku kromě Staten Islandu. (liquido26)

 • - Frankov pes, Alfie, je bobtail. (Lucjen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace