Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  ***

  [6,5/10] (Paramount, De Laurentis) (Technicolor /// Produkce: Martin Bregman /// Scénář: Waldo Salt, Norman Wexler podle knihy Petera Maase /// Kamera: Arthur J. Ornitz /// Hudba: Mikis Theodorakis /// Nominace na Oscara: Waldo Salt, Norman Wexler (scénář), Al Pacino (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](26.1.2008)

 • LaciLC
  ****

  Frank Serpico je policajt. Poctivý policajt. "Poctivý policajt je ten najnebezpečnejší chlap na svete." On Sidney Lumet vlastne nikdy netočil filmy len tak pre zábavu, predovšetkým jeho staršie snímky mali vždy, čo to povedať. Serpico je jedným z nich. Lumetova realisticky podaná dráma o boji jednotlivca proti korupcii v policajnom zbore sa radí medzi elitu v akomsi "policajnom" subžánri. Pomaly plynúci film by si zaiste vystačil aj s dokonalým (neviete niekto, koľkýkrát to už píšem?) Al Pacinom v hlavnej úlohe, no výborný scenár nominovaný na Oscara patrí taktiež medzi jeho hlavné devízy. Tu ale ide predovšetkým o postavu nepodplatiteľného a hodne idealistického policajta, ktorý sa postavil proti všetkým. A... znova sa teda dostávam k famóznemu Al Pacinovi, vďaka ktorému sa postava Franka Serpica stala maximálne uveriteľnou. Film je vskutku podobný, realistický a prepracovaný, som si istý, že keby bol o trošičku kratší, bol by dokonalý. Takto môže kadekto povedať, že sa film len vlečie a vlečie a, že sa v ňom v podstate nič nedeje (podobné názory mali aj moji partneri pri sledovaní), treba sa však pozrieť na to, čo všetko tento film prináša, či už ide o korupčnú tému, ktorá je aj v súčastnosti bohužiaľ viac než aktuálna, životný príbeh skutočného bojovníka za spravodlivosť a v neposlednom rade aj prvotriedne herecké umenie (ehm...) Al Pacina. Old School.(19.8.2007)

 • Hal_Moore
  *****

  Výborná kriminálka dvou klasiků žánru - Sidney Lumeta a Al Pacina. Serpico je zdá se průkopníkem ve vyšetřovacích metodách policie a navíc není podplatitelný, což ostatním policistům dvakrát příliš nevoní. Na herecký výkon Pacina je zbytečné poukazovat, neboť samotné jeho obsazení bylo sázkou na jistotu. Příběh je podán komorně a celkově to vše působí, že Serpico nemá proti systému žádnou šanci. Už od úvodní Pacinovy scény víte, v jakém duchu se bude zbytek filmu odehrávat a víte, že se vám to prostě líbit bude.(27.12.2007)

 • 3DD!3
  *****

  Strhující snímek s úžasným Al Pacinem v roli Franka Serpica, policajta, který se nebál postavit proti svým kolegům. Všichni se mu za to smáli, pohrdali jím, vyhrožovali mu a ještě ho chtěli zabít. Zničil si život pro boj za správnou věc a co za to dostával? Nic. Sidney Lumet skvěle zvládl korupcí prolezlou atmosféru filmu, uchovává napětí a drží vás v ději. Obzvláště si cením toho že ať je Serpico sebečestnější, má své chyby a rozhodně není dokonalým člověkem, ale spíš obyčejným chlápkem co chce správnou věc.(18.11.2006)

 • Radek99
  ****

  Jedna z kultovních kriminálek 70. let, v níž exceluje především Al Pacino. Kdysi to býval jeden z mých nejoblíbenějších detektivních filmů, dnes už ale ze Serpica trochu čpí těch skoro 40 let (třeba scéna prezentace marihuanových cigaret plénu policistů je dnes spíš úsměvná...a dá vzpomenout na Formanovo Taking Off...), co uplynulo od jeho natočení. Škoda, že ten film nebyl trochu víc syrovější a drsnější...newyorské policie je tu vypodobněna dost přesvědčivě, ale standard současnosti už je jinde...viz třeba tematicky hodně blízký vynikající seriál The Wire... Režisér Sidney Lumet ale uměl a natočil skutečně svojský film, jehož téma neztratilo svoji aktuálnost ani dnes...(16.8.2010)

 • - Muž, podle jehož života je film natočen Frank Serpico, se chtěl účastnit natáčení, ale producent Bregman si jeho přítomnost nepřál. Měl obavy, že by herce mohla rozrušovat. (don corleone)

 • - Natáčelo se ve všech čtvrtích New Yorku kromě Staten Islandu. (liquido26)

 • - Natáčelo se celkem na 104 místech. (don corleone)