Osobně bych nikdy tento vynikající film neoznačil za kriminálku. "Serpico" je drama, které zobrazuje bez sebemenších příkras New Yorskou policii. Franku Serpicovi jsou jejich nečestné metody a pobírání úplatků proti srsti a jak je napsáno na obale DVD: Poctivej policajt je ten nejnebezpečnější chlap na světě. Al Pacino ve své první velké roli Franka Serpica je prostě vynikající. Každé jeho gesto, pohyb, proměna z neprůbojného mladíčka na spustlého vousáče, kterému jeho práce leze na mozek, jsou ohromné. Sidney Lumet stvořil možná ten nejpravdivější pohled na policii a úplatky. Zaplať Pánbůh za 70. léta, zaplať Pánbůh za něj.(16.11.2007)

Filmů o zkorumpovaných, rasistických a homobofobních poldech jsou mraky ale tenhle vyčnívá velmi slušnou charakterizací hlavního hrdiny, který je nejen čestný, ale také paranoidní, tvrdohlavý bastard a citový vyděrač, který se může přátelit možná tak s papouškem či psem, ale na přítelkyni nemá. Čili takové milé poukázání na to, že ryzí charakter z vás ještě nedělá dobrého partnera.(10.6.2009)

Je to jako trefa do černého. Kdykoliv se totiž točí film, ve kterém hlavní herec představuje úctyhodný výkon osoby, která existuje nebo existovala a něco si dokázala, o úspěch je ve většině případů vždy postaráno. Je to zvláštní, ale do každého takového filmu, režisér a hlavně hlavní představitel, Al Pacino, musí dát minimálně duši aby nakonec vyplivli takovýto snímek. Jen doufám, že nepodepsali smlouvu s Ďáblem, to bych pak bral jako fejk a nic by tím nedokázali. Ale tohle určitě není problém Serpica, muže, který si tvrdě a surově šel za svým. Což netvrdím o tom, jestli na mě dokázal stejným způsobem zapůsobit film. Já se prostě nedokázal vpravit do osudu Al Pacina a jeho alter ega a když už něco musí zaujmout, tak hlavně jeho příběh, aby potom celý film byl na jedničku. Takhle přiznávám, že film je opravdu skvělý, ale že bych z něj byl nadšený, to tvrdit nemohu. Příběh jako takový nejspíše nemohu docenit, protože korupce je všude všelijaká a tak jak ji ztvárnili v Serpicu, tak s tím v jistých ohledech souhlasit nemohu. --- Nechte těch keců Serpico. Jste jak děvka. Jednou ne, pak jo, pak zase ne.(18.11.2007)

Měl jsem šílenou chuť vtrhnout do ulic a pomoci Serpicovi v boji s korupcí. Nebo s ním zajít alespoň na kafe. Policejní film, ve kterém se nestřílí a přesto má spád. Film s melancholickou atmosférou a Al Pacinem.(5.1.2008)

Famóznímu, úchvatnému a charismatickému rebelovi Al Pacinovi se zde dostává dostatek prostoru pro prvotřídní hereckou exhibici a pro rozjetí nefalšovaného one man show - bohužel, jen o tom by film zdaleka být neměl. Postavičky kolem Serpica jsou dost očividně určeny k nenávisti ze straně diváka, svět korupce a špinavých policajtů se zdá příliš černobílý a byť možná vyspělý v porovnání s konkurencí raných 70. let, z dnešního pohledu už ne tolik přesvědčivý. Náboj Serpica už z větší části zhynul, je to film ze své doby, o své době a pro svou dobu, dnes už to zkrátka není ono, nic víc, nic míň... 6/10(7.7.2010)

• - Když se Al Pacino rozhodl pro natáčení filmu, pozval k sobě skutečného Franka Serpico, aby s ním krátký čas bydlel a mohl ho zpovídat a pozorovat. (don corleone)

• - Když se Frank Serpico jede hlásit na své první místo pochůzkáře v roce 1960, v pozadí jsou modely z poloviny 60. a počátku 70. let. (liquido26)

• - Natáčelo se celkem na 104 místech. (don corleone)