Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Happens
  ****

  Jak chcete na oboustranně počmáraném papíru demonstrovat bělost listu. Je to trochu už politika, nebo možná business policie a starých struktur. Rozjetý vlak zkaženosti, do něhož naskočí mladičký a naivní a za každou cenu až nechutně správňácký Al Pacino. Pak je otázkou ale, jestli je víc čest vůči parťákovi, nebo vůči zákonům..?(26.4.2017)

 • B!shop
  *****

  Dalsi spickovej Lumetuv film. A opet mi prislo dane tema, ktere je uz dost ohrane, originalne natocene, tak jako v pripade Psiho odpoledne. Al Pacino je tu opet jako v 99% svejch filmu naprosto senzacni, skutecne mu verite, ze je vystrasenej a zaroven nasranej praskac, i kdyz se v prubehu celyho filmu nevyresilo, proc vlastne nebere uplatky a tvurci to sfoukli tim, ze je proste cestnej, ale budiz. I kdyz je film docela pomalej a akce tu je jen minimum, tak je napinavej od zacatku a do konce, hlavne diky tomu, ze na zacatku vidime, jak to dopadne a behem filmu se k tomu bodu dostavame, ale nastesti tvurci u toho neskoncily a kdyz dospel film do toho momentu, tak ve vypraveni pokracovali. Navic to zobrazeni korupce je naprosto perfektni. Mozna bych z filmu vyhodil poslednich 5 minut, kdy je Pacino v nemocnici, ty uz byli zdlouhavy, ale jinak si nemam na co stezovat.(12.5.2006)

 • sud
  *****

  Osobně bych nikdy tento vynikající film neoznačil za kriminálku. "Serpico" je drama, které zobrazuje bez sebemenších příkras New Yorskou policii. Franku Serpicovi jsou jejich nečestné metody a pobírání úplatků proti srsti a jak je napsáno na obale DVD: Poctivej policajt je ten nejnebezpečnější chlap na světě. Al Pacino ve své první velké roli Franka Serpica je prostě vynikající. Každé jeho gesto, pohyb, proměna z neprůbojného mladíčka na spustlého vousáče, kterému jeho práce leze na mozek, jsou ohromné. Sidney Lumet stvořil možná ten nejpravdivější pohled na policii a úplatky. Zaplať Pánbůh za 70. léta, zaplať Pánbůh za něj.(16.11.2007)

 • Davies182
  *****

  Dávno před kvanty policejních filmů, ve kterých se spravedliví a čestní strážci zákona potýkají se svými zkorumpovanými kolegy (naposledy např. Hrdost a sláva) tu bylo Serpico. Nebo vlastně "byl", protože stejně jako snímek se jmenuje hlavní hrdina-policajt v podání výborného Al Pacina. Film má podobný bezútěšný podtón, se kterým se lze setkat v nepříjemné realitě - nemohl jsem si pomoci, aby se mi během stopáže několikrát nevybavil zoufalý boj proti systému v nadnárodních korporacích a megalomanských firmách, které si se svými zaměstnanci dělají v podstatě co chtějí. Že to nemá nic společného s korupcí? Možná ne zase tolik, ale několik důležitých styčných bodů zde lze najít... Al Pacino pak v tomto působivém dramatu bojuje proti zkaženému systému tak urputně a bez ubývajících sil, že mu v dnešní době může jeho filmovou houževnatost závidět nejeden kravaťák... Bravurní.(5.8.2009)

 • kinej
  ****

  Při tomhle filmu jsem si uvědomil, jaký je to hnus, když už je úplatný i policajt. Dělal jsem diplomku o korupci, takže vím, že například u nás je podle odhadu minimálně 90% veřejných zakázek zmanipulovaných. Je to svinsto, tahleta naš veřejná správa. Ale když už je zmanipulovaná i policie, u které by měl člověk hledat zastání v základních věcech, tak je to na zblití. Jinak je Serpico takový klasický film ze satré školy, v tom dobrém slova smyslu. Al Pacino je dobrý, ale ty jeho kostýmy působí po letech komicky. Myslím si, že film je celkem realistický, vzhledem k tomu, že je podle skutečné postavy, a v závěru se vyhýbá patosu, což oceňuji.(22.11.2007)

 • - Frankov pes, Alfie, je bobtail. (Lucjen)

 • - Když se Frank Serpico jede hlásit na své první místo pochůzkáře v roce 1960, v pozadí jsou modely z poloviny 60. a počátku 70. let. (liquido26)

 • - Film byl natočen v obráceném pořadí, než se odehrává. Al Pacino začal natáčet s dlouhými vlasy a vousem a postupně se při natáčení stříhal a holil. Scény, kde je hladce oholen se natáčely nakonec. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace