Al Pacino. Jedno jméno, které vystačí za tisíce slov. Opět předvádí své vysoké herectví, ale tentokrát mu chybí nejen partneři, ale také silnější snímek. Serpico je film o muži, který se postaví proti všem nečestným policistům. Je to sonda do jeho duše, do jeho života a na tom nic nezmění ani jeho extravagantní způsob života. Pravděpodobně změnil svou dobu, minimálně v pohledu lidí na policisty a zbavil policejní sbor mnoha špatných policistů, kteří si nebáli přivydělat nečestně úplatky. Film na délce více než dvou hodin rozehrává hru okolo jeho postavy, kterou sledujeme od počátku až do jejího konce. Chvílemi je to hra zajímavá, plná obvinění a zajímavých pasáží, ale většinu času se nic neděje a sledujeme jen jak dobře umí Al Pacino zahrát cokoliv a kdekoliv. jindy by mi asi takové herectví stačilo ke 4*, ale tentokrát ne.(31.12.2007)

Extrémně dlouhé, na pár místech bohužel i dost nudné (hlavně se furt dokola opakuje to samé), dama o neuplátém policajtovi, který je zezačátku velmi sympatický, pak ale začne hystericky křičet na přítelkyni, které za ním celou dobu stojí, přijdou jeho vzteklé výley a vy si říkáte, už aby ho konečně zastřelili...:)(8.6.2006)

Situace kterou zná nejeden Čech. Sedíte s kamarádama v hospůdce u fotbálku, sledujete jak Slavia dostává klepec v Lize mistrů a nakonec se necháte přemluvit na malé pivko. Fotbal skončí a jedete domů. Jenže před poslední zatáčkou před vaším domem se na silnici rozzáří reflexní vesta: ,,Dobrý večer pane řidiči, pil jste něco?"- ,,Ne nepil."- ,,Tak nám určitě dýchnete do balónku."- ,,No dobře. Měl jsem jedno."- ..Ale ale."- ,,Pánové, nešlo by to vyřešit nějak jinak?" Policisté začnou okamžitě vytahovat peněženky: ,,Jak jinak?"- ,,No kufr mam plnej zavařovaček od babičky." A v ten moment jsou body pryč... Serpico líčí příběh mladého policisty, který je po absolvování policejní akademie plný ideálu, ale je rychle konfrontován s běžnou policejní praxí. Přesto se nezařadí do davu a pokusí se s okolní korupcí bojovat. Režisér Sidney Lumet skládá příběh z epizod Serpicova života, které se odehrály v rozmezí několika let. I když je film časově rozbit na menší střípky, tak mu rozhodně nechybí tíživá atmosféra, kdy jsem si v několika momentech přál, aby Serpico raději přijal úplatek a měl pokoj od výhružek. K této atmosféře přispěl tradičně skvělý Al PAcino. Ovšem z těch jeho převleků se mi občas protáčely panenky. I přes své dvě hodiny Serpico moc nenudí a tak si 4* určitě zaslouží.(16.11.2007)

Dávno před kvanty policejních filmů, ve kterých se spravedliví a čestní strážci zákona potýkají se svými zkorumpovanými kolegy (naposledy např. Hrdost a sláva) tu bylo Serpico. Nebo vlastně "byl", protože stejně jako snímek se jmenuje hlavní hrdina-policajt v podání výborného Al Pacina. Film má podobný bezútěšný podtón, se kterým se lze setkat v nepříjemné realitě - nemohl jsem si pomoci, aby se mi během stopáže několikrát nevybavil zoufalý boj proti systému v nadnárodních korporacích a megalomanských firmách, které si se svými zaměstnanci dělají v podstatě co chtějí. Že to nemá nic společného s korupcí? Možná ne zase tolik, ale několik důležitých styčných bodů zde lze najít... Al Pacino pak v tomto působivém dramatu bojuje proti zkaženému systému tak urputně a bez ubývajících sil, že mu v dnešní době může jeho filmovou houževnatost závidět nejeden kravaťák... Bravurní.(5.8.2009)

Don Quijote bojoval s větrnými mlýny a ty jej semlely. Nezkorumpovaný policista Serpico jde taky sám proti zdi úplatných kolegů i svých nadřízených. Al Pacino byl se svým jiskřivým přímým pohledem pro tuto roli jako stvořený. A drsný syrový příběh o stavu newyorské policie v 70.letech je velkým lidským i filmovým dramatem. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LtTRYnsDH8Q(17.8.2010)

• - Když se Al Pacino rozhodl pro natáčení filmu, pozval k sobě skutečného Franka Serpico, aby s ním krátký čas bydlel a mohl ho zpovídat a pozorovat. (don corleone)

• - Frankov pes, Alfie, je bobtail. (Lucjen)

• - Film byl natočen v obráceném pořadí, než se odehrává. Al Pacino začal natáčet s dlouhými vlasy a vousem a postupně se při natáčení stříhal a holil. Scény, kde je hladce oholen se natáčely nakonec. (don corleone)