47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

cica

Jasné, že sa ti v starej hrdzavej klietke na starej hrdzavej lodi nemôže nič stať... alebo ako sa pomstiť bývalému. Bohužiaľ, tentoraz sa mi vyhli akékoľvek pocity, celkovo to bolo dosť nudné, čakala som od toho filmu viac. Ešte by som mala námet - jasné, že môžeš liezť na Gerlach bez vodcu - myslím, že by to bolo tak isto zaujímavé, akurát bez ryby. ()

xray0045

Neni to uplne zly, davam 2 hvezdy ale spis je to na 3. Bohuzel ani jedna z tech pipek nema sanci prehrat Blake Lively v Melcinach. Rozdil je v tom, ze tady ty 2 vrestici kozy jsem si pral jako jednohubku pro zraloka a Blake jsem fandil. Logiku to dost postrada a zde jsou opet Melciny lepsi. Na druhou stranu film asi moc penez nestal a i pres to AV stranka neurazi. Protoze nesnasim filmy kde maji hysterky hlavni roli tak ty 2 hvezdy jsou az az. ()

ciapok

Nepríjemné. to je samozrejme pri žraločom trileri pozitívum. Originálne - to je v súčasnom filme Purpurové srdce. Pomerne prirodzené - a to už je adept na plný počet. Po nudnom vzťahovom úvode prichádza v jadre filmu ozaj svižný rozbeh. Ale chcelo by to asi menej stresu pri odovzdávaní filmu, pretože miestami to tlačilo na pílu poriadne po holyvúdsky. Já to tedy beru, šéfe. Pre žralokofilov povinnosť vidieť. A dievčatá tiež nie sú na zahodenie ... dá sa povedať až na zjedenie :) ()

Keywee

4* jenom za ten závěr. Super. Jinak na můj vkus se to trochu moc vleklo, chvílemi jsem si říkala, kolikrát ta klec ještě spadne. Na druhou stranu si člověk užil psychologický aspekt filmu. Přece jen 47m a nekonečný oceán, to udělá s člověkem divy. ()

ColtBlondak

Kromě pár nereálných situací, které mě osobně opravdu do děje nevtáhly, byl film celkem slušný. Napětí jsem cítil asi stejné, jaké bych cítil 1km od stožáru elektrického vedení. Dle mého názoru se v žádném případě nejedná o horor. Opravdové napětí jsem si užil až na konci snímku, který se režisérovi a scénaristovi povedl. Tři hvězdy a tedy 60% pouze za dojem z konce filmu. ()

miro162

Nemozem si pomoct, ale mne sa tento zraloci horor pacil. Aj ked tu bolo viacero nelogickych zalezitosti, ale tomuto filmu to dokazem odpustit. Atmosferu mal skvelu, taktiez zralok vyzeral doveryhodne. Spolocne so Shallows sa jedna o dve podarene zralocie horory. Po vsetkych tych podpriemernych hororoch o zralokoch konecne vyslo nieco, co dokaze cloveka nenudit a dat ho do pozoru. Za mna ano. ()

karmalat

Napinave, podmorsky svet zobrazen docela pravdepodobne a presne, ani zadne velke chyby co se tyce potapeni. Asi by se to vyresilo rychleji v 47 metrech, ale po dlouhe dobe potapcesky film, ktery stoji za to videt. A zaver neni schozeny necim nepravdepodobnym, to je dobre. Mne se libilo. ()

M4RT1NEK

Dalo se, ale další film na toto téma... Ač by se zdálo, že je to zase to samé, přeci jen tohle je pravděpodobnější než scénář Mělčin, či jiných podobných filmů. Věřil jsem, že je na konci žralok opravdu sežral :-). Škoda, dalo se vytěžit více. ()

C.A.T.

Tady mě teda strašně štvali celkově herci. Od začátku protivný a hloupý... pak následovalo naprosto nepochopitelné a nelogické chování na dně oceánu, a to myslím jak holky, tak i ty pitomce nahoře na lodi. Vysvětlovat to nebudu, bylo by to na dlouho. Trochu mi celkový dojem zlepšil závěr, ale celkově nic moc. ()

E.H

Od tohot filmu som nič nečakal, preto som si ho nakoniec celkom užil. Film pracuje zo surival prvkami celkom dobre, aj ked si myslím že to mohol byť kľudne väčší terror. Nápad o tom ako sa pretrhlo lano držiace klietku s ľudmi ponorenú v mori plnom žralokov je to skutočne dobrý, ale nakoniec sme väčšinu času videli iba dve stresujúce sestry. Myslím si že im mohly ísť trosku viacej pod kožu a vyťažiť z toho podstatne viac hoci vo finále nám to vynahradili. ()

Tesa23

Docela příjemné překvapení.Když jsem si přečetla název a zjistla,že je to o žralokach, tak jsem váhala se na film podívat,ale thriller mě natolik zaujal,že jsem to musela vidět a udelala jsem dobře. Dobré obsazení,napětí,překvapení na konci,které jsem nečekala. Doporučuji, asi jeden z nejlepších thrillerů o zralocich. ()

K4sum1

Film překvapivě velmi dobrý. Napínavý od samého začátku, kdy se ponoří, až do konce. Abych si po celou dobu držela hlavu v dlaních kvůli napětí se jen tak nestává, ale 47 metrů to překvapivě dokázal. Když se zdálo, že to ta její mladší sestra přeci jen přežila, říkala jsem si "No to je zas kokotina. Ona snad porazila 8 metrů velkýho žraloka. Ale jo, jsem ráda, že to přežila." ale ten konec mi opravdu vyrazil dech. ()

lahvi

Sorry, nedokoukano. Na me to bylo priserne kycovity. Uz sem z ty buchty nemohl. Prespriliz dramaticky, natahovany...kyc. ()