Reklama

Reklama

47 metrů

  • Velká Británie 47 Meters Down (více)
Horor / Dobrodružný / Thriller / Drama
Velká Británie / USA / Dominikánská republika, 2017, 89 min

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Recenze (346)

Fr 

všechny recenze uživatele

„MÁM STRACH. CO KDYŽ PŘIPLAVOU ŽRALOCI...“ /// Je třeba přetrpět úvod. 15 minut a pak jdeme k vodě. Kikiny (dvě) vlezou do klece a … všude samý ryby. Pak se to posere (né… ryby zůstanou…) a máme tady boj o přežití s uklidňujícím(?) zvukem bublinek…STRAŠNĚ SE BOJÍM! UMŘEME TADY!... Žralok nebo vzduch? Poslouchat ty kecy a bědování je votrava. Tvůrcům patří dík za pokus o překvapivej konec, ale i to je tzv. v uvozovkách. Pod vodou hezký, vobčas i dramatický, v hlavní roli místo žraloka kyslík (neboj, i ty příšery se tady mihnou), ale jinak to moc nepřekvapuje a vobčas votravuje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když holka řve „bože můj, je vobrovskej!“. 2.) Často si představuju, jak mně dochází vzduch… a když se uklidním… připlave žralok. 3.) Thx za titule „lokeš“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Katka s Bětkou jsou děsně kůl, avšak tak trochu hysterické piče. Patrně z výše uvedeného důvodu zrovna kopnul Bětku do prdele její kolík, no a nejlepší náplast na takový mindrák je vydat se na jih, v tequilovém komatu tam opíchat pár Chuanů a posléze si skáknout zapotápět se mezi velké bílé svině do Mexického zálivu, i když krutě ostřílená Bětka do té doby akorát tak šnorchlovala ve vaně mezi kachničkama. Roztomilá nehůdka na sebe nenechá dlouho čekat, o čem by to taky jinak bylo, a než byste řekli „tupá kunda“, ocitnou se obě pipky v dost bezvýchodné situaci. No, bezvýchodné … Pořád mají tři krásné možnosti. Buď si hysterickým trojčením a ječením do masky co nejrychleji vydýchat bomby a pojít, nechat se ohlodat velkou bílou sviní a pojít, nebo se z padesáti metrů chytře co nejrychleji vynořit, uhnat si kesona a pojít. Holky se rozhodly blonďatě zkombinovat všechny varianty. Podmořské záběry stoji celkem za vyližprdel, květnaté dialogy se větší část filmu omezují jen na máchovsky otřepané „Bětkóóóó! Katkóóóó! Pomóóóóóc!“ a stejně kvalitní herecké výkony by podal i neoprén s rebrýtrem, netrpělivě čekající zavěšeni ve skříni na další řízkový zájezd na bázi do Chorvatska. Nicméně i za těch pár šušňů je to dramaticky dobře zvládnuté, napínavé a indexem zábavnosti to dýchá na hřbetní ploutev letošním Mělčinám. A navíc se tu žraloci po dlouhé době chovají jako paryby, a ne jako vysokoškolsky vzdělaný predátor s doktorátem z logiky a strategie požíraní humanoidů. Jen mě trochu mrzelo, že ty frfně selektivně nežerou příslušníky pobřežní hlídky. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $5,5miliónaTržby USA $44,307,193Tržby Celosvetovo $62,268,105Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,480,087Tržby za predaj DVD v USA $1,844,371║ Mám rád takéto podmorské "žraločie" thrillery ale škoda, že režisér nevie lepšie pracovať s napätím. Snaží sa útočiť s rýchlymi lakačkami ale tie tam nemajú až tak dobré miesto. Dejovo to ale nebol zlé na to že boli doslova dievky uväznené na dne, taktiež triková stránka slušná. /50%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

Fantastický Smrtiaci príliv s geniálnou Blake Lively ponúkol všetko to, čo 47 metrov ponúknuť malo... a neponúklo. Väčšina filmu je o tom, ako sa dve mladé ženy prekrikujú v klietke na dne mora, dochádza im kyslík a občas nad nimi strašidelne prepláva veľký tieň s plutvou. Skresať rozpočet takýmto spôsobom je šikovné pre producentov, ale divák z neho veľa nemá. Otázkou je, čo od toho očakávate. Na základe toho sa bude odvíjať vaše hodnotenie. Ja som čakal kvalitný žraločí horor a toho som sa nedočkal. Nejde ani tak o to, že mŕtvol je tu málo. Tých vlastne nebolo nejako enormne veľa ani v Čeľustiach – žraločom thrilleri, ktorý dodnes nebol prekonaný. Tie ale mali sympatických hrdinov, skvelé akčné scény, parádnu atmosféru, super výpravu a živú réžiu. 47 metrov je strašne lenivo natočené, neprekvapivo napísané, postavy sú slabé a každú chvíľu si hovoríte „to čo preboha robíš, načo, prečo, začo?!“. Napriek tomu by som to s touto snímkou úplne nevzdával. Na konci má jeden nezabudnuteľný záber (rozsvietenie svetlice), občas je to napriek rutinnej réžii dosť napínavé, podmorská výprava je dobrá, nápad s klietkou originálny, na herečky sa dobre pozerá a scén so žralokov je dosť, hoci treba dodať, že väčšinou len „pôsobivo“ prepláva tesne nad hrdinami nejaký fajnový 7-metrový macko. Dvojka sa mi každopádne páčila viac. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Tento rok druhý survival so žralokmi (Shallows som ešte nevidel, ale sklamanie neočakávam) a bolo na čase, že tvorcovia sa zase trochu prebúdzajú v rámci animal horrorov, pretože dobrý žraločí kúsok som už 6 rokov nevidel (naposledy ma takto chytil The Reef). Výborné. Dve sympatické holčiny ostanú "visieť" na dne v klietke v spoločnosti zubatých kamarátov, dochádza im vzduch a nemôžu von. To je ako byť uväznený na lanovke, pomaly zamŕzať a dolu vlci. Alebo na strome a dolu krokodíl, alebo v dome s tigrom, to je jedno. Proste ešte sa asi nikdy nestalo, že by ma takýto horor (alebo thriller pre mňa za mňa), mohol sklamať. Veď čo je lepšie, utopiť sa, alebo to risknúť, nech ma zožerú? Napinák ako má byť, s prehľadom nakrútené aj zahrané. Režisér sa pokúsil aj o nejaké malé prekvapenie, ktoré už na síce asi na niekoho nezaberie, ale snaha sa cení. Nemám vlastne žiadne výhrady, takže plných 5. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (10)

  • Pôvodne sa malo vo filme objaviť aj zopár scén so Stuartom, Lisiným (Mandy Moore) ex-priateľom, ktorého si zahral James Van Der Beek. Všetky boli nakoniec zrušené a z konečnej verzie vystrihnuté. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo od 15.6. do 7.8.2017 v Dominikánskej republike a vo filmových štúdiách The Underwater Studios v britskom Basildone. (MikaelSVK)
  • Klec má své světlomety odpojené od zdroje napájení, přesto však stále svítí. (BMW12)

Reklama

Reklama