47 metrů

Mark Silk

tomandandy

James Harris, Mark Lane

Martin Brinkler

Dobrých žraločích filmů je jako šafránu a proto každý chystaný film který z prvních ukázek vypadá slušně navnadí.In the Deep nemá ani setinu pozornosti jako prakticky stejně vydané Mělčiny s Blake Lively a to bude ten problém, In the Deep nemá Blake Lively.Začátek je typická seznamovačka a přiteplená venkovní párty s úděsnou muzikou, naštěstí se jde rychle pod moře, takže vás ty naprosto nesympatické postavy kolem a primitivní dialogy nestihnou ani moc štvát.Tvůrci udělají pár zbytečných chyb a těch všelijakých nehod a náhod je na jednu klec, několik žraloků (perfektní CGI) a 87 minut stopáže až příliš.Atmosféra místy je a místy není, záleží na aktuálním dění na plátně a pokud se na něm nevyskytují žraloci, film nemá čím bavit.Bohužel těch míst kde žraloci nejsou je víc, takže větší hodnocení ani nejde dát, ale když už se velká mrcha mihne kolem, vynoří se z temnoty nebo útočí, jedná se o precizní záběry s perfektními efekty a několik lekaček s váma hodně cukne.Na konci udělají tvůrci pár zajímavých vyústění, ale spíš mi to přišlo jako snaha za každou cenu příjít s něčím jiným.In the Deep se určitě může zařadit mezi tu vyvolenou skupinku těch lepších žraločích filmů, ale chybí jí větší tempo.Buď měli tvůrci přidat žraloků a krve, nebo sehnat lepší děj a herce, obojí v tomhle filmu téměř nejde od dob prvních Čelistí.Opravdu mnohem více sem zvědavý na Shallows s Blake Lively v upnutém neoprénu.Jednou za rok v neděli v létě si pouštím v jeden den všechny sledovatelné žraločí filmy, ale In the Deep v nich asi figurovat nebude. Jaws 1 - 100%, The Reef 90%, Jaws 2 80%, Deep Blue Sea 75%, In The Deep 65%, Bait 50%. Jediné filmy se žraloky hodné všeobecného zájmu.(8.8.2016)

Stejně jako dvě extra šukézní hrdinky tohoto filmu, jsem i já byla vystavena životu nebezpečnému nebezpečí - V létě jsem se zasekla s jednou důchodkyní v hypermarketu ve výtahu. Vedro jak v píči způsobilo, že z nás během chvilky lilo jak z prasklý roury, důchodkyně vedla protože byla nabalená jak na Sibiř, a smrad jejího žluklýho potu mě štípal v očích. Do toho občas mocně uhnila, jelikož stará střeva už nefungují tak dobře jako kdysi a já se tak dávila v koutě, zatímco babizna, hluchá a bez čuchu snad ani netušila, že mi tam co pět minut prdelí hraje sólo na trambón - Let čmeláka. Dostavil se tak, stejně jako u hrdinek ve filmu, zoufalý boj o kyslík a následně i halucinace. Nebo se tam ta bába fakt začala po hodině svlíkat. K tomu se se mnou stále snažila vést konverzaci a rozklepaným hlasem, prozrazujícím stařeckou demenci se mě co minutu ptala - ,,Nevíte proč nejedeme, slečno?" Plus měla strach o mé zdraví jelikož jsem prý nepřirozeně žlutá a mám nateklé oči. Chtěla jsem jí poslat do hajzlu, vysvětlit jí, že jsem žlutá od přírody a oči mám šikmý stejně jako ona scvrklou macochu, ale kombinace vedra, smradu, nedostatku vzduchu a jejího hlasu způsobila, že jsem sebou sekla a probrala se až nevím kdy na čerstvém vzduchu, kdy babka už byla pryč a já jako omluvu dostala ten nákup zdarma. Takže radši do klece se žralokama okolo, než do výtahu s prdící ježibabou.(14.12.2017)

• PetrPan

"Posíláme vám náhradní dýchací přístroje, ale je tu důvod, proč jsme to neudělali dřív, při přechodu na další láhev je velké riziko opojení dusíkem, budete mít možná halucinace" Bez toho přechodu, ale tuším hrozí smrt, když vám dojde kyslík. Navíc poslat dolů kyslíkové láhve společně se světlicemi na ochranu proti žralokům asi měl být první krok. Jenže, pokud by se to takhle odehrálo, tak si děvčata mohla klidně sednout v potopené kleci na zadek a počkat na pobřežní stráž a celej thriller by byl v hajzlu. Bylo třeba to vymyslet jinak, nejdřív dolů mezi žraloky pošleme chlapa s navijákem a baterkou... Žraloci byli moc fajn, zbytek jsem prostě kvůli výše zmíněnému nějak nemohl skousnout.(16.8.2017)

Rozpočet $5,5miliónaTržby USA $44,303,174Tržby Celosvetovo $54,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Mám rád takéto podmorské "žraločie" thrillery ale škoda, že režisér nevie lepšie pracovať s napätím. Snaží sa útočiť s rýchlymi lakačkami ale tie tam nemajú až tak dobré miesto. Dejovo to ale nebol zlé na to že boli doslova dievky uväznené na dne, taktiež triková stránka slušná. /50%/(8.10.2017)

V mnohém podobné letošním Mělčinám a v mnohém i překvapivě lepší. Veškeré scény se žraloky vypadají mnohem lépe i realističtěji než tomu bylo ve zmíněných "Mělčinách" a i toho napětí je více (film se celý odehrává pod vodou. Film tak v mých očích kazí dvě věci. Ženské herecké duo není úplně špatné, ale nedonutí diváka, aby jim fandil. A druhá věc je konec, který měl přijít tak o 5 minut dříve. Takhle tvůrci sice překvapí, ale pokazí závěr, který byl napínavý a pro diváka přijatelnější. P. S. Jeden ze závěrečných žraločích útoků byl ten nejlepší, který jsem kdy ve filmu viděl.(22.9.2016)

• - Žraločia klietka so žeriavom boli pre potreby filmu vyrobené v britskom Kente. (MikaelSVK)

• - Ani jedna z dvoch hlavných herečiek (Mandy Moore, Claire Holt) vo filme nemala pred jeho natáčaním žiadnu skúsenosť s potápaním. (MikaelSVK)

• - Pôvodne sa malo vo filme objaviť aj zopár scén so Stuartom, Lisiným (Mandy Moore) ex-priateľom, ktorého si zahral James Van Der Beek. Všetky boli nakoniec zrušené a z konečnej verzie vystrihnuté. (MikaelSVK)