poster

47 metrů

 • Velká Británie

  47 Meters Down

 • Slovensko

  47 Metrov

 • Kanada

  47 Meters Down

 • USA

  47 Meters Down

 • USA

  In the Deep

Thriller / Horor

Velká Británie, 2016, 87 min

Kamera:

Mark Silk

Hudba:

tomandandy

Producenti:

James Harris, Mark Lane

Střih:

Martin Brinkler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Je to snímok, pri ktorom bude intelektuálov bolieť hlava viac, ako pri dekompresii. Ono šprtať sa v nelogičnosti tohto filmu, bude určite jednou zo zábavok popri jeho sledovaní. Pôvodne sa mal objaviť len ako direct-to-DVD kúsok, jeho ,,kvality,,však zrejme podnietili nového distribútora uviesť snímok do kín. S finančného hľadiska dobrá voľba, s pohľadu diváckeho veľmi nie. Spomínanou formou ( direct-to-DVD ) film trpí veľmi, jeho krátka minutáž však zachraňuje tento problém dokonale a tak aspoň spĺňa kritéria únosného filmu na jeden kuk.(8.7.2017)

 • oLí
  ***

  Docela klobouček - protože tenhle víceméně subžánr horror-thriller se žraloky není zrovna vrcholem umění filmového pásu, ale jistý talent určitě potřebuje a nevím, jak tomu bylo do Čelistí, od té doby je laťka celkem vysoko a toto je jeden z mála případů, který se jí celkem zdatně přibližuje. Temné mořské hlubiny, několik metrů dlouhý tvor s obrovskou tlamou plnou zůbů a ve vodách velmi zranitelný člověk, to je kombinace pro horror jak víno a tento snímek se může rozhodně řadit k těm povedeným, které z podobné představy a strachu kdy těžily. Scéna se stoupáním a zapálením světlice s tlamama okolo a doprovodnou hudbou vyloženě super. 6/10(30.6.2017)

 • tron
  **

  Smrtiaci príliv ponúkol všetko to, čo 47 Meters Down ponúknuť mal, no neponúkol. Väčšina filmu je o tom, že dve ženy sa prekrikujú v klietke na dne mora, dochádza im kyslík a občas nad nimi pseudo strašidelne prepláva tieň. Skresať rozpočet takýmto spôsobom je pekné pre producentov, ale divák z neho veľa nemá... Nebudem však len kritický. Finále je napínavé, nepríjemné a desivé. Dokázal som sa vžiť do kože dievčat, ktoré plávajú na hladinu, pričom okolo nich krúžia gigantické Veľké Biele. A ten záber po rozsvietení svetlice... brrrrr, fuj! (Možno si myslíte, že je to spoiler, ale nie je to tak úplne pravda, viď. finálny twist).(23.11.2016)

 • Seabeast
  ****

  Objektivně zhruba na tři kvůli těm lehce "prdelním" dialogům a dvěma přitroublým nanykám. Jenže! Světe div se, ale musím uznat, že 47 metrů byla opravdu silná klaustrofobická jízda. Po nutném prdelně-přitloublém intru, kdy se seznámíte se sestrama a jejich ulovenýma letníma samečkama, následuje brutální pád na dno nespoutaného oceánu. A už se zkrátka nejde od sledování odtrhnout. Husto atmosférická jízda, která si vystačí s minimem prvků, vás dokonale vtáhne do centra dění a strachu o hrdinky se nelze vyhnout. Do posední chvíle vlastně není jisté, jak to celé dopadne a nedokázal jsem ani žblebnout. I když se notně alkoholem podpořené kino na festivalu KVIFF v rámci půlroční projekce sem tam uchichtávalo, tak nemám proti napětí nic moc, co vytknout. Nicméně v úvodní scéně, kdy jedna z hrdinek při drbání se sestrou o svém nepovedeném vztahu došlo na vícehlasé zklamané kinové "Oooooooooo" musím říct, že jsem se bujarému smíchu neudržel - stejně jako celý kinosál. Každopádně 47 metrů mě mile překvapilo!(13.7.2017)

 • darkrobyk
  *****

  Skvělý klaustrofobní thriller se žraločí tematikou...v té kleci bych nejspíš zešílel (samozřejmě ne, páč bych do ní nevlezl). Původně jsem zvažoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale za povedený konec musím jednu přihodit. A taky mám rád jakýkoliv příběh z mořských hlubin, i když je mi jasné, že většinu filmu natočili v mělkém zatopeném lomu, ale nechť... Místy opravdu napínavé a strašidelné, hlavně v momentech, kdy člověk čeká, co se ze tmy vynoří (jistě, žralok). Samotní žraloci jsou věrohodní, čemuž napomáhá i šedá modř přecházející až do temnoty, počítačové efekty nejsou do očí bijící. A dojde i na krvavé útoky! I když s každou drobnou rankou a následnou krví jsem čekal okamžitý útok, tak čekání bylo o to mučivější.(19.8.2016)

 • - Ani jedna z dvoch hlavných herečiek (Mandy Moore, Claire Holt) vo filme nemala pred jeho natáčaním žiadnu skúsenosť s potápaním. (MikaelSVK)

 • - Pôvodne sa malo vo filme objaviť aj zopár scén so Stuartom, Lisiným (Mandy Moore) ex-priateľom, ktorého si zahral James Van Der Beek. Všetky boli nakoniec zrušené a z konečnej verzie vystrihnuté. (MikaelSVK)

 • - Žraločia klietka so žeriavom boli pre potreby filmu vyrobené v britskom Kente. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace