47 metrů

Mark Silk

tomandandy

James Harris, Mark Lane

Martin Brinkler

Je to snímok, pri ktorom bude intelektuálov bolieť hlava viac, ako pri dekompresii. Ono šprtať sa v nelogičnosti tohto filmu, bude určite jednou zo zábavok popri jeho sledovaní. Pôvodne sa mal objaviť len ako direct-to-DVD kúsok, jeho ,,kvality,,však zrejme podnietili nového distribútora uviesť snímok do kín. S finančného hľadiska dobrá voľba, s pohľadu diváckeho veľmi nie. Spomínanou formou ( direct-to-DVD ) film trpí veľmi, jeho krátka minutáž však zachraňuje tento problém dokonale a tak aspoň spĺňa kritéria únosného filmu na jeden kuk.(8.7.2017)

Docela klobouček - protože tenhle víceméně subžánr horror-thriller se žraloky není zrovna vrcholem umění filmového pásu, ale jistý talent určitě potřebuje a nevím, jak tomu bylo do Čelistí, od té doby je laťka celkem vysoko a toto je jeden z mála případů, který se jí celkem zdatně přibližuje. Temné mořské hlubiny, několik metrů dlouhý tvor s obrovskou tlamou plnou zůbů a ve vodách velmi zranitelný člověk, to je kombinace pro horror jak víno a tento snímek se může rozhodně řadit k těm povedeným, které z podobné představy a strachu kdy těžily. Scéna se stoupáním a zapálením světlice s tlamama okolo a doprovodnou hudbou vyloženě super. 6/10(30.6.2017)

• tron

Smrtiaci príliv ponúkol všetko to, čo 47 Meters Down ponúknuť mal, no neponúkol. Väčšina filmu je o tom, že dve ženy sa prekrikujú v klietke na dne mora, dochádza im kyslík a občas nad nimi pseudo strašidelne prepláva tieň. Skresať rozpočet takýmto spôsobom je pekné pre producentov, ale divák z neho veľa nemá... Nebudem však len kritický. Finále je napínavé, nepríjemné a desivé. Dokázal som sa vžiť do kože dievčat, ktoré plávajú na hladinu, pričom okolo nich krúžia gigantické Veľké Biele. A ten záber po rozsvietení svetlice... brrrrr, fuj! (Možno si myslíte, že je to spoiler, ale nie je to tak úplne pravda, viď. finálny twist).(23.11.2016)

Objektivně zhruba na tři kvůli těm lehce "prdelním" dialogům a dvěma přitroublým nanykám. Jenže! Světe div se, ale musím uznat, že 47 metrů byla opravdu silná klaustrofobická jízda. Po nutném prdelně-přitloublém intru, kdy se seznámíte se sestrama a jejich ulovenýma letníma samečkama, následuje brutální pád na dno nespoutaného oceánu. A už se zkrátka nejde od sledování odtrhnout. Husto atmosférická jízda, která si vystačí s minimem prvků, vás dokonale vtáhne do centra dění a strachu o hrdinky se nelze vyhnout. Do posední chvíle vlastně není jisté, jak to celé dopadne a nedokázal jsem ani žblebnout. I když se notně alkoholem podpořené kino na festivalu KVIFF v rámci půlroční projekce sem tam uchichtávalo, tak nemám proti napětí nic moc, co vytknout. Nicméně v úvodní scéně, kdy jedna z hrdinek při drbání se sestrou o svém nepovedeném vztahu došlo na vícehlasé zklamané kinové "Oooooooooo" musím říct, že jsem se bujarému smíchu neudržel - stejně jako celý kinosál. Každopádně 47 metrů mě mile překvapilo!(13.7.2017)

Skvělý klaustrofobní thriller se žraločí tematikou...v té kleci bych nejspíš zešílel (samozřejmě ne, páč bych do ní nevlezl). Původně jsem zvažoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale za povedený konec musím jednu přihodit. A taky mám rád jakýkoliv příběh z mořských hlubin, i když je mi jasné, že většinu filmu natočili v mělkém zatopeném lomu, ale nechť... Místy opravdu napínavé a strašidelné, hlavně v momentech, kdy člověk čeká, co se ze tmy vynoří (jistě, žralok). Samotní žraloci jsou věrohodní, čemuž napomáhá i šedá modř přecházející až do temnoty, počítačové efekty nejsou do očí bijící. A dojde i na krvavé útoky! I když s každou drobnou rankou a následnou krví jsem čekal okamžitý útok, tak čekání bylo o to mučivější.(19.8.2016)

• - Ani jedna z dvoch hlavných herečiek (Mandy Moore, Claire Holt) vo filme nemala pred jeho natáčaním žiadnu skúsenosť s potápaním. (MikaelSVK)

• - Pôvodne sa malo vo filme objaviť aj zopár scén so Stuartom, Lisiným (Mandy Moore) ex-priateľom, ktorého si zahral James Van Der Beek. Všetky boli nakoniec zrušené a z konečnej verzie vystrihnuté. (MikaelSVK)

• - Žraločia klietka so žeriavom boli pre potreby filmu vyrobené v britskom Kente. (MikaelSVK)