poster

47 metrů

 • Velká Británie

  47 Meters Down

 • USA

  47 Meters Down

 • USA

  In the Deep

 • Slovensko

  47 Metrov

 • Kanada

  47 Meters Down

 • Belgie

  47 Meters Down

Horor / Dobrodružný / Thriller / Drama

Velká Británie / USA / Dominikánská republika, 2016, 89 min

Kamera:

Mark Silk

Hudba:

tomandandy

Producenti:

James Harris, Mark Lane

Střih:

Martin Brinkler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  Smrtiaci príliv ponúkol všetko to, čo 47 Meters Down ponúknuť mal, no neponúkol. Väčšina filmu je o tom, že dve ženy sa prekrikujú v klietke na dne mora, dochádza im kyslík a občas nad nimi pseudo strašidelne prepláva tieň. Skresať rozpočet takýmto spôsobom je pekné pre producentov, ale divák z neho veľa nemá... Nebudem však len kritický. Finále je napínavé, nepríjemné a desivé. Dokázal som sa vžiť do kože dievčat, ktoré plávajú na hladinu, pričom okolo nich krúžia gigantické Veľké Biele. A ten záber po rozsvietení svetlice... brrrrr, fuj! (Možno si myslíte, že je to spoiler, ale nie je to tak úplne pravda, viď. finálny twist).(23.11.2016)

 • juta
  ***

  Spoiler v komentu! Není to vůbec špatný snímek o dívkách v kleci, v hloubce 47 metrů, které jsou obklopeny hladovými žraloky. Jenže jsou tu věci, které tak bijí do očí, že to hodně kazí dojem, jako chování postav, nebo že zbývá v bombě 1% vzduchu a v tu chvíli konečně získá jinou naplněnou bombu... prostě všechno je vyšperkované do poslední chvíle, aby to přiživovalo napětí a díky tomu ztrácí reálnost. Na druhou stranu musím pochválit příjemný zvrat na konci, který mile překvapil. Lepší průměr.(5.10.2017)

 • lamps
  ***

  Jak natočit dobrý horor se žraloky, když je scénář levnější než thajské společnice a nejsympatičtějšími postavami jsou právě žraloci? Johannes Roberts by o tom zvládl krátkou přednášku, protože jeho režie je dobré dvě třetiny filmu poměrně vynalézavá a zájem diváka o osudy dvou hysterických pipin uvězněných pod vodou drží zdařile nad vodou. Především ve chvílích, kdy holčiny vynuceně opouští pohodlí klece, je atmosféra díky intenzivní hudbě a zmáknutým lekačkám opravdu nepříjemná. Netradiční konec ale potěšil jen napůl a určitě mě jako lidumila mrzí nízký počet roztrhaných na kusy, byť se tím znásobuje uvěřitelnost instinktivního chování žraloků. Slabé 3*.(5.2.2018)

 • oLí
  ***

  Docela klobouček - protože tenhle víceméně subžánr horror-thriller se žraloky není zrovna vrcholem umění filmového pásu, ale jistý talent určitě potřebuje a nevím, jak tomu bylo do Čelistí, od té doby je laťka celkem vysoko a toto je jeden z mála případů, který se jí celkem zdatně přibližuje. Temné mořské hlubiny, několik metrů dlouhý tvor s obrovskou tlamou plnou zůbů a ve vodách velmi zranitelný člověk, to je kombinace pro horror jak víno a tento snímek se může rozhodně řadit k těm povedeným, které z podobné představy a strachu kdy těžily. Scéna se stoupáním a zapálením světlice s tlamama okolo a doprovodnou hudbou vyloženě super. 6/10(30.6.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Dvě sympatické slečny na dovolené v Mexiku skončí při prohlídce žraloků uvězněny v malé kleci na dně oceánu s docházejícím kyslíkem a se žralokem kolem. Slušný nápad,hezký vizuál. dvě postavy, spousta napětí a hutné atmosféry a hlavně živý žralok ( žádná digi sračka), kterému se daří diváka i slušně polekat a rozhodně jde z něj respekt. Krve je zde poméně, ale v závěru i na to lehce dojde. Spokojenost a kdo rád animal survivaly, neměl by si film nechat ujít. Story 5/10, Atmosféra 7/10, Gore 4/10, Vizuál 7/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 5/10.70%(30.7.2016)

 • - Žraločia klietka so žeriavom boli pre potreby filmu vyrobené v britskom Kente. (MikaelSVK)

 • - Celý film nemaji holky signál na loď a musí vyplavat ven z klece a výš, aby se dokázali spojit s Taylorem na lodi. V závěru filmu Taylor (Matthew Modine) mluví s Lisou (Mandy Moore) uvězněnou v kleci na dně. (Ace.A.T.L.)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo od 15.6. do 7.8.2017 v Dominikánskej republike a vo filmových štúdiách The Underwater Studios v britskom Basildone. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace