Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Série(4) / Epizody(32)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Koudy_96

Geniální seriál, který nám ukazuje, jak by vypadali superhrdinové, pokud by byli jen zaprodané loutky. Seriál, který jsme v dnešní superhrdinské době opravdu potřebovali, protože si to totálně vytírá prdel se všemi superhrdinskými klišé, které najdete v MCU i DCU. Hlavní dvě postavy Butchera (Karl Urban) a Homelandera (Antony Starr) jsou geniálně napsané napříč všemi sériemi a zrovna v té třetí sérii lze vidět kam se jako herci i postavy posunuli.  Další postavy, které se tu objevují tu mají zde určitě také místo, ale některé nedostávají tolik prostoru, kolik by potřebovali. Nechybí zde černý humor, skvělá akce, která si nebere servítky s ničím. Seriál je pro mě 8/10 a doufám, že konečné finále mě odpálí do nebeských výšin :). ()

Updated_Cake

Série 1-3: Musím říct, že seriál je velké překvapení. Čekal jsem typický komiksový kousek plný hrdinů a padouchů, který mě unudí už v půlce první série, protože jsem si nechtěl moc spoilerovat příběh, tak jsem nečetl o seriálu vůbec nic. A to bylo asi to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohl udělat. Vykrádačka mnoha známých hrdinů a převedená do realistického pojetí, to je bomba. Žádné iluze alá superhrdinové jsou to nejlepší na planetě a jen pomáhají. Tahle 2. stránka komiksového světa je skvěle zpracovaná a zábavná. Prakticky 3 série plné příběhu o anti-hrdinech The Boys. Na začátku docela plynulý a přirozený rozjezd příběhu, seznámení s postavami, stanovení základních principů. Antony Starr jako Homelander je úplně skvělý herec, dokáže jen skrz mimiku tváře a jemné posunky vykreslit skvělého psychopata v těle rádoby hrdiny, který má oidipovský komplex a nutkání dostat lásku a uznání od lidí. Karl Urban prakticky to samé, skvělý výkon a vyobrazení velitele skupiny, který má v minulosti emocionální šrámy a chce svoji pomstu. 2. série byla taková nudnější a pomalejší, ale neurazila a zase neunudila k smrti a nebyla hrozná, jen to nebylo v úrovni kvality 1. a 3. série. 3. série byla absolutně skvělá a vyeskalovala celou situaci až na bod zlomu, který předpokládám přijde v další sérii. Tady nutno podotknout, že doufám, že seriál bude mít max 1-2 další série, protože už je tam trochu cítit natahování některých dílů. Zatím to seriálu neškodí, ale přicházet se zvraty se taky nedá donekonečna tak, aby to za něco stálo. Ale musím říct, že seriál dost překvapil, upřímně pokud přijde i nějaké fancy zakončení, bude mi tohle milejší než ty tucty hrdinských filmů, které jsou dnes prakticky jak přes kopírák a nic originálního tam člověk nenajde. ()

aneta105

Tak tenhle seriál jsme potřebovali. A já jsem o něm neslyšela dokud nevyšla třetí řada a každý mi seriál začal rvát pod nos abych se na něj taky koukla. A tak jsem si seriál pustila. A? Paráda. Komiksový žánr je můj nejoblíbenější. Velmi rychle jsem si zvykla na vulgarity, nahotu, děj, chování postav a i ten humor který tam je úžasný. Po  třetí řadě mě mrzelo, že postava Soldier Boye asi už ve čtvrté řadě nebude, což je škoda pač je úplně dokonalý šmejd 😀 99% ()

Podhorsky

Hodnotím po shlednutí 3 sérií. Nápady, scénář, režie a herecké výkony jsou super. Jen za mě by stačilo o několik kýblů míň krve a vnitřností. ()

JerryR

Prvni serie hodne dobra, druha meh... treti sragora protkana woke kecama a realiema.. celkove teda prumer. Kouknete na prvni serii a ostatni vychte, budete mit skvely zazitek. ()

stuj

Originální námět. I superhrdinové, kteří dennodenně zachraňují svět, můžou být pěkní hajzlíci. Je to dost syrově natočeno. ()

Carnage3105

Banda, konečne niekoho napadlo spracovať superhrdinsky žáner tak ako by to skutočne v dnešnej dobe vyzeralo, zvrátene, temne, plné krvi, sexu, sprostých slov... A však nejde tu o klasickú nálož extrémne veľa akčných scén, práve naopak, skôr tu ide o to čo je za oponou, sledujeme zisťovanie nových faktov a udalostí, vývin postáv, spracovanie vplyvu superhrdinov na bežný ľud... Proste to je premyslené skoro do detailu, podľa mňa aj tí najväčší milovníci marvelu čo sú zvyknutí na akčnú scénu každú minútu si tu prídu na svoje. Celý čas zisťujeme nové okolnosti a často krát to sú prekvapenia ktoré by nás vôbec nenapadli(príklad Black Noir). Je tam nádherne rozložené tempo, aj keď tam nejde o veľa akčných scén ako som vravel, je to dobré a úderné, a zase narovinu, keď potom príde poriadna akčná scéna tak si každú jednu užijete na maximum. Nápad skvelý, spracovanie na jednotku, no a postavy?? Nie všetci vám budú sympatický, hlavne asi preto lebo väčšinu Superhrdinov sa nedá považovať za hrdinov, sú ako celebrity, ide im o zisk a úspech, lenže to všetko chce čas pochopiť to, počas 3 sérii sa budete vedieť vžiť do niektorých ich rozhodnutí, či už v súčasnosti alebo v minulosti, za mňa môžem povedať že po vybudovaní nejakého vzťahu k daným postavám som si ten seriál extrémne obľúbil, a po konci 2. serky som bol plný očakávaní ze už chcem hneď 3. sériu. A je mi jasné že nie všetkým to tak sadne, ale jednoznačne to minimálne stojí za odskúšanie, ja môžem za seba povedať že ide o jeden z top seriálov aké som videl, čiže prirodzene sa už neviem dočkať štvrtej série a dúfam že pokiaľ budú mať s čím pracovať tak dopadne aj tá piata ()

Danik_

Seriál The Boys je ohromujícím a nekompromisním dílem, který osvětluje temnou stránku superhrdinů a ukazuje, že i ti nejmocnější mezi námi mohou být korumpováni a zneužívat svou sílu. Tato sériová adaptace komiksového příběhu od Gartha Ennise a Daricka Robertsona v sobě spojuje vynikající herectví, brilantní psaní a kvalitní produkci, což vytváří jedinečný zážitek. Jedním z významných prvků The Boys je jeho schopnost smíchat temný humor s hlubokým zamyšlením nad etickými otázkami spojenými se superhrdiny. Příběh sleduje skupinu lidí, kteří se spojí, aby zastavili korporaci Vought International a její skupinu superhrdinů známých jako The Seven. V tomto světě jsou superhrdinové slavní a mocní, ale jsou také nebezpeční a zvrácení. Herecký ansámbl The Boys je úžasný. Karl Urban exceluje v roli Billyho Butchera, charismatického vůdce skupiny, který touží po pomstě. Antony Starr vytváří ohromující výkon jako Homelander, nejbližší věc, kterou máme k Supermanovi, ale s mnohem temnějšími motivy. Další členové obsazení, jako je Jack Quaid, Erin Moriarty, Karen Fukuhara a Chace Crawford, také přinášejí své postavy k životu s neuvěřitelným talentem. Co se týče scénáře, The Boys nabízí skvělou rovnováhu mezi akcí, intrikami a osobními momenty postav. Dialogy jsou ostré, sarkastické a často vtipné. Příběh se nebojí dotknout se kontroverzních témat, jako je média, korporátní moc a morální dvojznačnost superhrdinů. Vizuální efekty jsou v seriálu také výborné. Akční scény jsou dobře natočené a do detailu propracované, což dodává příběhu na autentičnosti. Celkový design postav a prostředí vytváří autentický komiksový pocit. The Boys je sérií, která dokáže šokovat, pobavit a zároveň pobízí k zamyšlení. Je to nekompromisní pohled na svět superhrdinů, který nás nutí se ptát, co by se stalo, kdyby byli skuteční. Tato série je nesmírně zábavná a nabízí mnoho hlubšího smyslu a tématických vrstev. Pokud máte rádi komiksy, superhrdiny a nekompromisní televizi, The Boys je pro vás nepřehlédnutelným počinem. ()

susilson

Kdybych hodnotil jen první dvě série, dávám bez váhání 5*.... bohužel 3. série už poněkud ztrácí dech, začíná se točit v bludném kruhu, ale i tak jde pořád o zábavný počin v rámci žánru. ()

Filmyx

No teda, co to bylo? Toto že je seriál z roku 2019? Se divím že ho nezakázali:) Samozřejmě tam pár nudných rozhovorů proběhlo, ale celkově je to bomba! hodnoceno po 1. sérii, doufám že další nezměknou, jak je zvykem ()

Frankkie

Moje nova zavislost od Kripkeho po jeho Lovcich duchu… prvni dil sem si rikal wtf na co to kouukam ale pak me to dostalo a zas jen cekam na dalsi sezonu… Gen V taky dobrej.. ()

Flashback

Původní vize seriálu je fajn. Provedení je ale bohužel ubohé a zoufale nudné. Naprosto ploché postavy, uměle seriálově natahované "zápletky", trapné plastové romance. Ze scénářů hrozně smrdí modení autorky. Velká škoda a obrovsky zahozený potenciál sympatické premisy. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)