Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Série(4) / Epizody(32)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

iXtr3m3

Objektívne by to malo byť tak na štyri hviezdy, lebo predsa len poznať, že rozpočet, ktorý sa zdal obrí z trailerov, predsa len bol osekaný a tak si veci z traileru rozdelili do ôsmych epizód, ale... ALE za odvahu, priniesť svet hrdinov novým pohľadom a to takým, ktorý sme tu ešte nemali, keď nerátam tohtoročný Brightburn, za toto musím dať plný počet. Veľmi veľmi originálny seriál, ktorý kombinuje prvky Watchmen s Justice League a ukazuje superhrdinský biznis, ktorý nemá zábrany, všetko sa točí okolo ťažkých peňazí a najmä veľkého ega hlavného kláďo-záporáka. Ale ani jedna z postáv nie je absolútne plochá, absolútne zlá, alebo absolútne dobrá. Ide o dokonalú demýtyzáciu superhrdinského syndrómu, kde sú hlavní kladní hrdinovia v podstate vrahovia, hlavní záporáci sú egoistickí maniaci, ktorí ale za to moc nemôžu, lebo len odrážajú to, čo dostali pri vyrastaní (viac neprezradím k pointe). POZOR SPOILERY: Polovica zámeru, kvôli ktorému sa antiklaďasi snažia zlikvidovať božskú Sedmičku je totálne obrátená naruby v poslednej časti a najmä posledných sekundách poslednej časti, takže obrovská nedočkavosť na druhú sériu bude fakt ťažká. Hughie sa z dobráka v určitej chvíli zmení na vraha, Butcher je najlepšia fuckujúca a drsná postava seriálu spolu s Homelanderom, ktorý je uberfucker, v podstate taký mix Supermana a Ultramana, nezničiteľný (ak sa dá veriť tomu, že na ňom skúšali každú zbraň na svete, na čo sa osobne teším, keď budú chcieť odhaliť slabinu, keďže aj tá jediná, ktorú si mysleli, že má, sa brutálne ale fakt že brutálne ukázala byť falošná). A-Train alias Flash je ťažký narkoman, Deep (len oblekom ako Aquaman) zoofilný emocionálne nestabilný jedinec, Maeve je Wonder Woman s nevinným detstvom, ale postupne vypestovanou ľahostajnosťou voči okoliu. Translucent sa vykľul z obyčajného Invisible Mana na mix medzi ním a Emmou Frost. Jediný, ktorý zostal doteraz tajomný, tak Black Noir, ktorý je v podstate drsnejšou variáciou na Snake Eyesa z G.I. Joe. Strašne som zvedavý na Kimiko, ktorá vyzerá ako Wolverine. Perfektné sú aj ďalšie postavy ako Frenchie a M.M. Avšak celý seriál si pre seba kradnú fakt Karl Urban, ktorý napriek tomu, že je na "kladnej" strane nemá žiadne zábrany a je schopný čohokoľvek a najmä fantastický ale fakt že fantastický Anthony Starr. Normálne mu verím každý jeho výraz v tvári. Za toto musí získať nejakú cenu, to inak nejde. Egoistický, ubersilný, nezničiteľný Superman/Homelander, dokonalý herec na kameru kvôli propagácii Voughtu, na strane druhej "rozmaznaný fracek", na strane tretej absolútne ale absolútne bez zábran a čo len štipku morálky fungujúci alfajedinec, z ktorého musí mať strach celá planéta a svoje "zistí" aj vedúca Voughtu, ktorej "osud" najmä kvôli tomu, čím je mimo práce, som teda nečakal ani v najmenšom. Seriál je kontroverzný, neberie si servítky a pritom nám ukázal len zlomok zo svojho sveta a ja budem hltať ďalší obsah ako nikdy. Neskutočne sa teším na ďalšiu sériu a už teraz som nešťastný pri pomyslení, že by náhodou nevznikli ďalšie, pretože toto je tak osviežujúca tvorba oproti klasickej hollywoodskej, že to až pekné nie je. KONIEC SPOILEROV. Dokonalé spracovanie marketingu okolo hrdinov, videá, sociálne siete, festivaly, skvelá mytológia, načrtnutý, ale zatiaľ absolútne len okrajovo odhalený origin, no nejde sa netešiť na tento brutálny a brutálne dobrý seriál. UPDATE PO SEASON 02: Neskutočný nárez po druhý raz. Po druhý raz dostávame famózne protipóly v podobe psychopatického antihrdinu Homelandera a démonického antihrdinu Billyho "Cunt" Butchera. Stormfront sa stala pekným orieškom a po záverečných minútach som naozaj zvedavý, kam to ďalej povedie, keďže komixovú predlohu som doteraz neokúsil... Viac rozpočtu = viac gore = viac efektov = more more and more crazy fun... UPDATE PO SEASON 03: The Boys si ide za svojom cieľom neochvejne ako máloktorý seriál a dokáže udivovať aj v tretej sérii. Šiesta časť Herogasm predstavuje asi to najlepšie, čo celý seriál ponúkol a posledná časť sa k tomu v závere tiež priblížila. Zábrany šli bokom, neexistujú hranice, ani pri tvorcoch ani pri ich postavách. Som zvedavý, čo prinesie ďalšia séria, lebo karty sa rozohrali zaujímavo, stret a prepojenie medzi Soldier Boyom a Homelanderom brutálne prekvapil, Butcherovi začali tikať hodinky a dostali sme aj zaujímavé zvraty, dokonca aj úmrtia, ktoré sa nečakali. Ďalšia séria bude znovu úžasná, nemôže byť iná. Najväčšie prekvapenie série bola sila Soldier Boya, očakával som epizódnu úlohu, maximálne ako Stormfront, ale že to bude takýto over the top panák, to som nečakal... :) () (méně) (více)

Lukoboss

Já moc na to komiksárny nejsem, úplně to nemusím, takže když někdo přijde se seriálem, kterej to celý zparoduje, zpochybní a ukáže tomu pořádnej megafakáč, pak zpozorním. No a ejhle.. je to tady! Superhrdinové jsou tady naprosto anti, jsou to vlastně záporáci, hlavní hrdina, kterej jde proti nim vlastně taky není úplnej klaďas, zároveň je to vtipný, ale i drsný a krvavý, rýpe to nejen do komisků, ale i do Ameriky jako takové a já se u toho prostě bavím. Uvidíme, co nám přinese druhá série, ale zatím dávám rozhodně palec nahoru. EDIT 11.10.2020 Druhá série je za náma a nutno dodat, že to byl prostě nářez. Opět se ryje do všeho včetně aktuální korektnosti (gender, LGBT, rasový problémy) a nenechává to nit suchou na nikom a na ničem. K. Urban je tady snad ještě větší husťák, než byl před tím, u některých záběrů dostanete záchvat smíchu, jinde máte pocit, že máte litry krve až doma v obýváku. Tohle je povedený a já jenom doufám, že si to tvůrci něčím neposerou, protože by to byla obrovská škoda. "Remeber what I told you... don´t be a cunt!" ()

Mysa

Všichni jsme už kompletně přesycení a hlavně znudění klasickými, šablonovitými, superhrdinskými filmy a seriály, a proto působí The Boys tak úžasně. Tento seriál nemá žádné zábrany, žádné hranice, skvělý a poutavý příběh o tom, jak by superhrdinové SKUTEČNĚ vypadali, kdyby se objevili v našem světě a lepší herecké obsazení jsem už vážně dlouho nikde neviděl, vlastně tady uvidíte hodně věcí, které jste nikde neviděli, ale proto je to tak úžasné, je to surové, brutální, zábavné..., no jednoduše Fucking diabolical! ()

Han22

Po projíždění retra jsem si chtěl dát nějaký modernější seriál na oddech. Mám rád komixovky, tahle měla být naruby a dospělá, výborné hodnocení a navíc od tvůrce Supernatural. Nu ten seriál se mnou bojoval. Objektivně tomu nic nechybí. Vynikající (a často slavní) herci, především Urban a Starr, výborně rozepsané postavy, jejich minulost, vzájemné vztahy. Parádní námět - superhrdinové jsou skuteční, ale všechny je vlastní společnost Vough, která se jim stará o PR, honí sledovanost, ratingy, vyrábí prefabrikované scénáře i příběhy, zatímco superhrdinové jsou prakticky všichni zmrdi. A proti nim se staví banda loserů s pochybnou minulostí. Je tu spousta songů (hlavně Billy Joel), satira (která se bohužel mění ve woke agitku), vulgarita, nahota, naprosto ultimátní gore. A celé to postavami odkazuje nejen k Justice League od DC, ale i ke spoustě postav z Marvelu. Zdejší Superman zvaný Homelander je tak odpudivý narcistický, psychopatický, manipulativní a vraždící zmrd, že se Vám chce zvrat z každé jeho scény. A v tom je můj problém. Ten seriál na mě působí odporně. Superhrdinové jsou úchylové, zrádci, dementi, psychopati nebo vrahouni. Na straně dobra je exžoldák, exnájemný vrah, ex pošahaná teroristka a pak Butcher, manipulativní, násilnický, bezcitný zmrd, který se od Homelandera moc nelíší. Trochou světla jsou zpočátku čistí Hughie a Starlight a jejich vztah, ale i oni musí dělat sviňárny, aby přežili. Je tu nekonečná přetvářka, faleš, není tu komu fandit, ti hodní umírají a těch hnusáren ať psychických či krvavých je tolik, že mě to nakonec bylo všechno jedno. Styl vyprávění kdy se za díl střídá asi 5-10 zápletek mě taky nevyhovuje. OK, asi jsem na tohle trošku starej a tenhle moderní bezcitný, klipovitý styl vyprávění mě prostě nesedí. To jsou subjektivní výtky, ale objektivně mi tu chybí (až na konec 3. série) nějaké velkolepé akce, vše se většinou odehraje jako rychlý krvák nebo zběsile střižená špinavá scéna. Kripkemu ty epické akce a scény nešly ani v jinak dokonalém Supernatural. Objetivně asi za 5*, subjektivně za 3*, 4* tedy jako kompromis. ()

legatio

Seriál super, i když někdy bych ocenil trochu rychlejší tempo. Ale co mi vadí je opět ta americká politická propaganda (A-Train v obchodě, setkání křesťanů, ...). Kdy už tohle konečně skončí a budeme se jenom smát tomu, jak něco takovýho vůbec bylo možný cpát do zábavných pořadů a filmů. ()

666Carnage

První série za námi a já jsem už teď natěšený na další. Postavy se teprve rozvíjejí ale celému tomuhle superhrdinskému cirkusu vládne Karl Urban. Zápletka je docela jednoduchá když se odtajní ale rozvoje postav nebo to, že superhrdinové jsou samozřejmostí je docela zajímavé. Seriál má svoje mouchy i tempo ale docela jsem se na to naladil a bavil se. Humor je tu docela často a to hlavně ve scénách kde je s kombinací s násilím. Seriál jsem dal za tři dny na klid protože měl co nabídnout. Sice je to teď všude samá komiksová adaptace jak seriálová tak filmová ale tohle byste neměli minout. Má to svoje kouzlo a herecký výkony jsou v topu a najdete si tu postavy, které budete nenávidět i milovat. Rozhodně chci další a rozhodně se co nejdřív podívám na vroubek komiksu podle kterého to vzniklo. 80% ()

SpaceOdyseus

Presne takovy spin na presyceny superhrdinsky zanr dnesni doba potrebovala. Nekompromisni, drsny, krvavy a zly. Snyder by se tady mel ucit, jak se to dela. Co on ve Watchmanech a BvS jen zlehka netukava, do toho The Boys skacou rovnyma nohama. Superman je vypocitavy zmrd, ale ma i necekanou hloubku, Flash je fetak, co omylem probiha skrz lidi a tak dale a tak podobne. A me to bavilo strasne moc. Diky Amazonu za koule a moc se tesim na druhou sezonu! ()

alouch

Starr a Urban hrají ty dva magory naprosto perfektně. Takhle nějak by to vypadalo, kdyby superhrdinové byli skuteční. Korupce, korporáty, spousta leváren... Kdyby šlo dát 6 hvězd, hned je tam šoupnu. ()

Milodar

Je to asi rouhání, sorry Stane, ale celý Marvel tomuto veledílu sahá přibližně do oblasti mezi křížem a stehny. Myšlenka udělat superhrdiny více lidmi, se všemi jejich problémy, to už tu bylo vícekrát, ale to provedení - to je prostě dokonalý. Vynikající herci, akce, zápletky, pletky, prostě všechno šlape jako švýcarské hodinky. Jasných 6*. ()

mclenin

Veľmi chytľavá záležitosť. Dal som na odporúčanie známeho, sadlo mi to, ideme ďalej. Let´s go boys ! 1. séria : 85 %. ()

Prochy38

V dnešním světě hrdinů Marvelu a DC a bůh ví, kolik ještě vesmírů naprosto aktuální záležitost. Hned první scéna naprosto jasně naznačí, kudy povede cesta. A tohle mi fakt hodně sedlo! K. Urban v životní roli. ()

merit1

Prvá séria dokázala veľmi účinne ťažiť z R-ratingu, super konceptu opačného vnímania superhero a sympatickej “ bandy” protihráčov. Krásne sa triafala nielen do fungovania korporátu, ale aj jeho konzumentov - bežných občanov. Tretia séria žiaľ už budila dojem, akoby bola poskladaná z fanservisu. Tvorcovia na akúkoľvek sofistikovanosť rezignovali, predháňali sa v brutalite a intrigách, dávali dosť zabrať aj vierohodnosti ( ampulky s V-éčkom boli zrejme najmenej strážená vec v budove, ruská linka ). A prečo takmer nikto nevenoval pozornosť potenciálne najnebezpečnejšiemu dieťaťu na svete, ktoré je hlboko traumatizované z neúmyselného zabitia vlastnej matky ? Aby som však nebola len kritická, pretože prvé dve serie boli výborné, herci a hudba sú stále skvelí. ()

Nemec

Tohle bylo něco, co jsem potřeboval, kreativitu, černý humor a superhrdiny v jejich přirozeném prostředí. 1. série Super dlouhá expozice, která mě ale bavila zasazením a hereckými výkony. 2. série Je dokončením expoziční části z první série, kde se poohlédneme za originem vedlejších postav. 3.série Perfektně navazuje na 2. sérii a v těch osmi epizodách mi způsobila takový tlaky, že jsem to splivnul asi za týden. Super vyústění a nemám sebemenší obavy o kvalitu pokračování (pokud se teda vydá směrem, který je teasován na konci) Kamera je za mě perfektně dokumentárně až observačně zpracovaná, protože to má působit jako náš svět za pár desítek let a na mě to působilo velmi přesvědčivě. Barevná paleta pracuje s klasickou technikou dvou dominantních barev, sice velmi okoukaný look, ale v kombinaci s velmi kontrastním obrazem, to lahodí mému zhýčkanému oku. Perfektní volba hudby, kdy se často pracuje s diegetickou a nediegetickou hudbou. A zároveň s obrazovo zvukovým kontrapunktem, (trochu flex terminologie) ale je to tak. Za mě perfektní seriál (S1-3). Porce humoru, brutality a vynalézavosti mě prostě dostala. A ano mám rád chobotnice, ale ne tak moc. ()

Mimomisu

Prvni serie: Obcas tomu skobrtne tempo, ale nic zavazneho, stejne tak posledni dil mohl byt trochu odvazanejsi(?), ale jinak velmi prijemne prekvapeni, skvely cerny humor, casting i postavy. Priste vic do hloubky a mozna jeste zapracovat na bojovych scenach (Daredevil budiz prikladem) a pak klidne za pet. ()

geimz

1. séria - 85% Chlapci sa občas trocha podkopávajú nadmerným počtom plotholes, neprehľadným strihom v akčných scénach či niektorými klišoidnými zápletkami (Hughie a Annie), no ten koncept je natoľko originálny a zaujímavý, že som schopný tieto negatíva odpustiť. Vďaka nízkemu počtu dielov dej plynie rýchlo, postavy sú kvalitne napísané (Karl Urban si vychutnáva každú hlášku), a vôbec v dnešnej prehnanej PC dobe pôsobia The Boys ako závan čerstvého vzduchu. ()

Mikino00

Seriál se naprosto trefil do dnešní přesycenosti komiksovými hrdiny a sráží je z piedestalu dokonalosti. Černý humor v kombinaci s onou demytizací a někdy až šokujícím násilím je pak ideální koktejl, který baví, znepokojuje i ohromí. To vše se povedlo ideálně dějově skloubit, jelikož všechny dějové linky a postavy jsou dostatečně nosné a zajímavé. Ať už se jedná o mstící se čtveřici, sladkou naivku Annie nebo bezkonkurenčního Homelandera. Musím říct, že jsem nevěřil, že by Anthony Starr dokázal vystoupit ze stínu Banshee a takhle ovládnout celý seriál. Myslím, že ve druhé řadě se máme ještě na co těšit. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)