Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Mr.Bulanek

N a filmu mi vadi jedna vec a to ze kdyz se mluvi tak hodne potichu ale jak hraje hudba tak rve na cele kolo, mozna sem mel spatnou verzi, ale tady me to oprvadu stvalo. Ale zase jeste ze tam ta hudba byla tak nahlas jinak bych u toho asi opravdu usnul. Jak uz tady zaznelo bylo to zbytecne dlouhe. Zacalo to pekne ale pak uz se to jen tahlo. ()

Liznic

Fantastická hudba, režie i Arnold. Krutopřísné drsné fantasy. Ať se jde LOTR vycpat, tenhle barbar se jmenuje Conan a nestojí ani o volnost, vítr ve vlasech nebo rychlého koně, ale o naporcování nepřátel, jejichž krví uhasí žízeň. ()

skrblik007

V podstatě šablonovitá fantasy bez jediného náznaku invence, ale tenhle epos prostě nejde nemilovat. Po epickém prologu přichází na plac Arnold, který se se svými společníky vydává na dlouhou a strastiplnou pouť za pomstou. Cesta je plná nástrah, krve, nahoty a raných sedmdesátkových efektů. Režie je možná lehce prkenná a stopáž mírně přemrštěná, ale Arnie je boží, James E. Jones je záporák jaksepatří, film má správný drive, výbornou výpravu a hlavně... ta Poledourisova geniální hudba to celé vynáší do úplně jiné ligy! ()

Bobik9

Příliš dlouhé a příliš jednoduchý příběh, Arnolde. Když má film přes dvě hodiny, musí v něm být neustálé napětí, zvraty a příběh, který vás pohltí. Samozřejmě nesmí chybět ani akce, která jako jediná byla i v tomto snímku. Uznávám, že to má vzestupnou tendenci, takže hodinu se víceméně nudíte a potom se začne trošku něco dít, ovšem nic, co by změnilo celkový dojem. Jsem dost zklamán, protože od takovéto klasiky jsem čekal nadupanou akci a spoustu propracovaných bojů. Jsem však zvědav na dvojku (i když "kritici" tvrdí, že se jedná o ještě slabší odvar jedničky) a případný remake. V roce 1982 byl možná ten film hit, který kdekoho nadchnul, ale po třiceti letech se to zdá až úsměvně primitivní. ()

Mirokukii

Stanul jsem tváří tvář legendě. Vrámci fantasy řežby jistě nadstandartní dílo, s přímo dokonalou hudbou. Mít každý film takový soundtrack, jak by se žilo krásně. A Arnie?-teprve rozehrávající své "toporné" herectví do své životní role, ve které se dovedl k dokonalosti. ()

LadyPupu

Klasika z 80. let. Výborný (ne)herecký výkon Arnolda, krásná hudba, tupý příběh. Přesto u mě za 4 hvězdy, protože vedle Rudé Sonji, jediný fantasy film, který mám na DVD. :-) ()

Ryuuhei

Conan si u mě nějaké velké zalíbení nezískal. Byl to až takový moc normální příběh o pomstě, přátelství a i hlubších citech. Nic více, nic méně. Ani žánr nebyl jasně vymezený. Fantasy jen slabě, dobrodružství velice skromné, nicméně akce skutečně výborně promyšlená. S tím se vážou i efekty, které neměly chybu. A hudba až od titulní skladby evokovala Terminátora (tedy, logicky, když ji měl na práci ten samý skladatel). Nicméně holt moc všední, místy až příliš zamyšlené a protahované. Arnie taktéž nějak zvlášť nezabodoval, ale bylo fajn jej vidět. 60% ()

Savo

Jeden z nejlepších fantasy filmů vůbec. Potemělá atmosféra se silným příběhem, špičkové herecké obsazení a skvostná a burcující hudba. ()

Ertai

Arnold. Meč a magie. Basil Poledouris (Vzpomínáme na Tebe Mistře). KULT. Nejlepší film všech dob, vše ostatní je třídu pod tímto veledílem. ()

Tomasso001

Spojení Arnieho svalů, správného načasování vypuštění filmu do éteru, výborná hudba daly vzniknout filmu na který nikdy nezapomenu a bude pro mě pořád výborný, přestože neni mé hodnocení objektivní, nemůžu jinak. ()

lennyd

Celá vesnice je zničena, všichni pobiti a jediný kdo přežil, je malý chlapec, Conan. I o mnoho let později Conan (Arnold Schwarzenegger) nezapomíná, kdo mu zabil rodiče, a jeho srdce hoří touhou po pomstě. Za pomoci zlodějíčka Subotaie (Gerry Lopez) a Valerie (Sandahl Bergman) pátrá po vrahovi, o kterém si jen pamatuje jeho znak - hada se dvěma hlavami. Až v jednom městě naleznou stopy, které je zavedou do nejtěžšího boje jejich života ... Celý film stojí a padá s jediným, hudbou Basila Poledourise. Stoprocentně se podepisuji pod komentář POMA - zbytek je jen atraktivní videoklip k Poledourisově hudbě. Arnold může skákat a bojovat jak chce (a že mu to skáče a bojuje), ale bez hudby by Conan rozhodně nebyl Conanem. Děj je zcela povrchní a zapomenutelný, protože snad nikdo neočekává, že by se Conan mohl nepomstít, že. Na druhou stranu romantická love story mezi Conanem a Valerií je příjemným osvěžením tohoto filmu ... ()

ywo666

Conan si ku mne hľadal cestu ťažko a dlho. Ale nakoniec ho hodnotím dobre. Ako malí som to videl, ale už som si to nepamätal. Neskôr ma to skôr sralo a ani som to nedopozeral. Až teraz skutočne doceňujem kvalitu filmu. Kopúec dobrých záberov, super hudba a Arnie vo forme. Na filme už je cítiť vek, ale vo svojej dobe to muselo byť niečo. 80% ()

marvan

V Milliusově kryptofašistickém podání se Barbar Conan změnil na Tupce Conana, který jde v mnoha ohledech zcela proti duchu Howardovy předlohy. Howard sice stvořil svého hrdinu v ovzduší intelektuálního diskurzu rasových teorií 30. let, ale byl zamýšlený jako protipól civilizační změkčilosti a pokrytectví. Literární Conan je zhmotněním principu svobody nespoutané vyšeptalými společenskými konvencemi, spíš nietzchovský nadčlověk než arijský tupec ovládaný vůdcovským principem. Děj filmu tvoří ideologicky podbarvený nenávistný šleh vůči filosofii hippies. Tohle opravdu nemá s Howardem nic společného. A krom toho, i jako pouhé řemeslo je to nesnesitelně blbé. ()

anglanek

Tenhle hlavoun mi nikdy neprirostl k srdci a když byla scena kdyz bezel tak bych ho s chuti kopnul do ty jeho prdele,ale na tu dobu film dobrej. ....tak ono jich taky tady vic nebylo ()

pytlik...

Pádná Arnoldova odpověď na filmové kritiky, kteří tvrdí, že neumí hrát. Hrát umí parádně, bohužel si ale spletl film, neuvědomil si, že tohle není Planeta opic. Tam by se jeho permanentní výraz hodil naprosto dokonale, dokonce by ho ani nemuseli líčit. Zaujalo mě také množství popkulturních odkazů, které snímek obsahoval, třeba dlouhé Švarcíkovo háro a v jedné scéně i květina v jeho rukou tvořily jasné propojení s muzikálem Vlasy. Pravda, Arnold byl spíš hipíkem Mansonovského střihu, maloval to svý heslo "make love and war" na zeď krví svých nepřátel či pouhopouhých nešťastných kolemjdoucích. Jinak já nevím, každej se tu rozplývá nad úžasnou muzikou... já jí tedy nijak neregistroval, připadala mi naprosto normální, možná někdy přespříliš slavnostní vzhledem k tomu, co se odehrávalo na plátně. Na druhou stranu pravda, já jsem velice náročný hudební kritik, mě dokázalo zatím nadchnout jen "Relax" v Bony a klid a "Hajný je lesa pán" v Ať žijí duchové. A naopak mě rozčiluje jakákoli hudba od Lišky. ()

noriaki

Barbar Conan je nejtypičtější zástupcem žánru sword and sorcery. Robert E. Howard ho svými knihami koneckonců založil. Film jde trochu jiným směrem, protože v předloze je Conan přemýšlivější a má tendenci řešit problémy hlavou. Ve filmu však, než aby plýtval slovy, tak se raději chopí meče. Arnold Schwarzenegger se pro tuhle roli narodil. Příležitost využil a nastartoval si na ní impozantní kariéru. Nebýt Predátora a Terminátora, šlo by možná o jeho nejikoničtější postavu. Pár chybek by se na filmu našlo, jenže kdo by se zabýval jejich hledáním, když se na plátně střídají charismatické scenérie a do toho hřmí geniální hudba Basila Poledourise. Soundtrack je tak skvělý, že zakryl většinu nedokonalostí a postaral se o velkou část atmosféry. Bez něho by byl film stěží poloviční. ()

ravalah

Film byl zamyslen jako textove slaby a pribeh mela vypravet vizualizace prostredi a krasne zabery kamery. Hudbu napsal Poledouris na zadost Johna Milia velice silnou. Mel k dispozici velky orchestr. Dilo melo byt monumentalni. Jak rika Pomo, vizualni videoklip. Ten ucel byl splnen beze zbytku. Nejsou potreba slozite texty k okecavani. Neni to potreba. Vsechno je pochopitelne a jasne. Slova jsou zbytecna. Mec je jedine, cemu muzes verit, Conane. Nejryzejsi fantasy, ktere bylo mozno shlednout v dobach komunismu. CROM! ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)