Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Aurus

Mnohem lepší než 1 díl této slavné série. Konečně je tu Jason(sice místo hokejové masky má pytel od brambor ale vůbec to nevadí). Film je skvělý a rozhodně si ho každý užije 95%. ()

chelsea17

Steve Miner jakožto režisér filmu Haloween H20 opět nezklamal a krásně ukázal temnou stránku filmu a solidní pokračování, které za mě jednoznačně převyšuje původní film. Hororová atmosféra, která mi v předchozím díle chyběla je tady. Styl vražd zajímavý, kamera pěkná a hudba o díl lepší. Jasona po více než půlce filmu vidíme celého. S jeho maskou si nikdo hrát nemusel, ale v jednoduchosti je krása, a to stačilo. Dalo by se najít i pár nelogičností, třeba v závěru ... ale záleží na každém.  Jason nevypadá nesmrtelně jako později, a to se mi líbí. Celkově tedy pozitivnější pocit při 2. dílu a konečně se těším na další. Snad nepřijde zklamání. ()

molcan2

Film "Piatok trinásteho" bol síce v čase svojho prvého uvedenia kritikmi odsudzovaný, ale odvtedy je jedným z najznámejších a najvplyvnejších hororových filmov, pričom táto séria obsahuje jedného z najikonickejších hororových zloduchov. Film je dostatočne populárny na to, aby sa stal franšízou a dal vzniknúť niekoľkým pokračovaniam rôznej kvality a vo všeobecnosti horším ako to, ktorým to všetko začalo. Z pokračovaní je "Piatok trinásteho, časť 2" ľahko jedným z tých lepších a jedným z mála dielov, ktoré sú rovnako dobré, dokonca na rovnakej úrovni. Nie je dokonalý, nie je to to, čo by sa dalo nazvať skvelým. Svoje primárne ciele však dosahuje dobre, je strašidelný a je zábavný. Navyše predstavuje Jasona Voorheesa ako antagonistu, takže v tomto ohľade ide o dôležité pokračovanie série. Podobne ako prvý "Piatok trinásteho", aj "Piatok trinásteho 2. časť" má ďaleko od toho najlepšieho, čo sa týka hereckých výkonov. Výnimkou sú príťažlivá Amy Steelová a skutočne podivínsky Warrington Gillette. Všetci ostatní sa pohybujú od priemeru po mŕtvoly. Ani čo sa týka dialógov nie je film najlepší. Väčšina z nich je veľmi hrubá a gýčovitá. Alebo vývoj postáv, a to, čo film robí horšie ako originál, je, že tu s postavami okrem Ginny až tak nesympatizujeme. Záver je na hlavu postavený a dosť nezmyselný, nie skutočne znepokojujúci ako v prvom filme. Na druhej strane, po vizuálnej stránke sa film oproti pôvodnému Piatku trinásteho dosť výrazne zlepšil. Stále je strašidelný, ale pôsobí profesionálnejšie, uhladenejšie a akoby mu bolo venované viac času. Podobne ako "Piatok trinásteho", aj "Piatok trinásteho 2. časť" je veľmi krvavý a hrôzostrašný, hoci nie zbytočne, ale zároveň je veľmi desivý a napínavý. Je to zjavné v úmrtiach, ktoré sú stále veľmi kreatívne a šokujúce, a v strašidelne desivom hudobnom sprievode. Piatok trinásteho je s istotou zrežírovaný a plynie svižným tempom. Ako už bolo povedané, Steel nesie film s veľkou dávkou príťažlivého šarmu a Gillette dokazuje, prečo je Jason často považovaný za kultovú postavu hororu. Celkovo celkom dobré pokračovanie a jedno z tých lepších z premenlivej série. 7/10 ()

SkyCaptain

Jedničku jsem viděl před několika roky a docela jsem se bál, ale tady jsem se většinou jenom nudil. Jason s pytlem na hlavě, který pořád někam padá mě teda fakt neděsí a opakující se hudební motiv otravuje stejně ta jako banda puberťáků. ()

Hapretor

Je to lepší než jednička. Je to smysluplnější a více akční. A jsou tam hezčí herečky i (ehm, herci), ale dám stejně jen jednu *, protože je to vlastně to samé a nudné, fakt je to strašně nudné a odhadnutelné. ()

Rathalos

Dvojka by som povedal je na rovnakej urovni ako jednotka az na to,ze na scenu sa dostal Jason,co ma potesilo,lepsie ako nejaka stara zenska,co vyzeralo dost trapne,takze hodnotim za styri hviezdicky...:-) ()

MickeyStuma

Pouhý rok po uvedení prvního snímku se objevilo volné pokračování, které ve svém smyslu jen opakuje již vyřčené. Opět je tu parta mladých táborových vedoucích snažící se zprovoznit letní tábor, ale pravda, nyní krapet vedle od toho děsivého. A další novinkou už je samotný Jason, jehož vzhled se snažili tvůrci ještě stále utajit a byť se to zdá primitivní, papírový pytel přes hlavu s jednou dírkou pro oko, bylo to nejjednodušší co mohli vymyslet a kupodivu k místu dění je to i trefné. Děj je tedy přirozeně předpokládaný a divák jen čeká, kdy Jason udeří a jak. Scénář však opět lecjakou peckou není. Vývoj se drží zkratkovité plynulosti stejně jako předešlý film, avšak se už tentokrát tvůrci vyvarovali závěrečné hrátky kočky s myší. O stupínek tedy lepší, ale jinak slasherový standard. ()

GOREGASM

Je fajn, že navazujeme přímo na události jedničky, tím ale víceméně pozitiva končí. Vykosťovačky nic moc, kreativita si vzala dovču Jason zatím nebudí žádný respekt a můj zájem udržovalo jen očekávání, zda si už Jason nasadí legendární masku. Což se nestalo, takže vcelku nuda. 40% Tak tu čtyřicítku přehodnocuju. Nevím jestli jsem původní recenzi psal pod vlivem čehokoliv, ale jde poctivý slasher ze staré školy, který sice nedosáhne na klasiky žánru, ale poctivou a nepříjemně strohým hudebním doprovodem bičovanou atmosféru prodává s průběžně rostoucím napětím na jedničku. Provázanost s prvním dílem a otevřená koncovka se vydařily také nadstandardně a já se těším na trojku. 80% ()

helloween93

Jason s pytlem na hlavě na scéně. Hustá atmosféra s Manfrediniho hudbou a hodně obětí. Pokračování Fridaye je přímo napojeno na první díl, protože dvojka se odehrává po událostech jedničky. Kdo si jako já myslel, že hlavní hrdinka z jedničky tu bude pomáhat nové partě, (jako např. Nancy v Noční můře z Elm Street), ten je šeredně zmýlil, protože ta se poroučí velmi brzo. Obecně přibylo obětí. Škoda několika nedořešených věcí ve scénáři, jako co se stalo s druhou půlkou instruktorů, kteří zůstali ve městě nebo osud Paula. Těším se na trojku. 4* ()

GilanCZ

Nevím no, vlastně jen další vyvražděná parta lidí, velmi podobné jedničce. Příběh obětí není příliš zajímavý a o Jasonovi se toho také moc nového nedozvíme. Takže je to opravdu jen o vraždách a to je málo. ()

dainio

Vynikající pokračování, které Vás nenechá ani na okamžik klidným...hudební doprovod je přímo výtečný a Jason fakt jede!!! ()

Utero

O dost lepší než jednička! Jason Voorhees konečně přichází na scénu! Sice si zatím sehnal místo své typické masky pouze pytel, přesto pořádne vyděsit mu to jde i sním. Na filmu mě asi nejvic dostalo odhalení Jasonova „domu“. Přesně nějak takhle má vypadat příbytek pravého zabijáka. Výborné pokračování s dobrými lekačkami. ()

jay.lee

Znám Křišťálové jezero, kde nejhlubší je les - tam Jason kosí teenageri a noc obchází děs. Zrod LEGENDY! Jason zatím ještě bez masky, jen s pytlem od brambor na hlavě, ale v dobré kondici. ()

helraiser

Tento díl je rozhodně skvělý slasher, podle mě dokonce ještě lepší než jeho předchůdce a to hlavně díky Jásonovi, který tu jasně kraluje. Někomu by sice mohlo vadit, že Jason nemá svou hokejovou masku se kterou se tak proslavil v pozdějších dílech, ale obyčejný pytel, ale mě to vůbec nevadí, každý nějak začínal a toto je Jasonuv začátek a je to začátek jak se sluší a patří.Jednoznačně bomba, sám Jason si nemohl přát lepší příchod než se mu dostal v tomto díle. Hororový svět se dočkal svého krále naprostého mrtvolna. ()

Pekisan

Na mnozstvo spod tricka tyciach sa bradavek je vo filme az prekvapujuco malo nahoty:)) ale nejaka sa najde samozrejme spolu s trademarkom 80 rokov - bobor velkosti amazonskeho pralesa:)) Inak vsetko funguje ako ma. Ako pokracovatel klasiky klasik v nicom nezaostava. Konecne uvidime Jasona v plnej krase aj ked zatial bez priznacnej hokejovej masky. Hned nazaciatku si lahko spravite obraz kto umrie a kto naopak prezije o to viac ma potesio, ze stale utekajucej blondske som jej ten strach uveril a dokonca sa nespravala ani velmi hlupo. Pridajte si par originalnych napadov, plus jedno zlaknutie (u mna) a mate sladko-kyslu hororovu kasu. ()

foundation

To isté čo prvý diel s minimálnymi rozdielmi v réžii. Utvrdzovanie v tom že Jason nesiaha svojim konkurentom ani po kotníky pokračuje. ()