Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

balstar007

Tento druhý díl série pátku třináctého je podle mě nejpovedenější ze všech. Má pěkný děj, hudbu i herce. Pěkný střih a masky. Je to prostě pěkný horor z 80 let. Dávám 80%. ()

Rathe

Opět se dostáváme k návodu, jak utéct před vrahem. Sdělení pro herce: křik a blbě čumět Vám nepomůže. Kromě 2 hodně špatných zinscenovaných smrtí je to stejné jako 1. díl. ()

SidVicious

Když jsem uviděl že pátek třináctého má druhý díl přemýšlel jsem o čem to asi bude.Tvůrci si moc dobře poradily s dalším dílem.Uvedli Jasona sice bez hokejové masky ale pytel na hlavě není k zahození.Herecké výkony naprosto dobré a scénář taky vyniknul.Brutalita byla stejně jako v předchozím díle velmi neuvěřitelná na tu dobu.Na konci potěšila trochu té akce a bylo to hodně mysteriozní byl jsem na konci překvapen jak moc dobře to vymysleli.Taky realita zůstala a držela až do 6 dílu. ()

tXtX

Neporovnateľne lepšie ako jednotka. Na scéne sa konečne objavuje budúci hokejista a celé to má tu správnu atmosféru. Navyše tento sequel obsahuje jednu z naj vrážd naprieč celou ságou (áno, myslím toho vozičkára). 75% ()

Chuckymaster

Opravdu skělý biják! Dvojka si od jedničky vzala jen to nejlepší. Atmosféra, libová jako vždy a konečně tu máme na scéně Jasona. Mě osobně se líbil Jason s pytlem na hlavě víc než s tou jeho legendární maskou. Opravdu dobrá podívaná! ()

Foltest

Dějem i strukturou příběhu jde prakticky o kopii prvního dílu. Film se zcela očividně nesnaží přinést cokoliv nového. Už jen kvůli tomu film nemůže nikdy být výborný. Rezignuje se zde na jakoukoli tvůrčí kreativitu. Tento přístup však má dozajista i své výhody. Především, co bylo dobré v prvním dílu, je dobré i zde. Lekačky jsou povedené, zabíjení masové a vraždy kreativní. Atmosféra tábora, kde mají spolu všichni sex a jsou při tom masakrováni je stejně zajímavá a k žánru sedící jako v jedničce. Jako pozitivní také musím hodnotit, že vztahy už jsou trochu propracovanější. Holka si vozíčkáře smaží získat než se s ním vyspí, stejně tak kluk vytrvale doráží na dívku svého srdce, která zásadně chodí polonahá, místo toho aby se bez předehry spolu jen jednoduše vyspali. Na závěr na mě zvláštně působil prazvláštní moment, který byl tak bizarní, až nevím, jestli se mi líbil nebo nelíbil. Jde o scénu se svetrem Jasonovy matky, jež byla vskutku groteskní. Co se od jedničky zlepšilo, byl i závěrečný souboj, kdy tentokrát hrdinka nezvládla antagonistu pořádně dorazit pouze jednou, namísto tří pokusů, které potřebovala v předchozím snímku. ()

Aceboris

Ok môže byť , po kazdej stránke lepšie ako jednotka. Vraždy , trošku erotiky, napätie je v podstate na pár chvíľ v celom filme, lepšie prepracované a zaujímavejšie, možno je to iba môj pocit, ale aj herci boli sympatickejší. Vrahom je tentokrát už samotný Jason, žiaľ ešte len s vreckom na hlave ale lepšie ako vysunutá matka. Zaujímavé je to , že osoby miznú, ale nikomu nechýbajú takže Jason si vraždy bez toho , že by si to niekto všimol. Za mňa spokojnosť 7/10 ()

MrdDoHrnce

Absolutně skvělý horor! Bál jsem se i když jsem měl erekci z konečně objeveného Jacksona vorhase. Ten šerif byl takovej ten že mi bylo na blití. Bohužel je zde mírný úpadek gejů, oproti prvnímu duelu 8z12 ()

G.Bookwrom

Musím říci, že dvojka je o mnoho lepší a děsivější než jednička, která se mi zdála někdy až nudná. Nicméně, nějakou hlubší myšlenku ani v jednom díle nehledejte. ()

IamWerca

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake ale je to v skutočnosti tak. Pamely Voorhees je mŕtva a prichádza prvá časť kedy sa na scénu dostáva jej syn a hlavný vrah celej filmovej serie. zatiaľ ešte nie maska ktorá je každému známa ale ako sa hovorí každý niekde začínal. Réžie sa tento krát zhostil Steve Miner a vytvoril ďalšie pekne dielo ktoré je ešte o malý kúsok lepšie ako prvá časť. Stačí par puberťakou jeden vrah a na svete je ďalší kežmarsky slasher. Ako toto dielo skonči? Vidime tvar Jasona naposledy? Ďalšia stará klasika ktorá nie je pre každého. Jediná chybička krasy ktorá pokračuje od prvej časti filmu sexuálne scény ktoré sú viac vtipne ako sexy a veľmi slabé herecké výkony. ()